جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا انقدر برای ظهور عجله دارید؟

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

چرا انقدر برای ظهور عجله دارید؟

سلام

برام سوالی پیش اومده که چرا خیلی از مردم برای ظهور انقدر زیاد دعا می کنند و عجله دارند؟

پیش خودم میگم یعنی اینا انقدر از خود مطمئن شدن که میدونن اگر امام زمان بیاد جلوش وای نمیستند؟

اصلا میدونن ترسیدن از مخالفت از دستور حق یعنی چی؟

قرانم چقدر زیبا میگه: عده ای برای عذاب خود بسیار عجله دارند و ان را از ما می خواهند.

اقا اومدیم این شد عذابت.تکلیف چیه؟

نمی ترسی؟در حالی که خصوصیت دهم یک مومن اینه که بگه من از همه بدترم

اما دوستان به گونه ای دعا می کنند که گویی حس تشخیص و فهم حق از باطلشون بسیار قوی است

الله و اعلم

2.  

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله
    دعا براي تعجيل در فرج يكي از وظايف منتظران است و اين احساس بي قراري نوعي ادب ،و همچنين از ويژگي هاي يك منتظر واقعي است.{البته بماند كه بعضي ها فقظ به صورت نمادين عاشق پيشگي مي كنند و در عمل هيچند!}
    ترس از مخالفت با امام دردي را دوا نمي كند،درست است كه همه ي ما به نوعي اضطراب براي ظهور داريم و مي ترسيم كه اگر امام بيايد ممكن است به جهت مخالفت هايي كه داشتيم و داريم مورد عقوبت قرار گيريم ، ولي اين دليل نمي شود كه در فرج امام زمان سماجت نكنيم
    درمان اين اضطراب ها اينست كه در زمان غيبت ،خود را تزكيه و شايسته ي ورود امام بكنيم.

اويس قرني گرچه رسول الله را نديد ولي خاكسارش بود
    كاش ما هم مي توانستيم مانند او اسلام ناب محمدي صلي الله عليه و آله را درك كنيم.

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اويس قرنی نمایش پست
    بسم الله
    دعا براي تعجيل در فرج يكي از وظايف منتظران است و اين احساس بي قراري نوعي ادب ،و همچنين از ويژگي هاي يك منتظر واقعي است.{البته بماند كه بعضي ها فقظ به صورت نمادين عاشق پيشگي مي كنند و در عمل هيچند!}
    ترس از مخالفت با امام دردي را دوا نمي كند،درست است كه همه ي ما به نوعي اضطراب براي ظهور داريم و مي ترسيم كه اگر امام بيايد ممكن است به جهت مخالفت هايي كه داشتيم و داريم مورد عقوبت قرار گيريم ، ولي اين دليل نمي شود كه در فرج امام زمان سماجت نكنيم
    درمان اين اضطراب ها اينست كه در زمان غيبت ،خود را تزكيه و شايسته ي ورود امام بكنيم.
    اما تزکیه نفس و شایسته شدن برای پذیرش حق زمان می خواهد

شما مثل دانش اموزی هستید که درسی نخوانده و یا اگر خوانده کافی نخوانده و از ته کلاس بلند می گوید: آقا همین امروز امتحان بگیر
    فردی دیگر می گوید: نهههههه.آقا ما هنوز خوب نخوانده ایم.

البته بماند که قران می گوید

هر زمان میوه خود را می دهد
    یعنی هر وقت که قرار باشد بیاید می آید

من دانش آموزی هستم که برای نیامدنش دعا می کند زیرا که می ترسم با اینکه دوست دار خوبان هستم

نوشته
    13
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ما که لیاقت در رکاب آن حضرت را نداریم پس دعا می کنیم تا بیایید و حق به حقدار برسد
    عجله ما فقط این است نه بیشتر

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رب شهدا نمایش پست
    ما که لیاقت در رکاب آن حضرت را نداریم پس دعا می کنیم تا بیایید و حق به حقدار برسد
    عجله ما فقط این است نه بیشتر
    به قول یکی از دوستان

این مسئله خوف و رجا خیلی مهم هست.

گویا دوستان تماما امید هستند و خوف و ترسی ندارند

ماشالله.امیدوارم که واقعا نیکو باشند

نوشته
    74
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    22 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول نوشته اصلی توسط الرحمن نمایش پست

شما مثل دانش اموزی هستید که درسی نخوانده و یا اگر خوانده کافی نخوانده و از ته کلاس بلند می گوید: آقا همین امروز امتحان بگیر

من دانش آموزی هستم که برای نیامدنش دعا می کند زیرا که می ترسم با اینکه دوست دار خوبان هستم

با سلام
    قصد توهین ندارم اما عنوان این تاپیک و تاپیک آیا اضطراب ظهور دارید ؟برام خیلی عجیبه . منم گنهکارم . هممون گناهکاریم . هممون دانش آموزانی هستیم که درسهامون رو خوب نخوندیم و اگر سالها به ما فرصت بدن اتفاقی نمی افته چون شاگرد تنبلی هستیم . اینا همه دلیل نمی شه برای ظهور آقامون دعا نکنیم . آقا 1170 سال هست که غایبه . آیا باز هم برای دعامون عجله کردیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا کی آقا غایب باشه که ما آدم بشیم ؟ تا کی خورشید از پشت پرده ابر بیرون نیاد ؟ حواسمون هست داریم چکار می کنیم ؟
    اللهم عجل لولیک الفرج
    الهی به مستان میخانه ات
    به عقل آفرینان دیوانه ات
    به دُرّی که عرشست او را صدف
    به ساقی کوثر به شاه نجف
    به میخانه وحدتم راه ده
    دل زنده و جان آگاه ده
    که از کثرت خلق تنگ آمدم
    بهر جا شدم سر به سنگ آمدم
    میی ده که چون ریزیش در سبو
    برآرد سبو از دل آواز هو

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سدرة المنتهی نمایش پست
    با سلام
    قصد توهین ندارم اما عنوان این تاپیک و تاپیک آیا اضطراب ظهور دارید ؟برام خیلی عجیبه . منم گنهکارم . هممون گناهکاریم . هممون دانش آموزانی هستیم که درسهامون رو خوب نخوندیم و اگر سالها به ما فرصت بدن اتفاقی نمی افته چون شاگرد تنبلی هستیم . اینا همه دلیل نمی شه برای ظهور آقامون دعا نکنیم . آقا 1170 سال هست که غایبه . آیا باز هم برای دعامون عجله کردیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا کی آقا غایب باشه که ما آدم بشیم ؟ تا کی خورشید از پشت پرده ابر بیرون نیاد ؟ حواسمون هست داریم چکار می کنیم ؟
    اللهم عجل لولیک الفرج:gol::gol::gol:
    سلام دوست عزیز

امام زمان 1170 سال هست که نیست اما عمر ماها نهایت سنگ بترکه 100 هست
    امام زمان 1170 سال صبر می کنه تا بلکه ما بتونیم درست عمل کنیم
    حتی اگر یک نفر
    حتی اگر یک نفر از این دانش اموزانی که وقت می خوان خوب بشند کافیه.
    همون طور که 72 تن برای کار امام حسین کافی بود.اگر یک نفر از این 7 میلیارد نفر ادم دنیا هم بتونه تا اون موقع خوب بشه عالی میشه

نوشته
    309
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط با من از خدا بگو نمایش پست

برای ظهور آقا مثال بالا درست نیست چون امتحانها قبل از ظهور برگزار میشه و روز ظهور روز گرفتن پاداش انتظار و یا کیفر اعمال بداست چون از ظهور به قیامت صغری تعبیر شده است .

پس مثلا اگه یک دانش آموز امتحاناتش را داده باشد و مردود شده باشد و پدرش نیز این را میداند ... آیا با عقل جور در میاید که این دانش آموز بگوید من از ترس تنبیه و یا عتاب و سرزنش پدرم آرزو میکنم که دیگر هیچوقت پدرم را نبینم ؟!!!!!!!!!!!!!!!
    یاس کبود پیش تو خار است فاطمه
    نامت گل همیشه بهار است فاطمه

نوشته
    203
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

"دعا" نیاز روح انسانه و روایات و احادیث خیلی به "دعا کردن" تاکید داره، چون در حقیقت، روح به این کار نیاز داره و تاثیر فوق العاده ای روی روح انسان میزاره.
    دعا برای فرج آقا امام زمان (عج) هم جز این موارده، حتی اگه ما اونی نباشیم که ایشون میخواد، با این دعا میتونیم بهش نزدیک تر بشیم.
    این که ما برای ظهور آن حضرت دعا میکنیم به این معنی نیست که از خودمون مطمئنیم !!
    خود حضرت میفرمایند که برای ظهور ایشان دعا کنیم.
    اي منتظران گنج نهان مي آيد

آرامش جان عاشقان مي آيد

بر بام سحر طلايه داران ظهور

گفتند که صاحب الزمان مي آيد

اللهم عجل لولیک الفرج

نوشته
    3,699
    مورد تشکر
    103 پست
    حضور
    39 روز 14 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام ودرود

1. ما نیاز به ظهور امام عصر(عح) داریم برای رفع جهالت و نادانی هایمان؛ اعم از این که این جهل بسیط باشد یا جهل مرکب.

2. در تعجیل برای فرج امام عصر، نوعی اعتراف به این جهل و نیازمندی به حضور امام معصوم است.

3. این نوعی تلاش مثبت برای هدایت یافتن بیشتر است.

4. همین تعجیل گویای عدم وجود خباثت باطنی انسان است، و الا به دنبال رفع جهل نبوده و اعتراف به جهالت م نمی کردیم.

5. توصیه روایات به دعا برای تعجبل در فرج امام عصر(عح) نیز چه بسا اشاره به همین نیاز انسان به ظهور دارد تا جهالت های خود را رفع نماید.

6. کسی که چنین تصویری دارد پس برای آن روز تلاش مقدس و مثبتی را ادامه می دهد تا در مسیری قدم بر دارد که مورد رضای امام عصر(عج) بوده و موجبات خشنودی و تقرب الهی را به دنبال داشته باشد.

أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ أَبیها، وَ بَعلِها وَ بَنیها، وَ السِّرِ المُستَودَعِ فیها، بِعَدَدِ ما أَحاطَ بِهِ عِلمُک

خدایا! صلوات و درود تو بر فاطمه، و بر پدر فاطمه، و بر همسر فاطمه، و بر دو پسر فاطمه، و بر آن سرّی که در فاطمه به ودیعه نهاده ای؛ به آن تعداد که علم تو آن را در بر می گیرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری