جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا با حجاب باشم؟ توجه همسر (1)

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

چرا با حجاب باشم؟ توجه همسر (1)

چرا با حجاب باشم؟ توجه همسر (1)

از بعضی ها که سوال می کنی چرا درست حجابتان را رعایت نمی کنید ، می گویند چون همسرم دوستم ندارد. برخی از شوهران که در ارتباط های عاطفی با همسرشان موفق نیستند ، ناخودآگاه همسر خود را به گناه می کشانند. چرا که باعث می شوند زن با جلب توجه دیگران در بیرون از منزل ، نیاز عاطفی خود را با گناه تامین نماید. یکی از جلوه های این جلب توجه ، بد حجابی است.

مردها باید به این عامل بد حجابی همسر خود توجه کنند. اگر مردی به همسرش دستور می دهد با حجاب شو و او نمی شود ، ریشه را در خودش جستجو کند. زن و شوهری در همین زمینه به من مراجعه کرده بودند و شوهر از همسرش گله داشت که خیلی بد حجاب است. وقتی درمشاوره خصوصی از هر دوی این ها اطلاعاتی را کسب کردم متوجه شدم که همسر این خانم ، فوق العاده به ایشان بی توجه است.

بی توجهی ایشان باعث شده بود تا خانمش حتی با مردی نامحرم ارتباط نامشروع و حتی زنا برقرار کند. بدحجابی زن این آقا، تنها قسمتی از نتایج بی توجهی وی بود که فراتر از آن را خودش خبرنداشت. زن ایشان گریه می کرد و می گفت با این که همسرم را دوست دارم اما او کوچکترین توجهی نه از حیث عاطفی و نه از حیث جنسی و … به من نشان نمی دهد. این در حالی بود که خانم این آقا قبل از ازدواج با ایشان فوق العاده محجبه بوده و در خانواده ای زندگی می کرده که از نظر عاطفی پیوسته کانون توجه بوده است.
    خلاصه این بی توجهی ها یکی از عواملی است که مردان باید بیشتر به آن توجه کنند ازدواج یعنی زندگی مشترک. همانطور که از لفظ مشترک پیدا است در این زندگی باید خواسته هر دو بر آورده شود. یک جانبه نیست. هم باید زن مرد خود را مورد توجه قرار دهد و هم باید مرد وظیفه خود را انجام دهد. اگر مردی نیاز عاطفی یا جنسی ندارد به این معنا نیست که وظیفه ندارد ، از نظر عاطفی و جنسی به همسرش بی توجه باشد. چرا که بی توجهی وی اگر باعث به گناه آلوده شدن همسرش شود ، ایشان هم در آن گناه شریک خواهد بود. البته خانم ها هم باید توجه داشته باشند که کوتاهی مرد در وظائفش ، مجوز و دلیلی شرعی یا عقل پسند برای گناه و بد حجابی نیست.

منبع : عاشق مسیحم ولی چرا مسیحی نیستم ؟
    ویرایش توسط حکمتی فرد : ۱۳۸۸/۱۲/۲۴ در ساعت ۱۲:۵۳

2.  

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0

ممنون
    فوق العاده بود

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 5 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط حکمتی فرد نمایش پست
    وقتی درمشاوره خصوصی از هر دوی این ها اطلاعاتی را کسب کردم متوجه شدم که همسر این خانم ، فوق العاده به ایشان بی توجه است.
    با سلام و تشكر از نكته مهمي كه بدان پرداختيد .
    بي اعتنايي ، بي توجهي و بي اهميتي همسران يكي از عوامل مهم و متاسفانه پنهان در انحراف زنان متاهل است .
    ما همواره زن را موجودي عاطفي و احساسي - البته نه صرفا عاطفي و احساسي بلكه نسبتا عاطفي تر و احساسي تر از مرد - معرفي ميكنيم اما برخي در مسير زندگي متاسفانه نحوه برخورد با او را دقيقا بعكس با بي اعتنايي و سردي در پيش ميگيرند .
    به فرمايش دوست بزرگوارمان جناب حكمتي فرد اين مساله مجوزي براي انحراف زن نيست اما زمينه را براي اين انحراف مهيا ميسازد .
    ساختار عاطفي و رواني زن بگونه اي است كه مي خواهد مورد توجه قرار بگيرد و مهم باشد بويژه براي همسرش لذا اعتراض منطقي معقول و محترمانه مرد نسبت به نوع حجاب همسرش حامل پيام ظريف عاطفي و احساسي است و حاكي از توجه مرد به همسرش مي باشد و زن به تمامه آن پيام را دريافت ميكند .
    متاسفانه برخي از مردان جامعه ما دچار افراط و تفريط در اين زمينه هستند يعني يا به مساله حجاب و ارتباط همسرشان با ديگران و بخصوص نامحرم توجهي ندارند و بي اعتنايي پيشه ميكنند و يا برخوردهاي تند و زننده و گاه فيزيكي و غير منطقي و غير معقول را جايگزين گفتگوي نرم و معقول و برهان مند و محترمانه ميكنند لذا اغلب شاهد نتايج منفي از هر دو برخورد هستيم .

نوشته
    4,583
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    861
    آپلود
    199
    گالری
    331

پس نتیجه اینکه ..ای زنان و مردان به همدیگه توجه کنید ....به هم محبت کنید ....دنیا دو روزه ...همدیگه رو دوست داشته باشید تا با این مشکلات توی جامعه رو به رو نشوید

6. تشکرها 3

نوشته
    155
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

دین ربطی به همسر نداره.... کسی که معنی حقیقی دینو فهمیده باشه.... و به دینش قانع باشه.. هیچکس و هیچ چیز نمی تونه اونو از دینش منحرف کنه....پس محبت و دین 2 چیز جدا از هم هست .... من اگر امروز کمبود محبت داشته باشم باید از دینم بزنم تا این کمبود رو جبران کنم!!!!! این حرف . حرف بیهوده ومسخره ای بیش نیست... چقدر باید انسان ناقص باشه که بخاطر کمبود محبت از دینش بزنه تا محبتی که از دست داده رو بدست بیاره... باید متاسف شد ....

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا.

خانم یا آقای سیاه ، ببخشید که جسارت می کنم ، همه که انسان کامل نیستند خوب.
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

نوشته
    155
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ستایشگر نمایش پست
    به نام خدا.

خانم یا آقای سیاه ، ببخشید که جسارت می کنم ، همه که انسان کامل نیستند خوب.

باسلام....

در صورتی که انسان کامل نباشه باید سعی بر آن کنه که کامل باشه... انسانی نیست که از روز تولد کامل باشه... انسانها سعی میکنند تا بر دیگری برتر و فهمیده تر باشن.. پس کسی نسیت که سعی کنه و نتیجه ای نبینه ..پس تا وقتی که به اانسان عقل داده شد و این عقل باعث متمایز شدن انسان بر حیوان شد... باید پیشرفت کنه ...نه اینکه از دین خودش بزنه تا کامل شه.....
    ویرایش توسط siah : ۱۳۸۸/۱۲/۲۷ در ساعت ۱۴:۲۷

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا.

حرف شما کاملا درسته ولی همه که یک ظرفیت نیستند. بعضیها ظرفیت کامل کامل شدن رو ندارند.
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

11. تشکرها 2

نوشته
    1,447
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    69

به نظر من هم فوق العاده بود کاش این همه مطالب در اختیار همه قرار می گرفت مثلا درس تنظیم خانواده در دانشگاه ها اینها را هم بگویند
    ولی کو گوش شنوا
    مسابقه قرآني براي كانوني ها

▌▬◄جام حذفی کانون گفتمان قرآن►▬▐

منتظر حضور گرمتان هستيم...

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و تشكر از مطلب خوب شما

بايد عرض كنم كه كسي كه درد دين ندارد هر چيزي را مي تواند بهانه كند . زني كه تمام فكر و ذكرش رفتن به خيابان و آرايش و رنگ موها و چشم و همچشمي با اين و اونه و تمام هم و غمش حفظ ظواهر است چگونه به شوهرش توجه دارد تا او نيز متعاقبا انتظار توجه داشته باشد . اصولا بي حجاب منظورش خودنمايي است و هرچقدر شوهر توجه كند ارضا نمي شود . هر چقدر دين اهميت داشته باشد انحراف كمتر مي شود .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری