صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شعارهای انقلابی........

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  767
  مورد تشکر
  3,316 پست
  حضور
  2 روز 6 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2

  شعارهای انقلابی........

  سلام دوستان از امشب تا 22 بهمن بياين شعاراي اون دوره رو بنويسم تا ببينيم اون موقع ها چه شعارايي بوده البته بعضي هاشون رو فاكتور بگيريد.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  شعار بیشتر بیان عاطفی حرکت اجتماعی است و به دلیل داشتن رنگ عاطفی از قدرت برانگیختن بالایی برخوردار می باشد به همین دلیل شعارهای سیاسی - اجتماعی نوعی همدلی و همدردی به دنبال خود می آورند.
  وقتی که مبارزه اجتماعی آغاز گردیده نهضت ناچار است خود را به شکلی مطلوب معرفی نماید و برنامه خود را برای تغییرات فراگیر عرضه نماید. و تظاهر کنندگان بایستی وحدت عقاید خود را به نوعی نشان دهند شعار سیاسی - اجتماعی دارای سابقه تاریخی بسیار زیادی است، از دوران های دور در پیکارها، وقتی دو لشکر با یکدیگر روبرو می شدند، سعی می کردند با فریاد و هلهله روحیه طرف مقابل را تضعیف و روح حرکت دسته جمعی را در میان افراد خودی افزایش دهند. در جنگ های تن به تن نیز خواندن رجز و توصیف دلاوری و سلحشوری خود و بیان ضعف و زبونی طرف مقابل از جمله حربه های روانی جنگ بوده است ...
  در جنگ های صدر اسلام نیز خواندن رجزهای حماسی رایج بود. مسلمانان در جنگ ها با شعار «الله اکبر» وارد میدان رزم می شدند. و این فریاد تکبیر گاهی چنان در دل دشمنان اثر می کرد که منجر به عقب نشینی آنان می گردید. در میدان نبرد با هر پیروزی بانک تکبیر مسلمانان بلند می شد. پیامبر اسلام نیز علاوه بر بحث و تحلیل علل بعثت خود گاهی در مسجد حضور می یافت و با شعارهای توحیدی دیگرن را متوجه حرکت خود می نمود.
  در سایر نهضت های مذهبی، ملی و میهنی نیز طلایه داران انقلاب اجتماعی - سیاسی از شعار دهندگان بودند. که نمونه های آن در طول تاریخ به وفور یافت می شود.
  ویژگی های شعارهای اجتماعی - سیاسی:
  شعار اجتماعی باید در تعقیب اهداف مشخصی باشد پیوستگی بین شعارها و هدف ها نهضت باعث می شود که شعارها از انحراف و کجروی دور ماند و نهضت به سمت هدف های حرکت نماید. اگر مقصود از شعار معرفی نهضت باشد، باید مشخص کننده سه عنصر اساسی نهضت باشد:
  1. نظام رهبری و رهبر: با بیان نام رهبران اجتماعی می توان توجه را به سوی آنان متمرکز کرد. حمل عکس رهبر یا رهبران از معمولی ترین روش ها است. زیرا مشخص کردن رهبر نهضت از ضروری ترین جنبه های جنبش اجتماعی است.
  2. راه نجات: ایدئولوژی ها باید قادر باشند وضعیت مورد اعتراض مردم را تغییر دهند. اگر راه نجات از وضعیت نامطلوب نامشخص باشد راه آینده گنگ و مبهم خواهد بود.
  3. بیان اختلافات: شعارها باید منعکس کننده اختلافات اساسی و بنیادی نهضت با وضع موجود باشند، و با بیان آرمان ها و اهداف آینده، دشمنان نهضت را معرفی نمایند.
  بنیادهای اصلی قیام اسلامی:
  الف) وحدت: از ویژگی های بارز انقلاب اسلامی وحدت بالای گروه های گوناگون شرکت کننده در آن است. امام نیز به عنوان رهبر قیام هوشیارانه بر مسأله وحدت پای می فشرد و تفرقه را موجب تباهی می دانست.
  شدت تأکید ایشان منجر به وحدت در میان سران جنبش و انتقال آن به لایه های پایین جامعه شد به گونه ای که در شعارهای مردمی تجلی یافت. بر اساس این شعارها، تنها ضامن آزادی، اتحاد در مقابل رژیم پهلوی بود ... برخی شعارها از اقشار مختلف مردم درخواست پیوستن به نهضت را می کرد:
  1. اتحاد، اتحاد حافظ آزادی است. اختلاف، اختلاف اعاده بردگی است.
  2. اتحاد ضامن پیروزی ماست تشکّل کلید پیروزی ماست. اتحاد، همبستگی، مقاومت.
  3. پیروزی انقلاب با اتحاد و وحدت. تفرقه، تفرقه سلاح دشمن ماست. تفرقه، تفرقه سلاح شاه خائن. دانشجو، محصل. معلم پیوندتان مبارک. روحانی، دانشجو پیوندتان مبارک. درد ما درد شماست، مردم به ما ملحق شوید. دین ما دین شماست، مردم به ما ملحق شوید.
  4. برای حفظ قرآن مردم به ما ملحق شوید، اتحاد، اتحاد ای دانشجو، ما با هم متحد می شویم تا بر کنیم ریشه استبداد‌ را. اتحاد، اتحاد ای کارگر ما با هم متحد می شویم تا بر کنیم ریشه استعمار‌ را.
  ب) رهبری: شعارهایی که موضوع آنها رهبری قیام بود، عمدتاً بر چند محور بود:
  تأکید بر رهبری و مرجعیت امام، حمایت از برنامه های رهبری، درخواست های مردم از نظام حاکم در مورد امام:
  الله اکبر خمینی رهبر، الله الله، نصر من الله، رهبر روح الله. اربعین حسینی است، پیروزی از خمینی است. بیا خمینی وطن انقلاب است. نقش مخالفین تو بر آب است، ارتش ما ارتش ملی شده، گوش به فرمان خمینی شده.
  ج) حکومت اسلامی: شعارهای بسیاری به طور صریح به برقراری حکومت اسلامی و نفی سلطنت مطلقه اشاره دارند. برخی از شعارها، مشروعیت حکومت منصوب به شاه را در مقابل مشروعیت منصوب به امام زیر سؤال می بردند: خلق بپا می کند جمهوری اسلامی، خلق بپا می کند حکومت مردمی، ما می خواهیم تمامی جمهوری اسلامی، جمهوری اسلامی آری، حکومت خودکامان هرگز، به سلطه جویان شرق و غرب فروش خاک ایران هرگز. یک مملکت یک دولت، آنهم به به رأی ملت.
  د) استقلال: نظر به ماهیت وابسته رژیم پهلوی به قدرت های خارجی، بخشی از شعارها با اشاره به این مسئله از امتیازات وسیع بیگانگان در تصمیم گیری های داخلی ابراز نارضایتی می کردند.
  استقلال، استقلال، نتیجه انقلاب. استقلال، آزادی، قانون اساسی. استقلال، آزادی، برایش می جنگیم. استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی. جمهوری اسلامی تنها ره نجات است، سلطنت پهلوی دشمن آب و خاک است. شاه ایران کند نوکری اجنبی، لعنت بر این حکومت پهلوی، مرگ بر پهلوی، نوکر اجنبی، نفت را کی برد؟ آمریکا، گاز را کی برد؟ شوروی، پولش را کی خورد؟ پهلوی. مرگ به پهلوی.
  و) آزادی: یکی از موضوعات مهم دیگر آزادی بود، یعنی رهایی از سلطنت استبدادی، و حق حاکمیّت بر سرنوشت خویش، برخی از شعارها با الگوگیری ضمن یادآوری نهضت امام حسین ـ علیه السّلام ـ مردم را دعوت به پیروی از رهبر آزادگان جهان، برای کسب آزادی کرده گاهی نیز در فضای آزادی به یاد شهدا، از تلاش آنان برای کسب آزادی تجلیل می کند. آزادی فرهنگ ماست، خاموش ماندن ننگ ماست. آزادی، آزادی، این است شعار ملی. مکتبی خمینی، و مکتب آزادگی است، هدف از نهضتش رهایی از بردگی است. آزادی نهایی، جمهوری اسلامی. یا مرگ یا آزادی، یا مرگ یا رهایی، درود بر فدایی این ندای آزادی جای شهدا خالی، این طلوع آزادی است جای شهدا خالی است.
  ی) عدالت: یکی از خواسته های انقلابیون توزیع عادلانه ثروت های ملی بین مردم بود. مردم به انحاء مختلف نفرت خود را از غارت بیت المال و چپاول اقتصادی کشور به وسیلة بیگانگان و عوامل داخلی آنها اعلام می کردند و در مقابل حمایت خود را از طبقات محروم جامعه نظیر کارگران و کشاورزان که در نتیجه سیاست های غلط اقتصادی بیشترین ضرر را متقبل شده بودند، اعلام می نمودند. رژیم شاهنشاهی سر منشأ فساد است، جمهوری اسلامی مرکز عدال و داد است.
  منبع:سایت اندیشه قم

  ویرایش توسط فرشته نجات : ۱۳۸۸/۱۱/۲۱ در ساعت ۰۳:۰۲ دلیل: لبالعئ
  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود. 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  767
  مورد تشکر
  3,316 پست
  حضور
  2 روز 6 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2  از سال 1342 که تقریبا آغاز نهضت انقلاب اسلامی بود تا سال 1357 که زمان به ثمر رسیدن این راه عظیم بود شعارهای فراوانی ساخته شد . این شعارها بسته به زمان و مکان پیدایش خود بسیا متنوع بودند ، گاهی همراه با طنز ، گاهی غم انگیز ، گاهی همراه با نفرت و انزجار و ... بودند که تعدادی از این شعارها برای یاد آوری پیشکش می شود
  « استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی »

  « شاه نشسته به تخت یزید »

  « خمینی خمینی ـ تو وارث حسینی »

  « روز همه شیعیان شام غریبان شده ـ صحن امام هشتم گلوله باران شده »

  « ماه محرم آمد ـ ماه حسین و قرآن، ماهی که هر مجاهد ـ باید رود به میدان »

  «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی»، «الله‌اکبر، خمینی رهبر»  قتلگه پهلوی، ‌ژاله تهران شده
  قتلگه پهلوی، ‌تمام ایران شده


  ارتش بگوجواب گل گلوله ‌است؟  دانـشـگـاه، دانـشـگـاه
  مزدور به خون کشیده


  دانـشـجـو، دانـشـجـو

  در خـون خود غلتیـده


  این است شعار ملت(امت
  )
  دانشـجـو شهـادتت مبارک


  کشتار دانشجویان به‌ دست‌ شاه جلاد

  خواستـه آنان بود برچیـدن استبداد

  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود. 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  495
  مورد تشکر
  1,587 پست
  حضور
  57 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  1

  شعارهای انقلابی........
  مرگ بر دیکتاتور
  الان شنیدم
  نگرا ن کارهایی که در گذشته اشتباه انجام دادی نباش ...تمام شد رفت .... نگران کارهایی باش که باید انجام دهی


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  1,487
  مورد تشکر
  3,849 پست
  حضور
  4 روز 13 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  1164
  آپلود
  119
  گالری
  2  با سلام
  الان که داشتم میامدم سر کار تو فکر همین تاپیک بودم که بزنم چون یه بچه ای را دیدم که می گفت
  شاه فراری شده سوار گاری شده گاری که پنچر شده خمینی رهبر شده
  تو فکرش بودم که دیدم تاپیک زده شده.
  بازم متشکر از دوستان
  آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
  حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  767
  مورد تشکر
  3,316 پست
  حضور
  2 روز 6 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2  وقتی در پانزدهم آبان ماه سال 57 شاه طی پیامی از رادیو و تلویزیون خطاب به ملتایران گفت: من پیام انقلاب شما را شنیدم و سعی می‌کنم که اشتباهات گذشته را جبراننمایم. از آنجایی که توبه شاه به مثابه توبه گرگ تلقی می‌شد و معنای آن این بود کهاگر مردم این توبه را بپذیرند باز هم باید در زیر سلطه نظام فاسد مشروطه سلطنتیزندگی کرده و سال‌های دیگر از آرمان‌های خود چشم بپوشند. این رخداد در تضاد باآرمان‌های مردم قرار گرفت و تبدبل به شعار شد و در تظاهرات روزهای بعد از زبان مردمجاری گردید.

  به پشت رادیـو گفتـم بـه تـأکیـد

  که گه خوردم، غلط کردم،ببخشید

  مـهــدی بـیـا شـاه مـسـلـمـان شــده

  آب وضــوشخــون جـوانـان شــده


  مـهــدی بـیـا شـاه مـسـلـمـان شــده

  روز و شبمسلمین شام غریبان شده  یا حجه بن الحسن دل‌ها پریشان شده
  قبـر امام هشتـم گلوله‌باران شـده


  مـهــدی بـیـا شـاه مـسـلـمـان شــده

  قبـر امام هشتـم گلوله‌باران شـده


  مشهد مقـدس را، گنبـد حضرت را

  مسجد کرمان را، رکس آبادان (4) را


  ژالـه تهران را، شاه به آتش کشید

  بـه آتــشــش مـی‌کـشــیــم (2
  )  کـابـیـنـه نـظـامـی
  شکست شاه خائن


  این دولـت نظـامی

  نـابـود بایـدگـردد


  این دولت نظـامـی

  نشانه سقـوط است

  ازهـاری بیـچـاره
  ‌ای سگ چهار ستاره

  بازم بـگـو نـواره


  نـوار که پانـداره

  چشمای تو خماره


  تاسـوعا قـرار ما
  عاشـورا قیام ما


  عاشورا، عاشورا

  قـیـام مـلی مـا


  عـاشـورای حـسـیـنــی

  پـیـــروزی خـمــیـنـی


  ای وارثین راهحسینی

  ای پیروان امام خمینی

  یاری کنیـد در محـو این صدا وتصـویر (5
  )
  بلند‌گوی استبداد است این بانک تزویر


  با ملت ما همراه می ‌ـگو ـ ییم

  مرگ بر شـاه، مرگ ـ بر ـ شـاه  کابینه بختیار یک حیله جدید است
  برنامه خمینی، برچیدن یزید است
  بخـتیـار، بخـتیـار، ز خـوبیـت دم مـزن
  می‌شناسند تو را ز کودک و مرد و زن


  نـه مـرغ طـوفـانـی، ‌نـه مــوج دریـایــی

  تو گرگ خونخـواری، تـو نوکـرشـاهی  تو که دم می‌زنی ز دین و آیین ما
  پس چرا می‌کنی حمایت از حکم شاه؟


  نهمـرغ طوفـانی، ‌نـه مـوج دریـایـی

  تو گـرگ خونخـواری تو موج فحشـایی


  ایـن شاه امـریکایی در حالت مـردن است
  این رژیم پهلوی در حال جان کندن است


  دسـت و پـا می‌زنـد، جـون خـود می‌کنـد

  مرگ بر شاه، مرگ بر شـاه، مرگبر شـاه


  ایـن دولـت بخـتیـار دولت ظلم و زور است

  با بـودن پهلـوی نخسـتوزیر مـزدور است


  مرگ بر شاه، مرگ بر شـاه، مرگ بر شـاه  ای شـاه بی‌غیــرت
  بگیـرد جان تو ملت


  ولی آهسته آهسته (2
  )

  بختیـار بی‌غیرت

  بگیـرد جان تو ملت


  ولی آهسته آهسته (2
  )
  ز خلق ایران هش‍‍‍ـدار

  به شاهپور بخــــتیار


  تـاجـر سـرمـــایه‌دار

  ناجی شاه خونخــوار


  نمی‌دهیـماختیــــار

  مرگ به هر سازشکار

  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود. 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  767
  مورد تشکر
  3,316 پست
  حضور
  2 روز 6 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2  ای خمیـنی تـویی رهنـمای مـا (2)
  رهـبــــر زنـــده و بــا وفـــای مـــا


  برلبم این سرود، برخمینیدرود(2
  )
  مرگ بر بختیار نوکر جـیره‌خوار (2
  )

  می‌کشیـم مـا هـمـهانتـظـار تـو (2
  )
  می‌کنـیـم جمـلـگی جـان نثـار تـو


  برلبم این سرود،برخمینی درود(2
  )
  مرگ بر بختیار، نوکر جیره خوار(2
  )


  کابیـنـه بختـیـار نابـود بایـد گردد
  جمهوری اسلامی ایجاد باید گردد؟
  نه شاه می‌خوایم نه بختیار
  رهبـر می‌خـوایم با اختیـار


  مـرگ بـرشـاه و بخـتیــار

  نه شاه می‌‌خوایم نه بختیار


  خمـیـنیـه صـاحـباختـیـار

  مـرگ بـر شـاه و بـخـتـیـار  مردم شعار می‌دادند
  :

  بختیـار، تـو عصـای ضحاکی

  برو گمشو‌ ای نوکر تریاکی  مرگ بربختیار

  نوکر بی‌اختیار منافق تازه‌کار  بختیـار، تـو عصـای ضحاکی
  ما مسلمین پیوسته در جوش و خروشیم
  ماجز خمینی، رهبر نداریم

  فرمـانروایی، دیگـر نـداریم


  از هـمـت اوســـرفــرازیــم

  منتخب او را ما قبول داریم


  ***

  بنـد اسـارت راخمینی پاره کرده (2
  )
  جان‌ها فدایش، درد ما را چاره کرده
  ما می‌گیم شاه نمی‌خوایم نخست وزیر عوض میشه
  ما می‌گیـم خـر نمی‌خـوایم، پالونخر عوض میـشه


  نه شـاه می‌خـوایم نه شاهپور لعـنت به هر دو مـزدور


  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود. 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  767
  مورد تشکر
  3,316 پست
  حضور
  2 روز 6 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2  در کوچه پس کوچه‌های امیرآباد روی دیوارهای آنمی نوشتند:


  ما بچه‌های امیرآباد هستیم
  شـاه را بـه طـویلـه بسـتیـم

  از بـسکه عرعـر کرد
  بختـیار رو خــر کــرد

  بختـیار شیـره‌کـــش
  بایـدبـــره مـراکـش

  این است شعار بختیار
  منـقل و وافـور رو بیار  شاه فراری شده
  سوار گاری شده

  شـاه فــراری مـی‌شــود
  حکومتاسلامی می‌شود
  حـرف حـق گفتنیه
  این پهلوی رفتنیه

  شاه به جز خودکشی چاره دگر ندارد


  کشـور مـا، کشـور اسلامیـه

  نهضت ما، نهضت قرآنیه (2
  )

  یکدل و یک صدا،می‌دهیم این ندا

  مـرگ بر شاه (3) مـرگ ـ بر ـ شاه

  رهبـر ما خمیـنیبت‌شـکن
  داده ندا به مردم این وطن

  ایـن رژیـم پـلـیــد اســت
  بــد‌تــر از یــزیــد اســت

  مرگ بر این شاه (3) مرگ ـ بر ـ شاه
  کـودک دبستـان، بـاشـدش بـر زبـان
  مــرگ بر شـاه (3) مـرگـ بـر ـ شـاه

  خـون هر یک شهید، می‌دهد این نوید
  مرگ بر این شـاه (2) مرگ ـ بر ـ شاه


  شرح این هجران و این خون جگر
  ایـن زمـان بـاشـد تا وقـت دگــر

  سکوت هـرمسلمـان، خیانت اسـت به قرآن

  کشته شدن در این راه، نزدیکی است به الله

  شـعار مستـضـعفیـن
  حـکــومـت مـتـقـیـن

  استــقلال، استــقلال
  این است ندای قرآن

  پیــام هـر مسـلـمـان
  عقیـده و جهـاد اسـت


  ایـران کـربـلا شــده
  هـر روز عاشـورا شده

  چین، شوروی،امریکا
  دشـمـنـان خـلـق مـا

  تشـیـع زنـده گـشـت
  فـاتـح و پـایندهگشت


  ویرایش توسط فرشته نجات : ۱۳۸۸/۱۱/۲۱ در ساعت ۰۲:۵۵
  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود. 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  767
  مورد تشکر
  3,316 پست
  حضور
  2 روز 6 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2  و چند شعار طنز آلود ...
  « بختیار حشیشی ـ حشیش بکش قوی شی »
  « بختیار حشیشی ـ نخست وزیر نمی شی »
  « این است شعار بختیار ـ منقل و وافور و بیار »
  « به کوری چشم شاه زمستونم بهاره ـ سگ جدید دربار شاپور بختیاره »
  « بختیار پلید است ـ بدتر از یزید است »
  « بختیار نوکر بی اختیار » و ...
  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود. 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  767
  مورد تشکر
  3,316 پست
  حضور
  2 روز 6 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2  اگه شعاری از قلم افتاده بود ممنون میشم یاد آوری کنید وبنویسید در ضمن


  به نظر شما بهترین شعار در زمان انقلاب چه شعاری بود ؟

  ویرایش توسط فرشته نجات : ۱۳۸۸/۱۱/۲۱ در ساعت ۰۲:۵۸ دلیل: یل
  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود. 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  767
  مورد تشکر
  3,316 پست
  حضور
  2 روز 6 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2  بنـد اسـارت را خميني پاره كرده (2)
  جان‌ها فدايش، درد ما را چاره كرده

  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود.صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود