صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شرکت در کنسرت خوانندگان

نوشته
    203
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

شرکت در کنسرت خوانندگان

آیا شرکت در کنسرت خوانندگان مشکلی داره و گناه داره ؟
    اي منتظران گنج نهان مي آيد

آرامش جان عاشقان مي آيد

بر بام سحر طلايه داران ظهور

گفتند که صاحب الزمان مي آيد

اللهم عجل لولیک الفرج

2.  

نوشته
    45
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    گناه چرا؟
    به نظر من بستگی داره طرف کی باشه و چی بخونه!

تا که پرسیدم ز منطق، عشق چیست
    در جوابم این چنین گفت و گریست

لیلی ومجنون همه افسانه اند
    عشق تفسیری ز زهرا و علیست

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط 3dmajid نمایش پست
    آیا شرکت در کنسرت خوانندگان مشکلی داره و گناه داره ؟
    بستگی به نظر مرجع تقلیدتون داره، باید به نظر مرجعتون مراجعه کنید چون بین مراجع، اختلاف نظر هست.

5. تشکر

نوشته
    203
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    گناه چرا؟
    به نظر من بستگی داره طرف کی باشه و چی بخونه!
    درسته ...

البته من خیلی سوالم رو خلاصه مطرح کردم.

بعضیا واقعا روی اینکه یکی میره کنسرت حساسن و تعصب دارن و میگن قطعا حرام است !

من موندم، آخه چرا اینقدر بحث موسیقی رو بعضیا واسه خودشون میپیچونن !
    پنجشنبه ی این هفته میخوام برم کنسرت با دوستام انگار دارم بزرگترین گناه کبیره رو مرتکب میشم !
    یکی میگه پولی که میدی حرومه !
    یکی میگه شرکت تو این کنسرت کلا حرومه !
    فقط بلدن با حرام است جوابتو بدن.
    پنجشنبه این هفته کنسرت مجید خراطها ست که منو دوستم خیلی دوست داریم بریم.
    به خاطر اینکه میخوام حداقل یه بار برم کنسرت ببینم چه جوریه !!
    ایشونم که تاحالا ترانه ی لهو و لعب نخونده !!
    همه آهنگاش غمناک و پر از احساسه، منم از اون آدمایی نیستم که اگه برم کنسرت بخوام چشم چرونی کنم یا به قول معروف مخ بزنم ! یا اینکه بخوام خودمو خالی کنم ... فقط میخوام برم اونجا رو صندلی مثل بچه آدم بشینم و گوش بدم !

بستگی به نظر مرجع تقلیدتون داره، باید به نظر مرجعتون مراجعه کنید چون بین مراجع، اختلاف نظر هست.
    بله بله ... همه چی بستگی به مرجع داره ... هر کاری باید بکنی باید ببینی مرجع چی میگه ولی خب جواب اونام فقط اینه که اگه لهو و لعب بود نرید وگرنه میتونید برید ... من همیشه حرف مراجع رو قبول داشتم و خواهم داشت ولی صحبت من کلا سر چیزای دیگه س.
    سر یه سری اعتقادای تعصبی و الکی که بعضیا دارن و منو تو شک میندازن.
    ویرایش توسط دل شکسته : ۱۳۸۸/۱۲/۱۹ در ساعت ۰۰:۱۴

آرامش جان عاشقان مي آيد

اللهم عجل لولیک الفرج

7. تشکر

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

درسته ...

البته من خیلی سوالم رو خلاصه مطرح کردم.

بعضیا واقعا روی اینکه یکی میره کنسرت حساسن و تعصب دارن و میگن قطعا حرام است !

من موندم، آخه چرا اینقدر بحث موسیقی رو بعضیا واسه خودشون میپیچونن !
    پنجشنبه ی این هفته میخوام برم کنسرت با دوستام انگار دارم بزرگترین گناه کبیره رو مرتکب میشم !
    یکی میگه پولی که میدی حرومه !
    یکی میگه شرکت تو این کنسرت کلا حرومه !
    فقط بلدن با حرام است جوابتو بدن.
    پنجشنبه این هفته کنسرت مجید خراطها ست که منو دوستم خیلی دوست داریم بریم.
    به خاطر اینکه میخوام حداقل یه بار برم کنسرت ببینم چه جوریه !!
    ایشونم که تاحالا ترانه ی لهو و لعب نخونده !!
    همه آهنگاش غمناک و پر از احساسه، منم از اون آدمایی نیستم که اگه برم کنسرت بخوام چشم چرونی کنم یا به قول معروف مخ بزنم ! یا اینکه بخوام خودمو خالی کنم ... فقط میخوام برم اونجا رو صندلی مثل بچه آدم بشینم و گوش بدم !
    اگر از خامنه ای تقلید کنی حرام نیست.
    کلا آقای خامنه ای نسبت به موسیقی، دید خیلی بازی دارند.

کلا این معضل جامعه ماست، خیلی تعصب دارند. حالا موسیقی که خوبه، همین الانش خیلی ها هستند که تلویزیون هم ندارند و تلویزیون هم تماشا نمی کنن.

ولی در کل، من خودم به حرف مردم هیچ کاری ندارم، من بنده خدام و به او جواب میدم، حرف مردم رو می خوام چکار؟ خدا برای من کافیه.

9. تشکر

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

بله بله ... همه چی بستگی به مرجع داره ... هر کاری باید بکنی باید ببینی مرجع چی میگه ولی خب جواب اونام فقط اینه که اگه لهو و لعب بود نرید وگرنه میتونید برید ... من همیشه حرف مراجع رو قبول داشتم و خواهم داشت ولی صحبت من کلا سر چیزای دیگه س.
    سر یه سری اعتقادای تعصبی و الکی که بعضیا دارن و منو تو شک میندازن.
    تعصب چیز بدیه و متاسفانه همین تعصبه که باعث میشه مردم از دین روی گردان شن.
    حالا، اگر اطرافیان شما یک مسئله ای رو درک نمی کنن، لازم نیست بری بهشون بگی. منم خیلی کارها میکنم که میدونم حلاله ولی چون بعضی از اطرافیانم خوششون نمیاد، علنا بیان نمی کنم.

11. تشکر

نوشته
    203
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

ولی در کل، من خودم به حرف مردم هیچ کاری ندارم، من بنده خدام و به او جواب میدم، حرف مردم رو می خوام چکار؟ خدا برای من کافیه.
    خب راستش من هم دقیقا همین دیدگاه شما رو دارم ولی آدم شک میکنه و گیج میشه !!
    میترسم خدا بگه تو که میدونستی فلان کار بد بود چرا انجام دادی !
    سر همین موضوع آدم شک میکنه که نکنه واقعا این کار بد باشه.

آرامش جان عاشقان مي آيد

اللهم عجل لولیک الفرج

13. تشکر

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

خب راستش من هم دقیقا همین دیدگاه شما رو دارم ولی آدم شک میکنه و گیج میشه !!
    میترسم خدا بگه تو که میدونستی فلان کار بد بود چرا انجام دادی !
    سر همین موضوع آدم شک میکنه که نکنه واقعا این کار بد باشه.
    ترس رو از دلتون بیرون کنید، خداوند متعال شما رو به خاطر شکی که افرادی که متخصص در دین نیستند در دل شما می اندازند، مجازات نمی کنه.
    بله اگر مرجعتون حرفی بزنه باید بهش عمل کرد اما اگر حرفی رو مردم می زنن .... بی خیال. از قدیم گفتن در دروازه رو میشه بست ولی دهن مردم رو نمیشه بست.
    مردمن دیگه، بنده های خدا یک چیزی شنیده اند.

15. تشکر

نوشته
    203
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0

یه بنده خدایی که شاید از لحاظ ایمان از من خیلی بالاتر باشه و چند سال هم ازم بزرگتر هست اینقدر با این موسیقی مشکل داره که خدا میدونه ... از اون ور که اومده اینترنت رو واسه خودش حروم کرده چه خبره اینترنت سایت بد داره !!!!
    از این ورم اومده موسیقی رو واسه خودش کلا حروم کرده ... چند بارم با من بحث کرد و میخواست من رو مثلا هدایت کنه ولی من اصلا حرفاش رو تو این زمینه ها قبول نکردم، نه به خاطر اینکه به نفع خودم نبود به خاطر این که اصلا حرفاش به نظرم منطقی نبود.
    یکی دیگه هم که خودش یه زمانی آخر آهنگ گوش کن بود بعد نمیدونم چی شد یه دفعه میخواد ترک کنه، یه سری دلیل غیر منطقی داره و بهتره بگم دچار تعصب الکی شده چون باهام بحث نمیکنه و سریع عصبانی میشه و یا میگه تو میخوای با اعتقادای من بازی کنی !! خب وقتی دلیل محکمی برای اعتقادش داره دیگه کی میتونه با اعتقاداتش بازی کنه ؟!
    پس معلومه دلیل محکمی نداره و میترسه برگرده به روزای اولش ...
    ایشون هم به من میگن پولایی که واسه کنسرت میدی حرامه و جالب تر این که خریدن آلبوم خواننده ها حرامه و خیلی جالب تر اینه که میگه برو دانلود کن !!!!!
    یعنی چی ؟ یعنی برو دزدی کن.
    خب ایشون هم فتوا دادن و گفتن حرامه.
    یه بنده خدای دیگه هم که موسیقی گوش نمیده، اعصابش کلا داغونه؛ اخلاق باحالی هم نداره کمتر کسیه که باهاش حال کنه ! ایشون با اینکه موسیقی گوش نمیدن ولی اعصاب درست حسابی ندارن و فقط به اسمش حساس شده ! صدای وز وز بیاد گوشش رو اذیت میکنه !
    خدا انشاالله که همه رو به راه راست هدایت کنه ...
    خلاصه این که این روزا هر کسی یه فتوایی واسه خودش میده، موسیقی شده وسیله ی تشخیص کافر از مسلمون واسشون !
    هر کسی آهنگ به گوشش بخوره میشه کافر هر کسی گوش نده، اند مسلمونه.
    ببخشید سرتون رو درد اوردم آخه این حرفارو به شماها نزنم به کی بزنم ؟!
    ویرایش توسط دل شکسته : ۱۳۸۸/۱۲/۱۹ در ساعت ۰۰:۴۴

آرامش جان عاشقان مي آيد

اللهم عجل لولیک الفرج

17. تشکرها 2

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

یه بنده خدایی که شاید از لحاظ ایمان از من خیلی بالاتر باشه و چند سال هم ازم بزرگتر هست اینقدر با این موسیقی مشکل داره که خدا میدونه ... از اون ور که اومده اینترنت رو واسه خودش حروم کرده چه خبره اینترنت سایت بد داره !!!!
    از این ورم اومده موسیقی رو واسه خودش کلا حروم کرده ... چند بارم با من بحث کرد و میخواست من رو مثلا هدایت کنه ولی من اصلا حرفاش رو تو این زمینه ها قبول نکردم، نه به خاطر اینکه به نفع خودم نبود به خاطر این که اصلا حرفاش به نظرم منطقی نبود.
    یکی دیگه هم که خودش یه زمانی آخر آهنگ گوش کن بود بعد نمیدونم چی شد یه دفعه میخواد ترک کنه، یه سری دلیل غیر منطقی داره و بهتره بگم دچار تعصب الکی شده چون باهام بحث نمیکنه و سریع عصبانی میشه و یا میگه تو میخوای با اعتقادای من بازی کنی !! خب وقتی دلیل محکمی برای اعتقادش داره دیگه کی میتونه با اعتقاداتش بازی کنه ؟!
    پس معلومه دلیل محکمی نداره و میترسه برگرده به روزای اولش ...
    ایشون هم به من میگن پولایی که واسه کنسرت میدی حرامه و جالب تر این که خریدن آلبوم خواننده ها حرامه و خیلی جالب تر اینه که میگه برو دانلود کن !!!!!
    یعنی چی ؟ یعنی برو دزدی کن.
    خب ایشون هم فتوا دادن و گفتن حرامه.
    یه بنده خدای دیگه هم که موسیقی گوش نمیده، اعصابش کلا داغونه؛ اخلاق باحالی هم نداره کمتر کسیه که باهاش حال کنه ! ایشون با اینکه موسیقی گوش نمیدن ولی اعصاب درست حسابی ندارن و فقط به اسمش حساس شده ! صدای وز وز بیاد گوشش رو اذیت میکنه !
    خدا انشاالله که همه رو به راه راست هدایت کنه ...
    خلاصه این که این روزا هر کسی یه فتوایی واسه خودش میده، موسیقی شده وسیله ی تشخیص کافر از مسلمون واسشون !
    هر کسی آهنگ به گوشش بخوره میشه کافر هر کسی گوش نده، اند مسلمونه.
    ببخشید سرتون رو درد اوردم آخه این حرفارو به شماها نزنم به کی بزنم ؟!:ealam:
    اتفاقا جای این حرف ها همین جاست.
    می دونید من کلا خودم با کسانی که یک مسئله مشترک رو به خاطر ترس از مفسده به صورت کامل حرام می کنن، خیلی میونه خوبی ندارم.
    مثلا یک موقعی شنیدم آقای بهجت (اعلی الله مقامه) موسیقی رو به هر شکلی حرام میدونه. البته ایشون انسان بزرگی بودند و خیلی هم مقلد داشتند، اما من چون با این طرز فکر سازگار نیستم، کلا هیچ وقت مرید ایشون نشدم.
    در عوض دیدم آقای خامنه ای یا امام راحل، افراد خیلی روشن فکری هستند، افتادم دنبال اینها.
    می دونید زیبایی اسلام هم به همینه، تفاوت اسلام و مسیحیت هم همینه که در دین اسلام، کسی صاحب اختیار دین همه مومنین نیست، هیچ کس نمیتونه به یک مرجع تقلید ایراد بگیره که چرا نظراتت با من جور در نمیاد و هیچ کس هم نمی تونه به مقلدان او ایراد بگیره که چرا از این شخص تقلید می کنید.

دوست من، آدم ها با هم فرق دارند. یک عده ای ذاتا اینطوری هستند، نه طرز فکر این افراد برای ما حجته و نه وظیفه ای نسبت به این افراد داریم. باید این افراد رو به حال خوشون گذاشت.
    البته منظورم آقای بهجت نیست ها! منظورم آدم های تندروست. آقای بهجت مجتهد بودند و از روی هوا و هوس فتوی نمی دادند بلکه از روی طرز فکر خودشون و مستندات دینی، موسیقی رو حرام می دونستند. خوب یکی هم مثل آقای خامنه ای، با یک طرز فکر دیگری به اسناد دینی نگاه می کنند، برداشت دیگری دارند در نتیجه موسیقی رو به دو دسته حلال و حرام تقسیم می کنند و ....

در کل، من که خیلی وقته با افراد تندرو (چه سیاسی، چه دینی، چه ...) نه بحث می کنم و نه دم خور میشم و نه جوابشون رو میدم.
    امیدوارم خداوند آخر و عاقبت همه ما رو ختم به خیر کنه.

19. تشکرها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری