جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا روابط دختران و پسران در زندگي آينده آن‌ها تأثير خواهد گذاشت؟

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  4,648
  مورد تشکر
  1,949 پست
  حضور
  7 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  0
  گالری
  38

  آيا روابط دختران و پسران در زندگي آينده آن‌ها تأثير خواهد گذاشت؟
  هو المحبوب

  آيا روابط دختران و پسران در زندگي آينده آن‌ها تأثير خواهد گذاشت؟


  جواب آن بي تريد مثبت است ، اما تأثير آن در افراد متفاوت است و بستگي به محيطي كه زندگي مي كند ، خانواده ، نوع رابطه و چیزهای دیگر دارد .دختران و پسراني كه به طريق غير مشروع با فردي از جنس مخالف، رابطه دوستانه برقرار مي‌كنند، از جهات مختلف، آسيب مي‌بينند. آسيب‌ها هرچند متوجه دختر و پسر است، اما دامنه و شدت آن درباره دختران بيش‌تر است. آسيب‌ها عبارتند:


  1ـ آسيب رواني: گاهي دختري به پسري علاقه‌مند شده و حتي خود را در اختيار وي قرار مي دهد، پس از بي‌وفايي پسر و ترك وي، به شدت دچار سرخوردگي گرديده و گاهي تا مرز افسردگي و بيماري‌هاي شديد رواني پيش مي‌رود. نيز اعتماد چنين شخصي از جنس مخالف به خاطر بي وفايي هايي كه در نتيجه آن ارتباط ديده ، سلب خواهد شد و در زندگي آينده نمي تواند متعادل باشد.

  2ـ آسيب‌هاي اجتماعي: دختري كه در شهري كوچك با پسري ارتباط دارد و ارتباط آن آشكار مي شود، چنين شخصي جايگاه و شخصيت اجتماعي خود را از دست مي‌دهد و تحقير مي‌شود، حتي اگر ازدواج كند، نمي‌تواند زندگي متعادلي داشته باشد،‌ زيرا از طرف همسر و خانواده شوهر سرزنش مي‌شود و به هر بهانه‌اي، روابط قبلي وي را به رخش مي‌كشند. اين پديده مي‌تواند تهديدي براي نهاد خانواده در جامعه و افزايش ميزان طلاق باشد.

  3ـ آسيب تربيتي: دختري كه با پسر يا حتي پسراني ارتباط دارد، جايگاه خود را به عنوان فردي شايسته براي تربيت، در ذهن اولياي خانه و مدرسه و حتي دوستانش از دست مي‌دهد. چنين دختري از سير تعليم و تربيت عقب مي‌ماند. يا برخي از راهكارهاي تربيتي كه پذيرا نمي گردد.

  4ـ آسيب معنوي: دختري كه به صورت نامشروع با پسري رابطه دارد، با گناه و معصيت، از خداوند دور شده و از نظر اخلاقي نيز آسيب مي بيند.او ديگر از عبادت خود لذت نمي‌برد و احساس گناه و ملامت درون، روح او را آزار مي‌دهد، مگر آن كه توبه كند و راه پاكي را پيشه سازد.

  5- ضعيف شدن حس اعتماد: دختران و پسراني كه بر اثر آشنايي در خيابان يا محيط هاي ديگر و ايجاد علاقه و دوستي بين آنها ، به ازدواج اقدام مي كنند ، گاهي در زندگي آينده دچار بي اعتمادي مي شوند ؛ زيرا با خود مي گويند همسر او كه به راحتي با او دوست شده و با او ارتباط برقرار كرده است ، آيا امكان ندارد كه قبلا با ديگري نيز دوست شده باشد؟ اين فكر هميشه براي زوجين آزار دهنده است و در روابط و تصميم هاي زندگي نيز خود را به صورت هاي مختلف نمايان مي سازد.حتي اگر به ازدواج ختم نشود ، چون خود با اين مسئله مواجه بوده است ، احتمال مي دهد كه شايد همسر او نيز با شخص ديگر پيش از ازدواج رابطه داشته است.اين مسئله در سطح كلان نيز ، به حس اعتماد اجتماعي نيز آسيب مي رساند. در جامعه اي كه روابط پنهان دختران و پسران گسترده باشد ، براي كسي كه مي خواهد ازدواج نمايد و با دختر پاك زندگي مشترك را آغاز كند ، هميشه اين دغدغه را دروجود دارد كه آيا اين دختر با شخص ديگر پيش از او رابطه نداشته است ؟

  بر طبق آمارها طلاق نيز در ازدواج هاي خياباني زياد صورت مي گيرد. كساني كه به راحتي دوست مي شوند و ازدواج مي كنند و بي آنكه از ارزش و اهميت بنيان خانواده آگاه شوند ، آن را به راحتي ترك مي كنند.
  علاوه بر اين گاهي اتفاق مي افتد كه دختر و پسري در اثر اين گونه ارتباط ها ، علاقه مند به هم مي شوند ، اما به دلايل متعدد اين ارتباط ها به ازدواج ختم نمي شود . چنين افرادي حتي پس از ازدواج نيز عشق و علاقه دوست خياباني را در دل دارند و به طور طبيعي نمي توانند وظايف خود را به عنوان يك همسر در درون خانواده به انجام برسانند.


  منبع: http://www.a-ahkam.blogfa.com/ 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  2,352
  مورد تشکر
  7,529 پست
  حضور
  28 روز 17 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  14  یقینا" نباید منکر اثر شد حالا شما تفکیک هم کردین ولی بیاین به اونایی که در این مسیرند مژده بدیم که اراده انسان قوی ست و میتواند از تجربیات گذشته استفاده کنند و در زندگی که تشکیل داده اند یا خواهند داد با حرکت درست تاثیر ارتباط غلط را خنثی کنند.


  آيا روابط دختران و پسران در زندگي آينده آن‌ها تأثير خواهد گذاشت؟ 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  57
  مورد تشکر
  156 پست
  حضور
  1 ساعت 18 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  0
  گالری
  0  بسمه تعالی
  مدتی قبل برای یكی از همسایگان ما اتفاقی افتاد كه نقل آن را در اینجا مناسب دیدم.
  در همسایگی ما زن و مردی با یكدیگر زندگی می كردند كه حدود شانزده سال از ازدواج آنها می گذشت و در عین حال زندگی آرام و بی سر و صدائی داشتند و مانند بیشتر زنان و مردان این جامعه، خوشی ها و ناخوشی های زندگی را با یكدیگر تقسیم می كردند.
  اما بعد از مدتی متوجه شدیم كه زندگی آنها به یكباره متحول شده؛ آن مرد دیگر آن مرد سابق نبود. به هیچ عنوان تحمل دیدن همسرش را نداشت و از هر نوع شكنجه و آزار و اذیتی در حق همسرش فروگذار نبود و كار را به جائی رسانده بود كه روزی وسایل همسرش را در وسط حیاط جمع كرد و همه را به آتش كشید.
  وقتی از علت این امر جویا شدیم متوجه شدیم كه این مرد بعد از حدود شانزده سال زندگی مشترك با همسرش، با خبر شده كه همسرش قبل از ازدواج با او، با مرد دیگری رابطه دوستی داشته.
  نكته قابل تامل این كه همان دوست سابق، نتوانسته بود این جریان را برای همیشه در قلب خود مخفی كند و آن را برای یكی از دوستان خود نقل نموده بود و او هم برای شوهر این زن مطلب را بیان كرده بود و زندگی آنها را تبدیل به جهنمی سوزان كرده بود.
  اینگونه دوستی ها با حیا و عفت و تقوی ناسازگار است و چیزی جز عذاب دنیا و آخرت به همراه نمی آورد. چرا باید بعضی از ما كارهائی را انجام دهیم كه زندگی دنیوی و اخروی ما را تحت الشعاع خود قرار دهد.
  در مقابل هم افرادی را به چشم دیده ام كه زمینه چنین گناهانی برای آنها فراهم شده ولی آنها برای رضای خدا از این لذت زودگذر دنیائی دست شسته اند و من مطمئنم كه پاداش الهی این عمل را در زندگی خود به چشم خواهند دید. 4. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  90
  مورد تشکر
  191 پست
  حضور
  11 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  در تایپکی همچین سوالی رو مطرح کرده بودم :
  آیا رابطه و دوستی با جنس مختلف در دانشگاه و... اشکالی دارد ؟
  http://www.askquran.ir/showthread.php?t=19271

  اینجا بهتر جواب سوالم رو گرفتم .
  تشکر


 5. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  44
  مورد تشکر
  116 پست
  حضور
  5 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  اگر دختری با پسری دوست باشد و بعد قطع رابطه کند و چند وقت بعد با پسر دیگری ازدواج کند، باید از رابطه ی گذشته ی خود به همسرش بگوید؟ آیا پنهان کردن رابطه ی گذشته اشکالی دارد؟ 6. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  3,774
  مورد تشکر
  9,004 پست
  حضور
  42 روز 15 ساعت 23 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0  نقل قول نوشته اصلی توسط saba89 نمایش پست
  اگر دختری با پسری دوست باشد و بعد قطع رابطه کند و چند وقت بعد با پسر دیگری ازدواج کند، باید از رابطه ی گذشته ی خود به همسرش بگوید؟ آیا پنهان کردن رابطه ی گذشته اشکالی دارد؟

  با سلام و درود


  گناه و اشتباهی مرتکب شده و باید آن را با توبه ای جدی و محکم، و عذرخواهی از درگاه خداوند جبران نماید.


  و اصلا لزومی به بازگو کردن آن نزد دیگران، حتی کسی که می خواهد با او ازدواج کند، نیست.


  اقرار و اعتراف به گناه فقط در درگاه الهی جایز است. لذا نباید در مورد آن با دیگران صحبت کند خصوصا اگر ازدواج کرده و زندگی جدید را شروع کرده است.


  أَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ أَبیها، وَ بَعلِها وَ بَنیها، وَ السِّرِ المُستَودَعِ فیها، بِعَدَدِ ما أَحاطَ بِهِ عِلمُک


  خدایا! صلوات و درود تو بر فاطمه، و بر پدر فاطمه، و بر همسر فاطمه، و بر دو پسر فاطمه، و بر آن سرّی که در فاطمه به ودیعه نهاده ای؛ به آن تعداد که علم تو آن را در بر می گیرد.
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود