صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بهشت بریم که چی؟؟ ( سوال و جواب ) جالبه ..بیا بخون !!!

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

بهشت بریم که چی؟؟ ( سوال و جواب ) جالبه ..بیا بخون !!!

بسمه تعالی

بهشت بریم که چی؟؟

سلام
    متن زیر پرسش و پاسخی است که با یک کاربر اینترنتی داشته ام امیدوارم پاسخگوی سوالی از سوالات دوستان عزیز باشد (لازم یه ذکر است که چون از ایشان کسب اجازه نکرده بودم لذا به جای نام ایشون از کاربر اینترنتی استفاده نمودم )

کاربر اینترنتی : سلام یک سوال بپرسم
    گیرم محشر شده جنت و جهنمی بود تکلیف همه روشن شد بعد چی می شه ؟؟ اگه چیزی همون طور که هست بمونه که بی معنیه ؟؟

سخن آشنا : دوست عزیز من هم می تونم برای پاسخ سوالتون یک سوال ازتون بپرسم ؟ شما چرا غذا می خورید ؟؟ چه لزومی داره ادم غذا بخوره ؟؟

کاربر اینترنتی : خوب من نیاز دارم از جایی برای حیات منبع انرژی کسب کنم و به همین خاطر غذا می خورم . البته متوجه نشدم سوال شما چه توجیهی از سوال من میتونه باشه! من میگم مثلا اگه من هر چی بخوام فراهم باشه دیگه تلاش بی معنیه و اگه تلاشی نباشه زندگی بی معنی! قبول دارین؟
    خوب حالا رفتیم جزا وپاداشمونو گرفتیم بعدش چی! اگه اونجا ابدیه چه لذتی داره!؟

سخن آشنا : پس به نظر شما هم انسان غذا می خوره چون به اون نیاز داره و با خوردن غذا نیازش برطرف می شه و همین براورده شدن نیاز بهترین دلیل برای خوردن غذا هستش درسته ؟؟

کاربر اینترنتی : بگذریم فکر کنم یا منظورم رو نتونستم برسونم یا شما متوجه نشدید خوب نیاز وجود داره که سعی در برطرف کردنش می کنیم .
    اگه نباشه ؟؟ یعنی نیازی حس نشه ؟؟ چون همه چی هست و در دسترس

سخن آشنا : دوست عزیز بنده متوجه منظور شما شده ام و از قصد این سوالات رو مطرح نمودم حالا بیشتر توضیح می دم ببینید انسان غذا می خوره چون با غذا خوردن نیاز گرسنگیش رفع می شه ارضای این نیاز فقط با میل نمودن غذا ممکنه و اگه این کار رو نکنه مشکلات زیادی براش به بار می اد نزدیکی به خدا که نصیب انسانهای مومن می شه یک نیاز انسانه اما این نیاز از اون نیازهایی که لذت بدست اوردنش همیشگیه وقتی که انسان به این نیاز خودش دست پیدا نمود هیچ چیز براش تکراری و خسته کننده و … نمی شه چون تکراری وجود نداره هر چی بخواد هست حالا اگه گفته بشه خوب به این لذت نرسه چی می شه جواب می دیم خیلی راحته در یک مثال خیلی کوچک غذا خوردن فقط ۴ یا ۵ روز غذا نخورید تا متوجه بشید اگه انسان به نیازش پاسخ نده چه بلایی سرش می اد

کاربر اینترنتی : سلام از پاسختون خیلی ممنونم.باید اعتراف کنم جواب به تمام معنا بود.هرگز فراموش نمی کنم. دعا می کنم هر کی هستید شایسته همین لطف الهی که گفتید باشید. بازم سپاسگذارم

.
    سخن آشنا : خداوند را شاکرم که این توفیق را به بنده داد که پاسخ سوال شما از طریق بنده

نویسنده: سخن آشنا

ویرایش توسط حکمتی فرد : ۱۳۸۸/۱۲/۲۵ در ساعت ۲۲:۴۸

2.  

نوشته
    606
    حضور
    20 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

من با مثال غذا اصلا قانع نشدم .
    یکی بیشتر توضیح بده ؟؟؟؟؟؟

۩۩۩... پس بگذارید سرسپردگی به خداوند لباس درونتان باشد نه نمایش بیرون...در پنهان ترین لایه های روحتان باشد، نه آواز آشکار لبهایتان.... بگذارید سرسپردگی به خداوند در میان استخوان دنده هایتان باشد...۩۩۩

نوشته
    273
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاید اگر کسی به یک تابلو نقاشی نصفه نیمه نگاه کنه پیش خودش فکر کنه که این نقاشی پوچ است یا نقاش چیز بیهوده ای افریده ولی اگر به تمام تابلو نقاشی نگاه کنه متوجه زیبایی نقاشی و منظور نقاش میشه

بهشت رفتن غایت هدف انسان نیست بلکه رسیدن به خدا و خدایی شدن غایت هدف انسان است
    خدا هر موجودی با توجه به استعدادهایی که ان موجود داره در مکانی قرار میدهد تا به کمالش برسه و انسان را نیز با توجه به استعدادهایی که داره مثل عقل و اختیار به زمین فرستاده تا به اختیار خود مسیر تکامل را طی کنه
    اگر دقت کنید میبینید ما نه فرشته ای میبینیم نه بهشتی نه جهنمی لازمه اختیار و انتخاب ازاد هم ندیدن و ایمان اوردن است و هنر هم به این است
    هر موجودی به زبان بی زبانی بعضی از زیبایی های پروردگار به نمایش میگذاره ولی انسان کامل مثل منشور زیبایی ها یا اینه تمام نمای الهی است که میتواند تمام زیبایی های پروردگار به نمایش بگذاره

هیچ مسولیتی در مورد صحت نوشته هایم یا سایر فعالیت هایم بر عهده نمیگیریم

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط حکمتی فرد نمایش پست
    بسمه تعالی

بهشت بریم که چی؟؟

کاربر اینترنتی : سلام یک سوال بپرسم
    گیرم محشر شده جنت و جهنمی بود تکلیف همه روشن شد بعد چی می شه ؟؟ اگه چیزی همون طور که هست بمونه که بی معنیه ؟؟

کاربر اینترنتی : ...... من میگم مثلا اگه من هر چی بخوام فراهم باشه دیگه تلاش بی معنیه و اگه تلاشی نباشه زندگی بی معنی! قبول دارین؟
    خوب حالا رفتیم جزا وپاداشمونو گرفتیم بعدش چی! اگه اونجا ابدیه چه لذتی داره!؟
    :rose:

این که گفته می شود " اگر در بهشت همه چیز همون طوری بمونه بی معنیه " یا " اگر بهشت ابدیه چه لذتی داره " و جملاتی مانند این ها به دلیل این است که ما عالم دنیا و آخرت را با هم مقایسه می کنیم و گمان می کنیم هر چیزی که این جا لذت بخش است در آن جا هم لذت بخش است و ... در حالي كه نظام آخرت كاملاً متفاوت با نظام دنيا است.

به بیان دیگر ؛ اینگونه سوالات به خاطر مقايسه آن عالم و نظام آن با نظام دنيا است. در دنيا بسياري از چيزها تكراري مي‌شود. انسان پس از مدتي از چيزها خسته و دلزده مي‌شود. به همين خاطر گفته اند كه انسان در دنيا، دنبال چيزي است كه ندارد و دلزده از آن چيزي است كه دارد. اما نظام آخرت با دنيا متفاوت است، هيچ چيز در بهشت حالت تكرار ندارد و همه چيز تازه است، گويي هيچ مورد مشابه در گذشته ندارد.

روشن است كه وقتي تكرار نباشد، دلزدگي و خستگي هم معنا دارد. اگر انسان تا ابد و هميشه با چيزهاي تازه روبرو شود، هيچ گاه خسته نخواهد شد. در واقع جاودانگي در بهشت، چيزي است كه خواستة فطري و دروني انسان است كه هر كسي در درون خود هميشه آن را مي‌خواهد و عالم آخرت و بهشت، پاسخ به اين خواستة فطري و درونيانسان است.

نعمت‌هاي بهشت كه به صورت مادي بيان گرديده است، با نعمت‌هاي دنيوي تفاوت كلي دارد، چرا كه آن نعمت‌ها در وصف نمي‌گنجد. در بهشت آنچه انسان اراده كند، تحقق و وجود مي‌يابد. نعمت‌ها و لذت‌ها در بهشتبه خواست انسان وجود مي‌يابد و انسان چيز خسته كننده و تكراري طلب نمي‌كند. مانند انسان نيكوكار كه در دنياكار نيك و شايسته و كمك به ديگران مي‌كند. اين حالت هيچ گاه موجب خستگي و دلزدگي انسان نمي‌شود، اگر چه تا ابد ادامه يابد. گذشته از آن كه نعمت‌هاي معنوي و روحاني در بهشت وجود دارد و همه چيز به صورت خالص هست، بر خلاف دنيا كه لذت‌ها و غم‌ها و مشكلات هيچ كدام خالص و هميشگي نيست.

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط حکمتی فرد نمایش پست

کاربر اینترنتی : ...... من میگم مثلا اگه من هر چی بخوام فراهم باشه دیگه تلاش بی معنیه و اگه تلاشی نباشه زندگی بی معنی! قبول دارین؟

در مورد این قسمت از سوال باید گفت
    این مطلب از مقایسه نظام دنیا و آخرت شکل گرفته است.در حالی که تلاش و کوشش برای این دنیا است .در این دنیا است که با تلاش و کوشش به زندگی خود معنا می دهیم و سعی می کنیم با تلاش به هدفمان برسیم اما در آخرت نتیجه این تلاش و کوشش هایمان را مشاهده می کنیم.
    این که در روایات داریم ، دنیا مزرعه آخرت است ؛ اشاره به هین مطلب دارد.

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

بهشت بریم که چی؟؟  ( سوال و جواب  ) جالبه ..بیا بخون !!! بهشت بریم که چی؟؟

بهشت بریم چون جهنم خیلی گرمه!!!!!

ویرایش توسط محمد طه : ۱۳۸۹/۰۴/۰۵ در ساعت ۰۰:۵۰

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام.
    بهشت بریم چون بالاخره یه جایی باید بریم.
    نمیشه بگیم :ما میخواهیم همینجا بمونیم چون اختیارش دست ما نیست.
    اگه نخوایم بریم با زور میبرن ولی با زور نمیگن میخوای کجا بری ولی باید بری...
    :salavat10:

شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

واقعا حالا که بهشت رفتیم ، خوب چقدر از نعمت های بهشتی استفاده کنیم .. آخرش که چی ؟
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Enerji نمایش پست
    واقعا حالا که بهشت رفتیم ، خوب چقدر از نعمت های بهشتی استفاده کنیم .. آخرش که چی ؟
    سلام
    پست یک رو نخوندید؟؟
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

11. تشکر

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

حرام است دنیا برای اهل آخرت

و حرام است آخرت برای اهل دنیا

و حرام است آخرت و دنیا برای اهل خدا

حضرت محمد

حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

13. تشکر

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)