جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)

نوشته
    141
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)

معلم به دانش آموزان می گوید یک انشا بنویسید با موضوع "من که هستم"
    حالا این از انشا:

من انسانی آرام و خجالتی هستم.اما نمی دانم چرا در خانه همیشه از برادر کوچکترم حسودی ام می شود و او را می زنم. بنزر من، من آدمی شر و لوس مامانی هستم و همه به من می گویند لوس ننور. حتی من همه دوستانم را اذیت می کنم

کارشناسی اینجا هست در مورد این انشا نظر بده؟
    ویرایش توسط m2babaey : ۱۳۸۸/۱۱/۱۸ در ساعت ۱۰:۳۲

2.  

نوشته
    11,935
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    33 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    406
    آپلود
    94
    گالری
    278

خب با تشکر از دوست گرامی
    می شه این مطلب را به عنوان یکی از مسائل مهم در تربیت کودکان دانست که با ورود بچه دیگر در خانواده بچه اول چه احساسی داره و چه راه کارهایی را باید اتخاذ کرد که انشاالله کارشناسان محترم حتما مفصلا این مسئله را باز می کنند
    برای شروع من مطالبی را خدمتتون ارائه می دم :

انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)

ورود نوزاد دوم در خانواده برای کودک یک بحران بزرگ را بوجود می آورد. او که تا آن زمان مورد توجه والدین بوده است با آمدن نوزادی دیگر موقعیتش را در خطر می بیند، این وظیفه والدین است که با رفتارهای مناسب خود محیط را برای او آرام نگاه دارند و با محبتشان وضعیت کودک را متعادلتر کنند.

یکی از شایعترین واکنشهایی که اغلب کودکان موقع بروز عامل رقابت از خود نشان می دهند حسادت است. شناخت و درمان این نوع واکنش ها در کودکان حایز اهمیت است زیرا این حالت علاوه بر ایجاد عصبانیت، تنفر و احساس خود کم بینی ،باعث می شود که در سنین بالاتر شخص به علت این اخلاق ناپسند در محیط و اجتماع تنها بماند.

بچه ها در اثر اینکه بیشتر یا کمتر مورد توجه والدین خویش قرار می گیرند در خانه نسبت به هم حسادت می ورزند وقتی بچه ای متولد می شود خواهران یا برادران بزرگتر او از این جهت که محبت مادر متوجه نوزاد می شود ناراحت می شوند و نسبت به او حسادت می ورزند قبل از ورود به مدرسه بچه ها حسادت خود را نسبت به کودک کوچکتر از خود به صورت کتک زدن او ظاهر می سازند، گاهی حضور اورا در خانه ندیده می گیرند و وجود او را انکار می کنند گاهی اوقات حسادت خود را به صورت تغییر رفتار خود نشان می دهند. مثلاً رختخواب خود را تر می کند و یا به مکیدن شست خود مبادرت می ورزد. و گاهی اوقات از خوردن غذا خود داری می کند و یا از برخورد با اشیاء ترس نشان می دهند هدف بچه ها از اجرای اینگونه اعمال ،جلب توجه مادر و منحصر نمودن علاقه و محبت او نسبت به خویشتن است در حقیقت آنها از این وسیله دفاعی برای برخورد با موقعیت نامطلوب استفاده می کنند.

اگر ذهن بچه های بزرگتر را برای تولد نوزاد آماده کنند کمتر نسبت به نوزاد حسادت می ورزند گاهی بچه ها نسبت به اعضاء خانواده یا افرادی که مانع مصاحبت مادر با ایشان می شوند حسادت می کنند. به تدریج که بچه از محیط خانواده دور می شود و با افراد بیشتری ارتباط پیدا می کند، حسادت او نسبت به برادران و خواهران خود کم می شود.

پس از ورود به مدرسه و شرکت در کلاس حسادت بچه ها نسبت به افراد همسن و همکلاسی ظاهر می شود معمولاً شاگردانی که توجه معلم را به خود جلب می کنند و در دروس و یا ورزش و اموراجتماعی بیشتر از دیگران فعالیت می نمایند مورد حسادت افراد همسن و یا همکلاسی خود واقع می شوند.

حسادت بچه ها در انتقاد از کارهای یکدیگر، در جرو بحث، مزاحمت، مسخره کردن، آزار رسانیدن و تحریک افراد به ضد یکدیگر ظاهر می شود در بسیاری از موارد بچه ها حسادت خود را به صورت طعنه زدن، بی اعتنایی، خیالبافی دروغ و تقلب ظاهر می سازند.

فرزندان اول خانواده از فرزندان دیگر بیشتر به حسادت مبتلا می شوند زیرا قبل از تولد کودک دوم او محبوب دل خانواده و اقوام بوده ولی با حضور بچه دوم همه چیزها بین آنها تقسیم می شود. که این کار برای او خوشایند نیست. خصوصاً اگر در سن 2 تا 5 سالگی باشد توصیه ای که به والدین می شود اینست که قبل از تولد فرزند دوم تمام مسائل را برای بچه اول توضیح دهند. و اثرات مثبت برادر و خواهر داشتن و اثرات منفی تنهایی را برایش بیان نمایند. از طرف دیگر بعد از تولد فرزند دوم این مسئله را رعایت کنند که تمام حواسها و ذهنها عطف به بچه دوم نشود و در تمام کارها از بچه اول کمک گرفته و آن را در بزرگ کردن بچه دخیل نمایند.
    اهمیت دادن به کودک و نظرخواهی از او این احساس را در کودک بوجود می آورد که هنوز برای خانواده اش عزیز و محترم است و احساس بزرگی می کند

ماهی ها از تلاطم دریا به خدا شکایت بردند

و

چون دریا آرام شد خود را اسیر تور صیادان یافتند.

تلاطم های زندگی حکمتی از جهان هستی است...

پس از خدا بخواهیم دلمان آرام باشد نه اطرافمان

نوشته
    1,969
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 8 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    173

آخییییییییییییییییی چه بچه ی با احساس و صادقی... انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)به نظر من این بچه ماشالا فوق العاده باهوشه... انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)
    نیایش جووووووووووووون چند تا بچه بزرگ کردی؟؟؟؟؟؟؟؟ انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)ماشالا خوب بلدیا... انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)
    ویرایش توسط zeynab : ۱۳۸۸/۱۱/۱۸ در ساعت ۱۱:۳۹
    در ساحل زندگی قدم میزدم همه جا دو رد پا دیدم،
    جای پای من و خدا.
    به سختترین لحظه ها که رسیدم فقط یک جای پا دیدم.
    گفتم: خدایا مرا در سخت ترین لحظه ها رها کردی؟
    ندا آمد: تو را در سخت ترین لحظه ها به دوش کشیدم!

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

الهی به امید تو

تشکر از بزرگواری که این بحث مهم تربیتی را مطرح کردند و تشکر از سرکار نیایش که انصافا پاسخ کاملی ارائه کردند.

معمولا بچه های اول خیلی حساستر از بچه های دیگر در خانواده هستند و علتش هم جایگاهی بوده که قبل از ورود سایر فرزندان در خانواده و در نزد پدر و مادر داشتند.
    تربیت بچه های بزرگتر بخصوص فرزند اول خانواده اهمیت زیادی دارد.
    معمولا اگر به این بچه ها بی توجهی بشود در آینده نمایان می شود.
    اثرات بیتوجهی به فرزند بزرگتر یا فرزند اول خانواده:
    1. حسادت فرزند بزرگتر به فرزند کوچک تر ، که این حسادت را از راههای مختلفی نشان می دهد: از جمله : آزار خواهر یا برادر کوچکتر از خودش در غیاب والدین ، پناه بردن به عادتهای نامناسب مثل ناخن جویدن ، مکیدن انگشت و غیره
    2. برگشتن به رفتارهای دوران کودکی برای جلب توجه والدین ، مثلا نق زدن و شب ادراری و غیره
    3. عصبی شدن کودک ، با جیغ زدن و زدن بچه های دیگر و خشونتهای دیگر این عصبانیت را نمایان می کند.
    4. احساس کمبود محبت و عاطفه
    5. از دست دادن اعتماد به نفس
    ووو

روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

نوشته
    110
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

بابا من تا حالا شنیده بودم حرف راست را باید از بچه شنید ولی تا این اندازه باور نداشتم.
    این بچه آخره معصومیته که میتونه اینطور عیوبش را با صداقت بیان کنه.
    حالاکارشناسان محترم بنظر شما همه بچه ها یا اکثر بچه ها این خصلت را دارن یا این رفتار را می توان از تربیت خانواده این بچه دانست؟

نوشته
    1,969
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 8 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    173

نیشخند

نقل قول نوشته اصلی توسط niyayesh نمایش پست
    یه چیزی بگم؟؟؟؟؟؟؟ گرچه بی ربطه ولی دوست دارم بگم...انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟) من از این عکسا خوشم اومده مخصوصا اونی که زبونشو در آورده آخه یاد بچگیای خودم میفتم... انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)
    راستی منم بچه ی اولم خداییش تربیت کردن بچه های اول خیلی سخته آخرشم درست نمیشند... انشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)
    در ساحل زندگی قدم میزدم همه جا دو رد پا دیدم،
    جای پای من و خدا.
    به سختترین لحظه ها که رسیدم فقط یک جای پا دیدم.
    گفتم: خدایا مرا در سخت ترین لحظه ها رها کردی؟
    ندا آمد: تو را در سخت ترین لحظه ها به دوش کشیدم!

نوشته
    495
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    57 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

چه جالبه تو ورقش هم ریاضی انجام داده هم نقاشی هم انشا
    من که حالم از دوران بچگی بهم میخوره هیچ چیز قشنگی توش نیست
    کلا از 2 دقیقه قبل هم بدم میاد
    چون هیچ زیبایی نمی بینم مخصوصا در بچگب
    و من در بچگی مثل این کودک بودم
    ولیحسود نبودم چون از مهربونی بدم میاد به این بچه هم توصیه میکنم هیچ وقت نخواد دیگران بهش محبت کنن
    نگرا ن کارهایی که در گذشته اشتباه انجام دادی نباش ...تمام شد رفت .... نگران کارهایی باش که باید انجام دهی

9. تشکرها 2

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    یکی از بحث هایی که میشه به اون اشاره نمود علاوه بر صداقت این قبیل کودکان در دوران کودکی در بزرگسالی تا حدودی همین سادگی را در خود دارند و شاید کمتر زمانی میشود که کوچکترین و حتی بزرگترین خطاهایی راانجام بدهند که وجدان آنها از رضایت این کارها خوشحال باشد.یعنی اینکه این صداقت در وجدان باعث می شود که از همان دوران شروع به آموزش خود و بیان حقایق نمایند.در نوع دوم اینگونه بچه ها،در دوران بزرگسالی دچار یک نوع آشفتگی اجتماعی می شوند که نشان از این دارد محیط صمیمی خانواده و جامعه تضادهایی دارد که در اینجا این افراد دچار سردرگمی شده و دو راه را انتخاب می نمایند.راه اول قطع نسبی جامعه و ارتباط کمتر با جامعه برای اینکه روحیه آنها دچار مشکلی نشود و در این نوع افراد حتی در بعضی موارد اشتباهاتی را یاد میگیرند که شاید از روی صداقت اونهاست.((جای بحث دارد)).نوع دوم این بچه ها در جامعه حضور خود را پر رنگ میکنند و هیچ گونه تاثیری در رفتارهای آنها ایجاد نمیشود و همون صداقت همیشگی را دارا هستند.
    با تشکر
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

11. تشکرها 2

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

من که از همون بچگی مظلوم بودم مثل الانمانشای یک دختر 10 ساله (مشاورها نظر؟)

اللهم صل علی محمد و آل محمد

http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060

13. تشکرها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری