صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بسته شدن بخت

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

بسته شدن بخت

بسته شدن بخت 1

نظرات مختلفی که عزیزان بالخصوص(دختران) در مورد اینگونه روابط دارند برخی از این دوستان بر این باورند که چون الان تو این زمونه دختر و پسرا خودشون دست بکار میشن و خودشون همسر آیندشون انتخاب میکنند پس کسی که سرش پائین باشه واین گونه روابط نداشته باشه براش خواستگار پیدا نمیشه !یعنی برا آدم هایی مثل ما که سن ازدواجمون بالا رفته و اگر همین منوال پیش بره موهامون مثل دندونامون سفید میشه . و با این طرز فکر نوعی ناامیدی و افسردگی تو درونشون بوجود اومده و دست به کاری میزنن که نباید بزنن یعنی(دنبال روابط نامشروع میرن)؟اما من میخوام از این عزیزان این سوال بپرسم که آیا دوستان عزیزی که این طرز فکر دارین از کجا معلوم بر فرض اینکه شما رفتین دنبال این نوع روابط و یه نفر برا خودتون پیدا کردین: پسری که با شما در ارتباط است بخواد با شما ازدواج کنه ؟چون هر انسان عاقلی اینو میدونه که اگه یه دختری بهش پیشنهاد ازدواج میده با خودش فکر میکنه حتما این دختر یه ایرادی داره که اومده به من پیشنهاد ازدواج میده چون طبیعت و عرف اینه که مرد همیشه از زن خواستگاری میکنه ؟ و بر فرض اینکه ازدواج کرد آیا بعد از ازدواج هزاران مشکل پیش نمیاد وپسر نمیگه که خودت اومدی گفتی بیا منو بگیر و هی تو سرتون بزنه و هزاران مشکل دیگه که من ساده ترین مشکل گفتم ؟

راه حل و جواب این پست میزارم برا پست بعدیم و منتظر نظرات شما در این مورد هستم موفق باشید.

http://www.a-ahkam.blogfa.com/post-43.aspx

2.  

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

بسته شدن بخت 2

زمانی که رابطه بین دختران و پسران نامحرم در جامعه شیوع پیدا کرد و یک امر عادی جلوه داده شد به تدریج همانطوری که تجربه و طبع برخی انسان ها نشان داده شده است زنان شوهر دار و مردان متاهل به این گناه مبتلا میشوند در نتیجه دختری که امروز با پسر جوانی ارتباط برقرار کرده و باعث انحراف او شده در آینده دختر و یا زنی با همسر و یا پسرش دوست میشود و زندگی او را متلاشی میکند آتشی که این خانم امروز روشن میکند و شعله آن زندگی دیگران را میسوزاند فردا زندگی خودش را میسوزاند و آن را تیره و تار میکند متاسفانه در این نوع روابط کسانی که روابط نامشروع داشتند بعد از ازدواج اگردر زندگی با همسرش اختلاف پیدا کند خیلی زود به دنبال کسی که قبل از ازدواج با او در ارتباط بوده یا سراغ یکی دیگر میرود بر همین اساس

رسول گرامی اسلام(ص)میفرماید: یا زارع السیئات انت تحصد شوکها و حسکها(ای کسی که بدی ها را کشت میکنی خار و تیغ آن را خودت درو خواهی کرد)

و حضرت علی(ع)میفرماید :کسی که برای برادر مومن چاهی را بکند خداوند او را در آن چاه خواهد افکند.
    منابع:نهج الفصاحه حکمت2083. کنزالعمال ج16 ص3 – غررالحکم فصل77 شماره 1133 –روابط دختران وپسران ص106

http://www.a-ahkam.blogfa.com/post-44.aspx
    ویرایش توسط حکمتی فرد : ۱۳۸۹/۰۱/۰۱ در ساعت ۲۰:۳۹

نوشته
    521
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام،

البته مطالبی که قرار دادید به تاپیک ربط چندانی نداشت ... ولی در کل بخت هر کس به تدبیر و اندیشه و تصمیم هایی که در زندگی می گیره بستگی داره و اینکه فلانی بختش بسته اس مطلبه درستی نیست ، یا شخص خودش یا اطرافیان باعث این مشکل میشن یا امتحان خداست برای شما ...
    در مورد دوستی قبل ازدواج هم بهانه اس که گفته میشه شاید در آینده کسی رو پیدا نکنیم و از الان دوست بشیم و ... برای من هم پیش اومده که در دانشگاه دختری کاملا محجبه برای دوستی با من پیش قدم شد ولی من اصلا قبول نکردم ، شاید خیلی از شماها بودید قبول می کردین و می گفتین دختر خوب و مذهبیه هست خدا رسونده ! ولی این رو بدونید که دختری اگر حیا داشته باشه این پیشنهاد رو نمیده و اینکه از نشانه های ایمان ، حیاست ... و فقط به خاطره محجبه بودن نمیشه کسی رو خوب دونست ( و یا بد ) دل هر شخص ( چه زن و چه مرد ) باید حجاب داشته باشه که از پی اون حجاب ، در ظاهر هم میاد و الا حجاب مطلب سنگینیه و تمام رفتارهای ما رو پوشش میده ... این ارتباط کاملا اشتباه و تباه کننده اس ، ته دل آدم میگه برو شاید خوب باشه ولی تلقین شیطانه برای من هم شیطان داشت می گفت که دوست بشو دختر زیبا و مذهبیه ، ولی گول شیطان رو نخوردم از همه دوستان هم خواهش می کنم که محکم باشند در زندگی در مقابل وسوسه شیطان .

وبلاگ جدیدم: http://security-defense.blogfa.com

نوشته
    60
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط faghir22 نمایش پست

سلام،

البته مطالبی که قرار دادید به تاپیک ربط چندانی نداشت ... ولی در کل بخت هر کس به تدبیر و اندیشه و تصمیم هایی که در زندگی می گیره بستگی داره و اینکه فلانی بختش بسته اس مطلبه درستی نیست ، یا شخص خودش یا اطرافیان باعث این مشکل میشن یا امتحان خداست برای شما ...
    در مورد دوستی قبل ازدواج هم بهانه اس که گفته میشه شاید در آینده کسی رو پیدا نکنیم و از الان دوست بشیم و ... برای من هم پیش اومده که در دانشگاه دختری کاملا محجبه برای دوستی با من پیش قدم شد ولی من اصلا قبول نکردم ، شاید خیلی از شماها بودید قبول می کردین و می گفتین دختر خوب و مذهبیه هست خدا رسونده ! ولی این رو بدونید که دختری اگر حیا داشته باشه این پیشنهاد رو نمیده و اینکه از نشانه های ایمان ، حیاست ... و فقط به خاطره محجبه بودن نمیشه کسی رو خوب دونست ( و یا بد ) دل هر شخص ( چه زن و چه مرد ) باید حجاب داشته باشه که از پی اون حجاب ، در ظاهر هم میاد و الا حجاب مطلب سنگینیه و تمام رفتارهای ما رو پوشش میده ... این ارتباط کاملا اشتباه و تباه کننده اس ، ته دل آدم میگه برو شاید خوب باشه ولی تلقین شیطانه برای من هم شیطان داشت می گفت که دوست بشو دختر زیبا و مذهبیه ، ولی گول شیطان رو نخوردم از همه دوستان هم خواهش می کنم که محکم باشند در زندگی در مقابل وسوسه شیطان .

به نظر من خانمی که واقعا در دل هم محجبه باشه هیچ وقت پیشنهاد دوستی نمیده !
    با نظر شما در مورد بسته شدن بخت موافقم و همه اتفاقات به خودمون برمیگرده یا اطرافیانمون و خدا همیشه بهترینهارو برای بنده هاش می خواد

نوشته
    57
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

نظر شما متین ولی اینو هم بگین مگه حضرت خدیجه چنین کاری رو نکرد با این تفاوت که اون واسطه داشت ولی ما چون به کسی اعتماد نداریم مجبوریم خودمون این کارو بکنیم . درسته دختر حیا داره و این کار براش مشکله مثلامن خودم خیلی علاقه دارم به طلبه ها اومدن هم خواستگاریم ولی جور نشده نه اینکه من نخواستم خودشون بهونه های الکی گرفتن که اگه بشنوین خودتون باورتون می شه بالاخره برامون دعا کنین . من اگه روزی با غیر طلبه ازدواج کنم تا آخر عمرم به خداوند می گم که من طلبه خواستم ولی شما ندادین چون دختری که زندگی طلبگی رو انتخاب می کنه قید خیلی چیزا رو می زنه التماس دعا

نوشته
    74
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    بنده 1 درصد با بسته شده بخت موافقم
    99 درصد خود انسان بايد دنبالش بره بعدش هم ما خودمان مقصريم . مطمئن باشيد اگر توكل ، تلاش ، كوشش ، همت ، سعي باشه 100 درصد كه چه عرض كنم ميليون ها درصد موفق خواهيم شد
    اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي دل بي تو به جان آمد وقت است كه باز آيي

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

سلام
    جناب حکمتی فر ! من هیچ تناسبی بین عنوانی که برای تاپیک گذاشتید و پست های شما ندیدم.

اما در مورد بسته شدن بخت که موضوع تاپیک است می توان گفت

بخت در لغت به معناي حظّ ، بهره و قسمت است .
    بخت به معنای حدوث چيزي بدون استناد به علت است .
    دانشمندان وجود علل مجهولي ، چون بخت و اتفاق را محال مي دانند.
    خواجه نصير طوسي معتقد است كه آن چه اتفاق و بخت ناميده مي شود داراي علل و اسباب نهاني و مستور است كه حقيقت آن بر ما روشن نيست و از آن جا كه همه موجودات عالم تابع علل غايي هستند و علل فاعلي خاصي آن ها را ايجاد كرده است كه ما نسبت به آن علل آگاهي نداريم , سپس نمي توانيم به چيزي با عنوان بخت معتقد باشيم و آن را از حيطه علل و اسباب دور بدانيم .(1)

به طور كلي اعتقاد به بخت اعتقاد به امري موهوم و خرافی است

سرنوشت انسان ها در دست خدا و در گرو عمل او است و این که بخت کسى را بسته اند، اعتقادى عوامانه و مردود است.

انسان ها به دلایل خاص و بعضاً نامعلوم، در طول زندگى خود دچار تحوّلاتى مى شوند که در عالم خلقت امرى طبیعى و متداول به نظر مى رسد. بعضى داراى همسر خوب و زندگى مرفه مى شوند و بعضى کاملاً برعکس و بعضى بسیار دیر ازدواج مى کنند و بعضى دیگر چنین موقعیتى را پیدا نخواهند کرد. همه این موارد دارای علل و عوامل خاص خود است . ما اگر بتوانیم علت حوادث و پیش آمد ها را شناسایی کنیم و آنها را به خوبی در زندگی به کار گیریم ، زندگی خوبی خواهیم داشت.

پس موفقیت یا عدم موفقیت ما در زندگی در گرو شناخت صحیح و عمل بر طبق آن است.

برخی از عواملی که در زندگی ما تأثیر دارند ، عوامل معنوی هستند که از جمله آنها دعا است .
    دعای نیک که از اولیاى الهى صادر شود و نیز دعاى پدر و مادر در حق فرزند و نیز دعاى معلم در به دست آوردن توفیقات تأثیر حتمى دارد. ولى دعا هایی که برعلیه افراد نوشته یا خوانده شود ، اگر چه در مقطع خاصى ممکن است تأثیر گذار باشد، ولى نمى تواند زیان جدّى وارد کند.

خداوند در قرآن بعد از بیان این که قوم یهود از دو فرشته ،‌ چیزهایی را یاد گرفتند تا با آن میان مرد و همسرش تفرقه ایجاد کنند؛ مى فرماید: ولى هیچ گاه نمى توانند بدون اجازه خداوند به انسان زیان برسانند. (2)

پس خواست الهی موثر است ، بنابراین می توان با دعا هایی که از طرف پیشوایان دینی وارد شده است ، آثار زیان بخش بعضی از چیز ها مانند دعای بد یا چشم زخم را بی اثر کرد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    پی نوشت :
    1- سيد مصطفي حسيني دشتي , معارف و معاريف , ج 3 ص 71 .
    2-بقره (2) آیه.

نوشته
    1,095
    حضور
    10 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    197
    آپلود
    13
    گالری
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    با عرض سلام
    اولا برای خواهرم که دوست داشت با طلبه ازدواج کنه ( خادم شهدا ) باید عرض کنم یاد بگیریم که به خواست و رضای خدا راضی باشیم حال چه طلبه و چه غیر طلبه مهم اینه که سعادتیکه خدا برای هر بنده محبوبش در نظر داره انجام بشه و باید به رضای خدا راضی بود.
    البته امیدوارم خودم هم اینو یاد بگیرم این مطلب رو که عرض کردم خودم دانش آموز این کلاسم.
    در ارتباط با بخت
    در نظر عوام بخت بمعنی طالع نیک و بد است.
    متاسفانه عده ای با مردم فریبی و با سحر و جادو دارند دیگران را سر کیسه و بد بخت می کنند.
    که لازم است اینجا عرض کنم که چه کسانیکه به ورد و اورادی که دعا نامش گذارده اند پناه ببرد و چه کسانیکه این اوراد را به مردم می دهند هر دو گروه مشرکند و اگر با علم به مفهوم آن اقدام کنند عذرشان بدرگاه الهی به این سادگیها پذیرفته نشده در عین اینکه این اوراد سراسر حق الناس است.

در یک طرف دیگر حضور بخیل و حسود نیز موثر است و این مطلب از لحاظ علمی هم اثبات گردیده.
    و من شر النفاسات فی العقد

و سومین دلیل عقب افتادن زمان ازدواج همانطوریکه دوستان گفتند اعمال خود فرد است که مقدر را تغئیر می دهد که می تواند مقدری نیک و یا بد باشد.

یاحق
    اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَ عَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُمْ
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَعلی اولاد الحسین عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

نوشته
    57
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام خدمت bina88 من با نظر شما موافقم من هم فقط گیر ندادم به طلبه هر چی خدا بخواد ان شاءالله که هممون موفق باشیم

نوشته
    17
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با عرض سلام

من یه حرفایی خدمت جناب کیمیاگر(عضو وفادار )داشتم بنده شخصآ از اینکه پیشنهادازدواج از خانم به آقا مطرح بشه کاملآ مخالفم و معتقدم بر خلاف قانون خلقت هستش.اما به نظر خودتون شما راجع به اون خانمی که به شما پیشنهاد داده کمی بد قضاوت نمی کنید؟اگه اون خانمی که بهتون پیشنهاد داده پیشنهادش با عنوان دوستی بوده میتونم بگم واقعآ حق با شماست که اینچنین بد راجع به اون قضاوت کنید اما اگه پیشنهاد ایشون برا ازدواج بوده شما نباید انقدر راحت راجع به بندگان خدا قضاوت کنید شاید اون خانم کلی برای خودش خواستگار داشته اما چون شما رو انسانی پاک و با ایمان و قابل اعتماد میدونسته با خودش فکر کرد که شاید همسر بهتر از شما نتونه پیدا کنه و کمی عجله کرد و شایدم از روی اینکه بنده خدا کسی رو قابل اعتماد نمیدونسته خودش بدون واسطه پیش قدم شد.بنابراین شما نباید با خودتون فکر کنین اون خانم اگه واقعآ با حیا بودش همچین کاری نمیکرد یا چرا فکر نمی کنید که شاید از روی علاقه زیادی که به شما داشته واقعآ فقط محبت شما به دل ایشون نشست و ایشون به خاطر اینکه به کسی اعتماد نداشت بدون واسطه همچین کاری رو کرد و خودش پیش قدم شد.اگه شما احادیث اهل بیت علیه السلام رو مطالعه فرموده باشد متوجه خواهید شد که ما هیچ وقت مجاز نیستیم راجع به بندگان خدا سوظن(بدگمانی)داشته باشیم حالا شما به هر دلیلی ایشون رو نپذیرفتید اون به خودتون بستگی داره اما تمام حرفم اینه که شماها که آقایون مذهبی هستید دیگه چرا به خودتون اجازه میدید انقدر زود راجع به بندگان خدا قضاوت کنید.
    دلم بیمار و لب خاموش و رخ زرد

همه سوز و همه داغ و همه درد

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری