صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: واقعه ی سیاه.............محسن فاطمه،فرزند سقط شده ی او....

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  766
  مورد تشکر
  3,309 پست
  حضور
  2 روز 4 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  2

  واقعه ی سیاه.............محسن فاطمه،فرزند سقط شده ی او....
  شاید این مطلب کمی طولانی باشه.ولی اونقدر قشنگه که ارزش چند بار خوندن رو هم داره


  بر حاشیه برگ شقایق بنویسید گل تاب فشار درو دیوار ندارد

  واقعه ی سیاه.............محسن فاطمه،فرزند سقط شده ی او....
  ياس غريب

  اى آفتاب برج عصمت !
  اى شمع بزم آفرينش!
  تو منتهاى تفسير آفتابى، تو زلال نورى زمزم سرورى و كوثر شور و شعورى.
  مهربانى، بارانى است كه از ديدگان تو مى بارد و آفتاب، تنها شعاعى از وجود توست.
  اى ياس نيلوفرى! اى بهشت پيامبر! اى مادر پدر! سلام بر تو كه خلوت گاه راز پدر بودى و دمساز تنهايى على(عليه السلام).
  آرى! تو را نمى توان با واژه ها ستود كه فراتر از واژه اى، تو را نمى توان در بند تصور در آورد كه فراتر از معنايى و تو را نمى توان شناخت كه فراتر از معرفتى. بهشت آرايه اى بر جمال روحانى توست و دوزخ تصويرى از خشم هدفمندت.
  تشعشع انديشه هايت، روشنى بخش عرصه انديشه در سراسر هستى است و گوهر وجود پر بركتت،
  درخششى جاودانه بر تارك جهان بخشيده است. هستى ات تفسيرگر آفرينش و حوادث زندگى ات معجزه تاريخ و وجود مباركت عصاره غم هاى عالم است و درياى بى ساحل صبوريت شرمنده رنجهايى است كه بر تو تحميل نموده اند و صلابت كلامت برپاكننده موجى از بيم و هراس در دلهاى تيره از غبار كفر و خودپرستى و دون صفتى است.
  اى ناب ترين واژه آسمانى! روزهاى سنگين و طاقت فرساى اندوهت را با عمق جان پاس مى نهيم و در سال گشت آن روزها ـ اى ياس غريب ـ به سوگ وعزا مى نشينيم براستى در كدامين مصيبت تو اشك بريزيم اى تمام مظلوميت جهان! اى تمام دلشكستگى تاريخ! و اى تمام رنج هاى انسان!
  ناله هاى مظلوميت و حق خواهى ات در دالان پر پيچ تاريخ همچنان به گوش مى رسد و وجدانهاى آگاه را متوجه خود مى سازد.
  درود بر تو اى زيبنده زيبايى ها!اى نبض آرزوها! اى ياس غريب! اى زهرا(عليها السلام)!
  نامت در دل هامان جاودانه است.

  اقيانوس فضايل

  اقيانوس بى كران فضايل و مناقب بانوى بزرگوار اسلام، سرور زنان دو عالم حضرت صديقه طاهره(عليها السلام)عميق تر از آن است كه فكر كوتاه بشريت هرگز به ژرفاى آن و به درك عجايبش نايل نخواهد شد. همچنانكه مولايمان امام صادق(عليه السلام)فرمودند:
  «فمن عرف فاطمة حق معرفتها فقد أدرك ليلة القدر، و إنّما سمّيت فاطمة لأنّ الخلق فُطموا عن معرفتها;
  پس هر كس فاطمه را در حدى كه هست بشناسد بى شك شب قدر را درك نموده است، و فاطمه را فاطمه ناميدند از اين رو كه آدميان از معرفت و شناخت او عاجزند.»([])
  شايسته است در آغاز اين نوشتار، سخن به فضايل و مناقب آن بانوى عظيم الشأن بگشاييم تا نه تنها علوّ مقام و منزلت ايشان، بلكه اوج مظلوميت و غربت آن حضرت و نهايت بى شرمى و قساوت غاصبان خلافت بر همگان آشكار گردد:
  1. رسول خدا(صلى الله عليه وآله) مى فرمايند: «اگر همه خوبى ها و فضيلت ها در شخصى جمع گردد آن شخص فاطمه(عليها السلام) است; بلكه دخترم برتر است همانا فاطمه(عليها السلام) در وجود و بزرگوارى و كرامت، بهترين فرد بر روى زمين است.»(])
  2. رسول خدا(صلى الله عليه وآله) فرمودند: «اول شخصى كه وارد بهشت مى شود، حضرت فاطمه زهرا(عليهما السلام)است.»([])
  3. چنين نقل شده است كه هر گاه پيامبر گرامى اسلام(صلى الله عليه وآله) قصد مسافرت داشتند با آخرين كسى كه وداع مى كردند فاطمه(عليها السلام) بود و هنگامى كه از سفر باز مى گشتند با اول كسى كه ملاقات مى نمودند فاطمه(عليها السلام) بود.(
  4. پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله) مى فرمودند: «آنگاه كه مشتاق بوى بهشت مى گردم، بوى فاطمه را استشمام مى كنم.»([])
  5. عايشه مى گويد: «هنگامى كه فاطمه(عليها السلام) نزد رسول خدا(صلى الله عليه وآله) مى آمد، پيامبر(صلى الله عليه وآله) او را خوش آمد مى گفت و به احترام او از جا بر مى خاست و دست فاطمه(عليها السلام) را مى گرفت و مى بوسيد و در جايگاه خود مى نشاند.»([)
  6. امام حسن عسكرى(عليه السلام) مى فرمايند: «ما حجت هاى خدا بر خلقيم و جده ما فاطمه(عليها السلام)حجت خدا بر ماست.»([
  7. رسول خدا(صلى الله عليه وآله) فرمودند: «به درستى كه
  خداوند ـ عزّوجلّ ـ دخترم فاطمه(عليها السلام) و فرزندان او و هر كس كه ايشان را دوست مى دارد از آتش جهنم حفظ كرده است، به همين خاطر فاطمه ناميده شده است.»([])
  8. ابن ابى الحديد معتزلى مى گويد: پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله)فاطمه(عليها السلام) را بيش از آنچه كه مردم گمان داشتند و بيشتر از آنچه كه پدران به دخترانشان احترام مى گذاشتند، گرامى مى داشت تا آن جا كه از مرز محبت پدر نسبت به فرزند گذشت و نه يكبار بلكه بارها و بارها در مكان ها و موقعيت هاى مختلف و گوناگون در حضور عام و خاص مى فرمودند: «فاطمة بضعة مني من آذاها فقد آذاني;
  فاطمه پاره تن من است، هر كس او را اذيت كند به تحقيق مرا آزار نموده است.»([)
  9. رسول گرامى اسلام(صلى الله عليه وآله) خطاب به سلمان چنين فرمودند: «اى سلمان! كسى كه دخترم فاطمه را دوست بدارد، در بهشت با من است و كسى كه فاطمه را دشمن بدارد جايگاه او جهنم است. اى سلمان! محبت به فاطمه در صد مكان نفع مى دهد كه كم ترين آن ها عبارتند از: مرگ، قبر، ميزان اعمال، صراط و محاسبه اعمال.
  پس كسى كه دخترم فاطمه از او راضى باشد، من از او راضى ام و كسى كه من از او راضى باشم، خدا از او راضى است و كسى كه دخترم بر او غضبناك باشد، من بر او غضبناكم و كسى كه من بر او غضبناك باشم، خدا بر او غضبناك است.
  اى سلمان! واى بر كسى كه به فاطمه(عليها السلام) و همسرش على(عليه السلام) و فرزندان و شيعيان او ظلم كند.»([])
  10. از امام صادق(عليه السلام) سؤال شد كه به چه مناسبت حضرت فاطمه(عليها السلام) را «زهرا» ناميدند؟
  امام در پاسخ فرمودند: «بدان جهت كه خداوند آن حضرت را از نور عظمت خود آفريد، هنگامى كه درخشيد، آسمان ها و زمين به نورش روشن شد و ديدگان ملائكه را به خود خيره كرد و همگى در مقابل عظمت خدا به سجده افتاده و گفتند: پروردگارا! اين نور كيست؟ خداوند فرمود: اين نورى از نور من است و آن را در آسمان خود جاى دادم، او را از عظمت خود آفريدم و از صلب يكى از پيامبرانم بيرون مى آورم و بر تمام پيامبران برترى مى دهم و از آن نور، امامانى را بيرون مى آورم كه امر مرا بر پا مى دارند و به راه من هدايت مى كنند و آنان را پس از پايان يافتن وحى خود، جانشينان خويش در روى زمين قرار مى دهم».([])

  سياه ترين رويداد تاريخ

  واقعه سياه از آن جا آغاز شد كه انصار و مهاجرين در مسجد با ابوبكر بيعت كردند، آن گاه ابوبكر سراغ گروهى را گرفت كه در خانه على(عليه السلام)تحصن كرده و از بيعت با ابوبكر خوددارى نموده بودند. ابوبكر، عمر را به سوى آن ها روانه ساخت; عمر نيز به همراه گروهى به جانب خانه فاطمه(عليها السلام)حركت كرد.
  او چون به درب خانه حضرت فاطمه(عليها السلام)رسيد، فرياد زد و آنان را به بيعت با ابوبكر فراخواند; ليكن كسى به او اعتنايى نكرد. او بار ديگر فرياد برآورد وگفت: براى من هيزم بياوريد!قسم به آن كسى كه جان عمر در دست اوست! بايد خارج شويد و بيعت كنيد و گرنه خانه را با اهلش به آتش مى كشم(]). برخى به عمر گفتند: اى ابا حفص! در اين خانه فاطمه است. عمر گفت:اگر چه فاطمه در اين خانه باشد؟!([])
  در اين هنگام بزرگ مدافع ولايت حضرت فاطمه زهرا(عليها السلام)در حالى كه از هجران پدر غمناك و داغدار بودند، پشت درب خانه آمدند تا شايد آن بى دينان حيا كنند و باز گردند.
  حضرت به سر كرده آنان فرمودند: اى پسر خطاب! آيا مى خواهى خانه مرا آتش بزنى؟!
  عمر گفت: اين كار من از دين پدر تو محكم تر است.([])
  فاطمه زهرا(عليها السلام)در حالى كه مى گريستند، فرمودند:
  «پروردگارا ! از فقدان پيامبرِ برگزيده تو و سرتافتن و ستيزه جويى امتش و خوددارى آنان از حقى كه در قرآن براى ما قرار داده اى، به تو شكايت مى كنم. عمر با كمال بى شرمى به آن حضرت(عليها السلام)گفت: فاطمه! اين حرف ها را كنار بگذار! خداوند پيامبرى و خلافت را در خاندان شما جمع نخواهد نمود.([])
  بانوى دو عالم(عليها السلام)فرمودند: از خدا نمى هراسى؟ به خانه من هجوم آوردى و مى خواهى وارد آن شوى؟
  عمر گفت: مگر آن كه با ابوبكر بيعت كنيد; همان گونه كه امت بيعت كردند.([])
  سخنان فاطمه زهرا(عليها السلام)در دل آن دوزخيان اثر نكرد.(
  به دستور عمر هيزم ها را اطراف خانه نهادند و خود نيز آتش به دست گرفت ([و فرياد زد: خانه را با اهل آن به آتش بكشيد!([])
  فاطمه زهرا(عليها السلام)با صداى بلند فرمودند: «يا اَبَتِ يا رَسُولَ اللّه! ماذا لَقَيْنا بَعْدَكَ مِنْ اِبنِ الخَطّابَ وَ ابنِ اَبي قُحافَة.
  اى پدر! اى رسول خدا! پس از تو چه بلاها از عمر و ابوبكر كشيديم.» )
  برخى از مردم با شنيدن اين سخنان حضرت به اشتباه بزرگ خود آگاه شدند و بازگشتند و خود را از گرداب هلاكت رهانيدند; ليكن عمر با گروهى همچنان ايستاد([) و درب خانه را به آتش كشيد.([)
  درب مى سوخت و دود فضاى خانه را فراگرفته بود;([]) قنفذ مى خواست درب نيم سوخته را باز كند;([)اما با مقاومت ريحانه نبى، فاطمه زهرا(عليها السلام)مواجه شد. عمر تازيانه را از دست قنفذ گرفت و بر بازوان فاطمه(عليها السلام)مى زد; سپس با لگد بر درب خانه كوبيد و درب نيم سوخته را شكست. حضرت را بين در و ديوار قرار دادند و در اثر فشار درب فرزندش محسن(عليه السلام)سقط شد.]) در اين هنگام مهاجمان به خانه على(عليه السلام)هجوم بردند و ايشان را به زور براى بيعت گرفتن از خانه خارج نمودند. امام صادق(عليه السلام)در اين باره مى فرمايد: «به خدا سوگند على(عليه السلام)بيعت نكرد تا وقتى كه ديد دود آتش داخل خانه اش شده است.»([
  آرى! عمر خانه اى را به آتش كشيد كه پيامبر(صلى الله عليه وآله)درباره اش در جواب ابوبكر كه پرسيد آيا خانه على و فاطمه(عليها السلام) از جمله همان خانه هايى است كه در آيه (فِي بُيُوت أَذِنَ اللّهُ أَنْ تُرْفَعَ وَ يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ...)([27])به آن اشاره شده است؟ فرمودند: «خانه آن ها از برترين آنهاست.([)»
  خانه اى كه رسول خدا(صلى الله عليه وآله) نُه ماه پى درپى بر آستانش به احترام مى ايستادند و قبل از هر پنج وعده نماز اين آيه را تلاوت مى فرمودند: (إِنَّما يُرِيدُ اللّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيراً))
  او درِ خانه اى را به آتش كشيد كه در آن خانه سرور زنان جهان و سيده بانوان اهل بهشت([و سيد جوانان اهل بهشت حسن و حسين(عليهما السلام حضور داشتند.
  او بر بازوان كسى تازيانه زد; كه پيامبر دستان مباركش را مى بوسيد و مى فرمود: فاطمه پاره تن من است، هر كسى او را بيازارد مرا آزرده است ويا مى فرمودند: من بوى بهشت را از فاطمه استشمام مى كنم».(
  و او طبق نص آيات قرآن كريم كه آزاردهندگان پيامبر را در دنيا و آخرت لعنت مى كند، مشمول لعن ابدى در دنيا و آخرت است.
  (إِنَّ الَّذِينَ يُؤْذُونَ اللّهَ وَ رَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللّهُ فِي الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ وَ أَعَدَّ لَهُمْ عَذاباً مُهِيناً)([
  واقعه ی سیاه.............محسن فاطمه،فرزند سقط شده ی او....
  ویرایش توسط فرشته نجات : ۱۳۸۸/۱۱/۲۹ در ساعت ۲۱:۰۱
  محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود. 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  206
  مورد تشکر
  413 پست
  حضور
  29 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  یه کم که چه عرض کنم.یه کوچولو بشتر تز یه کم طولانی بود.ولی قشنگ بود.
  تشکر....
  کاش وقتی خدا به حشر بگوید چه داشتی؛ سر بر کند حسین (ع) و بگوید : حساب شد


 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  495
  مورد تشکر
  1,583 پست
  حضور
  57 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  1

  واقعه ی سیاه.............محسن فاطمه،فرزند سقط شده ی او....
  چقدر ما از این وقایع دوریم
  ممنون فرشته جون!
  نگرا ن کارهایی که در گذشته اشتباه انجام دادی نباش ...تمام شد رفت .... نگران کارهایی باش که باید انجام دهی


 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  26
  مورد تشکر
  103 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  دیگر چیزی برای گفتن موجود نیست
  جز اینکه راه این عزیزان را ادامه دهیم.
  ویرایش توسط شمیم وحی : ۱۳۸۸/۱۱/۲۹ در ساعت ۲۲:۵۰


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  2,426
  مورد تشکر
  10,522 پست
  حضور
  22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  4
  گالری
  28  اولین هفته بعد از رحلت پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) (اختلاف بين4يا5 ربيع الاول هست) سالگرد ایام شهادت حضرت محسن بن علی(صلوات الله علیهما) اولین شهید راه قرآن و عترت، و نهاده شدن بنیاد ظلم بر اهل بیت رسول الله (صلی الله علیه و آله وسلم) را به ساحت مقدّس حضرت بقیّة الله الأعظم،حجّة بن الحسن العسکری(عجل الله تعالی فرجه الشریف) تسلیت عرض می نمائیم.
  به نام خدا

  [SIGPIC][/SIGPIC]

  کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

  (شادی روحشان صلوات)


  آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
  و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

  منو دل کندن از دل بر محاله...

  یا علی


 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  2,426
  مورد تشکر
  10,522 پست
  حضور
  22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  4
  گالری
  28  به نام خدا

  رسول اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) فرمود:
  ۱ـ ... و امّا دخترم فاطمه(سلام الله علیها) ... خـدایـا لـعـنـت کـن کسی که بر او ظلم می کند ... و جاویدان کن در آتش خودت کسی که چنان بر پهلویش می زند تا فرزندش محسن(علیه السلام) را سقط می کند... « این جمله در نوشته ها و تاریخ سنّی های عُمَری ثبت است و از کتاب معتبر خودشان نقل شده است » (۱)

  ۲ـ شهرستانی(سُنّی) گوید: ابراهیم بن سیّار بن هانی نظّام گوید: عمر (لعنة الله علیه) در روز بیعت(سقیفه) طوری به شکم حضرت فاطمه(علیها السلام) کوبید که جنین(محسن"علیه السلام") از شکمش افتاد و فریاد می زد خانه اش را با تمام افراد خانه آتش بزنید،در حالی که در خانه کسی غیر از علی و فاطمه و حسن و حسین(علیهم السلام) نبود. (۲)

  ۳ـ ابن ابی الحدید(سُنّی) در شرح نهج البلاغه می گوید: استادم ابوجعفر نقیب گفت: ... ظاهر آنست که اگر پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) زنده می بود، ریختن خون آن کسی که حضرت فاطمه(سلام الله علیها) را ترسانیده بطوری که فرزندش (محسن"علیه السلام") سقط گردیده، جایز می دانست.


  *********************

  (۱) فرائد السّمطَین،ج۲،ص۳۵.تألیف امام کبیر اکمل ابراهیم بن محمد بن ابی بکر بن محمد جُوَینی شافعی صوفی.
  (۲)
  الملل و النّحل،ج۱،ص۵۷.
  ...

  به نام خدا

  [SIGPIC][/SIGPIC]

  کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

  (شادی روحشان صلوات)


  آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
  و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

  منو دل کندن از دل بر محاله...

  یا علی


 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  2,426
  مورد تشکر
  10,522 پست
  حضور
  22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  4
  گالری
  28  به نام خدا

  مـحـسـن(علیه السلام): کوچکترین فرزند حضرت فاطمه زهراء و علیّ مرتضی(صلوات الله علیهم) است.(۳)
  مـحـسـن(علیه السلام): اولین،کوچکترین و مظلومترین شهید در راه حفظ قرآن و ولایت امیرالمؤمنین(علیه السلام) است.(۴)
  مـحـسـن(علیه السلام):اولین کسی است که فردای قیامت برای او دادخواهی و بوسیله او بر علیه دشمنان حضرت علی(علیه السلام) و حضرت فاطمه زهراء(علیهاالسلام) مخاصمه شود.(۵)
  مـحـسـن(علیه السلام):شهیدی است که زودتر از مادرش حضرت زهراء(سلام الله علیها) به دیدار پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم) و استقبال شهادت رفت و همچون مادر مظلومه اش،قبرش مخفی است. (۶)
  مـحـسـن(علیه السلام): قرآن در سورۀ تکویر از محسن شهید(علیه السلام) به «مَوؤُدَة» به معنی «به ستم کشته شده» خبر داده است.(۷)
  مـحـسـن(علیه السلام): پنجمین ثمرۀ ولایت است که تأویل آیات « وَ إذَا المَوؤُدَةُ سُئِلَت*بِأیِّ ذَنبٍ قُتِلَت » در شأن او است.(س۸۱/ ۸و۹) (۸)
  مـحـسـن(علیه السلام):سقط شده به علت اینکه دوّمی یعنی عمربن الخطاب(لعنة الله علیه)، با لگد به پهلوی مادرش زهراء(سلام الله علیها) زد.(۹)
  مـحـسـن(علیه السلام): به علت اینکه دومی با لگد درب آتش گرفته را بر روی مادر مظلومه اش انداخت،سِقط شده است.(۱۰)
  مـحـسـن(علیه السلام):کسی است که شهادت و سقط او همانند سقوط برادرش امام حسین(علیه السلام) از روی اسب در عاشوراء است. (۱۱)

  مـحـسـن(علیه السلام):اولین قربانی سقیفه ای است که مخالفین غدیر و دشمنان امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) برپا نمودند و بغض خود را به حضرت علی(علیه السلام) با شهید نمودن امام حسن و امام حسین(صلوات الله علیهما) تکرار نمودند.(۱۲)
  مـحـسـن(علیه السلام): در قرآن قاتلان او بنام «جبت و طاغوت» هستند که خود و پیروانشان تا روز قیامت مورد لعنت خداوند هستند.

  «وَ مَن یَلعَنِ اللهُ فَلَن تَجِدَ لَهُ نَصیراً»
  (نساء/ ۵۱-۵۲)

  مـحـسـن(علیه السلام):لعن نمودن بر قاتلان او که «جبت و طاغوت» هستند،باعث نوشته نشدن گناه در صحیفه اعمال مؤمنین و وسیله آمرزش گناهان است.(۱۳)
  *** اَللَّهُمَّ العَنِ الجِبتَ وَ الطّاغوت وَ النَّعثَل وَ عَذّبهُم عَذاباً شَدیداً ***

  (۳)و(۴)و(۵) بیت الأحزان.
  (۶)و(۷)و(۸) بحارالأنوار،ج۵۳،ص۲۳.
  (۹)و(۱۰) بیت الأحزان.
  (۱۱)و(۱۲)و(۱۳) شفاءالصدور،ج۲،ص ۳۷۹.

  به نام خدا

  [SIGPIC][/SIGPIC]

  کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

  (شادی روحشان صلوات)


  آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
  و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

  منو دل کندن از دل بر محاله...

  یا علی


 8. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  2,426
  مورد تشکر
  10,522 پست
  حضور
  22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  4
  گالری
  28  به نام خدا

  «السّلام عليک يا محسن بن علي(ع)»

  ** محسن(ع)اي غنچه نشکفته من .............. از ستم صيد به خـون خفته من **
  ** تـو مـرا روح و روانـي پـسـرم .................. پـرپـر از بــاد خــزانـي پـســرم **
  ** ديده نگـشـوده به عـالـم مُـردي................. هــمچنـان غـنـچـه گل افـسردي **
  ** چون که رفـتي تو به نزد پـدرم ................ فاش بر گـو تو به آن تاج سرم **
  ** بـعـد تو آن دو بـهـم پـيـوسـتـنـد.................. سـيـنـه فـاطمه(س) را بشکستند **
  ** سـيـنـه اي که چـو گـل بـوئيدي................ از ره مـهــر و وفـا بــوسـيـدي **
  ** گشته سـوراخ ز مـسـمـار پدر................ از فـــشـــار در و ديـــوار پــدر **
  ** اي پدر جان ز جهان سير شدم ................ در جـوانـي بـه خـدا پـيـر شـدم **  منبع شعر: کتاب زمزمه هاي مرحوم حاج احمد دلجو، ص33.

  ویرایش توسط seyed133 : ۱۳۸۸/۱۱/۳۰ در ساعت ۰۲:۳۶
  به نام خدا

  [SIGPIC][/SIGPIC]

  کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

  (شادی روحشان صلوات)


  آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
  و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

  منو دل کندن از دل بر محاله...

  یا علی


 9. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۷
  نوشته
  127
  مورد تشکر
  179 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  اَللَّهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَابْدَأْ بِهِ اَوَّلاً ثُمَّ الثَّانِىَ وَالثَّالِثَ والرَّابِعَ اَللَّهُمِّ الْعَنْ يَزيدَ خامِساً وَالْعَنْ عُبَيْدَ اللَّهِ بْنَ زِيادٍ وَابْنَ مَرْجانَةَ وَ عُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَ شِمْراً وَ آلَ اَبى سُفْيانَ وَ آلَ زِيادٍ وَ آلَ مَرْوانَ اِلى يَوْمِ الْقِيمَةِ.


  اللهم اشغل الظالمین بالظالمین


 10. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۸
  نوشته
  2,426
  مورد تشکر
  10,522 پست
  حضور
  22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  26
  آپلود
  4
  گالری
  28  در كوچه چو غربت علي را ديدم
  پروانه صفت به دور او گرديدم
  قنفذ چو بديد همت و عزم مرا
  بنمود جفايي كه به خود پيچيدم

  بر قنفذ و مغيره لعنت


  واقعه ی سیاه.............محسن فاطمه،فرزند سقط شده ی او....

  به نام خدا

  [SIGPIC][/SIGPIC]

  کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

  (شادی روحشان صلوات)


  آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
  و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

  منو دل کندن از دل بر محاله...

  یا علی


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود