صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عوامل و ريشه هاي فساد چیست؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  85
  مورد تشکر
  152 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  18
  آپلود
  0
  گالری
  0

  عوامل و ريشه هاي فساد چیست؟
  عوامل و ريشه هاي فساد مختلف است . برخي ريشهء فرهنگي دارد, برخي ريشه در فقر و غنا دارد وبرخي ريشه سياسي دارد ممكن است چند عامل موجب فساد در جامعه بشود. درباره هر كدام مقداري بحث مي كنيم :
  1- فقدان بينش صحيح سياسي ـ اجتماعي .
  بي اطلاعي از ماهيت و اهداف واقعي جريان هاي موجود در جامعه و اكتفا كردن به مسموعات و شايعاتِ رايج وتحت تأثير شعارهاي ميان تهي قرار گرفتن , يكي از عوامل فساد در جامعه است .
  چه بسا جواناني كه چشم و گوش بسته تحت تأثير جريان هاي خطرناك قرار مي گيرند, در حالي كه هيچ اطلاع صحيحي از واقعيت قضايا ندارند. ناآگاهي دردي است بزرگ و در شمار بزرگ ترين دردهاي بشريت است كه مايه تباهي همه امور, از جمله تباهي حيات ابدي آدمي است . بسياري از لغزش ها, انحرافات و دشمني ها ميوه هاي گنديده اي هستند كه از درخت پر آفت ناآگاهي و بي بصيرتي مي رويند. چند روايت در اين زمينه ذكر مي شود:«الجهل داءٌ و عياء; الجهل أدوأ الداء; الجهل فساد كل أمر; الجهل يفسد المعاد; جهل و ناآگاهى دردى است سخت ترين و بدترين دردها است و موجب فساد هر چيزى مى باشد و باعث عذاب آخرت مى شود».(غررالحكم)
  بي اطلاعي از نفوذ فرهنگ ها و مكاتب بيگانه كه از كانال هاي مختلف علمي به نهان خانه انديشه و اعتقاد افراد,سيَلان و سريان مي يابد, خواسته يا ناخواسته انسان تحت تأثير آن ها قرار مي گيرد. چه بسا به خاطر بي اطلاعي ,انحرافات فكري بزرگي در عقيده و بينش اسلامي مردم پديد آيد و مفاسد بزرگ اجتماعي و بزه كاري هاي فرواني ازبيگانه , به جامعه و افراد آن القا كند.
  بي اطلاعي و جهل باعث بازيچه شدن دست جاه طلبان فاسد و منافقان زيرك مي شود.
  ناآگاهي و بي اطلاعي باعث شيوع خرافات و رسومات غلط در قالب هاي مقدّس مآبانه مي شود.
  بي خبري و ناآگاهي سبب نفوذ و جاذبه يافتن شعارهاي عوام فريبانه و دروغين خيانت پيشگان و سياست بازان مي گردد.
  بي خبري و ناآگاهي مردم سبب مي شود انديشه ها و مكتب هاي بيگانه , با عظمت و پر جاذبه قلمداد شود ومعارف و انديشه هاي بلند ديني , كم ارج به نظر آيد.
  بي خبري و ناآگاهي مردم باعث مي شود امام حسين (ع)كشته شود و امام علي (ع)مظلومانه تنها و بي ياور گرددو وقتي آنان از دست رفتند, مردم به هوش آيند, در حالي كه كار از كار گذشته است .
  شيطنت ها و مكر و نيرنگ هاي امثال عمرو عاص و معاويه در فروپاشي حكومت علي (ع)به واسطه ناآگاهي مردم صورت گرفت .
  شخصيت هاي فاسد يك جامعه براي اين كه خوب به مطامع خود نايل گردند, دو كار مي كنند: از طرفي هوس هاو غرائز نفساني مردم را تحريك مي كنند تا مردم همانند آنان شوند و همدل و همراه آنان گردند و از طرف ديگر بامشغول ساختن مردم به مسائل سطحي و كم اهميّت , در تخدير و غفلت و بي خبري مردم مي كوشند و مسير صحيح وحقيقي را عوض مي كنند.(غلامعلي نعيم آبادي , آسيب شناسي خواص)
  2- فقر و نداري :
  يكي از عوامل مهم بزهكاري ها و مفاسد اجتماعي , فقر مردم است . مشكلات اقتصادي علّت عمده آسيب هاي اجتماعي است . بعضي از جامعه شناسان با مطالعاتي كه انجام داده اند, منشأ عمده انحرافات اجتماعي در سطح پايين جامعه را در عوامل اقتصادي اعلام كرده اند و در تبيين علل پيدايش بزهكاري جرم و الكليسم و روسپيگري وامراض رواني , بيش تر به عوامل اقتصادي اشاره كرده اند.(دكتر محمد حسين فرجاد, آسيب شناسي اجتماعي)
  بديهي است كه جوان و نوجواني كه در خانه اي پر از كمبود و فقر بزرگ مي شود, براي فرار از آن خانه لحظه شماري مي كند و خود را به آب و آتش مي زند. چون موقع ازدواج اش مي رسد, نه هزينه ازدواج را دارد و نه خانه ومحل زندگي , كه خواه ناخواه به دنبال مفاسد اجتماعي مي رود يا به دزدي و چپاول مال مردم دست مي زند يا به موادمخدّر رو مي آورد. از رسول گرامي اسلام (ص)نقل شده است : «كاد الفقر ان يكون كفرا; نزديك است كه فقر انسان رابه كفر بكشاند».
  البته بايد بگوييم فقر تنها عامل و علّت انحرافات اجتماعي نيست , بلكه مي تواند يكي از عوامل مؤثر باشد.
  3- غنا و ثروت اندروزي :
  يكي از عوامل مهم مفاسد اجتماعي در سطح بالاي جامعه , غنا و توانمندي اقتصادي است . بيش تر انحرافات جنسي و اعتياد به الكل و مشروبات و مواد مخدّر, ناشي از استغنا و ثروتمندي است , قرآن نيز اين حقيقت را بيان كرده است : «كلاّ انّ الانسان ليطغى أن رآه استغنى ; انسان وقتى خود را مستغنى ببيند, طغيان مى كند».(علق (96)آيه 6)


 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,578
  مورد تشکر
  8,079 پست
  حضور
  5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  140
  آپلود
  0
  گالری
  99

  1
  عوامل ايجاد فساد در جامعه

  1- مشروبات الكلى: كه نوشيدن آن آدمى را سست اراده، پست و بى شخصيت مى‏ سازد و موجب سلب توفيقات و دورى از خداوند مى ‏گردد و هم از نظر جسمى و هم از نظر روانى و هم از نظر اجتماعى، پيامدهاى ناگوار به دنبال داشته و زمينه بسيارى از جرائم را فراهم مى ‏كند.

  2- قماربازى، انسان را لاابالى مى ‏كند، روابط خانوادگى را از هم مى ‏پاشد، عامل دشمنى و كينه ‏توزى مى‏ شود، زمينه خشم و انتقام را فراهم مى ‏سازد و زيان ‏هاى اقتصادى و روانى جبران‏ناپذير به قمار بازان وارد مى‏كند.

  3- مواد مخدّر، كه اعتياد به آن نابود كننده استعدادهاى جسمى و روحى انسان است، و باعث مى ‏شود آدمى، شرافت، ناموس، ثروت، حيثيت و دين و همه چيز خود را بر باد دهد.

  4- روابط نا مشروع، نكته مهم اين است كه روابط نا مشروع به صورت تدريجى محقق مى ‏شود يعنى از نگاه شهوت ‏انگيز شروع مى ‏شود و با يك لبخند و يا گفتگويى تداوم مى ‏يابد و زمينه را براى ارتباط هاى بعدى فراهم مى‏ شود. جوانانى هستند كه براى رابطه نا مشروع به گرفتارى‏ هاى فراوان روحى، اجتماعى و جسمى دچار شده‏اند و عاقبت رسوا گشته و شخصيت اجتماعى و معنوى خويش را از دست داده ‏اند، لذا بايد با توكل به خدا، دست رد بر وسوسه ‏هاى شيطان زد و هنگام برخورد با چنين مخالف، تقواى الهى را پيشه كرد و با نگاه شهوت ‏انگيز، كه تيرى از تيرهاى زهر آلود شيطان است، به ديگران نگاه نكرد.

  5- مجالس خوش‏گذرانى: افرادى كه روح تقليد از فرهنگ غرب، آنان را به طور مخفيانه به تشكيل چنين مجالسى وادار مى‏ كند، از دوستان خود دعوت مى ‏نمايند با شركت در آن مجالس عيش و عشرت، براى چند ساعتى خود را در عالم خوش‏گذرانى و بى خيالى وارد سازند، مجالسى كه با لهو و لعب، موسيقى ‏هاى مبتذل و رقص و پايكوبى و... همراه است شركت در اينگونه مجالس زمينه بسيار مناسبى را براى فساد و ارتكاب گناهان كبيره و... مهيا مى‏ سازد، مگر كسى بتواند جلوى اين اعمال خلاف شرع را بگيرد.

  ادامه دارد ... 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,578
  مورد تشکر
  8,079 پست
  حضور
  5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  140
  آپلود
  0
  گالری
  99

  2
  6- خود ارضايى، كه گاهى بر اثر عادت و تكرار به صورت اعتياد در مى ‏آيد، پيامدهاى شوم و ضررهاى بسيارى، هم از جهت جسمى و هم از جهت روحى براى فرد مبتلا به آن به وجود مى‏آورد اين كار مانند ساير كارهاى غير مشروع جنسى از ديدگاه شريعت اسلام حرام و ممنوع است و محققان مضرّات بسيارى را براى آن شمرده‏اند از جمله ضعف چشم، لاغر شدن صورت، ضعف اعصاب ضعف بدن، كم خونى، سست شدن زانو ، ضعيف شدن حافظه، زرد شدن صورت، گوشه‏ گيرى و بسيارى از عوارض ديگر از پيامدهاى آن مى‏باشد. جوانان بايد زمينه ‏هايى كه باعث تحريك غريزه جنسى و در نتيجه خودارضايى مى‏شود بشناسند و سعى كنند از آن پرهيز نمايند اين زمينه ‏ها عبارتند از: لباس‏ هاى تنگ و چسبان، غذاهاى شهوت‏زا مانند موز، پياز، زعفران و... كه غريزه جنسى را تحريك مى‏كنند و همچنين پرخورى. مشاهده صحنه‏ هاى محرك و شهوت ‏انگيز مانند فيلم‏ها و عكس ‏هاى سكس و چشم‏چرانى و... شنيدني هاى مهيّج و ركيك مخصوصاً درباره مسائل جنسى و ترانه‏هاى فاسد، بستر نا مناسب خواب، (مانند خلوت بودن محل خواب، گرم و نرم بودن بستر خواب، قبل از خستگى كامل به رختخواب رفتن).

  7- فيلم‏هاى مبتذل: كه باعث شهوت ‏پرستى، خوشى گذرانى بى عفتى، بى حيايى، پوچى، روابط نا مشروع، و بسيارى از انحرافات مى‏شود.

  8- موسيقى‏ هاى مطرب: آن دسته از موسيقى كه حالت ابتذال داشته، مناسب لهو و لعب باشد انسان را در افكار شيطانى بيندازد و از امور معنوى دور نمايد. موسيقى مبتذل علاوه بر ضررهاى معنوى و اخلاقى مانند شهوت‏ رانى، مردن دل‏ها، محروم شدن از لذت انس با خدا، پاره شدن پرده ‏هاى عصمت، سبك شدن عقل، زمينه را براى فراهم شدن گناه، عدم استجابت دعا، بر جسم و اعصاب هم آثار سويى دارد كه امروزه از نظر علمى ثابت شده است.

  9- دوستان ناباب كه باعث فساد و سقوط انسان در منجلاب گناهان و آلودگي هاى متعدد مى ‏شود.
  نشانه ‏هاى دوستان ناباب عبارتند از: بى تقيّدى به دستورات الهى، تملّق و چاپلوسى، ارتباط با ناپاكان، وسوسه‏گرى و...

  ادامه دارد .... 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,578
  مورد تشکر
  8,079 پست
  حضور
  5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  140
  آپلود
  0
  گالری
  99

  3
  علاوه بر عواملى كه موجب فساد در جامعه مى ‏شوند يكسرى زمينه‏ هاى فساد نيز وجود دارد كه جوانان بايد مواظب اين زمينه ‏ها بوده و به گونه ‏اى برخورد كنند كه اين امور، آنها را به انحطاط و فساد نكشاند:

  1-مسافرت به خارج گرچه فوائد بسيار متعددى دارد ولى جوانان بايد مواظب باشند در صورت مسافرت به اين كشورها براى كارهايى مانند تحصيل، سياحت يا ساير كارهاى مفيد، تحت تأثير جاذبه‏هاى فريبنده فرهنگ آنان واقع نشوند.

  2- اوقات فراغت: منظور ساعاتى است كه جوانان مشغول به كارى، اعم از كار فرهنگى، هنرى، توليدى، خدماتى و سرگرمى سودمند و... نباشند. جوانان بايد به شدّت مراقب اوقات فراغت خويش بوده و نگذارند وسوسه‏گران درونى و بيرونى و فرصت‏طلبان خنّاس صفت، از اوقات فراغت آنان سوء استفاده كنند و آنان را به فساد بكشانند جوانان بايد اوقات فراغت خود را سرگرم امور مفيد مانند كارهاى علمى، هنرى، ورزشى، مطالعه، ديد و بازديد، تفريح سالم و... بنمايند تا هم از عمر و حيات خويش بيشترين استفاده را كرده باشند و هم دچار انحراف و مفاسد نگردند.

  3- فقر و تنگدستى. بسيارى از جوانانى كه به فحشا و فساد كشده شده ‏اند براى فقر و تنگدستى آنان بوده است. جوانان عزيز، اگر كار و تلاش بنمايند و بر خداوند توكل كنند و راه تقوا پيشه نمايند، هرگز ضعف مالى، عاملى براى به انحراف كشاندن آنان نخواهد بود.

  4- تجرّد و عزوبت فرد اگر طولانى باشد ممكن است جزء عوامل فساد و تباهى قرار گيرد.

  5- ثروت و رفاه زياد گاهى مى ‏تواند زمينه انحراف و فساد گردد براى افرادى كه از ايمانى ضعيف برخوردار باشند. گرچه ثروت به طور كلى عامل انحراف نمى ‏تواند باشد اما براى عده‏اى ممكن است زمينه انحراف فراهم نمايد لذا هوشيارى لازم هنگام برخوردارى از ثروت ضرورى است.

  و در پايان اين بخش ذكر اين نكته لازم است كه اشاعه فساد و فحشا و ترويج منكرات يكى از نمونه ‏هاى تهاجم فرهنگى است. دشمنان انقلاب و فرهنگ اصيل اسلام اشاعه فساد و منكرات را بهترين راه براى تضعيف و نابودى فرهنگ اسلام و جايگزين كردن فرهنگ غرب مى‏ دانند و به دنبال اهداف زير مى‏ باشند:

  1- غرق نمودن جوانان ايران در شهوات و در نتيجه غافل ماندن از مسائل اجتماعى و سياسى و اقتصادى

  2- روحيه انقلابى را از آنان سلب كند

  3- گرايش به فرهنگ غرب

  ادامه دارد .... 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,578
  مورد تشکر
  8,079 پست
  حضور
  5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  140
  آپلود
  0
  گالری
  99

  4
  راههاى مبارزه با فساد و دورى از گناه

  بطور كلى در جامعه ‏اى كه فساد در آن رايج شده، از نظر اسلام دو نوع وظيفه براى فرد مسلمان وجود دارد: وظايف فردى و وظايف اجتماعى.

  وظایف فردی

  منظور از وظايف فردى كليه اقداماتى است كه فرد براى حفاظت خود از آلوده شدن به گناه انجام مى ‏دهد اين اقدامات شامل:

  1- آشنايى به اعمال و رفتارى كه از نظر احكام اسلامى گناه و معصيت شمرده مى‏ شوند. كه ما در بخش اول به پاره‏اى از آنان اشاره كرديم، چه بسا جوانانى كه به خاطر بى‏اطلاعى از گناه بودن عملى، مرتكب آن شده‏اند و آثار و پيامدهاى وضعى گناه در تمام عمر گريبان‏گير آنها بوده است.

  2- مواظبت بر ترك گناه هر چند آن گناه كوچك باشد. زيرا ارتكاب گناهان صغيره خود زمينه ‏ساز گناهان بزرگتر مى‏باشد.

  3- در زمان مواجهه با گناه هميشه خداوند را در نظر داشته باشد و به عواقب و پيامدها و آثار سوء و خطرناك دنيوى و اخروى گناه فكر كند و بداند كه لذت گناه بسيار زودگذر و عواقب آن (مشكلات روحى و جسمى، رفتن آبرو، مجازات دنيوى و اخروى و...) پايدار و مانع از پيشرفت انسان به سوى كمال و سعادت مى‏ باشد.

  4- تقويت ايمان به خدا و توكل بر او و تمسك به تقواى الهى كه داراى آثار مثبتى است از قبيل: اشباع حس كمال‏ گرايى، گرايش به ارزش‏ هاى اخلاقى، برخوردارى از لذّت‏ هاى معنوى، هدفدار كردن حيات، جلوگيرى از جرايم و مفاسد، آرامش روان و...

  5- اهميت به نماز و انجام ساير عبادات، خصوصاً روزه كه در تقويت اراده انسان براى مقابله با گناه نقش زيادى داردو مداومت بر ذكر خداوند و تلاوت قرآن و تمسّك به اهل بيت زيرا موجب نورانى شدن دل و دور شدن افكار و وسوسه‏ هاى شيطانى مى‏ شود و انسان را در لغزش‏ گاه‏ هاى حساس يارى مى‏ نمايد.

  6- كنترل تمام اعضاء و جوارح و تسلّط بر آنان از حواس ظاهرى گرفته تا حواس باطنى.

  7- پر نمودن اوقات فراغت خود با كارهاى علمى، فرهنگى، مطالعه كتاب‏ هاى مفيد، اشتغال به ورزش و تفريحات سالم و...

  ادامه دارد .... 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  نوشته
  2,578
  مورد تشکر
  8,079 پست
  حضور
  5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  140
  آپلود
  0
  گالری
  99

  5
  وظایف اجتماعی

  علاوه بر وظايف فردى مسلمان براى مصون نگه داشتن خود از گناه، در مقابل محيط اجتماعى و جامعه ‏اى كه در آن زندگى ميكند يك‏سرى وظايفى دارد كه عبارتند از:

  1- بسيج همگانى اصلى ‏ترين راه مقابله با مفاسد اجتماعى: مسلّماً فردى كه خواهان پاكى و مصون ماندن از گناه مى ‏باشد در صورتى موفق مى‏باشد كه علاوه بر انجام وظايف فردى براى دورى از گناه، يكسرى اقدامات را انجام دهد تا محيطش نيز از گناه پاكيزه شود والا در محيط فاسد احتمال لغزش و ارتكاب گناه مى‏رود و از آنجا كه مفاسد بصورت گسترده وجود دارد و به واسطه تهاجم فرهنگى دشمنان شدّت بخشيده مى‏شود. براى مقابله با آن نيازمند بسيج همگانى مى‏باشد. همه بايد احساس مسئوليت كنند و فريضه امر به معروف و نهى از منكر را در جامعه عملى سازند.

  2- شركت كردن در جلسات مذهبى، نماز جمعه و جماعت و تشويق دوستان و آشنايان به شركت در اين مراسم.

  3- ايجاد محيط گرم خانوادگى و برخورد صميمى و دوستانه و سازنده با جوانان باعث جلوگيرى از جذب شدن افراد خانواده يا جوانان توسط دوستان ناباب و منحرف مى ‏شود.

  4- آگاه نمودن جوانان به پيامدهاى مخرب و نامطلوب فساد، و شناساندن معيارهاى صحيح انتخاب دوست، دورى از فرهنگ مبتذل غرب و پايبندى به فرهنگ خودى.

  5- تشكيل ميزگردهاى بحث و انتقاد فرصت مطلوبى را فراهم مى‏كند تا ترديدهاى خلقى و نگرانى‏هاى فكرى زدوده شود و شيوه مناسبى براى حل معضلات فكرى در اختيارشان مى ‏گذارد.

  6- ترويج ارزش‏ هاى اسلامى از راه بحث و گفتگو، منطق و استدلال زيرا آنچه موجب مى‏ شود كه انسان بتواند اميال خود را كنترل كند پذيرفتن يك سلسله ارزش ‏هاى برتر است و علت بعثت انبياء هم همين بوده كه مردم نسبت به برخى از ارزش‏ها باور پيدا كنند تا بتوانند مانع از طغيان شهوات بشوند.
  يكى ديگر از راه‏هاى ترويج ارزش‏هاى اسلامى و مبارزه با فساد آن است كه با استفاده از آخرين دستاوردهاى تكنولوژى مدرن، ارزش‏هاى اسلامى خود را در مقابل هنرمندانه‏ترين فيلم‏ها، نمايش نامه‏ها، كتاب‏ها، رمان‏ها و در قالب ساير آثار هنرى با استفاده از وسايل هنرى و تبليغاتى عرضه كنيم و ديگران را تحت تأثير قرار دهيم. 7. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  1,093
  صلوات
  20000
  تعداد دلنوشته
  1
  مورد تشکر
  1,893 پست
  حضور
  2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  1
  گالری
  0  همه بدی ها در خانه ای هستند و کلید این خانه دروغ است
  حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

 8. تشکرها 3


 9. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  6,323
  صلوات
  4614
  تعداد دلنوشته
  7
  مورد تشکر
  24,860 پست
  حضور
  67 روز 15 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  11  70 درصد مراجعان زنان خیابانی متاهل هستند

  جامعه > آسیب‌ها - شفا آنلاین نوشت:
  متخصص علوم رفتاری با اشاره به این که میان غرایز بشری غریزه جنسی وجه مشترک تمام انسان هاست گفت: تکذیب این این امر دردی را دوا نمی کند و در صورت عدم ساماندهی غرایز جنسی جوانان،آسیب های جدی در انتظار جامعه است.

  دکتر مجید ابهری ضمن اعلام این مطلب، ازدواج را بهترین و منطقی ترین روش برای کنترل غریزه جنسی دانست و افزود: بهره وری غیر منطقی از این غریزه نه تنها موجب بروز انواع جنایات در هر جامعه می شود بلکه به دنبال آن هنجارها،رفتارهای سالم و منطقی نیزبه شدت دچار آسیب می شوند.
  وی ادامه داد: در جامعه ایرانی از آنجا که خودفروشی به دلیل چهارچوب های اخلاقی و معیارهای ارزشی جرم محسوب می شود بنابراین 70درصد از مردان غرایز جنسی خود را با ازدواج و براساس روابط مشروع- منطقی و قانونی به اجرا می رسانند.
  به گفته دکتر ابهری از آنجا که هنوز در جامعه ما مدیریت غریزه جنسی و راه های برخورد منطقی با آن به جوانان اعلام و ارائه نشده،گاهی در اخبارشاهد جنایت و قتل در رابطه با خشونت و تجاوزهای جنسی هستیم که علت اصلی آن ریشه در ضعف مدیریت غریزه جنسی دارد.
  وی با بیان این که دولت،نهادهای مربوطه و همچنین خانواده ها باید زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم کنند در عین حال گفت: زمانی که یک جوان با مانکن های زنده روبه رو می شود چگونه غرایز جنسی خود را کنترل کند؟
  آسیب شناس اجتماعی ازدواج موقت را یکی از روش های کنترل غریزه جنسی در جامعه دانست و تصریح کرد: به دور از نگاه فمینیستی، ازدواج موقت به دلیل شرایط روحی و روانی پاک ،بهترین راهکار است.
  وی درعین حال که ازدواج موقت را برای افراد مجرد توصیه کرد نه متأهل ها اظهار کرد: این ازدواج برای جوانان و مردانی که به دلایل منطقی و عقلی مشکلات روابط زناشویی دارند توصیه می شود نه برای مردان متأهلی که هیچ گونه مشکلی در زمینه مسائل زناشویی ندارند.
  عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: متأسفانه از آنجا که 65تا70درصد از مراجعان به زنان خیابانی مردان متأهل هستند با این حال بسیاری از بانوان وحشت دارند که شوهرانشان سمت ازدواج موقت کشیده شوند.
  وی ادامه داد:بنابراین برای جلوگیری از کاهش حضور زنان خیابانی،دختران فراری،افزایش فرزندان نامشروع وهمچنین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های خطرناک نظیر ایدز و هپاتیت نهادهای متولی هرچه زودتر باید برای سامان دهی غریزه جنسی به خصوص برای جوانان تمهیداتی بیاندیشند.
  دکتر ابهری هشدار داد: در شرایط حاضر که شبکه های ماهواره ای بدون هیچ گونه سانسوری روابط جنسی را به طور عریان و وحشیانه به تصویر می کشند اگر این مدیریت به دست فراموشی سپرده شود و یا به همایش،سخنرانی،مقاله و جلسه ها واگذار وختم شود باید منتظر آسیب های اجتماعی روز افزون و ناهنجاری های اخلاقی فراوان تری باشیم.
  به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

 10. تشکرها 2


 11. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  6,323
  صلوات
  4614
  تعداد دلنوشته
  7
  مورد تشکر
  24,860 پست
  حضور
  67 روز 15 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  11  به گزارش پایگاه 598 به نقل از آژانس خبری شیراز «شیرازنا» یکی از معضلات اجتماعی شهر شیراز که بیش از سایر کلانشهرها به چشم می‌آید، وجود پدیده‌ای با عنوان «اجاره منزل مبله» و تبلیغات گسترده‌ی این نوع خانه‌ها بر در و دیوارهای این شهر است. این معضل که تا چندی پیش در آستانه‌ی تعطیلات عید نوروز و در روزهای آخر اسفندماه نمود بیشتری داشت اما اکنون روز به روز بر تعداد تبلیغات این نوع خانه‌ها بر در و دیوار شهر افزوده می‌شود! از سویی تبلیغات اجاره‌ی منازل مبله در شیراز چهره‌ی شهر را نازیبا و سالانه شهرداری شیراز را متحمل صرف میلیون‌ها تومان هزینه بابت زیباسازی و محو اینگونه تبلیغات از سیمای شهری می‌کند و از سوی دیگر رواج قارچ‌گونه این نوع اماکن، می‌تواند به سرمایه‌گذاران هتل‌ها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها و سایر اماکن اقامتی قانونی در شیراز لطمه وارد کند و این صنف را با ورشکستی مواجه سازد و از جهت دیگر نیز می‌تواند محلی امن برای برنامه‌ریزی برای اقدامات خرابکارانه از سوی ضدانقلاب و تهدیدی برای امنیت ملی کشورمان شود و این خانه‌های مبله را به خانه‌های تیمی تبدیل کند! علاوه بر همه‌ی معایب پدیده‌های خانه‌های مبله، متأسفانه آسیب‌های اجتماعی و مفاسد اخلاقی که بعضاً در زیر پوست برخی از این منازل مبله می‌افتد زنگ خطری جدی‌ای را به صدا درآورده است. عوامل و ريشه هاي فساد چیست؟ منازل مبله یا خانه‌های امن فساد؟! متأسفانه شاهدیم برخی از این منازل مبله به «خانه‌های امن فساد» تبدیل شده است و برای افرادی که به دنبال افکار شیطانی‌اند و برای برطرف شدن نیازهای جنسی خود به دنبال اماکنی خلوت و در حقیقت پناهگاهی به دور از خانواده و دستگاه‌های نظارتی هستند، این نوع از خانه‌ها می‌تواند گزینه‌ای امن و ارزان برای آنان باشد! اجاره منزل مبله حتی برای یک شب! تأکید برخی از این تبلیغات بر روی عباراتی همچون «اجاره حتی برای یک شب» اگرچه می‌تواند در نگاه خوشبینانه بدون ایراد و طبیعی باشد اما می‌تواند نوعی تحریک کننده و نشانده‌ی اهداف غیراخلاقی مالکان اینگونه‌ی خانه‌ها نیز باشد که به سادگی در و دیوار شهر را به تسخیر تبلیغ مقاصد پلید خود درآورده‌اند!
  عوامل و ريشه هاي فساد چیست؟
  دستگیری چند باند مفاسد اخلاقی در منازل مبله شیراز! در همین راستا اخیراً معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با اشاره به معضلات گسترش پدیده‌ی اجاره‌ی منازل مبله در شیراز گفته است: «برخی از این اماکن به محل مناسبی جهت ارتکاب جرائم اخلاقی و مالی تبدیل شده بود که با توجه به دستگیری چند باند مفاسد اخلاقی و اجتماعی در این منازل، به منظور پیشگیری از جرائم و مفاسد اجتماعی و اخلاقی با دستور قضایی فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی تحت عنوان اجاره منازل مبله ممنوع شد.» عدم جدیت مسئولان در برخورد با منازل مبله در شیراز! اگرچه این مسئول قضایی از ممنوع شدن فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی تحت عنوان اجاره منازل مبله و از هماهنگی دستگاه‌های مربوطه برای پلمب این منازل خبر داده است اما سال گذشته نیز مدیر امور اجرایی و هماهنگی مناطق شهرداری شیراز نیز همین وعده را داده بود و از هماهنگی با دستگاه قضایی برای برخورد با اجاره‌دهندگان و تبلیغ‌کنندگان منازل مبله خبر داده و گفته بود افرادی که در خصوص اجاره منازل مبله در سطح شهر تبلیغات کرده‌اند فقط ۱۰ روز مهلت دارند نسبت به امحاء و پاکسازی تبلیغات خود اقدام کنند و در غیر این صورت خطوط تلفن‌های مندرج در تبلیغات قطع و شهرداری راساً برای پاکسازی تبلیغات اقدام می کند و سپس تمام هزینه ها به همراه ۱۵ درصد خسارت اضافه، از مالک دریافت خواهد شد. به‌نظر می‌آید برای مقابله با عواقب جبران‌ناپذیر گسترش پدیده خانه‌های مبله، هماهنگی و جدیت دستگاه‌های مربوطه را در برخورد با مالکان و تبلیغ کنندگان این نوع اماکن را می‌طلبد که در صورت اهمال مسئولان انتظامی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی شاهد حوادث تلخ و جبران ناپذیری در آینده‌ای نه چندان دور خواهیم بود.
  به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.


 12. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۰
  نوشته
  121
  مورد تشکر
  574 پست
  حضور
  12 روز 3 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0  ریشه ی فساد اونقدر که به عقل من میرسه یک مثلث هست که سه ضلعش اینه:

  مشکلات ازدواج -بیکاری- تهاجم فرهنگی

  الان هم متاسفانه راستش رو بخواید کمتر جوانی میاد به فکر تقوا و دوری از گناه و وعده های بهشتی باشه. به قول معروف بی مایه فطیره.
  .Why think separately from this life and the other? When one is born from the last

 13. تشکرها 2


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود