صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دعای مادر

نوشته
    1,626
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعای مادر

دعای مادر

عاطفه و عشق
    بهشت زیرپای مادران است
    تذکر لازم: عاطفه و عشق , ایثار و فداکاری در وجود زنان بیشتر از مردان است اگر زنان را به پاکدامنی و حجاب دعوت می نمایند دال بر اینست که زنان در امور اداره ی جامعه نقش اول را داراست و زنان می باشند که در تهداب گذاری و نظافت روح خانواده و اجتماع رسالت سنگین را بر عهده دارند.
    در جامعه بشری اگر وجود مقدس زن از اصالت خویش تهی گردد و زنان رسالت خود را فراموش کنند , بدانید که ریشه های جامعه در اثر هجوم موریانه فساد پوک و پوچ خواهد شد و بنیاد خانواده و اجتماع متلاشی خواهد گردید.

امید است که زنان در جامعه اسلامی هویت خود را دریابند و به عظمت وجود خویش پی ببرند و بدانند که زنان مادران امروز و فردای اجتماعند و رسالت بردوشانی که مردان بدون حمایت آنها کاری را به پیش نه می برند و براستیکه همه ی موجودات بدون حمایت بر اساس حکمت خداوندی به ثمر نه می رسند , ولی پشتوانه حیاتی برای مردان در تمام شرایط زندگی زنان می باشند ، که با عاطفه و عشق به مردان نیرو و تحّرک می بخشند.

کلمه مقدسی بنام مادر: این کلام زیبا زمانی معنی پیدا می کند که فرزندان قدر و عظمت مادر خویش را در حال حیاتش بدانند و بدانند که مادر تنها موجود ارزنده ی ایست که با عشق خاص خودش محبت و اخلاص را , عاطفه و ایثار را , عاری از هرگونه مقصد و آز، به فرزندانش
    هدیه میدارد و هدیه ی که از درونش بر میخزد و سر تا سر وجود فرزندان را طراوت و شادابی می بخشد.

خدای بزرگ به مادر روحیه ی خارق العاده ی عنایت نموده است که در وجود پدر نیست و مادر است که با تمام تحمل و صبر در حمل فرزند خویش با عشق و اخلاص در درونش و سپس با علاقه فراوان در ایامی که ناز دانه اش را به دنیا می آورد. و مادر است که به عنوان زیبا ترین موجود که همان عشق مادری باشد به نوزادش رسیدگی را آغاز می کند.

این مادرانند که با تحمل درد زایمان با آنهمه رنج و محنت و بی خوابیهای فروان , قداست , صفایی و اخلاص خویش را به نمایش گذاشته و سپس با کوچکترین صدا و یا حرکت طفلش از خواب گران بر میخیزند و به نازدانه خویش از شیره وجودش شیر را که نعمت پیش آفریده شده برای عزیزاش هست بدون منت در اختیار دلبندش گذاشته و به پرستاری مشغول می شوند.
    ولذاست که خدای عظیم این وعده را به زنان داده است که بعد از ختم حمل و انتقال فرزند به دنیا همه ی گناهانش آمرزیده می شود و سپاس خدای بزرگ را که با حمایت از مادران قدر و قیمت مادران را به نمایش میگذارد.

دعای مادر مستجاب است و خدای عزیز این حق را به مادران داده است که در حق فرزند خویش همیشه مهربان باشند وفرزندان را از دعای خیر فراموش نکند. براستی چرا چنین هست ؟ و برای چه دعای مادر مستجاب می باشد؟

در این اواخر با کشفیات جدید به اثبات رسیده است که از وجود مادر انعکاسی مانند اشعه بر می خیزد که مستقیماً اثرات خویش را به فرزندان انتقال می کند،
    این اشعه اگر از درون پرتلاطم مادر در ایام خوشی و عاطفه و عشق برخیزد ، اثر آن مثبت و اگر خدای نخواسته آمیخته با قهر غضب بر خیزد اثر آن صد درصد منفی خواهد بود. فلذا از فرزندان خواسته شده است که قلب مادر را نشکنند و او را آزار و اذیت نکنند و زمینه را برای قهر و غضب او مساعد نسازد.

مادران مسلمان همانگونه که از عاطفه و عشق برخوردارند اولین معلمی هست که با کلام روح بخشش نام و یاد خدا را در ایام دادن شیر معجون ساخته و به فرزندان هدیه می کنند و اولین مربی دلسوز هست که نغمه های خدا پرستی را به قلب و جان عزیزش ترزیق می کنند. مادر یعنی اولین معلم و مربی دلسوز که فردای فرزند خویش را آمیخته با دین و ایمان بخدای بزرگ خواهانند.

اسلام مکتب آسمانی اطاعت والدین را واجب شرعی دانسته و در قران سوره مبارکه اسرا آیه 22 الی 24 از والدین حمایت خاص نموده و و قدر و قیمت والدین را بیان نموده است و از فرزندان خواسته شده که در مقابل والدین حتی حق اظهار وٌف را ندارد چه رسد که خدای نخواسته در مقابل شان قد علم کنند.

ما در باره پدر نیز خواهیم نویشت و براستی که قدر و قیمت پدر کمتر از مادر نیست ناگفته نماند که اثرات منفی و مثبت دعای پدر بیشتر از مادران می باشد و احتیاط لازم را باید بکار برد تاکه خدائی نخواسته والدین دچار پریشانی روحی نگردند. انعکساس و یا اشعه ی درونی والدین در حق فرزندان یکسان است ولی اثرات مثبت و منفی دعای پدر بیشتر از مادر است.
    در خاتمه از خوانندگان عزیز تمنا دارم که در حق مادر من که در این اواخر به لقای الهی رفته است دعا کنید و دعای مؤمنین و مؤمینات اثرات مثبتی را بجای خواهند گذاشت.

خدای بزرگ اموات همه را غریق رحمت کند و کسانیکه دیده از جهان فروبسته اند پرونده ی عمل شان بسته شده و راه ندارند جز انتظار از احسان زنده ها. اموات تان را با صدقه و دعا یاری کنید تاکه خدای بزرگ شما را یار و یاور باشد.
    تا وعده قيامت تو صبر مي کنيم

بر داغ بي نهايت تو، صبر ميکنيم

اي از تبار آينه و آفتاب و عشق
    تا مژده زيارت تو، صبر ميکنيم

يادمان باشد زنده بودن را به بيداري بگذرانيم
    چرا كه زماني دراز به اجبار خواهيم خفت

2.  

نوشته
    1,626
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعای مادر

حق مادر بر فرزند

مادران حتي نسبت به فرزندان نا خلف خود مهر مي ورزند .چند سال قبل،در شمال کشور ،پسر نا خلفي قصد داشت مادش را بکشد .مادر وقتي يقين کرد که ديگر اخر کار اوست ،گفت:
    جان من برايم مهم نيست .من مي ترسم فردا تو را به خاطر من بکشند !

با عنايت به همين مهر مادري فزون از حد است که امام سجاد (ع)به حق مادر بر فرزندان اشاره کرده وفرموده اند:
    مادر ،انسان را در رحم خود و بعد از ان در دامنش پروراندو به گونه اي حمل کرد که هيچ کس نمي پذيرد که بار ديگري را تحمل نمايد. مهر مادر به شما به قدري زياد بود که به خود توجهي نداشت وبه گرسنگي و تشنگي خود رضايت داده بود تا شما را سيراب کند. به برهنگي خود تن داد تا شما عريان نباشيد . خود در ميان افتاب ماند و سايه را به شما واگذاشت . خويشتن را از خواب خوش محروم کر تا شما به اسودگي بخوابيد
    چه بسا ديده ايد مادراني راکه خود را سايه طفلشان کرده اند تا افتاب ،پوست نازک فرزندشان را ازار ندهد.

نوشته
    1,626
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعای مادر

دعای مادر

بوی بهشت می دهد دست دعای مادرم

سجده پس از خدا برم بر کف پای مادرم

آتش پاک عشق را دامن شوق می زند

در دل خام - سوز من حمد و ثنای مادر

ابروی بردباری ام خم نشود به عمر خود

بر سر من اگر زند درد و بلای مادرم

گر طلبد زمن گهی، سر به اشاره حاضرم

جان به دو دست آروم بهر زضای مادرم

گرد و غبار حادثه نیست به راه عمر من

آب زده تمام شب اشک صفای مادرم

مرغ اذان! مخوان که او تا به سحر نخفته است

من کنم این سحر ادا فرض قضای مادرم

ارزش اشک یک شب اش به ز هزار جان من

پس تو بگو ز چه کنم هدیه برای مادرم

این من هرزه قاصر فرض ادای خدمتم

پس چه جواب می دهم پیش خدای مادرم

نوشته
    1,626
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دعای مادر

برکت دعای مادر

محمد بن علي ترمذي، از عالمان رباني و دانشمندان عارف مسلك بود. در عرفان و طريقت، به علم بسيار اهميت مي‏داد؛ چنان كه او را «حكيم الاولياء» مي‏خواندند.
    در جواني با دو تن از دوستانش، عزم كردند كه به طلب علم روند. چاره‏اي جز اين نديدند كه از شهر خود، هجرت كنند و به جايي روند كه بازار علم و درس، در آن جا گرم‏تر است.
    محمد، به خانه آمد و عزم خود را به مادر خبر داد.
    مادرش غمگين شد و گفت:اي جان مادر!من ضعيفم و بي‏كس و تو حامي من هستي؛ اگر بروي، من چگونه روزگار خود را بگذرانم. مرا به كه مي‏سپاري؟ آيا روا مي‏داري كه مادرت تنها و عاجز بماند و تو دانشمند شوي؟
    از اين سخن مادر، دردي به دل او فرود آمد. ترك سفر كرد و آن دو رفيق، به طلب علم از شهر بيرون رفتند.
    مدتي گذشت و محمد همچنان حسرت مي‏خورد و آه مي‏كشيد.روزي در گورستان شهر نشسته بود و زار مي‏گريست و مي‏گفت: «من اين جا بي‏كار و جاهل ماندم و دوستان من به طلب علم رفتند. وقتي باز آيند، آنان عالم‏اند و من هنوز جاهل.» ناگاه پيري نوراني بيامد و گفت: «اي پسر!چرا گرياني؟» محمد، حال خود را باز گفت. پير گفت: «خواهي كه تو را هر روز درسي گويم تا به زودي از ايشان در گذري و عالم‏تر از دوستانت شوي؟» گفت: «آري، مي‏خواهم.» پس هر روز، درسي مي‏گفت تا سه سال گذشت. بعد از آن معلوم شد كه آن پير نوراني، خضر (ع) بود و اين نعمت و توفيق، به بركت رضا و دعاي مادر يافته است.

نوشته
    234
    صلوات
    6100
    تعداد دلنوشته
    16
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    5 روز 14 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    23

پسر کوچک از مادرش پرسيد: چرا گريه ميکني؟
    مادرش گفت: چون من زن هستم.
    پسر بچه گفت: من نمي‌فهمم.
    مادر گفت: تو هيچ‌گاه نخواهي فهميد.
    بعدها پسر کوچک از پدرش پرسيد که چرا مادر بي‌دليل گريه ميکنند؟
    ... پدرش تنها توانست به او بگويد: تمام زنان براي «هيچ چيز» گريه ميکنند.
    پسر کوچک بزرگ شد و به يک مرد تبديل شد ولي هنوز نمي‌دانست که چرا زنها بي‌دليل گريه ميکنند.
    بالاخره سوالش را براي خدا مطرح کرد و مطمئن بود که خدا جواب را ميداند.
    او از خدا پرسيد: خدايا، چرا زنان به آساني گريه ميکنند؟
    خدا گفت: زماني که زن را خلق کردم ميخواستم او موجود به خصوصي باشد بنابراين شانه‌هاي او را آنقدر قوي آفريدم تا بار تمام دنيا را به دوش بکشد.
    و همچنين شانه‌هايش آن قدر نرم باشد که به بقيه آرامش بدهد و من به او توانايي دادم که در جايي که همه از جلو رفتن نااميد شده‌اند او تسليم نشود و همچنان پيش برود.
    به او توانايي نگهداري از خانواده‌اش را دادم حتي زماني که مريض يا پير شده است بدون اين که شکايتي بکند. به او عشقي داده‌ام که در هر شرايطي بچه‌هايش را عاشقانه دوست داشته باشد حتي اگر آنها به او آسيبي برسانند.
    به او توانايي دادم که شوهرش را دوست داشته باشد و از تقصيرات او بگذرد و هميشه تلاش کند تا جايي در قلب شوهرش داشته باشد.
    به او اين شعور را دادم که درک کند يک شوهر خوب هرگز به همسرش آسيب نمي‌رساند اما گاهي اوقات توانايي همسرش را آزمايش ميکند و به او اين توانايي را دادم که تمامي اين مشکلات را حل کرده و با وفاداري کامل در کنار شوهرش باقي بماند.
    و در آخر به او اشکهايي دادم که بريزد. اين اشکها فقط مال اوست و تنها براي استفاده اوست در هر زماني که به آنها نياز داشته باشد.
    او به هيچ دليلي نياز ندارد تا توضيح دهد چرا اشک ميريزد.
    خدا گفت: مي‌بيني پسرم، زيبايي يک زن در لباسهايي که مي‌پوشد نيست. در ظاهر او نيست و در شيوه آرايش موهايش نيست و بلکه زيبايي يک زن در چشمهايش نهفته است.
    زيرا چشمهاي او دريچه روح اوست و قلب او جايي است که عشق او به ديگران در آن قرار دارد ...

خوشا روزی که مهدی باز گردد
    اناالمهدی طنین انداز گردد
    به حق مادرش زهرای اطهر
    به حق فرق اکبر، حلق اصغر
    خداوندا ظهورش دیر گردید
    بسی عاشق دراین ره پیرگردید
    مهیاکن تواسباب ظهورش
    منورکن توگیتی را زنورش
    اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

نوشته
    3,310
    مورد تشکر
    754 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

احسان به والدین،سبب خشنودی و رضای خداوند، طول عمر، افزایش روزی. دوستی پیامبران، مقام والا در قیامت، و بسیاری برکات دیگر در دنیا و آخرت می باشد.
    نتیجة نافرمانی و اذیّت پدر و مادر، در دنیا تهیدستی، خشم خدا، بی توفیقی، خواری و ذلّت و مرگ زودرس،
    در آخرت خشم خدا، بخشوده نشدن، محروم بودن از بوی بهشت، و چشیدن عذاب جهنم خواهد بود.
    پدر و مادر رشته هایی هستند، که به وسیله آنها می توان به رحمت های الهی متصل شد.

نوشته
    234
    صلوات
    6100
    تعداد دلنوشته
    16
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    5 روز 14 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    23

دعای مادردعای مادر

به حق مادرش زهرای اطهر
    به حق فرق اکبر، حلق اصغر
    خداوندا ظهورش دیر گردید
    مهیاکن تواسباب ظهورش
    منورکن توگیتی را زنورش

نوشته
    3,310
    مورد تشکر
    754 پست
    حضور
    45 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tanhayi4538 نمایش پست
    دعای مادردعای مادر

البته بشرطی که مادر و دختر هر دو با حجاب کامل باشد .

نوشته
    234
    صلوات
    6100
    تعداد دلنوشته
    16
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    5 روز 14 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    23

ابویزید بسطامی را پرسیدند که این پایگاه به دعای مادر یافتی این معروفی (شهرت) به چه یافتی؟ گفت: آن را هم به دعای مادر، که شبی مادر از من آب خواست. بنگریستم در خانه آب نبود، کوزه برداشتم.

به جوی رفتم آب بیاوردم.چون بر سر مادر آمدم، خوابش برده بود. با خود گفتم که اگر بیدارش کنم من بزهکار باشم. بایستادم تا مگر بیدار شود. تا بامداد بیدار شد. سربلند کرد و گفت: چرا ایستاده ای؟ قصه بگفتم.

برخاست و نماز کرد و دست بر دعا برداشت و گفت: الهی چنان که این پسر مرا بزرگ و عزیز داشت، اندر میان خلق او را بزرگ و عزیز گردان

بستان العارفین

به حق مادرش زهرای اطهر
    به حق فرق اکبر، حلق اصغر
    خداوندا ظهورش دیر گردید
    مهیاکن تواسباب ظهورش
    منورکن توگیتی را زنورش

نوشته
    234
    صلوات
    6100
    تعداد دلنوشته
    16
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    5 روز 14 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    23

دعای مادر

به حق مادرش زهرای اطهر
    به حق فرق اکبر، حلق اصغر
    خداوندا ظهورش دیر گردید
    مهیاکن تواسباب ظهورش
    منورکن توگیتی را زنورش

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری