صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همه چیز از خداست. خدا از کجاست؟

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

همه چیز از خداست. خدا از کجاست؟

بسمه تعالی

همه چیز از خداست. خدا از کجاست؟

ما انسان هستیم و محدود. از نظر جسمی محدود هستیم؛ از نظر فکر و ذهنی محدود هستیم؛ یعنی یه چیزایی رو می فهمیم و می دانیم و خیلی چیزا رو نمی دانیم؛ مثلا از آینده خودمون بی خبریم. از نظر روحی هم محدود هستیم.

از طرف دیگه خداوند نامحدوده….
    به همین خاطر:چون یک انسان محدود نمی تونه از نامحدود اطلاع کامل پیدا کنه لذا ما هیچوقت نمی تونیم خدا رو کاملاً بشناسیم؛ تنها بعضی صفات اونُ می تونیم بشناسیم. شناخت کامل خدا برای آدما مقدور نیست.
    فقط می تونیم بفهمیم خدایی هست؛ خدا به همه چیز داناست؛ خدا به همه چیز تواناست؛ خدا حکیم هست؛ خلقت خداوند نظم عجیب و دقیقی داره، انسان بهترین مخلوق خداست و …
    ما فقط همین قدر می تونیم بفهمیم که خدا را کسی نیآفریده است؛ چون اگه این طوری باشه خالق خدا هم خالق می خواد و خالقِ خالق خدا هم خالق می خواد و از نظر منطقی این تسلسل پیش میاد و تسلسل محال هست و ممکن نیست اتفاق بیاُفته.
    بیشتر از این هم نمی تونیم خودِ خدا رو بشناسیم؛ ما صفات خداوند مثل رزاقیت، مهربانی، بخشنده بودن، ستار العیوب بودن، غفار الذنوب بودن و این چیزا را می تونیم بفهمیم. اون هم در اندازه ای بسیار ناقص و کم.
    انسان این قدر ضعیفه که مخلوقات خدا رو نمی تونه به طور کامل بشناسه و بفهمه. با این که اینقدر علم پیشرفت کرده؛ اما هنوز انسان خودشُ نمی شناسه؛ با این که هر روز یه مطلب جدید می فهمه؛ اما هیچ کس نمی گه انسان از لحاظ روحی یا جسمی یا ذهنی کاملا شناخته شده و اگه کسی این ادعا رو کنه بقیه اونُ به دیوونگی و نادانی متهمش می کنن.
    حالا این انسان چطوری می تونه خدا رو بشناسه؟!!

منبع : فکر جوان

2.  

نوشته
    458
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

درینجا باید چندتا فرض داشته باشیم:
    1- خدا خارج ازین دنیاست و از دنیایی دیگر دنیای ما را تحت نظر دارد.
    2- خدا خود دنیاست. (پنتئیسم یا پندئیسم)
    3- خدا اصلا وجود ندارد.
    تیری را به سمت یک دیوار شلیک کنید، وقتی به دیوار برخورد کرد دور آن یک خط بکشید، و بگویید "دیدید که به هدف زدم؟"

"افسانه چیزیست که ما دین دیگری را میخوانیم، گمراه کسی است که مخالف عقاید خود را میخوانیم".

4. تشکر

نوشته
    4,583
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    861
    آپلود
    199
    گالری
    331

نقل قول نوشته اصلی توسط aurlito نمایش پست
    3- خدا اصلا وجود ندارد.
    با سلام

به نظر شما این فرض واقعا درسته ؟ ..خب اگه خدایی وجود نداشت پس من و تو رو کی خلق کرد ؟ اینهمه نعمت رو چه کسی پدید اورد ؟ و ................ .....پس این فرض کلا غلطه ..!!

منتظر پاسخگویان عزیز هستیم ....

6. تشکرها 2

نوشته
    458
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خب اگه خدایی وجود نداشت پس من و تو رو کی خلق کرد ؟
    جواب اینه که ما خلق نشدیم ما تکامل یافتیم. اگه میگید سلول اولیه از کجا اومده، از برخورد شهاب سنگها. شهابسنگها از کجا اومدن از ستاره ها. ستاره ها از کجا اومدن از فعالیتهای هسته ای بعد از بیگ بنگ. بیگ بنگ از کجا اومده از نقطه تکینگی. نقطه ی تکینگی از کجا اومده، معلوم نیست. اما اگر خدا رو به نقطه ی تکینگی ربط بدیم:
    1- قرار نیست که خدا در مراحل جلوتر دخالت کرده باشه.
    2- خدا میشه خدای شکافها که غیرمنطقیه چون این خدا نقض داره. شاید واقعا خدا نقض داره و خدای تکینگیه؟ تصمیم با مومنه.
    اینهمه نعمت رو چه کسی پدید اورد ؟
    اینها هم محصول تکاملن. ما مناسب با این نعمات پدید اومدیم نه این نعمات مناسب با ما. سیرکلیشن هم مثل قبل هست.
    پس این فرض کلا غلطه
    اگر خدا وجود داره و مهربونه چرا اینهمه گشنگی، بدبختی، قحطی، خشکسالی، فقر، جنگ، و غیره در دنیا وجود داره؟ پس کلا این فرض غلطه!
    تیری را به سمت یک دیوار شلیک کنید، وقتی به دیوار برخورد کرد دور آن یک خط بکشید، و بگویید "دیدید که به هدف زدم؟"

"افسانه چیزیست که ما دین دیگری را میخوانیم، گمراه کسی است که مخالف عقاید خود را میخوانیم".

8. تشکرها 2

نوشته
    100
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Aurlito نمایش پست
    جواب اینه که ما خلق نشدیم ما تکامل یافتیم.
    این قضیه رو به عنوان فرضیه طرح کردین یا نظر شخصیتون هست؟ چون پست دیگه ای در تاپیک دیگه از شما :
    خدا هرچیز خوبه داده به اونها. حتی آب و هوای خوب! "عجب!!!!!!!!!!!!" نداره.

.
    اگر خدا وجود داره و مهربونه چرا اینهمه گشنگی، بدبختی، قحطی، خشکسالی، فقر، جنگ، و غیره در دنیا وجود داره؟ پس کلا این فرض غلطه!
    داستان قشنگیه:

مردی برای اصلاح سر و صورتش به آرایشگاه رفت.
    در حال كار گفتگوی جالبی بین آنها در گرفت.
    آنها دربارة موضوعات و مطالب مختلف صحبت كردند، وقتی به موضوع «خدا» رسیدند. آرایشگر گفت : من باور نمی كنم خدا وجود داشته باشد.
    مشتری پرسید: «چرا باور نمی كنی؟
    »
    آرایشگر پاسخ داد : كافی ست به خیابان بروی تا ببینی چرا خدا وجود ندارد. به من بگو، اگر خدا وجود داشت آیا این همه مریض می شدند؟
    آیا بچه های بی سرپرست
    پیدا می شدند؟
    اگر خدا وجود می داشت، نباید درد و رنجی وجود داشته باشد.
    نمی توانم خدای مهربانی را تصور كنم كه اجازه می دهد این چیزها وجود داشته باشد.

مشتری لحظه ای فكر كرد، اما جوابی نداد، چون نمی خواست جر و بحث كند. آرایشگر كارش را تمام كرد و مشتری از مغازه بیرون رفت.
    به محض این كه از آرایشگاه بیرون آمد، در خیابان مردی را دید با موهای بلند و ژولیده و ریش اصلاح نكرده.
    مشتری برگشت و دوباره وارد آرایشگاه شد و به آرایشگر گفت:
    «می دانی چیست، به نظر من آرایشگرها هم وجود ندارند.»
    آرایشگر با تعجب گفت:
    چرا چنین حرفی می زنی؟ من این جا هستم، من آرایشگرم. من همین الان موهای تو را كوتاه كردم.
    مشتری با اعتراض گفت:
    نه ! اصلاً آرایشگری وجود ندارد، چون اگر وجود داشتند، هیچ كس مثل مردی كه آن بیرون است، با موی بلند و كثیف و ریش اصلاح نكرده پیدا نمی شد.
    آرایشگر گفت :اتفاقاً، آرایشگرها وجود دارند! موضوع این است كه مردم به ما مراجعه نمی كنند.
    »
    مشتری تأیید كرد: دقیقاً ! نكته همین است .
    خدا هم وجود دارد! فقط مردم به او مراجعه نمی كنند و دنبالش نمی گردند.
    برای همین است كه این همه درد و رنج در دنیا وجود دارد.

البته این جواب مطابق با این نوع فرمایش شما داده شد، در مورد وجود خدا، در تاپیکهای فراوانی بحث شده که از زوایای دیگه ای آن را بررسی میکند.

ویرایش توسط hesam_1 : ۱۳۸۸/۱۲/۲۴ در ساعت ۲۱:۰۰
    صبح که از خواب برمیخیز یم دوراه پیش روی ماست:باز بخوابیم و رو یاهایمان را ببینیم یا برخیزیم و رویاها را واقعیت بخشیم

هرچند حال و روز زمین و زمان بد است..یک تکه از بهشت در اغوش مشهد است..حتی اگر به اخر خط رسیده ای..اینجا برای عشق شروعی مجدد است

نوشته
    458
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

این قضیه رو به عنوان فرضیه طرح کردین یا نظر شخصیتون هست؟ چون پست دیگه ای در تاپیک دیگه از شما :
    من اگنوستیک هستم. اعتقاد خاصی ندارم.
    خدا هم وجود دارد! فقط مردم به او مراجعه نمی كنند و دنبالش نمی گردند.
    یعنی اگر من الان به خدا مراجعه کنم امکان داره دیابت من رو که امکان داره در دهه ی چهل زندگیم بهم کیدنی دیسفانکشن و کوری و لیمب امپیوتیشن اعطا کنه، درمان کنه؟ (گرچه من برای اطاعت از دستورات خداوند دیابت گرفتم. و دیگه این اشتباه سخیف رو مرتکب نخواهم شد.) نه دوست من علم به کمکون میاد اما خدا نه. بعضیا میگن خدا به وسیله ی علم به کمکمون میاد. اینهم نظریه ای هست برای خودش اما نظریه ی اولیه از صحت و سقم بیشتری برخورداره.

11. تشکرها 2

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aurlito نمایش پست
    من اگنوستیک هستم. اعتقاد خاصی ندارم.

یعنی اگر من الان به خدا مراجعه کنم امکان داره دیابت من رو که امکان داره در دهه ی چهل زندگیم بهم کیدنی دیسفانکشن و کوری و لیمب امپیوتیشن اعطا کنه، درمان کنه؟ (گرچه من برای اطاعت از دستورات خداوند دیابت گرفتم. و دیگه این اشتباه سخیف رو مرتکب نخواهم شد.) نه دوست من علم به کمکون میاد اما خدا نه. بعضیا میگن خدا به وسیله ی علم به کمکمون میاد. اینهم نظریه ای هست برای خودش اما نظریه ی اولیه از صحت و سقم بیشتری برخورداره.
    خداوند خالق علم هست

علم کشف میشه همون طور که خدا بیشتر کشف میشه
    حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

13. تشکرها 2

نوشته
    458
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

علم کشف میشه همون طور که خدا بیشتر کشف میشه
    نظر علما فرق میکنه. علم که بیشتر پیش میره خدا محدودتر میشه. دلایل غیر خدایی بیشتری یافته میشن.

15. تشکرها 2

نوشته
    122
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    1
    گالری
    38

اصلا شما به یه چیزی دقت نکردید........هیچ وقت " خدا" با " از " نمیاد.....یعنی معنایی

نداره بگیم " خدا از کجاست"

دیدار یار غائب دانی چه ذوق داردابری که در بیابان برتشنه ای ببارد

نوشته
    273
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

جواب اینه که ما خلق نشدیم ما تکامل یافتیم. اگه میگید سلول اولیه از کجا اومده، از برخورد شهاب سنگها. شهابسنگها از کجا اومدن از ستاره ها. ستاره ها از کجا اومدن از فعالیتهای هسته ای بعد از بیگ بنگ. بیگ بنگ از کجا اومده از نقطه تکینگی. نقطه ی تکینگی از کجا اومده، معلوم نیست.
    شما خودتان جواب خود را دادید که نمیدانید singularity از کجا امده

انسانها دارای اختیار هستند چرا کارهای انسانها را به خدا نسبت میدهید

نظر علما فرق میکنه. علم که بیشتر پیش میره خدا محدودتر میشه. دلایل غیر خدایی بیشتری یافته میشن.
    این بستگی به این داره که از خدا چه نوع تلقی ای دارید!
    چیزی را که شما در ذهنتان ساختید و اسم ان را خدا گذاشتید با خدایی که ما میشناسیم فرق میکنه بهتر است کتابی را در زمینه خداشناسی مطالعه کنید تا متوجه این بشید که وقتی ما از خدا یاد میکنیم منظورمان چه وجودی است
    بهتر است از این به بعد از لفظ خدا در کلمات خود استفاده نکنید چون ما منظور دقیق شما را متوجه نمیشیم بهتر است مثلا از لفظ افریننده یا خالق یا ... استفاده کنید
    ویرایش توسط فقیر : ۱۳۸۸/۱۲/۲۴ در ساعت ۲۲:۲۹

هیچ مسولیتی در مورد صحت نوشته هایم یا سایر فعالیت هایم بر عهده نمیگیریم

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری