جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تک رنگ شدن صفحه نمایش

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

تک رنگ شدن صفحه نمایش

با سلام
    کامپیوتر من مدتی است که وقتی یه مدت کار می کنم مخصوصا برنامه های پرحجم یک دفعه صفحه نمایش به یک رنگ (سفید - سیاه کرم ) تبدیل می شود و دیگر کیبرد از کار می افتد و حتما باید کامپیوتر را ریست کنم تا درست شود بعضی اوقات باید آن را خاموش روشن کرد
    وقتی یکی از دو رم خود را که هر کدام یک گیگ می باشند(فرقی نمی کند کدام را در بیاورم) را در آوردم کامپیوتر مدت بیشتری کار کر د ولی مشکل همچنان باقیست مدت یک سال است که من از این قطعات استفاده می کنم قدیم این مشکل را نداشت
    لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست
    باتشکر

2.  

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کسی جواب نمیده

4. تشکرها 2

خادم گالری

سلام به شما دوست خوب قرآنی
    در ابتدا به شما خوش آمد میگم
    بزرگوار من راه حل مشکل شما رو نمیدونم و نمیتونم ارتباط منطقی بین صفحه نمایش و همینطور رم سیستم پیدا کنم.

اما شاید دلیل هنگ شدن ، مشکلات رم ها باشه. چون داشتن دو رم گاهی باعث بروز مشکلاتی از این دست میشه و کار کردن با یک رم گاها به مراتب راحت تر و بی دردسر تر هست تا 2 رم.

ولی راجع به مانیتور شما بنده متاسفانه نمیتونم پاسخ درخوری به شما بدم ، چون در این زمنیه آگاهی ندارم

ویرایش توسط خادم گالری : ۱۳۸۸/۱۲/۰۲ در ساعت ۰۷:۱۲

6. تشکرها 2

نوشته
    827
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    208
    آپلود
    7
    گالری
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط automa نمایش پست
    با سلام کامپیوتر من مدتی است که وقتی یه مدت کار می کنم مخصوصا برنامه های پرحجم یک دفعه صفحه نمایش به یک رنگ (سفید - سیاه کرم ) تبدیل می شود و دیگر کیبرد از کار می افتد و حتما باید کامپیوتر را ریست کنم تا درست شود بعضی اوقات باید آن را خاموش روشن کرد وقتی یکی از دو رم خود را که هر کدام یک گیگ می باشند(فرقی نمی کند کدام را در بیاورم) را در آوردم کامپیوتر مدت بیشتری کار کر د ولی مشکل همچنان باقیست مدت یک سال است که من از این قطعات استفاده می کنم قدیم این مشکل را نداشت لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست باتشکر
    با سلام خدمت شما

ببينيد ،
    معمولا اتفاقات اين گونه از جنس سخت افزاري هستند و در خرابيهاي سخت افزاري وجود مشکل در هر يک از قطعات سخت افزاري مثل مادر بورد ، رم ، کارت گرافيک و يا حتي هارد ديسک باعث وقوع اتفاقات عجيب و غريب در سيستم شما ميشه.
    بنابراين دقيقا نميشه گفت مشکل از کجاست.
    بهترين راه براي تشخيص مشکل، روش آزمون و خطاست.
    بدين صورت که قطعاتي رو که احتمال ميره مشکل داشته باشن با قطعات ديگري جايگزين و دوباره تست کنيد.
    چون کارتهاي گرافيک علاوه بر حافظه رمي که از خودشون دارن ، از حافظه رم سيستم بهره مي برند ، همون طور که گفتيد تغيير در رم سيستم ميتونه باعث تغييرات در تک رنگ شدن صفحه نمايشتون بشه. پيشنهاد بنده اينه که ابتدا با يک رم جايگزين ( به جز هر دو رم خود) اين تست رو انجام بدين.در صورتي که مشکل برطرف نشد کارت گرافيک خودتون رو جايگزين کنيد و دوباره تست کنيد.

اميدوارم مشکلتون حل بشه و کانون گفتمان قرآن رو هميشه رنگي ببينيد

نوشته
    5,046
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    415 پست
    حضور
    132 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    24
    آپلود
    41
    گالری
    2534

وقتی از 2 رم استفاده میشه ممکنه اصلا گاهی سیستم یکیش رو نشناسه و یا اینکه مثلا ویندوز تا 2 گیگ رم رو فقط پشتیبانی میکنند(اگر درست به خاطرم مونده باشه ویندوز های ویندوز های 32 بیتی تا 3 گیگ رم پشتیبانی میکنه.ولی ویندوز های 64 بیتی بیشتر از 3 گیگ)

امیدوارم که مشکل دوستمون بر طرف بشه

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۸/۱۲/۲۶ در ساعت ۱۸:۳۸

نوشته
    1,324
    صلوات
    17776
    تعداد دلنوشته
    12
    حضور
    21 روز 19 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1

مانیتور من جدیدا وقتی روشن می کنم رنگش کم هست یعنی انگار یک پارچه سفید روش انداختند چند دقیه طول می کشه تا درست بشه
    فکر می کنم از پیکسل هاش باشه...
    درسته؟
    الان هم که ذ=دارم تایپ می کنم همین جوریه
    الان 15 دقیقه هست این جوریه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری