صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بین فرزند شهید و من چه فرقی است؟

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بین فرزند شهید و من چه فرقی است؟

به نام خدا

آیا نیکی و خوب بودن فردی در خانواده به من ربط دارد؟

ممنون

2.  

نوشته
    1,268
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    4 روز 6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط با من از خدا بگو نمایش پست
    به نام خدا

آیا نیکی و خوب بودن فردی در خانواده به من ربط دارد؟

ممنون

سلام بر دوست گرامی

اگر بخواهیم از دیدگاه قرانی به سوال شما نگاه کنیم این تفاوتها

اولا" او سرپرست خود را از دست داده ودر قران کریم توصیه ی فراوان به رسیدگی بر حال ایتام شده.
    ثانیا" او فرزند کسی است که از سایر ایتام درجاتی والا تر دارد یا به عبارتی جامعه مسئولیت
    بیشتری در قبال او دارد.که سر پرستش را به خاطر حفظ عزت وشرف وناموس مشترک یعنی
    اعتقاد و وطن از دست داده . پس او اکنون وارث معنوی ان سرپرست است وباید در جامعه احترام وعزت داشته باشد.

ثالثا" بله بزرگوار همانطور که بدی وسوء رفتار افراد خانواده موجب سر افکندگی و حداقل کم اعتباری برای سایر افراد خانواده میشود نیکی وخوب بودن افراد هم موجب سر بلند ی و عزت سایر افراد خانواده میشود.

رابعا" گاهی فردی در اثر عوامل طبیعی از دنیا میرود ودر ان حال خانواده اش غم فراق اورا به سختی تحمل میکنند واین تحمل باید از جانب سایر افوام پشتیبانی شود .اما پدری که خانواده ی خود را به خاطر هدف مشترک(دین -وطن - شرف - وناموس) رها کرده وجان خود را در این راه از دست داده اکنون کمترین عکس العمل جامعه ودولت اسلامی محافظت از کیان و موقعیت اجتماعی این فرزندان است .

........................................... حق یارتان .........................................
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۸۸/۱۲/۱۴ در ساعت ۱۶:۳۹

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    خوب دوست گرامی جناب استاد در این باب از لحاظ دین کمی توضیح دادند.اما اگر منظور شما که احتمال می دهم این باشد که در جامعه چه فرقی دارد من یه چند تا کوچیکش را میگم.
    مثلا کنکور
    اگر فرزند شهید باشید می تونین بیش از 4 یا 5هزار بار رتبه تون را بیارید پایین
    یا مثلا
    اگر فرزند شهید باشید می تونید راحت تر بروید سر کار و شاید از لحاظ توجه داشتن به شما و فرزندان شهدا به اونا بیشتر توجه میشه.اما شما باید این را مد نظر داشته باشید که نداشتن کسی همچون پدر و سایه بان در زندگی خیلی بیشتر از این چیزهایی که گفتم مشکل تر است.من قصد بدی نداشتم از حرفهایی که اول زدم و میخاستم این را بگم که اگر این چیزها را فرزندان شهدا بدهند چیز خیلی مهمی نیست بلکه اینها شاید شاید برای کم کردن و التیام درد پدر و بزرگتر است.البته شهدا خودشون همیشه هم مراقب ما و هم مراقب عزیزانشون هستند.اما من یه انتقاد هم باید بنمایم که شاید این انتقاد به جا نباشد ولی خداییش کمی در حق بعضی ها نامردی میشه و شاید بشه در جاهای دیگه برای این عزیزان جبران نمود ولی در مراحل مهمی همچون کنکور و یا ... این بی انصافیه.نمونه بارزش را من بگم که برادر من خلبانی قبول شد و قرار شد روز موعود زنگش بزنند که باید و استخدام بشه و آموزش ببینه.هنوز که هنوزه بعد از 8 سال داره روز موعود میاد و بعد از این که برادر من بیخیال شد و خانواده ام دنبالش را گرفتند دیدند که یکی از فرزندان این بزرگواران را قرار دادند و برادرم گفت که شاید حق این بزرگواران بوده ولی خوب بیخیال میشیم و بیش از این ادامه اش نمیدیم.
    امیدوارم بزرگواران سایت خیلی از این طرز صحبت ناراحت نشده باشند ولی باید در بعضی مواقع با حقایق کنار اومد و از جنبه های دیگه مورد بررسی قرار داد.
    در پناه حق
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ••ostad•• نمایش پست
    سلام بر دوست گرامی :gol:

اگر بخواهیم از دیدگاه قرانی به سوال شما نگاه کنیم این تفاوتها

اولا" او سرپرست خود را از دست داده ودر قران کریم توصیه ی فراوان به رسیدگی بر حال ایتام شده.
    ثانیا" او فرزند کسی است که از سایر ایتام درجاتی والا تر دارد یا به عبارتی جامعه مسئولیت
    بیشتری در قبال او دارد.که سر پرستش را به خاطر حفظ عزت وشرف وناموس مشترک یعنی
    اعتقاد و وطن از دست داده . پس او اکنون وارث معنوی ان سرپرست است وباید در جامعه احترام وعزت داشته باشد.

ثالثا" بله بزرگوار همانطور که بدی وسوء رفتار افراد خانواده موجب سر افکندگی و حداقل کم اعتباری برای سایر افراد خانواده میشود نیکی وخوب بودن افراد هم موجب سر بلند ی و عزت سایر افراد خانواده میشود.

رابعا" گاهی فردی در اثر عوامل طبیعی از دنیا میرود ودر ان حال خانواده اش غم فراق اورا به سختی تحمل میکنند واین تحمل باید از جانب سایر افوام پشتیبانی شود .اما پدری که خانواده ی خود را به خاطر هدف مشترک(دین -وطن - شرف - وناموس) رها کرده وجان خود را در این راه از دست داده اکنون کمترین عکس العمل جامعه ودولت اسلامی محافظت از کیان و موقعیت اجتماعی این فرزندان است .

........................................... حق یارتان .........................................
    گیرم که پدر تو بود فاضل
    از فضل پدر تو را چه حاصل؟

نوح پیامبر بود و پسرش موجب سر افکندگی نوح در برابر خداوند نشد
    این اندیشه ای غلط است که اگر به فرض برادر من معتاد است برای من بی آبرویی است
    اگر ابتدای سخن را با قرآن آغاز نموده اید پس انتهای آن را نیر با قرآن به اتمام برسانید

و در آنجا فرزند و مال کمکی به انسان نمی کند

و اینکه معنویت تنها در جنگیدن و شهادت نیست
    همین که پدر و مادری فرزندی مبارک و نیکو تربیت کرده اند کافی است که برای آنها احترام و برای فرزندانشان اجر معنوی قائل شویم
    به فرض که پدر و مادری هم در فرزند اول دچار خطا شده اند و فرزندشان مبارک نشده.ایا باید عرصه را بر آنها تنگ کنیم ؟

برای پرورش
    شهیدان و خوبان به امنیت و احترام متقابل نیازمندیم
    نه اینکه برای آنها شرایطی آسان قائل شویم که این از هزاران ظلم بدتر است
    زیرا شما به آنها زحمت کشیدن را نیاموخته اید

و یادمان نرود که اماممان علی می گوید:
    اگر کسی آن گناهی را که می تواند انجام دهد انجام ندهد اجر او کمتر از یک شهید نیست

اجر معنوی تنها در شهادت خلاصه می شود؟

ویرایش توسط با من از خدا بگو : ۱۳۸۸/۱۲/۱۴ در ساعت ۱۹:۵۷

6. تشکرها 2

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangardkocholo نمایش پست
    با سلام
    خوب دوست گرامی جناب استاد در این باب از لحاظ دین کمی توضیح دادند.اما اگر منظور شما که احتمال می دهم این باشد که در جامعه چه فرقی دارد من یه چند تا کوچیکش را میگم.
    مثلا کنکور
    اگر فرزند شهید باشید می تونین بیش از 4 یا 5هزار بار رتبه تون را بیارید پایین
    یا مثلا
    اگر فرزند شهید باشید می تونید راحت تر بروید سر کار و شاید از لحاظ توجه داشتن به شما و فرزندان شهدا به اونا بیشتر توجه میشه.اما شما باید این را مد نظر داشته باشید که نداشتن کسی همچون پدر و سایه بان در زندگی خیلی بیشتر از این چیزهایی که گفتم مشکل تر است.من قصد بدی نداشتم از حرفهایی که اول زدم و میخاستم این را بگم که اگر این چیزها را فرزندان شهدا بدهند چیز خیلی مهمی نیست بلکه اینها شاید شاید برای کم کردن و التیام درد پدر و بزرگتر است.البته شهدا خودشون همیشه هم مراقب ما و هم مراقب عزیزانشون هستند.اما من یه انتقاد هم باید بنمایم که شاید این انتقاد به جا نباشد ولی خداییش کمی در حق بعضی ها نامردی میشه و شاید بشه در جاهای دیگه برای این عزیزان جبران نمود ولی در مراحل مهمی همچون کنکور و یا ... این بی انصافیه.نمونه بارزش را من بگم که برادر من خلبانی قبول شد و قرار شد روز موعود زنگش بزنند که باید و استخدام بشه و آموزش ببینه.هنوز که هنوزه بعد از 8 سال داره روز موعود میاد و بعد از این که برادر من بیخیال شد و خانواده ام دنبالش را گرفتند دیدند که یکی از فرزندان این بزرگواران را قرار دادند و برادرم گفت که شاید حق این بزرگواران بوده ولی خوب بیخیال میشیم و بیش از این ادامه اش نمیدیم.
    امیدوارم بزرگواران سایت خیلی از این طرز صحبت ناراحت نشده باشند ولی باید در بعضی مواقع با حقایق کنار اومد و از جنبه های دیگه مورد بررسی قرار داد.
    در پناه حق
    سخن حق را بگویید حتی اگر بر ضرر خویشان و نزدیکانتان باشد
    حضرت محمد

قرآن نیر می فرماید:
    این تفاوت در جامعه شما لازم است

تفاوت باید باشد اما نباید تفاوتی قائل شویم که حق زیر پا گذاشته شود حتی اگر بر ضرر آن فرزند شهید باشد

بد می گویم؟

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از یک خانواده شهید حمایت باید بشود اما نه در صورتی که حق فردی دیگر زیر پا گذاشته شود

مثلا: چرا باید بین پسری و دختری که در 24 ساعت 10 ساعت درس خوانده و فرزند شهیدی که تنبلی کرده و در 24 ساعت 5 ساعت درس خوانده شده
    فرق قائل شویم؟

و این فرزند شهید وارد دانشگاه شود و آن جوان نرود؟

اصلا آمدیم پدر آن بچه درس خوان بعد از جنگ به دنیا آمده باشد

تکلیف چیست؟

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    حرف شما متین است ولی نمیشه همین جوری و با این صراحت گفت.شما هنوز بعضی کمبودها را در زندگی نداشتید که این ها به صورت اساسی است است نه به صورت احتیاجی.نداشتن پدر هم جزء همین نیاز هاست.به هر حال باید یه سری امکانات داد اما منم تا حدودی میگم تا حدودذی با نظر شما موافقم
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    121
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

آقای : با من از خد بگو !

این درست است که امکان دارد که یک نفری که پدرش شهید نشده یاجانباز نشده بیشتر تلاش کرده اما شما یک رودر نظر نگرفتین .
    1 - اولا اینکه این شخص توانسته تلاش کنه خود همین توانستن با فداکاری های مبارزینی که از خود گذشتگی کردند به دست آمد و خانواده ی یک شهید با جانباز هم در آن شریک است
    2 - ثانیا یک کسی که در دوران کودکی پدر ندارد یاهر شب باآه وناله ی پدرش می خوابد وصبحبا سرفه ی های طولانی او بیدار می شود آیا رمقی برای تلاش کرد دارد ؟
    یک بچه می بیند که همه حامی دارند ، همه با پدرشان بیرون می روند ودر مدرسه از پدرشان خاطره تعریف می کنند . اما اوفقط یک قاب عکس از پدرش دارد ، اینبچه از همان ابتدا قسمت زیادی از استعداد های خودش رااز دست می دهد و روحیه ی او به شدت ضربه می خورد .
    آیا شما از چنین شخصی توقع تلاش مثل یک شخص عادی رادارید ؟
    آیا این نقص ها نباید جبران شود ؟

11. تشکرها 2

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ehteda نمایش پست
    سلام

آقای : با من از خد بگو !

این درست است که امکان دارد که یک نفری که پدرش شهید نشده یاجانباز نشده بیشتر تلاش کرده اما شما یک رودر نظر نگرفتین .
    1 - اولا اینکه این شخص توانسته تلاش کنه خود همین توانستن با فداکاری های مبارزینی که از خود گذشتگی کردند به دست آمد و خانواده ی یک شهید با جانباز هم در آن شریک است
    2 - ثانیا یک کسی که در دوران کودکی پدر ندارد یاهر شب باآه وناله ی پدرش می خوابد وصبحبا سرفه ی های طولانی او بیدار می شود آیا رمقی برای تلاش کرد دارد ؟
    یک بچه می بیند که همه حامی دارند ، همه با پدرشان بیرون می روند ودر مدرسه از پدرشان خاطره تعریف می کنند . اما اوفقط یک قاب عکس از پدرش دارد ، اینبچه از همان ابتدا قسمت زیادی از استعداد های خودش رااز دست می دهد و روحیه ی او به شدت ضربه می خورد .
    آیا شما از چنین شخصی توقع تلاش مثل یک شخص عادی رادارید ؟
    آیا این نقص ها نباید جبران شود ؟

و در زندگی رسول خدا نشانه های خوبی است
    قرآن
    حضرت محمد در دوران کودکی مادر و پدر خود را از دست داد اما پیامبر خدا شد

خداوند اگر بنده ای را دوست داشته باشد غم او را زیاد می کند تا صدای ناله هایش را بشنود
    حضرت محمد

و متناسب با هر انسانی شیطانی خلق کردم
    قرآن

خداوند می خواست که ادم اشتباه کند و عذاب ببیند
    دکتر علی شریعتی

کافی است یا باز هم بگویم؟

غم و مشکلات لطف و رحمت خداست
    زیرا شما در سایه عذاب و سختی پخته می شوید
    یوسف نیز در چاه افتاد
    اما رشد کرد

و خداوند انسان را کافی است
    و ما روزی دهنده انسان هستیم
    و هر کس را به اندازه توانایی اش تکلیف می کنم

آیا خداوند انسان را کافی نیست آقای ehteda?
    قرآن

ویرایش توسط با من از خدا بگو : ۱۳۸۸/۱۲/۱۵ در ساعت ۱۴:۱۹

13. تشکرها 2

نوشته
    146
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangardkocholo نمایش پست
    با سلام
    حرف شما متین است ولی نمیشه همین جوری و با این صراحت گفت.شما هنوز بعضی کمبودها را در زندگی نداشتید که این ها به صورت اساسی است است نه به صورت احتیاجی.نداشتن پدر هم جزء همین نیاز هاست.به هر حال باید یه سری امکانات داد اما منم تا حدودی میگم تا حدودذی با نظر شما موافقم

سه دوران از زندگی هست که شما دچار کمبود اساسی هستید

1-جوانی(در آن وقت دارید-انرژی دارید-پول ندارید)

2-میانسالی(انرژی دارید-پول دارید-وقت ندارید)

3-پیری(پول دارید-وقت دارید-انرژی ندارید)

در هر لحظه انسان دچار کمبود است و با جنگ با مشکلات این سختی ها را باید بر طرف سازد

راحت می گویم در حدیثی از امام صادق (ع):
    32 فضیلت خوب و 32 ویژگی بد در انسان وجود دارد
    که دائم در جدال و ستیز هستند

هدف از گفتن این حدیث این بود که همه وجود آدمی در هر لحظه در مقابل سختی و مشکلات ایستاده و در حال جنگ است

حال فردی با نبود پدر آه می کشد و با این مشکل دست و پنجه نرم می کند

و فردی دیگر با نبود امام زمان آه می کشد و در انتظارش می جنگد

اشتباه می گویم؟

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری