صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: طرح گسترش صمیمیت و دوستی قرآنی

شروع کننده موضوع

نوشته
    612
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    9 روز 5 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    93
    آپلود
    0
    گالری
    11

طرح گسترش صمیمیت و دوستی قرآنی

قال رسول الله (صلی الله علیه و آله): من اراد علم الاولین و الاخرین فلیثور القران
    هر که خواهان علم پیشینیان و آیندگان، از اول تا به آخر دنیاست، در قرآن کاوش و تآمل کند.

دوستان و کاربران گرامی با توجه به اینکه همه ما در زیر سایه قرآن دور هم جمع شده ایم تا از این معجزه جاویدان رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم ) فیض برده و در آن تامّل نمائیم این تصور می رود که طرح برخی مطالب که ربطی به مسائل قرآنی و اهداف سایت ندارد و موجب ایجاد تفرقه و از بین رفتن صمیمیت و دوستی های بین مومنین می شود در شآن کانون گفتمان قرآن و کاربران آن نیست لذا از همه دوستان عزیز انتظار داریم
    1) در ارائه مطالب خود در بحث های مختلف حریم های دینی را رعایت نموده و مطالب خود را بدون هیچ گونه توهین یا تند شدن به کاربران دیگر مطرح نماییم .
    2) در نظر داشته باشیم که سایت خبری نیست لذا در ارسال اخباری که به هر صورت شائبه جناحی بودن را داشته و موجب کل کل های بیهوده سیاسی می گردد خود داری نموده و سعی کنیم مبانی اندیشه سیاسی خود را با شرکت در بحث های علمی تقویت کنیم .

التماس دعا
    يامحمد(ص)توبگو با غم و ماتم چه کنيم
    روزخوش بي تو نديديم به عالم چه کنيم
    براي آزادي شيعيان بحرين
    وديگر مسلمانان در بند ظلم دعا کنیم
    طرح گسترش  صمیمیت و  دوستی قرآنی

طرح گسترش  صمیمیت و  دوستی قرآنی .. .طرح گسترش  صمیمیت و  دوستی قرآنی . . طرح گسترش  صمیمیت و  دوستی قرآنی. . . . طرح گسترش  صمیمیت و  دوستی قرآنی . . طرح گسترش  صمیمیت و  دوستی قرآنی . . طرح گسترش  صمیمیت و  دوستی قرآنی . . . . طرح گسترش  صمیمیت و  دوستی قرآنی . . طرح گسترش  صمیمیت و  دوستی قرآنی. . .

2.  

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام

بنده چند خبر در سایت قرار دادم که تا حدودی جناحی بود! ولی اگر دوستان دقت کرده باشند اخبار مربوط به آقای مشایی هم جزو اخباری که در سایت قرار دادم بود!

در خصوص صحبت شما هم که مطرح فرمودید،حق با شماست!
    من خودم و بعضی دوستان نباید در واکنش به یک خبر، پیش داوری کنیم! چون امکان ندامت و پشیمانی شخصی که خبر درباره وی پخش شده، وجود دارد مانند خبر نامه نوه امام به رییس صدا و سیما! و هم اینکه چون صحبتهامون رنگ و بوی جناحی میگیره ممکنه از حق دور بشیم و ........
    البته این نظر بنده است شاید نظر دوستان متفاوت باشد!

در آخر از همه دوستان عذر خواهی میکنم اگر خبری رو به طرفداری از جناح خاصی در سایت قرار دادم!

دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست!

نوشته
    1,069
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    20

اي كاش ..............

افسوس .................
    اگر هزاران بار هم مديريت تغيير كنه تا سياست زدگي و تفكر يك طرفه سياسي و جناحي و نه ديني بر سايت حاكم هست هيچ اتفاق خوبي نخواهد افتاد صميميت زمانيست كه هيچ اثري از سياست در اين سايت مشاهده نشود و همه تاپيكهاي سياسي بسته شود .

و باز هم افسوس .......

خدا نگهدار براي هميشه
    ویرایش توسط تنوير : ۱۳۸۸/۱۱/۲۰ در ساعت ۰۷:۴۷
    وبلاگ اقاقيهاي نوراني شما را به بازديد از خود دعوت مي نمايد

نوشته
    1,758
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شوخ نمایش پست

دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ماست!
    با سلام،

این جمله به این معنا نیست که سیاست زده باشیم. بازی های سیاسی جزوی از دین نیست.

طیب
    هر معرفتى كـــه بوىِ هستىِ تو داد *** ديوى است به ره، از آن حذر بايد كرد

سبحه بر کف، توبه بر لب،دل پر از شوق گناه/ معصيت را خنده مي آيد ز استغفار ما

أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ

نوشته
    54
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    48 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    1

كاش قرآن در جانم ثبت مي شد و دلم آن را با تمام توانش مي طلبيد...

از يك نفر شنيدم كه نگو كاش بگو ان شا الله پس:

*انشا الله*
    ***چو باید سرانجام در خاک رفت

خوش آنکس که پاک آمد و پاک رفت

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تعجب دوری از سیاست زدگی

نقل قول نوشته اصلی توسط طیب نمایش پست
    با سلام،

این جمله به این معنا نیست که سیاست زده باشیم. بازی های سیاسی جزوی از دین نیست.

طیب
    بنده در خصوص معنای سخن جناب مدرس چیزی نگفتم و فقط آنرا در پایان حرفم درج کردم! و با حرف شما هم در خصوص دوری از سیاست زدگی موافقم!

آیت الله مدرس: فكر مي‌كردم چرا ممالك اسلامي رو به ضعف رفته و ممالك غيراسلامي رو به ترقي؟ چندين روز فكر مي‌كردم و بالاخره چنين فهميدم كه ممالك اسلامي، سياست و ديانت را از هم جدا كرده‌اند... لهذا در ممالك اسلامي، اشخاصي كه متدين هستند، دوري مي‌كنند از اشخاصي كه داخل در سياست هستند.

نوشته
    45
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

درود
    چند نکته
    الف) احترام متقابل به یکدیگر نیاز به یک زیرساختهایی دارد. که این سایت از ابتدا ایجاد نکرده است. باید یادمان باشد که اینترنت پر است از آدمهای مختلف که به دلایل مختلف شروع به برهم زدن جو دوستانه بحث می کنند. و بهترین کار تنبیه متناسب با این افراد است. بطور مثال فردی که به دیگران توهین می کند باید بداند که این توهین او یک سری محدودیتهایی برای وی در پی خواهد داشت! اما در این سایت قوانینی وجود دارد که خود باعث تشویق به توهین کردن می شود. بطور مثال همین قانون وجود چند شناسه در سایت! شخص توهینگر توسط مدیر اخراج می شود اما چند لحظه بعد با شناسه جدید بازهم وارد سایت می شود و به فعالیتش ادامه می دهد! یا حتی برخی اوقات وضع بدتر از آن است!! شخص براحتی شناسه جدید می سازد و با آن توهین می کند ( به بیان دیگر عقده دل خود را خالی می کند ) و مدیر هم همان شناسه جدید را محروم می کند بدون آنکه محرومیتی برای کاربر خاطی ( و شناسه اصلی وی ) داشته باشد! و همین فرد توهینگر در نزد همه هم ادم با کمالات شناخته می شود. ( اما ای دل غافل که این فرد در پشت نقاب دیگرش چه فحشها که نداده است!!)

ب) در مورد مسائل حزبی و سیاسی باید گفت که اصولا مباحث سیاسی بخودی خود بد نیستند. تک حزبی بودن و تک رای بودن بد است. دین اسلام هم یک دین سیاسی است و ظاهرا نباید تناقضی با اصل سیاست داشته باشد ( و جمله معروف مدرس که دیانت ما عین سیاست ماست ) اما آنچه که موجب اختلاف است استفاده ابزاری از دین برای نیل به اهداف سیاسی است. و بحث تفاوت عبارت دین سیاسی یا سیاست دینی!
    و در نهایت به نظر من بحث سیاست در این سایت بهتر است انجام نشود. بدلیل اینکه
    1-این سایت بصورت تخصصی مسائل دینی را دنبال می کند و اکثر قریب به اتفاق کاربرانشان تخصصی در سیاست ندارند.
    2- مباحث سیاسی در این سایت منحصر به یک تاپیک مختصر می شود ( که بیشتر برای خالی نبودن عریضه است. ) و کاربران سیاسی در این سایت نمی آیند. و اگر بیایند هم مسائل تخصصی سیاست را در اینجا قرار نمی دهند.چون بازدید کننده سیاسی ندارد ( به شخصه من خودم ترجیح می دهم مباحث سیاسی را در سایت سیاسی قرار بدهم. همانطوری که مباحث دینی را در سایت دینی قرار می دهم.)
    3- ورود به مباحث سیاسی معمولا خطرناک است. و این سایت هم مدعی است که یک موسسه رسمی پایخگویی به شبهات دینی است. و معمولا یک کاربر سیاسی چنین سایتهایی را برای فعالیت انتخاب نمی کند. ( بالاخص اگر از حزب مخالف حاکمیت هم باشد!)
    4- و اینکه بیشتر کاربران اینجا اصلا درک درستی هم از سیاست ندارند. و تصور می کنند گذاردن چند مقاله و بیانیه از چند تا آدم سرشناس و فحش و بد بیراه گفتن به این و آن سیاست است! در صورتی که دانش سیاست فراتر از این مقوله هاست.
    همه موضوعات شروع شده کاربرjocer با آیدی faryad نوشته بودند بنا به درخواست مکرر خودشان به مدت 1ماه جهت بررسی به بخش مدیران منتقل شده است
    ---------------------------------
    توضیح : جنابان خادمان دین و قرآن و .... زحمت کشیدند و نوشته های شناسه faryad من را برگرداندند.
    به عقیده جنابان خادم قرآن!! مطالب کفر امیز من بیشتر بدرد اسلام و مسلمین می خورد تا مطالب اسلامی من بعد از توبه!!
    باشد که خداوند ان مطالب کفر آمیز را در نامه خادمیت قرآنی من و شما و آنان ثبت نماید!
    الهی آمین!!

نوشته
    45
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط طیب نمایش پست
    بازی های سیاسی جزوی از دین نیست.
    بازی های سیاسی جزوی از دین نیست. اما جزوی از زندگی امروز ما شده است!!
    در کشوری که مدعی دموکراسی است و می خواهد دموکراسی در ان پیاده شود . تمام افراد جامعه خواسته یا ناخواسته در این بازی شرکت می کنند پس باید تک تک افرادش با بازی سیاست آشنا باشند.تا جامعه نخواهد تاوان باخت قماری را بدهد که مردم عوام جامعه بخاطر ندانستن این بازی به جامعه تحمیل کرده اند!
    همه موضوعات شروع شده کاربرjocer با آیدی faryad نوشته بودند بنا به درخواست مکرر خودشان به مدت 1ماه جهت بررسی به بخش مدیران منتقل شده است
    ---------------------------------
    توضیح : جنابان خادمان دین و قرآن و .... زحمت کشیدند و نوشته های شناسه faryad من را برگرداندند.
    به عقیده جنابان خادم قرآن!! مطالب کفر امیز من بیشتر بدرد اسلام و مسلمین می خورد تا مطالب اسلامی من بعد از توبه!!
    باشد که خداوند ان مطالب کفر آمیز را در نامه خادمیت قرآنی من و شما و آنان ثبت نماید!
    الهی آمین!!

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا سلام
    من به نيت گفتمان در مورد قرآن وارد اين سايت شدم نه در مورد گفتمان در مورد سياست چرا به سخنان بزرگان و کساني که اهل سياستند در ضمن طرفدار اسلام و جمهوري اسلامي مي باشند به سخنانشان گوش مي کنم تا در انتخاب راهم دوچار مشکل نشوم اين که به خواهم در مورد سياست گفتمان داشته باشم نه مطاله اين کار را دارم ونه توانايي اين کار را در خود سراغ دارم زيرا وارد سياست شدن کار هر کسي نيست اگر هم به گويند تک تک افراد بايد باسياست آشنا باشند خوب است ولي بايد از فکر بزرگان از جمله رهبر مان در مورد سياست استفاده کنيم زيرا که دين ما اسلام مي باشد

نوشته
    173
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 2 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم قرآن نمایش پست
    قال رسول الله (صلی الله علیه و آله): من اراد علم الاولین و الاخرین فلیثور القران
    هر که خواهان علم پیشینیان و آیندگان، از اول تا به آخر دنیاست، در قرآن کاوش و تآمل کند.

دوستان و کاربران گرامی با توجه به اینکه همه ما در زیر سایه قرآن دور هم جمع شده ایم تا از این معجزه جاویدان رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم ) فیض برده و در آن تامّل نمائیم این تصور می رود که طرح برخی مطالب که ربطی به مسائل قرآنی و اهداف سایت ندارد و موجب ایجاد تفرقه و از بین رفتن صمیمیت و دوستی های بین مومنین می شود در شآن کانون گفتمان قرآن و کاربران آن نیست لذا از همه دوستان عزیز انتظار داریم
    1) در ارائه مطالب خود در بحث های مختلف حریم های دینی را رعایت نموده و مطالب خود را بدون هیچ گونه توهین یا تند شدن به کاربران دیگر مطرح نماییم .
    2) در نظر داشته باشیم که سایت خبری نیست لذا در ارسال اخباری که به هر صورت شائبه جناحی بودن را داشته و موجب کل کل های بیهوده سیاسی می گردد خود داری نموده و سعی کنیم مبانی اندیشه سیاسی خود را با شرکت در بحث های علمی تقویت کنیم .

التماس دعا
    خدا قوت .من نیز حرف شما را تایید می کنم از سیاست حرف زدن در جای خودش لازمه تا همه آگاهی پیدا کنند اما...هر سخن جایی دارد و هر نکته مکانی.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری