صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمک از برو بچهای حوزه

نوشته
    33
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کمک از برو بچهای حوزه

آقا من فعلا خارج از ایران هستم و مشغول درس خواندن در رشته خودم هستم.
    خیلی دلم میخواد یه روز برم حوزه قم درسهای دینی بخونم، کسی میتونه بهم بگه شرایتش چیه.
    راستی من فقط یک الا دو سال میتونم وقت بزارم برای درس تو حوزه. میشه تو این مدت درس خوند تو حوزه
    increase your supplication for the acceleration of deliverance (and my appearance), because that is your deliverance and relief

Emam Mahdi

2.  

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

با سلام چقدر شبیه پارسال منید من تقریبا از 2 سال پیش افتاده بود تو سرم که برم حوزه و دانشگاه رو ول کنم
    و یه ساله کل درسای حوزه رو کنتراتی بخونم و....
    و خواست خدا این بود که تو رشته خودم بمونم و حوزه رو هم در کنارش تو دانشگاه مجازی ادامه بدم
    که خیلی هم راضی هستم
    یه سری به دانشگاه مجازیه ما بزن شاید به دردت بخوره ikvu.ir
    الهی العفو...

نوشته
    33
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_313 نمایش پست
    با سلام چقدر شبیه پارسال منید من تقریبا از 2 سال پیش افتاده بود تو سرم که برم حوزه و دانشگاه رو ول کنم
    و یه ساله کل درسای حوزه رو کنتراتی بخونم و....
    و خواست خدا این بود که تو رشته خودم بمونم و حوزه رو هم در کنارش تو دانشگاه مجازی ادامه بدم
    که خیلی هم راضی هستم
    یه سری به دانشگاه مجازیه ما بزن شاید به دردت بخوره ikvu.ir

آخه اونجوری حال نمیده، تو محیطش باشی یه چیز دیگست
    increase your supplication for the acceleration of deliverance (and my appearance), because that is your deliverance and relief

Emam Mahdi

نوشته
    303
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    45
    گالری
    0

السلام علیک یا سید الشهداء
    سلام و درود

من هم با جناب ویلی موافقم... اصلا محیط حوزه است که انسان را می سازد...

حوزه سه تا دوره داره... مقدماتی... سطح... خارج... مقدماتی 4 سال... سطح 6 سال... خارج دو تا 4 سال... که میشه 18 سال و رو هم بایدم برای کسب معرفت بیشتر و ... بیشتر هم بخونید... این سیستم اصلیشه و قدیمیش...
    الانا کمی فرق می کنه... مثلا بعضی حوزه ها یه دوره ی پنج ساله دارند... که این حوزه ها تو همه ی شهرا هست...
    مثلا بعضی حوزه ها اول دوره ی 4 ساله دارند و بعدش یه دوره تکمیلی 5 سال که چهار ساله اول رو می گن سطح 2 و پنج سال دوم رو می گن سطح 3 و همین طور روشای دیگه...
    البته من به حوزه های علمیه قم برادران زیاد وارد نیستم و فقط خواهران رو می دونم...

حالا شما خانم هستید یا آقا؟!؟!؟!؟

اما در کل تمام حوزه ها به همین اشکالی که گفتم هستش...

در ضمن در بیشتر حوزه ها این امکان برای طلاب فعال و خواهان شون هست که طرف بسیار سریعتر، مثلا دو سال به جای 4 سال، به تحصیل بپردازه و کسب علم کنه... بستگی به خود طرف داره...

یا علی
    .
    "بهترین چیز رسیدن به نگاهیست که از حادثه ی عشق تر است."
    .

اولین انجمن تخصصی ضد صهیونیسمی {کلیک کنید}

نوشته
    33
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خیلی ممنون از اطلاعاتتون،من فعلا برای معارف اسلامی به زبان اینگلیسی تو اینجا ثبت نام میکنم رشتمم در کنارش میخونم. ولی میخوام یک الا دو سالم برم حوزه برای خود سازی و جمع اطلاعات دینی بیشتر. بعدشم برگردم مشغول کار تو رشتم بشم. نمیخوام تا آخر عمر تو حوزه بشینم فقط طلبگی بخونم.
    راستی من پسر هستم

Emam Mahdi

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط willyb19 نمایش پست
    آقا من فعلا خارج از ایران هستم و مشغول درس خواندن در رشته خودم هستم.
    خیلی دلم میخواد یه روز برم حوزه قم درسهای دینی بخونم، کسی میتونه بهم بگه شرایتش چیه.
    راستی من فقط یک الا دو سال میتونم وقت بزارم برای درس تو حوزه. میشه تو این مدت درس خوند تو حوزه
    یک پیشنهاد دارم.میتونید بپذیرید و یا رد کنید

اول قرآن و احادیث پیامبران و امامان رو مطالعه کنید بعد که آماده شدید برید

به قول مولا علی: سخنان فرد مقابل حاصل تمام شخصیت اون فرد هست که در اون کلماتش به مغز شما ورود پیدا می کنه.
    و
    به قول امام جواد: هر کس به گوينده‏اى گوش فرا دهد، مانند آنست که او را پرستيده‌است؛ پس اگر گوينده از خدا بگويد، (شنونده) خدا را پرستيده، و اگر گوينده از زبان ابليس سخن‌گويد، (شنونده) ابليس را پرستيده‌است

اینارو گفتم تا بدونید عالمان داخل حوزه معصوم و بی عیب نیستند
    پس سعی کنید اول یک علم بدون نقص و نقص پذیری رو در خودتون ایجاد کنید بعد پایه صحبت عزیزان بنشینید تا مبادا سخنی ناقص و باطل به شما نفوذ کنه

بنده سابقه صحبت در حوزه رو داشتم که اینو دارم بهتون میگم

در امان خدا

8. تشکر

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

یادم رفت اینم بگم

به قول قرآن: عده ای هستند که آخرت رو ول می کنند و میگن یکم از دنیا رو هم بدست بیارم
    غافل از اینکه هم دنیا رو بدست نمیارن هم آخرت رو از دست میدن

این جمله بر عکسشم میشه.

مبادا شما بخوای به حوزه برسید اما غافل از اینکه هم از رشته اصلیتون میمونید و هم از حوزه

دوستی داشتم فوق لیسانس ریاضی محض میخوند در دانشگاه صنعتی اصفهان
    این دوست من از بس در اصفهان با گروه های مذهبی وارد بحث شد که معدل ریاضی اش شد 13 و نتونست مدرکش رو بگیره.

ای اهل کتاب در دین خود غلو و زیاده روی مکنید(قرآن)

اینها همه تجربه بود نه صحبتی از روی احتمال

10. تشکر

نوشته
    33
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

حرفهای شما کاملأ بجا و منطقی هستش. ولی من , عاشق رشته ام هستم . و کلأ برایم ارجعیت داره نسبت به هر چیزه دیگی. و تازه درس تو حوزه را هم در سن 25 سالگی بعد از گرفتن درجعه master (فکر کنم به فارسی میگین کارشناسی ارشد) میخونم. فکر کنم اینجوری بیشتر به درد جامعه بخورم.
    تازه قصد دارم تو همین جا در کنار رشته ام برای درسهای Islamic theology ثبطنام کنم که فکر کنم خیلی تو حوزه بدردم بخوره

Emam Mahdi

12. تشکر

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط willyb19 نمایش پست
    حرفهای شما کاملأ بجا و منطقی هستش. ولی من , عاشق رشته ام هستم . و کلأ برایم ارجعیت داره نسبت به هر چیزه دیگی. و تازه درس تو حوزه را هم در سن 25 سالگی بعد از گرفتن درجعه master (فکر کنم به فارسی میگین کارشناسی ارشد) میخونم. فکر کنم اینجوری بیشتر به درد جامعه بخورم.
    تازه قصد دارم تو همین جا در کنار رشته ام برای درسهای islamic theology ثبطنام کنم که فکر کنم خیلی تو حوزه بدردم بخوره
    خواهش

انشالله که موفق بشید

نوشته
    63
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

درس در حوزه لازمه اسلام شناسی نیست بلکه اصل مطالعات دینی است شما می توانید در کنار کار و رشته تحصیلیتان مطالعات دینی هم داشته باشید
    ماشما را رها نکرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم و اگر توجهات ما نبود بلاها بر شما فرود آمده دشمنان شما را پایمال می کردند .
    فرازی از توقیع حضرت مهدی (عج) به شیخ مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری