صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آرزوی ازدواج

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

آرزوی ازدواج

آرزوی ازدواج

سلام
    پرسشگر : خوب هستین؟ خوش به سعادت شما. راستش اول که توی این سایت اومدم فکر می کردم محیطی باشه که سودی نداشته باشه. اما از وفتی به لطف خدا پیام‌های گروهی شما رو دریافت می‌کنم، هر روز چیزهایی یاد میگیرم که به خدا نزدیکتر میشم. از خدا و بعد هم از شما سپاسگزارم.
    دلیل اینکه پیام می دم اینه. من یه دختر ۲۳ ساله هستم . درسم تموم شده کار می کنم و به لطف خدا شرایط خوبی دارم. تو دلم پر از عشق خدا و اهل بیت هست. اما سر در گمم . ۳ تا خواهر دارم.پدر و مادرم همه زندگی به ما ها رسیدن.خواهر دیگم ۲۱ سالشه. ما مدتی خارج بودیم و اون خواهرم برای ادامه درسش موند. الان یک سراومده ایران و حال و هوای اونجا رو گرفته. مادر و پدرم غصه می‌خورن . امروز دیگه خیلی دلم گرفته . نمی دونم خدا از چه کاریم ناراحته که دعام رو گوش نمیده. اما دعای مادرم .گریه هاشم نمی شنوه؟
    اروزی مادر پدرم اینه که ما زندگی تشکیل بدیم و ازدواج کنیم. اما شرایطش جور نمیشه. هرچی از خدا میخوام کسایی رو که صلاح می دونه سر راهمون بگذاره و دل خانواده ام رو شاد کنه. نمی کنه. مادرم سیده . همش دعا و نماز و قران می خونه. از غصه ما مریض شده.
    تو رو به ابروی حسین . برای ما دعا کنین. تو رو به خدا یه راهی نشونم بدین. یه طوری دعا کنین.
    تو رو خدااااااااااااااااااااااا اااا

پاسخ : خانم …. ابتدا لازمه از لطف و اعتماد شما کمال تشکر رو بنمایم
    خواهرم این موضوع را باید به شما متذکر شوم که تقدیر هر کس را خداوند به گونه ای آفریده است و زمان ازدواج شما و یا خواهرهایتان به دست شما نیست بلکه باید صبر کنید و ببینید که خداوند متعال چه صلاح و خیری در پیش دارد. پس باید به قضا و تقدیر اعتقاد داشته باشید و به خدا توکل کنید که انشاءا… هر زمان که خود خداوند صلاح دانست و خیر شما در آن بود ازدواج کنید و از خداوند همسری با ایمان و با اخلاق خوب بخواهید. پس نباید شما خودتان را ناراحت کنید و از لطف خداوند ناامید نشوید زیرا خداوند در قرآن می فرماید آنان که امکان ازدواج برایشان فراهم نیست، راه عفت در پیش گیرند تا خداوند از فضل خود آنان را بی نیاز کند شما می توانید با توضیح این موارد به مادرتان او را نیز متقاعد نمایید که صبر همراه دعا رو در پیش بگیرند هنوز از شماکه سنی نگذشته است و باید عفاف و متانت خود را حفظ کنید زیرا مواردی است که می توان با رعایت آنها آقایان را به خود جلب کنید زیرا مردها چه بد و چه خوب خانم باوقار و باایمان را می پسندند و باید شما این موضوع را در نظر بگیرید. و همچنین در مجالس زنانه شرکت کنید و از خود رفتار خوبی نشان دهید و مرتب و با ادب باشید و صبر را پیشه کنید تا انشاءا… قسمت خوبی نصیبتان شود
    هر وقت بی کار بودید خودتان را به کارهای هنری و یا ورزشی مشغول کنید تا دیگر به این مسأله فکر نکنید و خودتان را هم اذیت نکنید. در کلاس های ورزشی شرکت کنید تا روحیه تان شاداب باشد و اگر به کلاسهای هنری هم علاقه دارید سرخودتان را گرم کنید تا دیگر فرصتی برای فکرکردن به این مسائل را نداشته باشید.در مورد خواهرتان هم شما به عنوان خواهر بزرگتر بیشترین تاثیر را می توانید در او داشته باشید به روشهای غیر مستقیم و اگر شرایطش وجود داشت مستقیم و با محبت سعی کنید عواقب راهی که در پیش گرفته را برای او روشن نمایید سپس دعا کنید که انشاء الله خودش به عواقب روشی که در پیش گرفته پی برده و مسیر خود را عوض نماید در پایان از خداوند می خواهم که انشاءا… هر چه زودتر شما و خواهرتان ازدواج کنید و همسری با ایمان و با اخلاق خوب نصیبتان شود.
    حرم حضرت معصومه هم رفتم حتما دعا گویتان خواهم بود

منبع: http://fekrejavan.ir/521.html

نویسنده: سخن آشنا

2.  

نوشته
    74
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    البته بنده كوچكتر از اون هستم كه كسي را بخواهم راهنمايي كنم
    ولي به نظر بنده شما مي تونيد حالا علاوه بر زيارت حضرت معصومه عليهما السلام
    يه زيارت بريد مشهد مقدس خدمت شاه خراسان امام علي بن موسي الرضا عليه السلام
    و حاجتتون رو از ايشان بخواهيد . آقا حتماً حاجتتون رو مي دهند . انشاءالله
    اين حقير رو هم از دعاي خير فراموش نفرمائيد .
    اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي دل بي تو به جان آمد وقت است كه باز آيي

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    امیدوارم که هرچه زودتر حال مادرشون بهتر بشه
    فقط باید توکل داشته باشید
    در پناه حق

آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    12
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

شاد

سلام!!!كيه كي نخواهد با يك دختر مومن ومحبه وآگه وفهيم ازدواج نكنه اما سطح توقعات در بين دختر ها خيلي رفته بالا.ازدواج جوانان خيلي داره دير ميشه؟پدر ه ومادرها يكيم آسان بگيريد؟حتما نبايد در مراسمات آنچاني خودتون را نشان بدهيد؟؟؟چشم تو هم چشمي ديگر بس است؟؟؟
    عفت وپاكدامني فرزندان خود را دريابيد!!!!تا دير نشده؟؟؟؟
    يا مهدي(عج)
    ز اشك ديده نوشتم هزار نامه برايت
    مگر كه نامه بيچارگان جواب ندارد

نوشته
    57
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام خدمت دوستان ببخشید آقای غفاری همه این چنین نیستند مثلا خود من بارها طلبه اومده خواستگاریم باور کنید من همه چیز اونو قبول داشتم ولی اونا نه، به هیچ چیز هم گیر ندادم گفتم هر جوری خودتون راحتین با اینکه خودشون رو سرباز امام زمان هم معرفی می کنن ولی بعدش یه حرفایی می زنن که اصلا باورت نمی شه اصلا نمی دونن چی کار می کنن من که اصلا بابت کارشون حلالشون نمی کنم

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

شاد

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم شهدا نمایش پست
    با سلام خدمت دوستان ببخشید آقای غفاری همه این چنین نیستند مثلا خود من بارها طلبه اومده خواستگاریم باور کنید من همه چیز اونو قبول داشتم ولی اونا نه، به هیچ چیز هم گیر ندادم گفتم هر جوری خودتون راحتین با اینکه خودشون رو سرباز امام زمان هم معرفی می کنن ولی بعدش یه حرفایی می زنن که اصلا باورت نمی شه اصلا نمی دونن چی کار می کنن من که اصلا بابت کارشون حلالشون نمی کنم
    سلام!!!من هم موافق هستم با نظر شما.دختر خانم هايي نيز هستند كه توقع زيادي از همسرانشان ندارند.خوب اين جور افراد كم پيدا مي شوند اما هستند.مي توانيد دلايل خودتون را بنويسيد براي روشن تر شدن ما؟؟؟
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    57
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام مثلا یه طلبه وقتی که تنها هدفش درس خوندنش باشه و یه خانم بخواد کمکش کنه چرا قبول نکنه آخه من الان کارمند رسمی دفتر خدمات ارتباطی هستم شبی که ما با هم صحبت کردیم ایشون می گفتند من در حال حاضر هیچ درآمدی ندارم از من پرسید دوست دارم چه جوری مراسم ازدواج رو بگیرم منم بهش گفتم هر جوری شما بخواین آخه من از خانواده ای نیستم که از خیلی چیزا محروم باشم می دونم که پدر و مادرم مثل بقیه بچه هاشون برام سنگ تموم می زارن الان هم می خوام خدایش باور کنید من هیچ مشکلی ندارم نمی خوام فکر کنید اگه این حرفا رو می زنم خدایی نکرده عیبی وجود داره نه دوست د ارم با یه طلبه ازدواج کنم هیچ مشکلی ندارم فقط دارم حرفا مو که تا به حال به هیچ کس نگفتم به شما می گم البته این نظر یه نفر نیست تا الان خیلی ها اومدن این چنین حرفا رو زدن

9. تشکرها 2

نوشته
    115
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حکمتی فرد نمایش پست

سلام
    پرسشگر : خوب هستین؟ خوش به سعادت شما. راستش اول که توی این سایت اومدم فکر می کردم محیطی باشه که سودی نداشته باشه. اما از وفتی به لطف خدا پیام‌های گروهی شما رو دریافت می‌کنم، هر روز چیزهایی یاد میگیرم که به خدا نزدیکتر میشم. از خدا و بعد هم از شما سپاسگزارم.
    دلیل اینکه پیام می دم اینه. من یه دختر ۲۳ ساله هستم . درسم تموم شده کار می کنم و به لطف خدا شرایط خوبی دارم. تو دلم پر از عشق خدا و اهل بیت .....
    .....

نویسنده: سخن آشنا
    به نام خدا
    فکر نمی کنید مطرح کردن همچین موضوعاتی توهین به یه قشری باشه؟؟
    حالا یک نفر یه حرفی زده...گفتنش اینجا چه لزومی داره؟!!!!
    ویرایش توسط Sadat Mousavi : ۱۳۸۹/۰۳/۱۹ در ساعت ۱۸:۴۲

یا زهرا
    (س)

11. تشکر

نوشته
    61
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadat Mousavi نمایش پست
    به نام خدا
    فکر نمی کنید مطرح کردن همچین موضوعاتی توهین به یه قشری باشه؟؟
    حالا یک نفر یه حرفی زده...گفتنش اینجا چه لزومی داره؟!!!!
    سلام
    ببخشید من دخالت می کنم، یه پرسشگری سوالی رو مطرح کرده و با پاسخش اینجا نقل قول شده؛ بلکه برای دیگران هم مفید باشه. نه نامی از پرسشگر برده شده و نه به کسی یا به قشر خاصی توهین شده. به نظر شما این کجاش توهینه؟
    ویرایش توسط ايراني مسلمان : ۱۳۸۹/۰۳/۱۹ در ساعت ۱۹:۳۱

نوشته
    32
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوذر غفاري نمایش پست
    سلام!!!كيه كي نخواهد با يك دختر مومن ومحبه وآگه وفهيم ازدواج نكنه
    بعضیها نمی خواهند
    اگر همه یک عقیده داشتن که جامعه این شکلی نبود
    چشمان را بگو از انتظار خسته نشوید آفتاب همیشه پشت ابر نمی ماند.

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری