جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دلممممممم برای خدا تنگ شده :"(

نوشته
    765
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    2

دلممممممم برای خدا تنگ شده :"(

هان!بدان که تو می توانی در اندک زمانی،در یک شبانه روز،بل در یک ساعت و یک لحظه،به خشنودی و رضای او ،بل به قرب و وصال او دست یابی.آری،اگر تو در ترک "جز او" و طلب "لقای او"،صدق نیت و خلوص طینت از خود نشان دهی،می توانی در اندک زمانی به وصال و لقای او برسی،که او همیشه و همه جا حاضر و گواه است و هم بر هر چیز و هر کس بینا و آگاه است،و هم دوستدار و خواهان و پذیرای بندگان خویش،دوستداری که هرگز از بندگان خود روی نمی گرداند و خواهان و پذیرایی که هرگز کسی را از خود نمی راند.
    آیا سخن مشتاقانه ی او را نشنیده ای که به عیسی فرمود:"ای عیسی!نمی دانی که چقدر مشتاق بندگان خویشم و چقدر چشم انتظار آمدن آنان به سوی خود هستم،و نمی دانی که چسان و چگونه با نیکویی،آنان را می جویم.اما آنان باز نمی گردند و رو به سوی من نمی کنند؟"
    آیا این حدیث قدسی را نشنیده و به یاد نداری که فرمود :"اگر آنان که از من روی گردانده اند و به جز من دل خوش کرده اند،می دانستند که چقدر بازگشتشان را انتظار می برم و چقدر به توبه شان اشتیاق دارم،از شوق می مردند و از بی قراری کالبدشان از هم می گسست."
    آیا این سخن او را نشنیده ای که فرمود:"سوگند به حقی که بر من داری،تو را دوست دارم و تو را به حقی که بر تو دارم سوگند می دهم که مرا دوست داشته باش"!
    المراقبات_ص8،عارف کامل،آیت الله العظمی حاج میرزا جوادملکی تبریزی(ره)

دلممممممم  برای خدا تنگ شده :"(

نمی دانم خدا،آن روز که مرا می آفرید،در دستان خالیم چقدر توانایی و در قلب محدودم چقدر لیاقت ریخت؟!
    اما فاصله ی من از او بسیار است...گاهی احساس می کنم خدا به سختی مرا یک قدم هم که شده به طرف خود می کشد ولی من...
    من به آسانی ده ها قدم از او دور می شوم.گاهی احساس می کنم دستانم در دست خداست و مرا تا بی نهایت می برد و اما گاه می بینم که ساعتهاست خدا از کنار من رفته است و ...!
    خدایا!
    نمی دانم چرا ما انسانهای پای در بند،هنگامی به تو روی می آوریم که دیگر از همه چیز بریده ایم!
    هنگامی به سویت می آییم که دیگر چیزی نمانده است که به سراغش نرفته باشیم!

هنگامی یادمان می آید،مونسی داریم که انیس هایمان رخت بی وفایی به تن کرده اند!
    زمانی سایه ی تو را احساس می کنیم که سایه های دیگر محو شده اند!
    اما تو...ما را،با همه ی گناهانمان،تنها با یک توبه می پذیری و شرمساریمان را در لطفت گم می کنی!...
    خدایا!شنیده ام "انسان"یعنی"فراموشی"!
    امّا فراموشی تا کجا؟!...
    ...اَللّهُمَّ إِن عَظُمَت ذُنُوبی فَأَنتَ أَعظَم وَ إِن کَبُرَ تَفريطی فَأَنتَ اَکبَر وَ إِن دامَ بُخلی فَأَنتَ اَجوَد اَللّهُمَّ اغفِرلی عَظيمَ ذُنُوبی بِعَظيمِ عَفوِک وَ کَثيرِ تَفريطی بِظاهِرِ کَرَمِک وَاقمَع بُخلی بِفَضلِ جودِک...
    همین!
    یاعلی
    محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود.

2.  

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

ویرایش توسط king81 : ۱۳۸۸/۱۲/۱۴ در ساعت ۰۹:۴۳
    ۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

شايد كساني باشند كه از فرط گناه و عصيان، روي بازگشت به سوي خدا را نداشته و يا به عبارت ديگر خجالت بكشند كه خدا را صدا كنند؛ عده‌اي هم شايد اصلاً از رحمت خدا نااميد شده‌اند و خود را جهنمي دانسته و اصلاً براي توبه و بازگشت به سوي خدا برنامه‌اي ندارند.

اگر به قرآن كريم كه نامه خداوند به بندگانش است و روايات حضرات ائمه معصومين (ع) نگاهي اجمالي كنيم، درمي‌يابيم كه هر دو گروه اشتباه مي‌كنند و خداوند نه تنها با آغوش باز از آنان پذيرايي مي‌كند، بلكه منتظر و مشتاق توبه كردن آنهاست!

قرآن كريم در آيه‌اي به اين مهم اشاره و بندگان گنهكار خويش را كه بر خود بد كرده اند با واژه "بندگان من " خطاب و آنان را از نااميدي به مهرباني و رحمت خدا بر حذر مي‌دارد.

آيه 35 سوره مباركه زمر مي‌فرمايد: «قل يا عبادي‌الذين اسرفوا علي انفسهم لا تقنطوا من رحمةالله، ان الله يغفرالذنوب جميعاً، انه هوالغفور الرحيم.» يعني: [اي پيامبر] بگو: ‌اي بندگان من كه بر خود بد كرده‌ايد از رحمت خدا نااميد نشويد. يقيناً خدا همه گناهان را مي‌آمرزد زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است.
    به نظر شما آيا سادهتر، زيباتر و واضح‌تر از اين هم مي‌شود با بنده فراري سخن گفت؟ گويا خداوند با لحني سرشار از عشق به آفريدگانش با آنان سخن مي‌گويد و به آنها نويد بخشش و مغفرت مي‌دهد؛ آن هم بخشش تمام گناهان.

در آيه‌اي ديگر هم خداوند نااميدي از رحمتش را تا حد كفر بالا مي‌برد و مي‌فرمايد: «همانا از رحمت خدا مأيوس نباشيد، زيرا جز مردم كافر از رحمت خداوند مأيوس نمي‌شوند.»

نكته اول اين است كه نااميدي از رحمت خداوند گناهي در حد كفر به خداست و خداوند به بندگان گنه‌كارش به وضوح وعده بخشش و مغفرت داده است.

اما نكته دوم كه بسيار قابل تأمل است، اشتياق خداوند به توبه و بازگشت بندگان گنه‌كار است. شايد هيچ گنه‌كاري نداند كه خدا و پروردگارش اينقدر منتظر توبه و انابه اوست؛ والا خيلي زودتر از اين با خدا آشتي مي‌كرد و در درگاه لطفش عكوف مي‌نمود.

حضرت امام باقر (ع) در بياني نوراني فرمود: «شاد شدن خداوند از توبه بنده‌اش بيشتر است تا شاد شدن مردي كه در شبي تار، شتر و ره توشه خود را گم كند و سپس آن را بيابد. خداوند از توبه بنده‌اش شادتر مي‌شود تا آن مرد كه از پيدا كردن شتر خود شادمان مي‌شود.» ميزان الحكمه، ج2، ص 121.
    جا دارد در اين مثال نوراني دقت شود. در قديم كسي كه مسافرت مي‌كرد، تمام توشه سفرش را بار شترش مي‌كرد و به سوي مقصد راه مي‌افتاد. حال اگر چنين شخصي در دل شب تاريك، شتر و بارش را گم كند، چقدر ناراحت مي‌شود؟ و اگر دوباره آن را بيابد چه سروري پيدا مي‌كند؟

امام باقر (ع) شادي خداوند از توبه بنده گنه‌كار را از آن شادي بيشتر معرفي مي‌كند. حال بايد از خود بپرسيم: آيا نمي‌خواهيم پس از عمري گناهكاري و خطا، پروردگارمان را شاد كنيم و به آغوش محبتش بازگرديم؟

ما معصوم نیستیم و هر کس بسته به نحو زندگی دارای گناهانی میباشد و توبه دریست از درهای لطف خداوند به بندگان خود پس تا دیر نشده و این در با مرگ انسان بسته نشده از ان رد شده و به سعادت ابدی نایل شویم.

۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    765
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    2

یادمان باشد که:

دل پاک نیست وقتی راضی میشود برای جلب نظر غیر خدا،امر خدا را فراموش کند.
    دل پاک نیست وقتی عشق میکند با چیزهایی که عشق را زیر سوال میبرند.
    دل پاک نیست وقتی بنده حق نباشد.
    دل پاک نیست وقتی دل امام زمانش را میشکند.
    دل پاک نیست وقتی میخواهد آنگونه زندگی کند که خود میخواهد نه خداوند.

این دل هرگز پاک نیست!

محبت و عشق واقعی ،خود زاییده شناخت و معرفت است،ناگهانی و تک بعدی نیست،حاصل تدریج است و به موازات رشد و تحول آدمی و اعتلای معرفت و بینش نسبت به محبوبها و مطلوبها صد چندان می شود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)