جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهنمای ازدواج

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

راهنمای ازدواج

با عرض سلام. یک سال پیش پسری از من خواستگاری کرد البته نه به طور رسمی بلکه از طریق یک واسطه چون ما با هم نسبت خانوادگی داریم و از من خواست اگر جوابم مثبت است به او قول ازدواج را بدهم تا چند سال اینده که او بتواند موقعیت مناسبی پیدا کند و من به او جواب قطعی ندادم فقط گفتم دانشگاه رفتنش خیلی برایم مهم است الان که یکسال گذشته او سربازی اش را تمام کرد دفترچه کنکور هم گرفته و الان در حال سر و سامان دادن به موقعیت کاری اش است و احتمالا تا یک سال اینده به طور رسمی مرا خواستگاری میکند. من نظرم نسبت به این پسر مثبت است با وجود اینکه بر خلاف اغلب خواستگارانم موقیت مالی خیلی خوبی ندارد ولی به نظر من اخلاق و پاکی اش از همه چیز مهمتر است حالا میخواستم نظر شما را بدانم که با توجه به این شرایط و این که او همسن من است یعنی 20 سال دارد میتواند انتخاب مناسبی برای ازدواج باشد؟ البته مشکل بعدی من هم این است که مطمئنم خانواده ام اولش مخالفت میکنند چون ان ها دوست دارند من با یک پسر پولدار ازدواج کنم که در زندگی سختی نکشم.

2.  

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من اول خانواده ی شما در جریان باشن بهتر.
    باید هدف این باشه که با احساسات پسر بازی نشه

4. تشکرها 4

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط zendegi 68 نمایش پست
    و از من خواست اگر جوابم مثبت است به او قول ازدواج را بدهم تا چند سال اینده که او بتواند موقعیت مناسبی پیدا کند
    بنام خدا
    سلام و تشکر از شما دوست عزیز

خواهرم چقدر اطمینان داری از اینکه این که این آقا پسر بعد از اینکه موقعیت مناسبی برای ازدواج پیدا کرد ، همچنان تمایل داشته باشد که با شما ازدواج کند؟
    چه تضمینی برای انتظار شما وجود دارد؟

روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من مطمئنم که اون به خواستگاری من می یاد چون از بچگی میشناسمش و میدونم که تنها دختر زندگیش منم و این علاقه مربوط به الان نیست از بچگی وجود داشته ولی با این وجود ما هیچ گونه ارتباطی هیچ وقت با هم نداشتیم.

7. تشکرها 2

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط zendegi 68 نمایش پست
    با عرض سلام. یک سال پیش پسری از من خواستگاری کرد البته نه به طور رسمی بلکه از طریق یک واسطه چون ما با هم نسبت خانوادگی داریم و از من خواست اگر جوابم مثبت است به او قول ازدواج را بدهم تا چند سال اینده که او بتواند موقعیت مناسبی پیدا کند و من به او جواب قطعی ندادم فقط گفتم دانشگاه رفتنش خیلی برایم مهم است الان که یکسال گذشته او سربازی اش را تمام کرد دفترچه کنکور هم گرفته و الان در حال سر و سامان دادن به موقعیت کاری اش است و احتمالا تا یک سال اینده به طور رسمی مرا خواستگاری میکند. من نظرم نسبت به این پسر مثبت است با وجود اینکه بر خلاف اغلب خواستگارانم موقیت مالی خیلی خوبی ندارد ولی به نظر من اخلاق و پاکی اش از همه چیز مهمتر است حالا میخواستم نظر شما را بدانم که با توجه به این شرایط و این که او همسن من است یعنی 20 سال دارد میتواند انتخاب مناسبی برای ازدواج باشد؟ البته مشکل بعدی من هم این است که مطمئنم خانواده ام اولش مخالفت میکنند چون ان ها دوست دارند من با یک پسر پولدار ازدواج کنم که در زندگی سختی نکشم.
    الهی به امید تو
    سلامی گرم به سرکار زندگی و تشکر از سوال شما

پیشنهاد بنده به شما این است که : چون ایشون قصد ازدواج دارند و شما را برای همسری انتخاب کردند ، از ایشون بخواهید که رسما شما را خواستگاری کنند.
    یادتون باشه که شان یک دختر مسلمان ایرانی را حفظ کنید. همینطور احترام پدر و مادرتون را .
    حتما بعد از قولی که به این آقا داده اید در مورد ازدواج ، خواستگاران دیگرتون را رد می کنید ، پدر و مادر شما این حق را دارند که بدونند چرا دخترشون به همه خواستگارهاش جواب رد میده.
    در صورتیکه زمانی که این مساله با خانواده در میون گذاشته بشه و این آقا رسما از شما خواستگاری کنند ، و شرایط کار و زندگی و درس خودشون را برای خانواده شما توضیح بدهند و با نظر موافق خانواده می تونید این مدت یکسال را به عنوان دوران نامزدی برای شناخت بیشتر همدیگر بگذرونید تا بعد از این مدت ایشون که اوضاع و موقعیت بهتری پیدا کردند به کمک قناعت شما و استفاده از اصل زیبای ساده زیستی برای شما امکانات یک زندگی مشترک را فراهم کنند و به دور از دغدغه ها زندگی مشترکتون را شروع کنید.
    پنهان کردن این موضوع در این مدت یکسال از خانواده ؛ ممکن است آرامش را از شما بگیره و بعد از مدتی که خانواده در جریان قرار بگیرند حتما از شما دلگیر خواهند شد.
    زندگی شادی را براتون آرزو می کنم.

روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

نوشته
    74
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    دوست گرامي
    اولاً پول زياد خوشبختي نياورده اگر آورده نمونه هاش رو به ما هم نشون بدين .
    دوماً مگه ما قراره چند سال زنده باشيم .
    ثالثاً خوبي و گذشت چيزهايي هست كه در طول تاريخ هم تجربه كردن و هم ماندگار بوده
    پس اگر ما هم معيارهاي خوب و كم توقعي داشته باشيم حتماً خوشبخت خواهيم شد .
    البته اين بستگي داره به توكل هميشه به خداوند متعال و همچنين تبعيت از دين و راه و روش درست .
    اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي دل بي تو به جان آمد وقت است كه باز آيي

10. تشکرها 3

نوشته
    18
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام خانومي

من خودم تا به حال هر چي بابا گفتن گفتم چشم
    شما هم به خدا واگذار كني بهتره:salavat10:
    موفق باشي

نوشته
    1,346
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    42

خانوادت راست میگن با یه آدم پولدار ازدواج کن، حوصله داری اول جوونی بدبختی بکشی، راهنمای ازدواج
    گیرم که بر سر این بام بنشسته در کمین پرنده ای
    پرواز را علامت ممنوع می زنید
    با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟

13. تشکر

نوشته
    4,100
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    41 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    0
    گالری
    171

راهنمای ازدواج

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری