صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ترور و تروريسم( به مناسبت دستگیری ریگی ملعون )

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  85
  مورد تشکر
  152 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  18
  آپلود
  0
  گالری
  0

  ترور و تروريسم( به مناسبت دستگیری ریگی ملعون )
  ترور و تروريسم يك اصطلاح سياسي است كه داراي دو معنا است :
  در معناي اوّل به حكومتي كه پيرو اصل استيلاي رعب و وحشت و شدت عمل باشد, تروريسم گفته مي شود.تروريسم اگر چه سابقه اي طولاني دار, ولي از وقتي مصطلح شده كه پس از سقوط حكومت ژيروندن ها در فرانسه ,حكومتي بر سر كار آمد كه به حكومت انقلابي معروف شد و از 31مه 1793تا 1794ادامه يافت . اين انقلاب اعدام هاي فراواني را متضمّن بود و در طي آن مخالفان حكومت به شدت سركوب شدند.(فرهنگ اصطلاحات سياسي , ذيل عنوان ; لغت نامه دهخدا, ذيل همان كلمه)
  معناي دوم ترور معناي مصطلح فارسي تآن است كه <قتل هاى سياسى با اسلحه >را شامل مي شود. به هر ترتيب ,معناي دوم را زير مجموعهء معناي اوّل بايد دانست و از دستاوردهاي آن طرز تفكر تلقي نمود.
  آيا اسلام با اين تفكر هم عقيده است و بر آن صحّه مي گذارد؟
  جواب اين پرسش را بايد از تاريخ جست . اسلام در سرزميني ظهور كرد كه به بت پرستي و اشرافي گري و فسادعادت كرده بود. لذا از آغاز دعوت , پيامبر و پيروان اندكش در تنگناي بسيار قرار گرفتند و متحمل سختي هاي فراوان شدند. ايجاد نا امني و عدم احساس آرامش براي مسلمانان و شكنجه و آزار كساني كه پناهي نداشتند تا ازتعرض در امام باشند و كشتار زنان و مردان مسلمان , همچون ياسر و سميه (پدر و مادر عمار) به خاطر اصرار برعقيدهء توحيد و هجرت گروهي از مسلمانان به حبشه , گواه صادقي است بر اين كه اسلام در محيطي آميخته با رعب وفشار و تهديد به مرگ رشد كرد. در تاريخ مي بينيد مشركان بارها قصد جان پيامبر را كردند, ولي چون ابوطالب ـبزرگ قريش ـ قسم ياد كرده بود اگر خون پيامبرريخته شد, خون ها از اشراف قريش ريخته خوهد شد, از ترورپيامبر منصرف شدند. تبعيد مسلمانان به شعب ابي طالب , نشانهء ديگري از تفكر تروريستي است .(تاريخ پيامبر اكرم , صفايي حايري , انتشارات مسجد جمكران , ذيل عنوان شخصيت ابوطالب )
  همچنين مي بينيد پس از وفات حضرت ابوطالب , توطئهء قتل پيامبر طراحي و برنامه ريزي مي شود و در<ليلةالمبيت > به اجرا در مي آيد كه علي (ع)به جاي پيامبر در بستر قرار مي گيرد و توطئه نقش بر آب مي شود. هجرت پيامبر به مدينه نيز به دليل نجات جان خويش و مسلمانان روي داده است .
  در دوران ائمه نيز, اين تفكر شوم ملاحظه مي شود. سركوبي مخالفان به هر وجه و هر نوعي كه امكان دارد! درحكومت معاويه اين شيوه را به خوبي مي تواند دريافت . قتل عام شيعيان علي (ع)در زمان معاويه , سوء قصد به جان امام حسن (ع)و پس از آن شهادت امام بر اثر توطئهء معاويه , شاهدي بر اين مدعا است .
  حكومت ساير سلاطين بني اميه و خلفاي بني عباس , جز در مواردي اندك , حكومتي استبدادي و تروريستي است و سرنوشت اماماني چون امام حسين و امام سجاد تا امام حسن عسگري : و غيبت امام زمان (ع)نشانه هاي وجود اين شيوه در حكومت هاي آن دوره است .
  با اين پيشينهء تاريخي , آيا مي توان گفت كه اسلامي كه بهترين خلق خدا و فرزندان پاكش در اين راه آزرده ورنجيده و شهيد شده اند, طرفدار ترور و تروريسم است ؟ مسلّماً خير!
  در انقلاب اسلامي ما نيز, ترور نقش خانمان نسور و ناجوان مردانهء خويش را بازي كرد و بهترين فرزندان انقلاب را از ملت گرفت . امام خميني (ره ) دربارهء اين عمل شوم فرمود: <ترور تز نامردها است >. الحق چنين است , زيراتحمل نكردن مخالفان و سركوبي آنان به هر نحو ممكن , جز بي منطقي و ناجوانمردي و زير پا گذاردن معمولي ترين وابتدايي ترين اصول و حقوق انساني چه چيز ديگري مي تواند باشد؟
  در مورد حكم اعدام سلمان رشدي بايد بگوييم اين حكم با ترور به طور كلي تباين دارد. مگر امام نمي توانست پيش از صدور حكم , چند نفر را بفرستد تا رشدي را بكشند؟ اتفاقاً راحت مي توانست , زيرا از او محافظتي نمي شود وقتل او كار بسيار راحتي بود, ولي آيا با مرگ سلمان رشدي و بانيان نشر كتاب آيات شيطاني , ريشهء توطئه بر ضداسلام و توهين به مقدس ترين اركان اسلام , مانند پيامبر خدا و جبرئيل و... كنده مي شد؟
  حكم امام دربارهء اعدام سلمان رشدي , از آن رو بود كه مقدس ترين اعتقادات متجاوز از سه ميليارد مسلمان جهان را زير سؤال برده و هم پيامبر را استهزا كرده و هم قرآن را آيات شيطاني قلمداد نموده بود و با هماهنگي استكبار جهاني بر ضد اسلام كتابي نوشته بود تا در اذهان مردم اروپا و آمريكاو شرق و غرب , آيين اسلام را برگرفته از شيطان جلوه دهد و سلمان رشدي تنها يك مرتد و محارب و مفسد في الارض نيست , بلكه وسيله اي براي تهاجم فرهنگي آميخته با اتهامات و دروغ ها عليه اسلام و حضرت محمد شده است . فتواي امام در جهت خنثي كردن يك توطئهء جهاني بود كه همهء آن ها مي خواستند كتاب را به تمامي زبان ها ترجمه كنند و به سهولت در اختيار جوان هاي مسلمان و كساني كه هوادار اسلام هستند بگذارند. حكم قتل او در درجهء اوّل يك حركت سياسي و تدافعي عليه استكبار بود و در درجهء دوم يك حكم شرعي و در درجهء بعد يك حكم اعتقادي و مذهبي و سياسي .
  حكم , هشدار و اخطاري به روشنفكران اسلامي بود كه بيدار باشيد توطئهء جهاني در حال تشكل است .
  واضح است اين با دستور ترور كه يك نظر افراطيِ شخصي يا گروهيِ پنهاني است , خيلي فرق دارد و قياس اين دو با هم مانند اين است كه حكم قاضي و حاكم شرع اسلامي را در مورد قتل يك نفر, ترور بدانيم ! بسياري از«مرتدان , در جوامع اسلامى آزادانه زندگى مى كنند و كسى متعرض آن ها نمى شود و در ايران ارتداد هست , اما كسى بدان كارى ندارد»
  در مورد ترور حسنعلي منصور, چيزي شبيه آن چه گفتيم , مطرح است . بايد تذكر بدهيم قتل وي به فرمان امام خميني نبود. امام با قانون كاپيتولاسيون به شدت مخالفت كرد و لغو سريع آن را خواستار شد, ولي دستور ترورمنصور توسط ايشان صادر نشد و شواهد تاريخي اين مطلب را تأييد مي كند. پس از مرگ منصور, مرحوم آيت اللّه خويي و آيت اللّه بهبهاني و ديگران تلگراف هايي , با مضمون اسلام ستيزي منصور, براي نخست وزير وقت (اميرعباس هويدا) فرستاده اند و او را از پيگيري رويه برحذر داشتند و امام خميني در تركيه تبعيد بود و تلگرافي صادرنكرد.(نهضت روحانيون ايران , علي دواني , ج 3; نهضت امام خميني , حميد روحاني , ج 1)
  ترور منصور به دست محمد بخارايي صورت گرفت كه از اعضاي هيأت مؤتلفهء اسلامي بود. اين هيأت تحت نفوذآيت اللّه انواري بود و علي الظاهر از آية الله ميلاني حكم قتل منصور را گرفته بودند.
  به هر صورت , قتل منصور ـ اگر چه هنوز معلوم نيست دقيقاً چه كسي حكم قتل را صادر كرد ـ جهت تأمين منافع شخصي يا گروهي صورت نگرفت , بلكه جهت پاسداري از ارزش هاي اسلامي و حيثيت مسلمانان به وقوع پيوست ;كه با ترورهاي سياسيِ مصطلح فرق بسيار دارد.
  البته اين بدان معنا نيست كه هر كس با عنوان پاسداري از ارزش هاي اسلامي حق دارد دست به ترور و قتل ديگري بزند, بلكه در روزگار كنوني كه ولايت فقيه در رأس امور است , چنين احكامي از سوي ايشان يا حاكمان شرع ديگر, به صورت علني و از طرف دادگاه هاي اسلامي بايد صادر گردد و براي پاسداري از ارزش ها, نيازي به پنهان كاري و ترورهاي مخفيانه ـ كه ثمره اي جز بدنام كردن اسلام و شيوع نا امني و نا آرامي ندارد ـ نيست . چنين كارهايي امروز قطعاً حرام است و نوعي مبارزه با ارزش هاي اسلامي محسوب مي گردد. 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89

  ريگي در تازه ترين اعترافات خود:افرادي آمريكايي و يا اسرائيلي ليستي از
  ريگي در تازه ترين اعترافات خود:
  افرادي آمريكايي و يا اسرائيلي در پوشش ناتو با ما مذاكره مي كردند و ليستي از افراد را براي ترور به ما دادند.


  ترور و تروريسم( به مناسبت دستگیری ریگی ملعون )

  به گزارش فارس، "عبدالمالك ريگي "، رهبر گروهك تروريستي جندالله در گفت‌وگو با خبرنگار پرس تي‌وي گفت كه زماني كه وي در مراكش بود، نمايندگان آمريكا يا اسرائيل به وي ليستي از افراد در تهران را داده بودند تا وي آنها را ترور كند.

  وي گفت: ما در كازابلانكا در مراكش با افرادي كه خود را نمايندگان ناتو معرفي مي‌كردند ديدار كرديم. بعد از ملاقات وقتي قضايا را جمع بندي كرديم دو شبهه در ذهن ما ايجاد شد.
  يكي اين كه اگر اين افراد عضو ناتو هستند چرا در افغانستان با ما ملاقات نكردند، در حالي كه در افغانستان پايگاه دارند و خيلي راحت‎تر و با ضريب امنيتي بالاتري مي‌توانند با ما ملاقات كنند.

  ريگي افزود: شبهه دومي كه براي ما ايجاد شد اين بود كه بار اولي كه به ما اطلاع داده شد، نيروهاي ناتو قصد مذاكره با ما را دارند گمان كرديم كه آنها مي‌خواهند درباره شرق ايران با ما گفت‌وگو كنند چون نيروهاي ناتو در افغانستان مستقر هستند و ممكن است در رابطه با موضوع شرق كشور نظرهايي داشته باشند.
  اما همه اصرار مذاكره كنندگان بر اين بود كه جندالله عمليات را از منطقه مرزي و بلوچستان به پايتخت كشور يعني تهران منتقل كند.
  وي ادامه داد:
  اين نكته براي ما جاي سوال داشت و ما را به اين جمع بندي رساند كه آنها آمريكايي و يا اسرائيلي هستند كه در پوشش ناتو با ما مذاكره مي كنند يا اين كه اين افراد از نيروهاي ناتو هستند ولي براي آمريكا و اسرائيل كار مي‌كنند.
  در هر دو صورت ما به اين نتيجه رسيديم كه اين افراد با جاهايي غير از ناتو ارتباط دارند
  منبع:خبرگزاری فارس


  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره)
 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89

  صبح امروز؛ عبدالحميد ريگي اعدام شد


  صبح امروز؛عبدالحميد ريگي اعدام شد


  خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري سيستان و بلوچستان گفت: به موجب حكم صادره از سوي دادگاه انقلاب اسلامي زاهدان عبدالحميد ريگي برادر سركرده گروهك تروريستي عبدالمالك در زاهدان به دار مجازات آويخته شد.
  ترور و تروريسم( به مناسبت دستگیری ریگی ملعون )


  به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومي دادگستري سيستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمين ابراهيم حميدي اظهار داشت:

  عبدالحميد ريگي برادر سركرده گروهك تروريستي عبدالمالك به اتهام محاربه وافساد في الارض از طريق عضويت، ‌هواداري و تلاش موثر در شاخه نظامي گروهك تروريستي جندالشيطان به سركردگي عبدالمالك ريگي به اعدام محكوم كه حكم صادره پس از تاييد توسط مراجع عالي قضائي صبحگاه امروز دوشنبه 3/3/89 در محوطه زندان زاهدان به اجرا درآمد.
  منبع:خبرگزای فارس

  -----------------
  خدایا هرلحظه بر عذابش بیفزا  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره)
 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89

  رئيس‌كل دادگستري سيستان و بلوچستان:
  اعدام عبدالحميد ريگي تسكيني بر دل خانواده شهدا است


  خبرگزاري فارس: رئيس‌كل دادگستري سيستان و بلوچستان گفت: اعدام عبدالحميد ريگي تسكيني بر دل خانواده شهدا است.
  ابراهيم حميدي امروز در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبني بر اينكه چرا حكم عبدالحميد ريگي علني اجرا نشد، گفت:
  تشخيص دستگاه قضايي اين بود كه به خاطر يكسري مسائل امنيتي حكم وي به صورت علني اجرا نشود.

  وي افزود: البته در زمان اعدام عبدالحميد ريگي كه صبح امروز بود، تعدادي از خانواده‌هاي داغ‌ ديده‌اي كه در جنايات شرور قرباني داده‌اند، حضور داشتند.

  رئيس‌كل دادگستري سيستان و بلوچستان ادامه داد: علت حضور خانواده شهدا در مراسم اعدام شرور عبدالحميد ريگي اين بود كه گوشه‌اي از دردهاي آنها تسكين يابد.

  منبع:خبر گزاری فارس  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره)
 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  نوشته
  146
  مورد تشکر
  167 پست
  حضور
  15 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  اصلا معلوم هست این بنده خدا کجاست!!!!
  نه به اون بوق و کرنایی که گرفتنش و باید با توجه به اون همه جنایات بدون محاکمه اعدامش می کردند!
  و نه به الان که دیگه معلوم نیست چکار شد!
  یک دفعه می بینید چهار سال دیگه از نیویورک سر در آورد ، همون طوری که اونای دیگه سر در آوردند!!!

 6. تشکر


 7. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۸
  نوشته
  1,487
  مورد تشکر
  3,846 پست
  حضور
  4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  1164
  آپلود
  119
  گالری
  2  با سلام
  این ریگی اعدام شد
  http://www.jahannews.com/vdcfjtdyyw6dyva.igiw.html
  ببیند
  البته من که باورم نمیشه
  چون حالا حالا ها به درد میخورد

  آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
  حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری


 8. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89  ترور و تروريسم( به مناسبت دستگیری ریگی ملعون )

  عبدالحمید ریگی برادر عبدالمالک ریگی اعدام شد


  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره)
 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  4,402
  مورد تشکر
  3,695 پست
  حضور
  5 روز 15 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  90  نقل قول نوشته اصلی توسط گل نرگس نمایش پست
  ترور و تروريسم( به مناسبت دستگیری ریگی ملعون )

  عبدالحمید ریگی برادر عبدالمالک ریگی اعدام شد

  لعنت خدا بر او و عبدالمالک و دار و دسته ی خونخوارش
  خدایا شرمسارم زین همه بدعهدی و بدزندگانی
  ولی دارم امید بخششت چون مهربانی
 10. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  1,446
  مورد تشکر
  3,324 پست
  حضور
  7 ساعت 58 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  0
  گالری
  69  رئيس‌كل دادگستري سيستان و بلوچستان گفت: اعدام عبدالحميد ريگي تسكيني بر دل خانواده شهدا است.

  ابراهيم حميدي امروز در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبني بر اينكه چرا حكم عبدالحميد ريگي علني اجرا نشد، گفت: تشخيص دستگاه قضايي اين بود كه به خاطر يكسري مسائل امنيتي حكم وي به صورت علني اجرا نشود.

  وي افزود: البته در زمان اعدام عبدالحميد ريگي كه صبح امروز بود، تعدادي از خانواده‌هاي داغ‌ ديده‌اي كه در جنايات شرور قرباني داده‌اند، حضور داشتند.

  رئيس‌كل دادگستري سيستان و بلوچستان ادامه داد: علت حضور خانواده شهدا در مراسم اعدام شرور عبدالحميد ريگي اين بود كه گوشه‌اي از دردهاي آنها تسكين يابد.
  مسابقه قرآني براي كانوني ها


  ▌▬◄جام حذفی کانون گفتمان قرآن►▬▐  منتظر حضور گرمتان هستيم...


 11. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۷
  نوشته
  2,875
  مورد تشکر
  9,340 پست
  حضور
  16 روز 14 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  34
  آپلود
  4
  گالری
  118  نقل قول نوشته اصلی توسط ابن عربی نمایش پست
  اصلا معلوم هست این بنده خدا کجاست!!!!
  نه به اون بوق و کرنایی که گرفتنش و باید با توجه به اون همه جنایات بدون محاکمه اعدامش می کردند!
  و نه به الان که دیگه معلوم نیست چکار شد!
  یک دفعه می بینید چهار سال دیگه از نیویورک سر در آورد ، همون طوری که اونای دیگه سر در آوردند!!!
  امروز تلویزیون اعترافات عبد المالک ریگی را نشون داد شما ندیدید؟!
  ویرایش توسط فاطمه ایمانی : ۱۳۸۹/۰۳/۰۳ در ساعت ۲۲:۳۵

  " خدا را در لحظه لحظه ی زندگی خود یاد کنید. "

  هر وقت نا امید از همه جا شدی بدون که کارت درست میشه.

  حدیث داریم به عزت و جلال خودم قسم که قطع میکنم امید بنده ای که به غیر من امید داره. امیدمون اگه گوشه دلمون به کسی باشه که کارمون را اون درست کنه خدا حاجت ما رو نمیده.

  ( برگرفته از سخنان حاج آقا مجتهدی )

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود