صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شبكه ماهواره اي،مفيد يا مضر

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش شبكه ماهواره اي،مفيد يا مضر

سلام بچه ها
    من مي خواستم موضوعي رو مطرح كنم كه شايد براي ما عادي شده اما براي اونايي كه دين دارند و مسلمانند نبايد عادي باشه درباره ماهواره و دليل استفاده از اون
    با خودم فكر مي كنم اين شبكه هاي اروپايي چه قدر براي ما مفيدند و چه قدر مضرنظر من اينه كه نه خوب 100% هستند و نه 100% بد.چون بعضي هاشون جنبه آموزشي، پزشكي، سرگرمي يا تفريحي دارند كه مي تو نيم بگيم مفيدند. اما خيلي هاشون، هم مخا لف با آداب و رسوم ما هستند و هم با دين ما. دين ما احترام خاصي براي حريم خصوصي افراد قائل است واين مختص به مسلمانان نيست. كه البتهاين حريم قبل از هر كس بايد براي خود فرد مهم و قابل احترام باشد؛ حال اگر خود شخص اين احترام را به خود نمي گذارد و حتي ناموس خود را در معرض ديد يك جهان مي گذارد اين جاي بسي شگفتي است كه چرا؟ پاسخ به اين پرسش را بايد در نوع تربيت آن ها دانست كه موجب شده تا با فطزت خويش در جنگ باشند .اما به اون كاري ندارم من مي خوام بپرسم اگه اون طبق دانسته هاش يا به احتمال بيشتر ندانسته هاش دست به اون كار مي زنه من هم بايد به خواسته ي اون تن بدم .مني كه مولايي دارم كه به خاطر امروز من و آرامش ديني و فطري من همه ي دارو ندارش رو و همه كسش رو فدا كرد بايد بدون فكر و توجه به او و همه ي خون هايي كه به خاطر مسلمان ماندن من ريخته شده هر چه بهم عرضه شد بپذيرم.؟؟؟
    جايي خوندم كه بايد مخترعين يه فيلتر اختراع كنند كه ما نتونيم اون برنامه هايي رو كه مخالف با اعتقادمون هست رو ببينيم من ميگم اگه مسلماني من تنها در صورت و ظاهره كه هيچ اما اگه در باطن و پنهان من هم هست من بايد يك فيلتر روحي داشته باشم اگر ندارم واي بر من !!!!!!!
    نظر شما چيه ؟منتظر پيشنهادات و انتقاد هاي شما هستم.

ویرایش توسط همکار مدیر سایت : ۱۳۸۸/۱۲/۰۱ در ساعت ۱۸:۲۲ دلیل: تنظيم سايز قلم

2.  

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یاحق

تا حالا شنیدین کسی بگه چون برق خطرناکه ، فلانی رو کشته ، استفاده از برق ممنوع و از شمع استفاده میکنیم !!شبكه ماهواره اي،مفيد يا مضر
    احتمالا تا حالا وارد خونه ای نشدید که اصلا پریز برق نداشته باشه و بگن ما بچه کوچولو داریم میترسیم با پریز بازی کنه و یه اتفاقی واسش بیفته !!شبكه ماهواره اي،مفيد يا مضر
    خب اول شرایط استفاده ایمن رو یاد گرفتیم و بعد هم از برق استفاده کردیم به حدی که اگه یه ساعت برق نباشه لنگ میمونیم (این همون برق ترسناک و آدم کشه)شبكه ماهواره اي،مفيد يا مضر
    تکنولوژی مدام در حال پیشرفته و به زور تولیداتش رو به ما عرضه میکنه و ما اگه تولید کننده نباشیم مجبوریم که از نتایج پیشرفت تکنولوژی استفاده کنیم .
    کلا استفاده باید آگاهانه و ایمن باشه (فرق نمیکنه تولید فرنگ ماهواره باشه یا انرژِ هسته ای یا تفنگ )
    آگاهانه : تمام جوانب ماهواره(یا هر وسیله تولید شده) رو بشناسیم و بدونیم خوبش واسه ما چیه و بدش کدومه، سودش و ضررش چیه ؟؟
    ایمن : با توجه به شناختی که از خودمون داریم شرایط استفاده ایمن رو فراهم کنیم
    (مثلا اگه شیطون وسوسه میکنه شما رو ، هم قفل کنید هم حذف کنید )

پس استفاده از هر وسیله ای بستگی به خود انسان داره ....به نظر من دور هیچ وسیله ای رو که هم میشه استفاده مفید ازش کرد و هم استفاده مضر نباید خط قرمز کشید ....ادم باید خودش رو در اون حد تقویت کنه که با وجود ماهواره حتی فکر اینکه بره سراغ شبکه های بدش وجود نداشته باشه
    اگه بنا به
    خط قرمز کشیدن باشه دور اینترنت هم باید خط قرمز کشید .پس مهم انسان و پختگی اش هست و هدفی که از استفاده از یه وسیله داره .

البته باید در نظر داشت که دشمنان دين اسلام ، از وسائل متعدد برای تحريف حقايق دين اسلام ، براي انحراف در دين و زمينه براي اجراي سلطه و ديگر اهدافشون استفاده مي كنند .
    مثلا در همين ماهواره برنامه هاي قرآني گذاشته مي شه و تفسير هاي
    معني دار و در جهت استفاده خودشون از آيات قرآن مي كنند . پس بايد هوشيارانه در مورد برنامه هاي هر رسانه اي برخورد كرد. بخصوص وسايلي كه تحت سلطه دشمنان است .اما اینکه بخوای دورشو خط قرمز کشید مخالفم.

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نياز؟
    مي کشم ناز يکي تا به همه ناز کنم..

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

به قول یکی از کاربران چیزی که ضررش بیشتر از خیرشه ارزش داشتنو نداره

الان مثال ماهواره تو کشور ما با مثالهایی که شما زدید خیلی فرق میکنه

الان به نظر من ماهواره مثل خشخاش یا همون تریاک میمونه که اکثر استفادش مضر هست ولی کمی هم مصرف پزشکی داره

پس اگر نباشه خیلی بهتره و در صورت نیاز میشه از داروخونه مسکن تهیه کرد و...
    و در مورد ماهواره هم اگر نیاز مثلا به برنامه حیاط وحش شد و یا اخبار انگلیسی و..و...خلاصه نمیدونم از این شعارهایی که اونایی که دارن میدن...میشه از بیرون در قالب سی دی و یا دی وی دی تهیه کرد
    و یا در همین اینترنت منابع بهتری میشه پیدا کرد و...

این خانواده ها با این ماهواره داشتنشون بزرگترین ظلمو به بچه هاشون دارن میکنن
    خدا ازشون...
    من خودم کلی رفیق داشتم که میگفتن وقتی خونه خالی میشه و یا فرصت مناسبی پیش میاد میریم سراغ ماهواره و قفل میشکونیم و..سرچ میکنیمو....خلاصه کاملا غرق در فیلمهای

سکسی
    و غیر اخلاقی میشن!!!
    من نمیدونم تو رفیقام که ماهواره داشتن کدوم یکیشون از من پیشرفته تر و اطلاعات عمومیشون بیشتره که من با نداشتنش ضرر کرده باشم

البته از حق نگذریم یه خصوصیتهایی دارن که من نداشتم مثل اینکه اکثرا یا سیگاری و موعتاد و...زیر چشاشون ماشالله گود و سیاه مثل دره وهمیشه از همه چی ناراضی و عاشق بی بندو باری و...ازادی رو تو بی غیرتی میدیدند و...
    ویرایش توسط Behrooz_313 : ۱۳۸۸/۱۲/۰۱ در ساعت ۱۶:۰۹
    الهی العفو...

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

میتونه مفید باشه بشرطی که بطور کابلی یا به گونه ای دیگر و تحت نظارت صدا و سیما و یا نهاد دیگری باشد! یعنی کانالهای گزینش شده!
    ویرایش توسط اویس قرنی : ۱۳۸۸/۱۲/۰۱ در ساعت ۱۷:۰۰

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

با سلام
    با یکی حرف میزدم برگشت گفت هر کی تقوا و ایمان داشته باشه امکان نداره لحظه ای همچین چیزی به فکرش بیاد که از اون فیلما و....ببینه
    نمیدونم از این حرف ابله هانه تر سراغ دارید؟؟؟
    اونی که این حرفو بهم زد نمازشم سالی یه بار اونم شب امتحانا و با منت فراون میخوند

بابا نمیدونه که لازمه تقوا ..عمل و پشتکار و مراقبته

بابا جون اونی که همچین چیز بی مصرف((البته اگر روش جناب شوخ عزیز اجرایی بشه خیلی عالی میشه البته با مدیریت درست و....)) و پر ضرری رو تو خونش نگه میداره و هر لحظه امکان داره که شیطون و نفس بهش حجوم بیارن
    چرا باید تو خونش همچین چیزی داشته باشه؟؟؟
    بله اگر به اجبار تو یه همچین محیطی تبعید و یا ...باشه اونجا تقوا جواب میده ..اما ...((دیگه تقوارم به مسخره گرفتن!!!))
    میدونید مثل چیه؟؟؟مثل اینه که یکی رو تو بارون بفرستن بیرون و بگن که تو خودتو خشک نگه دار و...

تمام فرزندان ناصالحی که از این خونه ها در بیان تقصیر والدین نا اگاه و خاله خرسس
    بازم.....
    الهی العفو...

نوشته
    1,639
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 19 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    2

خب اگه تلوزیون خودمون برنامه های مفیدی داشت ...این قدر مردم وقتشونو پای این موجود (ماهواره )تلف نمیکردن ...این قدر انحرافات فکری نداشتیم ...اگه فیلم ها اینقدر تکراری نبود (حتی برای بار هفتم هم میزاره ولی باز تبلیغ میکنه) یا سریالا که یکی از هزارتا خوب در میاد ....
    فقط اخبار میمونه اونم که ....جای خود دارد!!!
    مشکل از خودمونه نه از دیگران

نقل قول نوشته اصلی توسط شوخ نمایش پست
    میتونه مفید باشه بشرطی که بطور کابلی یا به گونه ای دیگر و تحت نظارت صدا و سیما و یا نهاد دیگری باشد! یعنی کانالهای گزینش شده!

اگه صدا سیما از این کارا بلد بود که برنامه های خودشو درست میکرد جناب.....
    این کار که جای خود دارد...تازه اگه بخواد چک کنه که معلوم نیست در اخر چی از اب در میاد

من در اين تاريکي پي چيزي هستم
    پي نوري شايد ,...لبخندي
    و براي همه ي شما ارزو مندم
    خوب بودن خوب ديدن خوب ماندن را
    دم ز راه و رسم سلمان مي زنيم
    لاف اسلام و مسلمان مي زنيم
    کاشکي از نسل سلمان مي شديم
    لحظه اي- يک دم- مسلمان مي شديم

نوشته
    1,289
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست

الان مثال ماهواره تو کشور ما با مثالهایی که شما زدید خیلی فرق میکنه

الان به نظر من ماهواره مثل خشخاش یا همون تریاک میمونه که اکثر استفادش مضر هست ولی کمی هم مصرف پزشکی داره...
    حرف شما درست ... اما میدونین مشکل کجاست ؟؟
    مشکل اینجاست که ما (البته این که می گم ما اکثریته نه همه ) فرهنگ استفاده از خیلی چیزا رو نداریم چون معمولا همه چی رو جوییدن گذاشتن تو دهنمون

اینترنت فیلتر
    فیلم ها سانسور شده
    کتابها ساانسور شده

خودمون سخت می تونیم درست تصمیم بگیریم وقتی تو شرایطش قرار می گیریم !

به همین خاطره که استفاده ی مفیدی نمیتونیم از این جور وسایل بکنیم .

اگه کسی فرهنگ استفاده رو بلد نباشه حتی اینترنت هم می تونه مضر و اسیب رسون باشه . پس نمی شه گفت که ماهواره اشکال داره . اشکال از ماست ...

اینم بگم اگر ماهواره نبود من حتی کنجکاوی لازم را برای پیدا کردن حقایق دینم را پیدا نمی کردم

و به حقیقت وهابیت و بهاییت و مسیحیان .و ... دست پیدا نمی کردم و انوقت دینی داشتم که از روی تقلید بود و هیچگاه چنین شناختی از شیعه واقعی پیدا نمی کردم.

هیچ چیز صرفا خوبه خوب یا بد بد نیست . میشه گفت علم بهتره یا ثروت ؟! نه ! و اما اینکه س*ک* محور شده نباید یک چیزو کنار گذاشت شمشیر دو لبه داره حق و باطل نمیشه گفت چون باطل میتونه باشه حقش بکنار ...

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نياز؟
    مي کشم ناز يکي تا به همه ناز کنم..

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    هر چیزی دراین زمونه دو جنبه داره خوب و بد
    خوب جنبه خوب شد آموزشی
    جنبه بد هم شد تصاویرمبتذل و بی ایمانی من
    ولی چیزی که مهمه وجدان خوده شخصه
    اگه وجدان شما قبول کرد که مشاهده کنید پس مقصر خودمونیم و اگه که نه و مشاهده نکردیم پس باز هم خودمون.یعنی همه چیز بسته به خودمون داره.اسلام با پیشرفت علم موافقه و با بی ناموسی مخالف
    به نظر من البته شاید اشتباه باشه و مورد انتقاد قرار بگیره ولی تا اونجایی که مفیده باید استفاده بشهولی از اون جایی که ضرر وارد میشه باید جلوش را گرفت.حالا منتظر نظرشما هستم
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

فكر مي كنيد چند درصد با اون موافقت مي كنن دين ما دين آزادي است
    شاهراه روشن مستقيم رو از بيغوله هاي ترسناك و تاريك جدا كرده و تو آزادي به اين راه يا به اون راه بري اما بشارت سرمنزل لقاء الاهي يا انذار از درك رو هم به ما داده ميگن ما دو تا رسول داريم يكي عقلمون يكي پيامبرمون كه از وحي سخن ميگه شما فكر مي كنيد اين دو تا براي تشخيص خوب از بد براي ما كافي نيستند؟

11. تشکرها 2

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

منم مثل شما فكر مي كنم ،آدم بايد يه سرگرمي خوب و جذاب داشته باشه ولي نظر من اينه كه من يه سرگرمي مناسب با شان و آرمان خودم داشته باشم من ميگم خداوند به من منت گذاشته و اين دين زيبا رو بهم داده اگه حق اون رو ادا نكنم خداييش بي انصافيه،البته من كوركورانه اين حرف رو نمي زنم تا حالا گلايه هاي خانم هايي رو كه شوهرشون اون فيلم ها يا خواننده ها رو مي بينن نشنيدي،كه چه قدر دلسرد شدن نسبت به اونا يه زن ايروني به اميدي پاكي خودش رو حفظ مي كنه كه براي شوهرش عزيز و يكي يه دونه باشه نه هزار دونه و اين كار مرد، آتشيه به خرمن سبز پاكي زن . اگه اون زن خيلي هم باايمان باشه دل چركين ميشه نسبت به شوهرش حالا فرض كنيم برعكس باشه و زن بيكاره و از صبح پاي ماهوارست اولين آسيب بد حجابي و بي عفتي اون زنه كه اين، يه مرد باغيرت ايروني رو از درون خرد ميكنه و نسبت به زندگيش دلسرد ميشه شايد بگي بابا كو عفت، كو غيرت من ميگم آره، بايد يه فكري كرد كه گم شده هامون چرا گم شدن كجا گم شدند و چه جوري پيداشون كنيم.راستي تو فكر مي كني انگيزه ي همه سرگرميه؟

13. تشکرها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری