جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: *****بی نیازی همیشگی*****

نوشته
    1,193
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    68
    آپلود
    1
    گالری
    66

*****بی نیازی همیشگی*****

بي نيازي هميشگي

آوازه مرحوم آقا شيخ حسن علي نخودكي و كرامت ها و كارهاي خارق العاده اش، اشتياق دو طلبه جوان را برانگيخت تا از قم راهي مشهد مقدس شوند. آن دو مي خواستند خدمتش شرفياب شوند تا از علومش بهره ببرند و قسمتي از آن چه را كه مي داند و عمل مي كند، فرا بگيرند. دو طلبه جوان كه هر دو از ذريّه زهراي مرضيه عليها السلام بودند، درخواست خود رانزد مرحوم نخودكي مطرح ساختند.
    مرحوم نخودكي فرمود: مطلبي به شما مي آموزم كه اگر به آن عمل كنيد، در زندگي روزانه خود هيچ گاه نيازمند نمي شويد.»

آن دو طلبه سراپا گوش بودند و به سخنان او گوش فرا مي دادند. آقا شيخ فرمود: «پس از نماز صبح و تعقيب آن، اين آيه را سه مرتبه بخوانيد: «و من يَتَّق اللّه يَجْعَل لَهُ مَخْرجاً وَ يَرْزُقُهُ مِن حَيْث لا يَحْتَسِبْ وَ مَن يَتَوَكَّلْ عَلَي اللّه فَهُوَ حَسْبُهْ، إنّ اللّهَ بالغُ أمره قَدْ جَعَلَ اللّهُ لِكُلِّ شَي ءٍ قَدْراً».(سوره طلاق (56):انتهای آيه 2 و آیه 3)

و هر كس از خدا پروا كند، او برايش راه بيرون شدني قرار مي دهد و از جايي كه حسابش را نمي كند، به او روزي مي رساند. هر كس به خدا توكل كند، برايش كافي است؛ زيرا خداوند، فرمانش را به انجام مي رساند ؛ همانا خداوند براي هر چيزي، اندازه اي مقرر كرده است.
    پس از آن، سه مرتبه سوره «قل هوالله احد» را بخوانيد. سپس سه مرتبه بر محمد و آل او صلوات بفرستيد.

آن دو طلبه كه سيد روح الله و سيد احمد نام داشتند،
    يكي بنيان گذار جمهوري اسلامي در ايران شد و امام خميني(ره) لقب يافت و ديگري، آيت الله مرحوم سيد احمد شبيري زنجاني، پدر آيت الله سيد موسي شبيري زنجاني است كه خود اعتراف كرده بود از آن پس هيچ گاه در تأمين هزينه هاي زندگي اش در تنگنا نبوده است. هزينه هاي زندگي ديگراني نيز كه به اين دستور عمل كرده اند، به صورت معمولي تأمين شده است.

نشریه قرانی بشارت، شماره 34، ص 43-42

*****بی نیازی همیشگی*****

«و فدت علی الکریم بغیر زادٍ
    من الحسنات والقلب السلیم
    و حمل الزاد اقبح کل شیٍ
    اذا کان الوفود علی الکریم.»

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

2.  

نوشته
    6,353
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    31 روز 12 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    286

چندی پیش مطلب زیر را به نقل از مرحوم آقا شیخ حسن علی نخودکی در جایی خواندم :

«پس از نماز صبح و تعقيب آن، اين آيه را سه مرتبه بخوانيد: «و من يَتَّق اللّه يَجْعَل لَهُ مَخْرجاً وَ يَرْزُقُهُ مِن حَيْث لا يَحْتَسِبْ وَ مَن يَتَوَكَّلْ عَلَي اللّه فَهُوَ حَسْبُهْ، إنّ اللّهَ بالغُ أمره قَدْ جَعَلَ اللّهُ لِكُلِّ شَي ءٍ قَدْراً». (۱) پس از آن، سه مرتبه سوره «قل هوالله احد» را بخوانيد. سپس سه مرتبه بر محمد و آل او صلوات بفرستيد. تا خداوند نیاز مادی شما را برطرف گرداند .

راستش در آن ایام دچار نیاز مالی شده بودم و دربدر دنبال گرفتن وام بودم . با خواندن این مطلب و تفحص در معنی آیه احساس خوشایندی به من دست داد و تصمیم گرفتم که این سفارش مرحوم آقا شیخ نخودکی را عملی کنم . شاید باور نکنید که به طرز عجیب و باور نکردنی مشکلات مالی بدون نیاز به دریافت وام برطرف شد و تا امروز هم که همه روزه به این سفارش عمل می کنم احساس نیاز مالی نکرده ام .
    (۱) بخشی از آیه دوم و آیه سوم سوره طلاق

4. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری