صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بزرگترا قدیمی فکر میکنن ..!!

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

بزرگترا قدیمی فکر میکنن ..!!

بسمه تعالی

بزرگترا قدیمی فکر میکنن ..!!

دوستی مطلبی رو ارسال نموده بودند که لب نوشتشون این بود که بزرگترها قدیمی فکر می کنن و …! به نظر من اصلاً ما فکر قدیمی و جدید نداریم؛ بلکه فکر صحیح و غلط داریم. فکرِ غلط، همیشه غلط بوده، هست و خواهد بود؛ فکر صحیح هم همیشه صحیح بوده، هست و خواهد بود.
    دوم این که بزرگترا تجربه اشون خیلی بیشتر از تو هست؛ خصوصاً در اموری مثل ازدواج و …
    تو در سنی هستی که ممکنه خیلی از انتخابات و تصمیمات تو از روی دوست داشتن صرف باشه؛ در حالی که بزرگترها به ویژه پدر و مادر از روی دلسوزی، درایت، فکر و اندیشه برات تصمیم می گیرن و بهت پیشنهاد می کنن.
    البته این به این معنا نیست که اونا هیچ وقت اشتباه نمی کنن؛ اما هر چی باشه، باید فکر و نظر اونا رو جدی بگیری.
    از همه مهمتر این که اگه دل مادرت رو بشکونی، مطمئن باش زندگی دردناکی در انتظارت خواهد بود.

منبع : فکر جوان

ویرایش توسط حکمتی فرد : ۱۳۸۸/۱۲/۲۴ در ساعت ۱۸:۰۷

2.  

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

ذکر منبع

سلام

منبع : http://fekrejavan.ir/1679.html

نویسنده: سخن آشنا

نوشته
    7
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

فکر می کنم بهتر است بزرگترها از تجربه هایشان بگویند تا کوچکترها استفاده کنند نه اینکه نظرشان را تحمیل کنند مادر و پدر من به روش سنتی ایرانی ازدواج کردند و خودشان در انتخابشان نقشی نداشتند و مادربزرگها و پدربزرگها تصمیم گرفتند ولی من و همسرم عاشق هم شدیم و خودمان تصمیم به ازدواج گرفتیم البته من آدم مغروری نیستم واز تجربه های پدرم در زندگی استفاده کرده ام ولی این موضوع که هم اکنون نیز مادر وپدر ها تا این حد در زندگی فرزندانشان دخالت می کنند و برای آنها تصمیم می گیرند قابل باور کردن نیست.

5. تشکرها 2

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 16 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

از همه مهمتر این که اگه دل مادرت رو بشکونی، مطمئن باش زندگی دردناکی در انتظارت خواهد بود.

داداش اينو خوب اومدي ، دمت گرم
    ما بايد خيلي مواظب خودمون باشيم.
    خدا يا كمكمون كن...
    يا علي

با هر چي دوست دارم ،شكل و فرم ميگيرم پس
    اگه عاشق خدا بشم
    چه زيبا شكل ميگيرم.

نوشته
    32
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با زنی ازدواج کن که او را می خواهی و رها کن زنی را که پدر و مادرت می خواهندامام صادق (ع)

احترام جای خودش ؛دخالت بیجا و تحمیل عقاید شخصی پذیرفته نیست حالا می خوان حلال نکن عاق کنند ( درضمن همانطور که والدین می توانند فرزند را عاق کنند بلعکسش هم هست ) والدین هم در برابر فرزندان باید پاسخگوی ناحقیهایشان باشد
    ویرایش توسط shaghaiegh : ۱۳۸۹/۰۲/۰۸ در ساعت ۲۱:۰۵ دلیل: ..........
    چشمان را بگو از انتظار خسته نشوید آفتاب همیشه پشت ابر نمی ماند.

نوشته
    32
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط صاحب نمایش پست

هیچ زندگی دردناکی در انتظار نیست و اگر آن مادر نظر خود را بدون دلیل و خودخواهانه تحمیل کند باید بداند سعادت مند نمی شود و سالهای پایانی عمر را باید با بیماری لاعلاجی سر کند چون به فرزندش ظلم کرده

9. تشکر

نوشته
    69
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 16 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghaiegh نمایش پست
    هیچ زندگی دردناکی در انتظار نیست و اگر آن مادر نظر خود را بدون دلیل و خودخواهانه تحمیل کند باید بداند سعادت مند نمی شود و سالهای پایانی عمر را باید با بیماری لاعلاجی سر کند چون به فرزندش ظلم کرده:labkhand:

سلام
    ببخشيد سركار كه انقدر تند و يك طرفه به قاضي مي پريد شما از كجا مطئنيد كه نظر مادر يا پدر خودخواهانه است هر چي باشه اونا تجربه ي بيشتر از ما دارند دليل نميشه كه ما يه كم سوادمون بالاتر از اونا بره نظر اونا براي ما قديمي و خودخواهانه باشه .
    سركار اينو هميشه يادتون باشه كه هيچ مادري به فرزندش ظلم نميكنه منظور منم از اين حرفم اين بود كه ( داداش اينو خوب اومدي و ....) اگر خوب خونده باشيد متنمو از خدا خواستم كه به من يه فهمي بده تا يكطرفه قضاوت نكنم يعني هر كي به وفق مرادم عمل نكرد نگم داره به من ظلم ميكنه چه برسه اون طرف مادر باشه ...
    با هر چي دوست دارم ،شكل و فرم ميگيرم پس
    اگه عاشق خدا بشم
    چه زيبا شكل ميگيرم.

نوشته
    223
    حضور
    11 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    0
    گالری
    6

.وبالوالدین احسانا
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
    واحفظ سیدنا و قائدنا سید علی خامنه ای

نوشته
    32
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط صاحب نمایش پست
    سلام
    ببخشيد سركار كه انقدر تند و يك طرفه به قاضي مي پريد شما از كجا مطئنيد كه نظر مادر يا پدر خودخواهانه است هر چي باشه اونا تجربه ي بيشتر از ما دارند دليل نميشه كه ما يه كم سوادمون بالاتر از اونا بره نظر اونا براي ما قديمي و خودخواهانه باشه .
    سركار اينو هميشه يادتون باشه كه هيچ مادري به فرزندش ظلم نميكنه منظور منم از اين حرفم اين بود كه ( داداش اينو خوب اومدي و ....) اگر خوب خونده باشيد متنمو از خدا خواستم كه به من يه فهمي بده تا يكطرفه قضاوت نكنم يعني هر كي به وفق مرادم عمل نكرد نگم داره به من ظلم ميكنه چه برسه اون طرف مادر باشه ...
    اولا برخی مادر و پدرها این اشتباه را می کنند نه همه دوما همین برخیها که اشتباه می کنند این برداشت را دارند که فرزندشان جزو اموال خصوصیشان است ( بچه من ) طی چند سالی که فرزندشان رشد پیدا می کند کلی رویا پردازی می کنند ( رشته تحصیلی ،شغل و....)و بجای او تصمیم می گیرند و توقع دارند آرزوها و خواسته هایشان توسط فرزندشان برآورده شود واگر فرزند برخلاف آن تصمیم بگیرد کلی آه و ناله می کنند که من خون جگر خوردم بچه بزرگ کردم و کلی آرزو داشتم بدون اینکه توجه داشته باشند که او یک انسان است و تعیین سرنوشتش با خودش است برخی می خواهند دلسوزی کنند واشتباهات گذشته شان را فرزندان انجام ندهند اما قافل از آن هستند که نظرشان را دارند تحمیل میکنند والدین باید راهنما باشند و درکنار فرزندان نه در مقابل آنها و اینکه می گویید مادر به فرزند ظلم نمی کند شما با این مورد برخورد نداشتید من با این موارد مواجه شدم من حتی مادری را دیدم که واقعا بد فرزندش را می خواهد طوری که کسی نداند در برخود اول فکر می کند که این فرزند ، فرزند همسر دیگر شوهرش و یا ..... است

نوشته
    26
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حکمتی فرد نمایش پست
    دوم این که بزرگترا تجربه اشون خیلی بیشتر از تو هست؛ خصوصاً در اموری مثل ازدواج و …
    تو در سنی هستی که ممکنه خیلی از انتخابات و تصمیمات تو از روی دوست داشتن صرف باشه؛ در حالی که بزرگترها به ویژه پدر و مادر از روی دلسوزی، درایت، فکر و اندیشه برات تصمیم می گیرن و بهت پیشنهاد می کنن.

انتخاب باید از روی دوست داشتن باشه اگر من رشته تحصیلی و شغلی را که دوست دارم انتخاب نکنم که در زندگی موفق نمی شوم اگر همسرم کسی نباشد که من دوست دارم که نمیشود زندگی کرد مادر و پدر اگر انتخاب مهمی دارند در زندگی خودشان داشته باشند به زندگی من چکار دارند

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری