جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سلام بر مولایمان مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف )

نوشته
    85
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بر مولایمان مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف )

سلام بر مولایمان مهدی
    حضرت صاحب الز مان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) میفرمایند : انی لادعوا لمومن یذکر مصیبة جدّی الحسین ثمّ دعوا لتعجیل الفرج و التایید.
    یعنی: من دعا می کنم به کسی که مصیبت جدم حسین را یاد کند و سپس برای تعجیل ظهور و تایید من دعا کند.

2.  

نوشته
    85
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

سخنی از شیخ بهایی (ره)

شیخ بهائی (رحمت الله تعالی علیه ):آدمی اگر پیامبر هم باشد از زبان مردم آسوده نیست زیرا اگر بسیار کار کند می گویند احمق است و اگر کم کار کند می گویند تنبل است . اگر بخشش کند می گویند افراط می کند و اگر جمع گرا باشد می گویند بخیل است . اگر ساکت و خاموش باشد می گویند لال است و اگر زبان آوری کند می گویند ورّاج و پرگوست .اگر روزه بر آورد و شبها نماز بخواند می گویند ریا کار است و اگر نکند می گویند کافر است و بی دین. لذا نباید بر حمد و ثنای مردم اعتنا کرد و جز از خداوند نباید از کسی ترسید.

نوشته
    85
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0

آياتي از قرآن اشاره به قيام حضرت مهدي (ع ) دارد

آياتي از قرآن اشاره به قيام حضرت مهدي (ع ) دارد، از جمله : در سوره انبياء آمده است :"ولقد كتبنافي الزبور من بعد الذكر ان الارض يرثها عبادي الصالحون ؛ در زبور بعد از ذكر (تورات ) مقرر داشتيم كه بندگان صالح من حكومت زمين را به ارث مي برند.( انبياء (21) آيه 105)در ذيل اين آيه رواياتي آمده است كه هم اصحاب المهدي في آخر الزمان ، آنان ياران مهدي(ع) در آخر الزمان هستند".
    در سوره نور آمده است : "وعدالله الذين آمنوا منكم و عملواالصالحات ليستخلفنهم في الارض كما استخلف الذين من قبلهم و ليمكنن لهم دينهم الذي ارتضي لهم و ليبدلنهم من بعد خوفهم امناً يعبدونني لايشركون بي شيئا و من كفر بعد ذلك فاولئك هم الفاسقون ؛( نور (24) آيه 55)خداوند به كساني از شما كه ايمان آورده و اعمال صالح انجام داده اند، وعده داده است كه آنان را خليفه روي زمين كند، آن گونه كه پيشينيان را خلافت بخشيد و دين و آئيني را كه براي آنان پسنديده است ، پا بر جا و ريشه دار سازد و بيم و ترس آنان را به امنيت مبدل كند. آن چنان مي شود كه تنها مرا مي پرستند وچيزي را شريك من نخواهند كرد و كساني كه بعد از آن كافر شوند، از فاسقان اند".
    آيه ديگر كه اشاره به قيام حضرت مهدي دارد، آيه ظهور حق در سوره توبه است : " هوالذي أرسل رسوله بالهدي و دين الحق ليظهره علي الدين كله و لوكره المشركون ".( توبه (9) آيه 33)
    شبيه اين آيه در سوره فتح آمده است : "هو الذي ارسل رسوله بالهدي ودين الحق ليظهره علي الدين كله ".( فتح (48آيه 28)
    اين آيات بر اساس رواياتي كه ذيل و تفسير آن ها آمده ،، بر حضرت مهدي (ع ) تطبيق شده است . (ناصر مكارم ، پيام قرآن ، ج 9 باتلخيص)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری