صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: انتخاب یا انتصاب؟

نوشته
    136
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    0

انتخاب یا انتصاب؟

انتصاب یا انتخاب ولایت فقیه؟

من در مورد این دو نظریه مطالعاتی داشتم
    حالا با همه اون تفاسیر کدوم نظریه درسته؟

هرکس مرا بشناسد او را برای کارهای پسندیده برگزینم
    هرکس مرا دوست بدارد او را (به بلا) مبتلا کنم
    هر آنکه من دوستش بدارم او را میکشم
    هرکس را من بکشم بر من خونبهایی دارد
    وصال خود را خونبهایش قرار میدهم

مستدرک الوسائل.ج 18،ص 419

2.  

نوشته
    1,447
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    69

به نظر شخصی من یکی از مشکلات ما این است که نمی توان به یک شخصیت از دو دید نگاه کرد
    دید اول :شخص رهبر در نظام جمهوری اسلامی ایران (دید سیاسی و اجتماعی)
    دید دوم: شخص ولی فقیه در نظام الهی (دید دینی و الهی یا شرعی)

من هم خیلی دنبال این موضوع رفتم اما نتیجه ای نگرفتم چون در کتاب هایی که خواندم در هیچ یک تعریف یکسانی را نداشتند
    ویرایش توسط ابو محمد : ۱۳۸۹/۰۱/۰۸ در ساعت ۰۰:۲۶ دلیل: حذف موارد خارج از نیاز
    مسابقه قرآني براي كانوني ها

▌▬◄جام حذفی کانون گفتمان قرآن►▬▐

منتظر حضور گرمتان هستيم...

نوشته
    261
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

خوب اينكه سوال خيلي عجيبي نيست.
    ولايت فقيه از سوي حكومت انتصاب مي شود ( بدون دخالت مردم و برخلاف نظر و راي انها ) و بر خدا و امام زمان منتصب مي شود!
    (خدا بخواهد نخواهد اين وليه فقيه منتصب از سوي اوست و امام زمان هم بخواهد نخواهد مجبور است قبول كند كه وليه فقيه از سوي او نيابت دارد. و هر كار درست و غلطي هم به اسم امام زمان نوشته مي شود!!)
    نکته ای از البرت انيشتين :
    دو چيز را پاياني نيست : يکي جهان هستي و ديگري حماقت انسان. البته در مورد اولي مطمئن نيستم ولي در مورد دومي شکي ندارم!

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط deja vu نمایش پست
    خوب اينكه سوال خيلي عجيبي نيست.
    ولايت فقيه از سوي حكومت انتصاب مي شود ( بدون دخالت مردم و برخلاف نظر و راي انها ) و بر خدا و امام زمان منتصب مي شود!
    (خدا بخواهد نخواهد اين وليه فقيه منتصب از سوي اوست و امام زمان هم بخواهد نخواهد مجبور است قبول كند كه وليه فقيه از سوي او نيابت دارد. و هر كار درست و غلطي هم به اسم امام زمان نوشته مي شود!!)
    با سلام.
    (انتصاب)
    مثل پست های قبل بی منطق و مدرک حرف میزنید. اما اونچه که بر من مهمه وظیفه پاسخگوییه....از هر مبحثی کوتاه بیام تو این مبحث سکوت نمیکنم....
    ولایت فقیه از سوی خداوند متعال و امام زمان انتخاب میشه....مرد فقط به حکومت ولی فقیه تحقق میدند...
    اگر اینطور که شما میگید باید مرد رای بدن پس خدا در ولایت داشتن حضرت محمد هیچ کاره بودند!!! چون مردم حضرت محمد رو قبول داشتن پس شد پیامبر و ولایت داره...نه برادر....حکومت از آن خداست و آن را به هر کس که بخواهد و شایسته باشد میدهد....
    اگر شما مدرکی محکمی دارید که این حرف ها رو میزنید مشتاقم ببینم...هر چند....

امام خمینی (ره) :

ما میگوییم تا شرک و کفر هست،مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم...

نوشته
    1,030
    صلوات
    110
    تعداد دلنوشته
    2
    حضور
    29 روز 9 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط .:mobarez:. نمایش پست
    با سلام.
    (انتصاب)
    مثل پست های قبل بی منطق و مدرک حرف میزنید. اما اونچه که بر من مهمه وظیفه پاسخگوییه....از هر مبحثی کوتاه بیام تو این مبحث سکوت نمیکنم....
    ولایت فقیه از سوی خداوند متعال و امام زمان انتخاب میشه....مرد فقط به حکومت ولی فقیه تحقق میدند...
    اگر اینطور که شما میگید باید مرد رای بدن پس خدا در ولایت داشتن حضرت محمد هیچ کاره بودند!!! چون مردم حضرت محمد رو قبول داشتن پس شد پیامبر و ولایت داره...نه برادر....حکومت از آن خداست و آن را به هر کس که بخواهد و شایسته باشد میدهد....
    سلام علیکم

شما هم مانند آن دوستمان بی منطق صحبت می کنید ،حضرت محمد بن عبدالله (صل الله علیه و آله) از جانب خداوند مبعوث گردید و این رسالت را به مردم رساند که من پیامبر خدا هستم ،در ابتدا عده زیادی مخالفت کردند ولی با گذشت زمان فهمیدند که کلام محمد ،کلام خداوند است.
    اینگونه دفاع کردن از ولی فقیه صحیح نیست و نتیجه معکوس دارد .
    در ضمن کشور ما قانون اساسی دارد که ولی فقیه جزیی از آن می باشد و باید طبق قانون وظایفش را انجام دهد.
    من حیدریم...

سَر به سَرم مگذارید...

نوشته
    261
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

ولایت فقیه از سوی خداوند متعال و امام زمان انتخاب میشه....
    چطور انتخاب مي شود؟
    مرد فقط به حکومت ولی فقیه تحقق میدند...
    اگر مردم نتوانند تحقق ببخشند چه؟ اگر مردم مانند ساير كشورهاي دنيا يا ايران قبل از 30 سال ( يا مردم عربستان بعد از مرگ پيامبر ) با يكي بيعت كردند كه صلاحيت نداشت ! آيا بازهم مردم به حكومت خدا تحقق بخشيدند؟
    اگر اینطور که شما میگید باید مرد رای بدن پس خدا در ولایت داشتن حضرت محمد هیچ کاره بودند!!!
    اتفاقا ما هم بحثمان همين است. ولايت دست مرذدم نيست كه امروز مي آيند و مي گويند اين آققا ولايت دارد.
    ولايت دست خداست. خدا هم وليانش را در زمين انتخاب كرده است. به همراه هر كدام هم نشانه اي مي فرستد تا مردم دچار اشتباه نشوند.
    ولي خدا پيامبر است نشانه اش هم معجزه است!!
    چون مردم حضرت محمد رو قبول داشتن پس شد پیامبر و ولایت داره...نه برادر....حکومت از آن خداست و آن را به هر کس که بخواهد و شایسته باشد میدهد....
    اتفاقا اشتباه شما همين است! خدا حكومت را به هر كس دوست داشته باشد نمي دهد. خدا در قرآن خود مي گويد :
    ما سرنوشت هيچ امتي را تغيير نمي دهيم مگر آنكه خود انها بخواهد.
    اينهمه پيامبر آمدند و نتوانستند حكومت تشكيل بدهند ! آيا خدا انها را شايسته حكومت ندانسته است! يا فرعون لياقتش از ساير انبياء بيشتر بوده كه به وي حكومت داده به انها نداده!!
    بيخود با اين حرفهاي پوچ خودتان را گول نزنيد! وقت ماهم نگيريد!
    مدركي محكمتر از اينكه يك نفر حاكم كه بايد خود تابع قانون اساسي يك كشور باشد انتصابش خلاف قانون بوده است!
    نکته ای از البرت انيشتين :
    دو چيز را پاياني نيست : يکي جهان هستي و ديگري حماقت انسان. البته در مورد اولي مطمئن نيستم ولي در مورد دومي شکي ندارم!

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

مطلب

نقل قول نوشته اصلی توسط deja vu نمایش پست

چطور انتخاب مي شود؟
    يا ايها الذين امنوا اطيعوا الله و اطيعوا الرسول و اولى الامر منكم (نساء 59)
    همه مفسران شيعه در اين زمينه اتفاق نظر دارند كه منظور از اولوا الامر، امامان معصوم ميباشند كه رهبرى مادى و معنوى جامعه اسلامى ، در تمام شئون زندگى از طرف خداوند و پيامبر (صلى الله عليه و آله و سلم ) به آنها سپرده شده است ، و غير آنها را شامل نمى شود، و البته كسانى كه از طرف آنها به مقامى منصوب شوند و پستى را در جامعه اسلامى به عهده بگيرند، با شروط معينى اطاعت آنها لازم است نه به خاطر اينكه اولواالامرند، بلكه به خاطر اينكه نمايندگان اولواالامر مى باشند.
    (تفسير نمونه جلد 3)
    اگر مردم نتوانند تحقق ببخشند چه؟ اگر مردم مانند ساير كشورهاي دنيا يا ايران قبل از 30 سال ( يا مردم عربستان بعد از مرگ پيامبر ) با يكي بيعت كردند كه صلاحيت نداشت ! آيا بازهم مردم به حكومت خدا تحقق بخشيدند؟
    هرگز!!! اگر مردم به حکومت ولی فقیه تحقق نبخشند چیزی از ولایت فقیه کم نمیشود...در این مورد حضت علی (ع) رو مثال میزنم...ایشان از طرف خدا ولایت داشت و حکومت ایشون توسط خدا مشروعیت داشت ولی مردم حکومت ایشون رو قبول نداشتن....آیا این باعث میشه که امام علی دیگر ولایت نداشته باشد و مشروعیت نداشته باشد؟!!!
    مطمئنا به حکومت الهی و حکومت حق تحقق نبخشیده اند.....

اتفاقا ما هم بحثمان همين است. ولايت دست مردم نيست كه امروز مي آيند و مي گويند اين آققا ولايت دارد.
    ولايت دست خداست. خدا هم وليانش را در زمين انتخاب كرده است. به همراه هر كدام هم نشانه اي مي فرستد تا مردم دچار اشتباه نشوند.
    ولي خدا پيامبر است نشانه اش هم معجزه است!!
    ما هم همین رو میگیم....ما میگیم نظر نظره امام زمانه...
    اتفاقا اشتباه شما همين است! خدا حكومت را به هر كس دوست داشته باشد نمي دهد. خدا در قرآن خود مي گويد :
    ما سرنوشت هيچ امتي را تغيير نمي دهيم مگر آنكه خود انها بخواهد.
    اينهمه پيامبر آمدند و نتوانستند حكومت تشكيل بدهند ! آيا خدا انها را شايسته حكومت ندانسته است! يا فرعون لياقتش از ساير انبياء بيشتر بوده كه به وي حكومت داده به انها نداده!!
    بيخود با اين حرفهاي پوچ خودتان را گول نزنيد! وقت ماهم نگيريد!
    اینکه خدا به هر که دوست داشته میدهد...منظور این نیت که هر کسی با هر شرایطی باشه..قطعا اینگونه باشه حکمت خدا زیر سوال میره...در ضمن شما به کلمه شایسته تو سخنان من دقت نکردید....
    ما کسی رو گول نمیزنیم....بلکه فقط حقیقت رو بیان میکینم...
    اگه وقت ندارید پست بی مورد نزنید.!

این مورد هم که پیامبران نتونستند حکومت تشکیل بدن در مورد حضرت علی بیان کردم...بی مطالعه حرف نزنید...
    مدركي محكمتر از اينكه يك نفر حاكم كه بايد خود تابع قانون اساسي يك كشور باشد انتصابش خلاف قانون بوده است!
    این رو هم در خصوصی و هم تو عمومی پروفایلتان توضیح دادم...و شما هم در آخرین جواب من جوابی نداید....بی خود مغلطه نکنید...مدرک دارید صحبت کنید...
    امام خمینی (ره) :

نوشته
    42
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    6 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    36
    آپلود
    0
    گالری
    0

مثل این که مبارز حربه ای جز این که دیگرونو به بی منطقی متهم کنه نداره!
    من براشون از قانون اساسی و جاهای دیگه مدارک محکم آوردم آقایون به جای جواب دادن هم نظر منو پاک کردن هم نقل قول رو تو اون بحث بستن! با این کارتون فهمیدم که همه حرفاتو شعاره و همتون بی منطقید
    معنی ولایت فقیهتونم خوب فهمیدیم
    واقعا که براتون متاسفم

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

عصبانی

نقل قول نوشته اصلی توسط گلستان قرآن نمایش پست
    سلام علیکم

شما هم مانند آن دوستمان بی منطق صحبت می کنید ،حضرت محمد بن عبدالله (صل الله علیه و آله) از جانب خداوند مبعوث گردید و این رسالت را به مردم رساند که من پیامبر خدا هستم ،در ابتدا عده زیادی مخالفت کردند ولی با گذشت زمان فهمیدند که کلام محمد ،کلام خداوند است.
    اینگونه دفاع کردن از ولی فقیه صحیح نیست و نتیجه معکوس دارد .
    در ضمن کشور ما قانون اساسی دارد که ولی فقیه جزیی از آن می باشد و باید طبق قانون وظایفش را انجام دهد.
    سلام دوست عزیز.
    من هم نگفتم حضرت محمد از جانب خدا مبعوث نشد...ولی سخنان دوستمون این نتیجه رو میرسوند......
    ما هم نگفتیم ولی فقیه به وظیفه اش عمل نکنه!....
    یاحق.

امام خمینی (ره) :

نوشته
    1,279
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    4
    گالری
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedar نمایش پست
    مثل این که مبارز حربه ای جز این که دیگرونو به بی منطقی متهم کنه نداره!
    من براشون از قانون اساسی و جاهای دیگه مدارک محکم آوردم آقایون به جای جواب دادن هم نظر منو پاک کردن هم نقل قول رو تو اون بحث بستن! با این کارتون فهمیدم که همه حرفاتو شعاره و همتون بی منطقید
    معنی ولایت فقیهتونم خوب فهمیدیم
    واقعا که براتون متاسفم
    من میگم بی منطق یا دوستان؟!!!!
    شما هم هر مدرکی داری بیار..اگه پاک کردن تو پروفایلم بنویس اگه اونجا هم پاک شد تو خصوصی برام بفرست تا ثابت کنم کی با منطق حرف میزنه.
    یاحق.

امام خمینی (ره) :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری