جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: این جمله علی مرا مسلمان کرد

نوشته
    75
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    33

این جمله علی مرا مسلمان کرد

حجة الاسلام آقا تهرانی نقل می کنند:

برای دیدن دوستی به هیوستون آمریکا رفته بودم و او مرا به شخص تازه مسلمانی راهنمایی کرد و گفت داستان جالبی دارد. نزد او رفتم و از ماجرایش پرسیدم، گفت: من یک سال است مسلمان شده ام. علتش را پرسیدم، رفت و کتاب شریف نهج البلاغه (به ترجمه انگلیسی) را آورد و انگشت خود را زیر جمله ای گذاشت و گفت: این جمله مرا مسلمان کرد. (و در این حال سخت منقلب شده بود و گریه می کرد)، ترجمه عربی آن جمله این بود: به خدا سوگند، اگر اقلیمهای هفت گانه با آنچه در زیر آسمانهاست به من دهند که خداوند را با گرفتن پوست جوی از دهان مورچه ای نافرمانی کنم، هرگز چنین نخواهم کرد و این دنیای شما از برگ جویده ای که در دهان ملخی باشد، نزد من بی ارزشتر است. گفت: این عبارت نهج البلاغه مرا سخت منقلب کرد. من علی را نمی شناختم تا این کتاب (نهج البلاغه) به دستم رسید. به ناشر کتاب زنگ زدم و به روحانی آنها گفتم: می خواهم علی را بشناسم. او گفت: اگر می خواهی علی را بشناسی باید بیشتر مطالعه کنی و برایم برنامه تدریس نهج البلاغه گذاشت و مسلمان شدم و اکنون خدا می داند چقدر اسلام را دوست دارم.

حاج آقا تهرانی در ادامه به جریانی دیگر اشاره کردند و گفتند:

«یوسف اسلام» یکی از بهترین خواننده های انگلستان بود. او می گوید: روزی برای شنا به دریا رفتم. حین شنا کم کم از ساحل دریا دور شدم و به طرف داخل دریا شنا می کردم. ناگهان باد و طوفان شد و موج را از ساحل به طرف دریا می آورد و هر موج مرا ده متر به عقب می راند و تلاش من برای رسیدن به ساحل بی فایده شده بود. در این لحظه نومیدی، متوجه خدا شدم و از اعماق دل گفتم: خدایا اگر مرا نجات دهی قول می دهم آدم خوبی باشم و از این پس به دستورات تو عمل کنم. دیدم یک دفعه موج ساکت شد؛ یقین کردم که کار اوست. به ساحل آمدم و نجات یافتم ولی باز همه چیز را فراموش کردم، تا اینکه روزی برادرم در بازگشت از سفر به یکی از کشورهای اسلامی، یک قرآن برایم سوغات آورد و گفت این هدیه خیلی ارزشمندی است و من تا آن زمان نه قرآن را می شناختم و نه اسلام را. وقتی قرآن را خواندم دیدم این کتاب، فقط کتاب محمد (ص) نیست بلکه کتاب همه انبیاست، همه بشر را صدا می زند؛ یهودی، مسیحی و ... و با همه حرف می زند و فقط برای زمان پیامبر نیست. اکنون یوسف اسلام (آن خواننده مشهور انگلیسی) اگر از او بخواهند که چیزی بخواند، فقط آیات قرآن را با صدای خوش می خواند و مقید است که برای حضار ترجمه و توضیح دهد.[1]

پاورقی:
    --------------------------------
    [1] روزنامه پرتو، سال سوم/ شماره 120
    ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۸۹/۰۳/۲۷ در ساعت ۲۲:۰۸
    قَالَ الْمَسِيحُ (ع) خُذُوا الْحَقَّ مِنْ أَهْلِ الْبَاطِلِ وَ لَا تَأْخُذُوا الْبَاطِلَ مِنْ أَهْلِ الْحَقِّ كُونُوا نُقَّادَ الْكَلَامِ
    بحارالأنوار،ج2/ص96
    از حضرت مسیح (ع) روایت شده که می فرماید: حق را از اهل باطل فرا گیرید اما باطل را از اهل حق یاد نگیرید، سخن دیگران را بسنجید (و نقد کنید).

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری