جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مجلس شورای اسلامی

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۵
  نوشته
  919
  مورد تشکر
  2,035 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مجلس شورای اسلامی

  ویرایش توسط ابو محمد : ۱۳۸۸/۱۱/۲۸ در ساعت ۱۸:۰۸
  نظر شما در باره این پیشنهاد چیه؟
  (جلسات مناظره)

  موضوع مهم :
  کربلایی کاظم ساروقی، حجتی غیر قابل انکار

  چگونه؟؟؟ راه های جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه

  کم گوی و گزیده گوی چون دُرّ :Sokhan: !!! تا از سُخَنت جهان شود پُر !!!
  الحذر الحذر! فَوَ الله لَقَد سَتَر، حتّی کأنَّه قد غَفَر

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۵
  نوشته
  977
  مورد تشکر
  2,986 پست
  حضور
  4 ساعت 47 دقیقه
  دریافت
  55
  آپلود
  5
  گالری
  56

  سخنان حضرت امام خميني رحمةالله عليه به مناسبت گشايش اولين مجلس شوراي اسلامي
  سخنان حضرت امام خميني رحمةالله عليه به مناسبت گشايش اولين مجلس شوراي اسلامي


  با خواست خداوند متعال و به مباركي و ميمنت در روزي بسيار بزرگ مجلس شوراي اسلامي افتتاح مي شود. روز سيزدهم رجب كه روز ولادت با بركت و سعادت بزرگ مرد تاريخ و معجزه دهر اميرالمومنين علي بن ابيطالب صلوات الله و سلامه عليه مجلس مقدس شوراي اسلامي كه اولين مجلس جمهوري اسلامي است و اولين مجلس است كه با انتخابات آزاد انجام گرفت. گشايش مي يابد و من اميدوارم كه اين مجلس به بركت اين روز مبارك مجلس عدالت و پيرو اسلام و به نفع مسلمين و كشور اسلامي باشد.

  سپاس خداوند بزرگ را كه در مدتي كوتاه ملت شريف ايران موفق شد كه اساس جمهوري اسلامي را با آزادي و آرامش بنيان گذارد و اين از بركت اسلام و وحدت كلمه قشرهاي متعهد اسلامي است. اين جانب طليعه اين مجلس مبارك را به ملت بزرگ ايران و شما نمايندگان محترم تبريك عرض مي كنم و تذكراتي را كه دوستان من خود نيز توجه دارند تكرار مي نمايم:

  1- شما دوستان محترم نماينده ملتي هستيد كه جز به اسلام بزرگ و عدالت الهي اسلامي فكر نمي كنند و انتخاب شما براي پياده نمودن عدالت اسلامي كه در طول سلطنت ظالمانه و غاصبانه رژيم شاهنشاهي از آن محروم بودند رژيمي كه ثروت سرشار كشور را به خود و هم پيمانان نا ميمون خود اختصاص داد و براي ادامه سلطه جبارانه خود به جيب ابرقدرتها ريخت و ملت مظلوم را در سطح بسيار وسيعي از اولين احتياجات، محروم و به خاك سياه نشاند و كشور را در تمام زمينه هاي فرهنگي، اقتصادي، سياسي و نظامي وابسته به اجانب و خصوصا آمريكا كرد. ببينيم شما و دولت منتخب شما با ملت مستضعف كه به حركت انقلابش همه ما را از انزوا خارج نمود چه خواهيد كرد.

  2- اميد آن است كه رسيدگي به حال مستضعفين و مستمندان كشور كه قسمت اعظم ملت مظلوم را در بر مي گيرد در راس برنامه ها قرار گيرد و در نخستين مجلس شوراي اسلامي طرح هايي جدي در رفاه حال اين طبقه محروم داده شود و از طرف دولت منتخب شما بدون مسامحه به مورد اجرا گذاشته شود تا در پيشگاه خداوند متعال بعضي از ديون خودتان را به اين طبقه عظيم كه جان خود را براي اسلام و آزادي و استقلال كشور در طبق اخلاص گذاشته و پيروزي را براي انقلاب اسلامي به ارمغان آوردند اداء رده باشيد.

  3- شما منتخبين مجلس كه از پشتيباني جدي ملت عزيز برخورداريد بايد با كمال قدرت در مقابل قدرتهاي شيطاني كه در رژيم دست نشانده سابق حاكم بر سرنوشت ما بودند بايستيد و از هيچ قدرتي غير از قدرت خداوند قادر نهراسيد و جز به مصالح كشور به چيز ديگري فكر نكنيد. متوجه باشيد كه در خارج از مجلس با صحنه سازي ها و اغفال چه بسا چپ گرايان و يا راست گران و يا ريشه هاي فاسد رژيم سابق طمع كنند كه با نفوذ در مجلس مقاصد شوم اجانب را تحميل نمايند. بايد همه با هوشياري در طرحها و مسايل روز دقت فرماييد و از كيد دشمنان به خداي تعالي پناه ببريد. خداوند متعال همه ما را از لغزشها نگه دارد.

  4- بحمد الله در مجلس دانشمندان و علماي آشنا به احكام شرع مطهر حضور دارند و فقهاي نگهبان حاضرند لكن لازم است طرحهايي كه در مجلس مي گذرد مخالف با احكام مقدسه اسلام نباشد و با كمال قدرت با پيشنهادهاي مخالف با شرع مقدس كه ممكن است از روي نا آگاهي و غفلت طرح شود شديدا مخالفت نماييد و از قلمهاي مسموم و گفتار منحرفين هراسي نداشته باشيد و سخط خالق را بر رضاي مخلوق تحصيل نكنيد و خداوند قاهر و قادر را حاضر و ناظر بدانيد.

  5- اين مجلس كه اولين دوره در جمهوري اسلامي است الگويي است براي مجالس اينده و هر سنت حسنه و يا سيئه اي ممكن است در مجالس ديگر اثر گذارد و براي شما اجر جزيل و يا خداي نخواسته وزر و وبال به بار آورد لازم است در مذاكرات و برخورد آرا به طور آرام و با احترام متقابل عمل شود. نه مثل دوره هاي رضا خان و بعد از آن و لازم است از دسته بندي ها و جهت گيريهاي غير اصولي براي كوبيدن طرف مقابل جدا احتراز شود. كه تنها حل مسائل در محيط آرام امكان پذير است.

  6- ويژگي اين مجلس و محيط كشور در اين دوره ايجاب مي كند كه مجلس و دولت هماهنگ شود تا بر مشكلات كشور فائق آيند و هيچ يك از نهادهاي جمهوري اسلامي خصوصا مجلس و رئيس جمهوري و دولت براي يكديگر و ديگران كار شكني نكنند و خود را به طور جدي در خدمت اسلام و كشور درآورند تا خداي متعال آنها را پشتيباني فرمايد و نداي آسماني انسان ساز «واعتصموا بحبل الله جميعا و لا تفرقوا» را در نظر داشته و اطاعت نمايند و از منازعه و تفرقه اجتناب نمايند و به امر آموزنده الهي گوش فرا دهند «و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ريحكم» كه دنباله آن تنازع، فشل و شكست و رفتن رنگ و بو و آبروست.

  7- سياست نه شرقي و نه غربي را در تمام زمينه هاي داخلي و روابط خارجي حفظ كنيد و كسي را كه خداي نخواسته به شرق و يا به غرب گرايش دارد هدايت كنيد و اگر نپذيرفت او را منزوي نماييد و اگر در وزارت خانه ها و نهادهاي ديگر كشور چنين گرايشي باشد كه مخالف مسير اسلام و ملت است اول هدايت و در صورت تخلف استيضاح نماييد كه وجود چنين عناصر توطئه گر در راس امور يا در قطبهاي حساس موجب تباهي كشور خواهد شد.

  8- طرح ها و پيشنهادهايي كه مربوط به عمران و رفاه حال ملت خصوصا مستضعفين است انقلابي و با سرعت تصويب كنيد و از نكته سنجي ها و تغيير عبارات غير لازم كه موجب تعويق امر است اجتناب كنيد و از وزارت خانه ها و ماموران اجرا بخواهيد كه از كاغذ بازيها و غلط كاريهاي زمان طاغوت اجتناب كنند و رفاه ملت مظلوم و عقب افتادگيهاي آنها را به طور ضربتي تحصيل و ترميم كنند.

  9- در ادارات دولتي قوانين دست و پا گيري كه در مجالس غير قانوني رژيم سابق به تصويب رسيده و موجب تعويق و يا تعطيل امور شده و مي شود و جامعه را به تنگ آورده است به طور انقلابي لغو كنيد - گرچه خود لغو است - و به جاي آنها قوانين مترقي را كه رفاه ملت در آنها به بهترين وجه ملاحظه شده باشد جايگزين گردانيد.

  10- مجلس جمهوري اسلامي همان سان كه در خدمت مسلمين است و براي رفاه آنان فعاليت مي نمايد براي رفاه و آسايش اقليتهاي مذهبي- كه در اسلام احترام خاصي دارند و از قشرهاي محترم كشور هستند - اقدام و فعاليت مي نمايد. و اساسا آنان با مسلمانان در صف واحد و براي كشور خدمت مي كنند. و در صف واحد از تمام ارزشهاي آن برخوردار مي باشند.

  11- از حضرات فقهاي نگهبان تقاضا مي شود كه در ماموريت مهم خود به هيچ وجه ملاحظه اشخاص و يا گروههاي انحرافي را ننموده و به وظيفه بسيار خطير خود قيام و اقدام نموده و نگهباني از اسلام و احكام مترقي آن نمايند. و خدمت خود را با قدرت تمام در پيشگاه خداوند متعال و ولي مطلق او حضرت ولي الله اعظم امام عصر - عجل الله تعالي فرجه الشريف - عرضه دارند.

  از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمين و كشور عزيز را خواستارم
  و السلام علي المسلمين و علي عباد الله الصالحين

  چهار شنبه 7 خرداد 1359 رجب 1400 روح الله الموسوي الخميني  منبع: http://www.majlesshora.ir/Portal/Hom...b-476cd61e266f

  دلا غافل ز سبحانی چه حاصل
  مطیع نفس و شیطانی چه حاصل
  بود قدر تو افزون از ملائک
  تو قدر خود نمیدانی چه حاصل


  و ناگهان چه زود دیر می شود، ولی هیچگاه برای شروع دیر نیست...!!!


 4. تشکر


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود