صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خالی بودن زمین از پیشوا و رهبر به مدت ششصد سال

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خالی بودن زمین از پیشوا و رهبر به مدت ششصد سال

سلام

من یه مسلمان زاده هستم

اما مدتی هست که راجع به مسیحیت مطالعه میکنم. سوالی برام پیش آمده . خواستم بپرسم.

ما میگیم که هیچ وقت زمین از حجت خالی نمیمونه . همینطور که الان میگیم امام زمان هست.

اما چرا بین زمان حضرت مسیح و حضرت محمد 600 سال فاصله هست و زمین هیچ فرستاده ای از سوی خدا نداشته؟

آیا برخی از کار های خدا مقطعی هست؟
    یعنی مردم اون موقع به فرستاده احتیاج نداشتند؟
    ویرایش توسط jalil82191 : ۱۳۸۸/۱۲/۰۷ در ساعت ۱۸:۵۶ دلیل: اصلاح اشتباه تایپی در یک کلمه

2.  

نوشته
    2,042
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    2 روز 23 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام علیکم و تشکر از این سوال زیبا

اینکه گفته شده زمین از حجت خدا خالی نمی مونه معناش چیه؟

آیا حجت ظاهر و در میان مردم و یا حجت مخفی رو هم شامل می شه؟ مثل زمان ما که امام زمان سلام الله علیه در پرده ی غیبت هستند.

اگر این طوری باشه طبق اعتقاد ما حضرت عیسی علیه السلام هم به صلیب کشیده نشده اند و شاهد بر امت خود بوده و هستند.

به این آیه توجه بفرمایید:

ما قُلْتُ لَهُمْ إِلاَّ ما أَمَرْتَني‏ بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَ رَبَّكُمْ وَ كُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهيداً ما دُمْتُ فيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَني‏ كُنْتَ أَنْتَ الرَّقيبَ عَلَيْهِمْ وَ أَنْتَ عَلى‏ كُلِّ شَيْ‏ءٍ شَهيدٌ ( مائده 117)

این آیه رو در کنار آیه ی قبلیش ببینید تا بیشتر معنا بشه براتون

من این فقره از آیه رو کار دارم که حضرت عیسی علیه السلام در دفاع از عملکرد خود به خدا عرض می کنه که:

خدایا من به امت خودم چیزی نگفته ام جز آنچه را که تو فرموده ای بدیشان گفتم که خدا را که پروردگار من و شماست بپرستید.
    و من تا وقتی که در میانشان بودم شاهد بر آنان بودم سپس هنگامی که جان مرا گرفتی خودت مراقب ایشان بودی و تو بر همه چیز شاهدی.

سوال: مگه حضرت عیسی روحش گرفته شده و از دنیا رفته که این فرمایش رو داره؟
    جواب: طبق مدارکی که ما در اختیار داریم حضرت عیسی علیه السلام هنوز زنده هستند و به زودی زود به امید خدا با ظهور حضرت امام زمان علیه السلام پشت حضرت امام زمان نماز خواهند خواند.

پس معنای فلما توفیتنی چی می شه؟
    معناش کاملا آشکاره و اون اینه که: آیا حضرت مسیح علیه السلام قراره توی این دنیا تا ابد باقی بمونه؟
    قطعا نه
    پس معنای اون واضح می شه.

با این بیان متوجه این جریان می شیم که در زمانی که فاصله ی بین اسلام و مسیحیت بوده، حجت خدا مخفی بوده.

سر بلند باشید

نوشته
    3,699
    مورد تشکر
    102 پست
    حضور
    39 روز 13 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

در ادامه فرمایش دوستان

با سلام و درود

امام علی(ع) در یکی از کلمات قصار خود می فرمایند: آری، روی زمین هرگز از کسی که قیام به حجت الهی کند خالی نخواهد ماند، خواه آشکار و مشهود باشد یا پنهان و ناشناخته؛ برای این که احکام و دستورات و دلائل و نشانه های خداوند از میان نرود. خداوند بوسیله آنها دلائل و نشانه های خود را حفظ می کند تا به افرادی همانند خود بسپارند و بذر آنها را در دل های کسانی شبیه خود، بیفشانند.("نهج البلاغه"، کلمات قصار، کلمه 147)

با توجه به این فرمایش حضرت، در عصر فترت رسل ـ [یعنی فاصله دو پیامبر، مانند فاصله بین پیامبر اسلام(ص) و حضرت مسیح(ع)] ـ همواره حجت های خداوند بر روی زمین بوده اند، اگر چه گاه به صورت پنهان و ناشناخته، و تنها برای گروهی مشتاق و دلداده شناخته شده بوده اند؛ و چون این حجت الهی انسان کاملی بوده است، قهرا معصوم هم بوده است.

البته نیازی نیست این حجتها امام یا پیامبر باشند.
    ویرایش توسط میقات : ۱۳۸۸/۱۲/۰۷ در ساعت ۱۰:۵۲

أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ أَبیها، وَ بَعلِها وَ بَنیها، وَ السِّرِ المُستَودَعِ فیها، بِعَدَدِ ما أَحاطَ بِهِ عِلمُک

خدایا! صلوات و درود تو بر فاطمه، و بر پدر فاطمه، و بر همسر فاطمه، و بر دو پسر فاطمه، و بر آن سرّی که در فاطمه به ودیعه نهاده ای؛ به آن تعداد که علم تو آن را در بر می گیرد.

نوشته
    3,699
    مورد تشکر
    102 پست
    حضور
    39 روز 13 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

تمام پیامبرانی که در قرآن ذکری از آنها شده است، همگی کسانی اند که قبل از حضرت عیسی(ع) بوده اند.

و در فاصله زمانی بعد از حضرت عیسی تا زمان نبوت پیامبر اکرم(ص)، در این مدت با نام پیامبر مشهوری که در تاریخ ثبت شده باشد برنمی خوریم.

گر چه بر طبق برخی از آیات و احادیث، در دوران فترت، پیامبری به رسالت مبعوث نشده است، ولی بر اساس نظر بعضی مفسرین، در این مدت چهار نبی از طرف خداوند مامور تبلیغ دین حضرت عیسی شدند كه سه نفر از آنان از بنی اسرائیل، و به نام های شمعون، یوحنا و یونس معرفی شده اند، و چهارمین آنها عرب بوده، و به نام خالد بن سنان عبسی معروف است.

ویرایش توسط میقات : ۱۳۸۸/۱۲/۰۷ در ساعت ۱۰:۵۶

أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ أَبیها، وَ بَعلِها وَ بَنیها، وَ السِّرِ المُستَودَعِ فیها، بِعَدَدِ ما أَحاطَ بِهِ عِلمُک

خدایا! صلوات و درود تو بر فاطمه، و بر پدر فاطمه، و بر همسر فاطمه، و بر دو پسر فاطمه، و بر آن سرّی که در فاطمه به ودیعه نهاده ای؛ به آن تعداد که علم تو آن را در بر می گیرد.

نوشته
    1,758
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام،

زمین نمی تونه از حجت خالی باشه...

[....] وَلِكُلِّ قَوْمٍ هَادٍ «7» سوره رعد

[...] وبراى هر قومي هدايت كننده اى است . « 7»

البته این آیه (به نظر من شاید اشتباه میکنم) نشون نمیده که در هر لحظه حجتی در زمین بوده ولی آیه دیگری برای اون حرف در ادامه میارم.

در آیه دیگری از قرآن، تربیت شدگان پیامبران بعنوان راهبر مومنین معرفی شده اند: (سوره توبه)

وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنفِرُواْ كَآفَّةً فَلَوْلاَ نَفَرَ مِن كُلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَآئِفَةٌ لِّيَتَفَقَّهُواْ فِي الدِّينِ وَلِيُنذِرُواْ قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُواْ إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ «122»

و مؤمنان را نسزد كه همگى [ به سوى جهاد ] بيرون روند ; چرا از هر جميعتى گروهى [ به سوى پيامبر ]كوچ نمي كنند تا در دين آگاهى يابند و قوم خود را هنگامي كه به سوى آنان بازگشتند ، بيم دهند ، باشد كه [ از مخالفت با خدا و عذاب او ] بپرهيزند . « 122»

و در نهایت آیه ای هست در همان سوره رعد که می گوید:

[...] وَمَن يُضْلِلِ اللّهُ فَمَا لَهُ مِنْ هَادٍ «33»

[...] و هر كه را خدا [ به سبب از دست دادن لياقتش ] گمراه كند ، او را هيچ هدايت كننده اى نخواهد بود .« 33»

البته بنده حدس میزنم آیه ۳۳ در مورد فرد باشه تا یک جامعه.

بعنوان مثال بشارت در مورد حضرت محمد حتی در کتابهای هندو ها هست: در گوگل جستجو کنید: Prophet Mohammad in Hindu scriptures

به نظرم آيه پایین به خوبی نشون میده که اگر خوبان در میان مردم نبودند بسرعت عذاب الهی همه جا را فرا میگرفت:

http://www.askquran.ir/showpost.php?...2&postcount=76

در هر صورت اگر دوستان فکر میکنند جایش ضعیف هست حتما نقد کنند تا به تصویر بهتری برسیم.

این سرنگار بطور اختصاصی مربوط به مسیحیت نمیشه برای همین من سرنگار را منحرف نمیکنم اما اگر نگارنده بخواهند من دو سوال خدمتشون ارائه میکنم که اگر پاسخ اونها را بهم بدند بنده هم مسیحی میشم! تا بحال هیج مسیحی بهم کوکچکترین پاسخی نداده.

یا حق
    طیب
    ویرایش توسط طیب : ۱۳۸۸/۱۲/۰۷ در ساعت ۱۱:۵۳
    هر معرفتى كـــه بوىِ هستىِ تو داد *** ديوى است به ره، از آن حذر بايد كرد

سبحه بر کف، توبه بر لب،دل پر از شوق گناه/ معصيت را خنده مي آيد ز استغفار ما

أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ

نوشته
    8
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

اول از همه از دو دوست به رنگ آبی که پاسخ دادند ممنونم.
    هر چند با پاسخشون سوالات بیشتری در ذهن من شکل گرفت و علاقه و میل بر این بود که ادامه سوالاتم رو بپرسم و دیگر مسائلی رو که در ذهن داشتم اما شوربختانه همین اول کار خوب حساب کار دستم اومد.

این سرنگار بطور اختصاصی مربوط به مسیحیت نمیشه برای همین من سرنگار را منحرف نمیکنم اما اگر نگارنده بخواهند من دو سوال خدمتشون ارائه میکنم که اگر پاسخ اونها را بهم بدند بنده هم مسیحی میشم! تا بحال هیج مسیحی بهم کوکچکترین پاسخی نداده.

این جبهه گیری چه معنا میده؟
    آیا شما در جایی خوندین که من بگم مسیحی هستم؟
    آیا شما در جایی خوندین که من بگم اومدم شما رو مسیحی کنم؟
    آیا شما در جایی خوندین که من بگم اومدم به سوال شما جواب بدم؟

متاسفانه همین رفتار بسیاری که مثل شما هستند و مسلمان هستند و خودشون رو صاحب عقل میدونن و بقیه رو پشه هم به حساب نمیارن باعث شد که من به دنبال سوالاتم و جواب او نها برم

تا وقتی که اسلام پر است از مقدس ماب جایی نه برای سوال میمونه و نه برای ذهن سوال کننده چون محکوم میشن.

هیچ فکر کردید که چرا اینقدر زود به اسلام خرده میگیرن؟
    این ترید هم در اختیار خودتون
    از هر کسی دلتون خواست بپرسید و هر وقت دلتون خواست به هر دینی روی بیارین
    من هم باید دنبال جای بهتری برای پیدا کردن سوالاتم باشم
    ویرایش توسط jalil82191 : ۱۳۸۸/۱۲/۰۷ در ساعت ۱۹:۱۸ دلیل: اضافه کردن رنگ قرمز

8. تشکرها 2

نوشته
    1,758
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام و ادب،

آقا جلیل،

بنده اگر با پاسخ باعث ناراحتی شما شدم عذرخواهی میکنم. حتی یک لحظه از این دیدگاهها که میفرمایید در ذهن من نبوده.

دوست عزیز سوء تفاهم شده.

امیدوارم که در گرفتن پاسخ به سوالاتتون موفق باشید و متاسفم که پاسخم فاقد هرگونه مطلب مفیدی براتون بود.

در پناه خدا،
    موفق و موید باشید.
    طیب
    ویرایش توسط طیب : ۱۳۸۸/۱۲/۰۸ در ساعت ۰۵:۴۵
    هر معرفتى كـــه بوىِ هستىِ تو داد *** ديوى است به ره، از آن حذر بايد كرد

سبحه بر کف، توبه بر لب،دل پر از شوق گناه/ معصيت را خنده مي آيد ز استغفار ما

أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ

10. تشکرها 2

نوشته
    1,124
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پاسخگوی قرآنی نمایش پست

سلام و تشکر ، لطفا در این مورد توضیح دهید.
    خداوندا مرا آن ده که آن به

Map showing the Muslim population of the world as a percentage of each country

یا ابا صالح مددی مولا

12. تشکرها 2

نوشته
    3,699
    مورد تشکر
    102 پست
    حضور
    39 روز 13 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط اسراء نمایش پست
    :gig:

سلام و تشکر ، لطفا در این مورد توضیح دهید. :gol:

با سلام و درود

ما از میان این همه پیامبر الهی، پنج پیامبر اولوالعزم داریم که صاحب دین و شریعت جدید بوده اند؛ لذا بقیه هم با اینکه از طرف خداوند مامور بودند و حجت الهی هستند، ولی از نظر مقام و رتبه در آن مقام پیامبران الهی و یا امامان معصوم نبوده اند و وظیفه آنها تبلیغ دین پیامبر قبلی و دین و شریعت آورده شده بوده است.

بیشتر پیامبران و انبیای الهی از این قسم هستند، یعنی وظیفه آنها فقط تبلیغ و ترویج دین بوده و البته محدود به قوم یا موقعیت جغرافیایی خاصی هم بوده اند. از این افراد به "نبی" بیشتر تعبیر می شود، یعنی صاحب خبر.

همین که در مورد قوم بنی اسرائیل نقل شده که در یک صبحگاه چهل تا از پیامبران و انبیای الهی را به قتل رسانده اند، نشان می دهد که می شود در یک منطقه یا قومیت محدود، فرستاده و حجتی از طرف خداوند برای هدایت آنها فرستاده شده باشد که وظیفه اش هم محدود به همان منطقه بوده است.

لذا آنها نیز حجت و فرستاده الهی بوده اند، با این که در محدوده تبلیغی و رتبه و مقام با پیامبران دیگر تفاوت داشته اند.

بنابر این حجت الهی، عنوان عامی است که شامل پیامبران اولوالعزم، پیامبر، امام، نبی، و ... می شود.

ویرایش توسط میقات : ۱۳۸۸/۱۲/۰۸ در ساعت ۲۱:۲۶

نوشته
    974
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 6 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بر جناب پاسخگوی قرانی
    1. حضرت پیامبر اسلام آخرین پیامبر الهی هستند و پس از ایشان پیامبری نخواهند آمد خواه عیسی باشد و خواه موسی و خواه خود آن حضرت.
    2. مسیحیان می گویند در آخرالزمان مسیح به دنیا باز خواهد گشت که در قران نیست ولی از آیات قران می توان استنتاج کرد که در آخرالزمان حضرت مهدی خواهند آمد. عده ای برای جذب مسیحیان این حدیث را جعل کرده اند که آقا شما درست می گویید ولی امام مهدی ما فرمانده است و مسیح شما فرمانبردار چرا که در پشت سر وی نماز خواهند خواند.

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری