جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: افزایش طلاق از آثار روابط دختر و پسر

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

افزایش طلاق از آثار روابط دختر و پسر

یکی دیگر از پیامدهای منفی این گونه روابط که اگر خوشبین باشیم که منجر به ازدواج بشود افزایش طلاق این گونه روابط بعد از ازدواج است متاسفانه چون اینگونه ازدواج ها بر اساس احساسات- نگاه سطحی- بدون تعقل وآینده نگری است همچنین چون طرف مقابل فقط به قیافه فرد نگاه میکند و ظاهر گرایی میکند ودر آن موقع به آینده فکر نمیکند و فکر میکند که خوشبخت ترین دختر یا پسر دنیاست و فکر آینده اش را نمیکند که زندگی فقط عشق نیست خوراک میخواهد پوشاک میخواهد و خوشبین بودن به همدیگر و چیزهای دیگر... در نتیجه پیوندی که بدون رعایت این شرایط باشد بعد از مدتی که احساسات و عواطف و بازی با الفاظ کمرنگ شد و حقایق روشن گردید اختلافات و ناهماهنگی های دختر و پسر در موضوعات مختلف آشکار میشود و به تدریج منجر به طلاق میشود بر اساس یک یافته تحقیقاتی در آمریکا زوجهایی که قبل از ازدواج در رابطه بودند زندگی آنها با مشکلات عدیده ای روبرو میشود و منجر به طلاق میشود به گزارش ایسنا دکتر کوهان گفت :طبیعت ارتباطات آزاد این گونه روابط این است که زوجین چندان انگیزه ای برای حل درگیری و حمایت از مهارت های خود ندارند .

امام باقر(ع) از پيامبر(ص) نقل كرده: چهار چيز قلب را می ميراند: گناه بر روی گناه، زياد سخن گفتن با زنان (نامحرم)، بحث و مجادله با احمق و مجالست با ثروتمندان خوشگذران و عياش

منابع :وسائل الشیعه ج 14 ص 143 مکارم الاخلاق باب 8 فصل یک

http://www.a-ahkam.blogfa.com/post-34.aspx

نوشته شده توسط علی

2.  

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

و همچنین ازدواج هایی بوده که از همین روابط شروع شده و بدون هیچ مشکلی سال های سال ادامه داره ...
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

معمولا" در امور مشاوره وتربیتی آمار میگیرند طبق اون عمل میکنند نه موردی آقای انرژی

نوشته
    1,097
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shima2 نمایش پست
    معمولا" در امور مشاوره وتربیتی آمار میگیرند طبق اون عمل میکنند نه موردی آقای انرژی
    فکر کنم موارد زیادی باشه که جزء آمار حساب بشه .. خودم چندین مورد سراغ دارم .. آمار معتبر شما رو هم خوشحال میشیم ببینیم
    monthly quotes :
    حقیقت نیازمند نقد است ، نه ستایش. فردریش نیچه

Energy is everything and everything is energy

I dont understand why there is so much hate between Human Races and Religions

Become Übermensch

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

من از اساتید محترم نقل قول کردم ولی چشم پی گیر میشم .البته اساتید که میگم افرادی هستند که محک خورده اند نه یک مدرس صفر کیلو متر

نوشته
    521
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام،

در کل این رابطه مذموم و در اکثر ( ٪99) مواقع هم تباه کننده اس و طرف در مورد شما یک بدبینی نسبت به گذشته خواهد داشت ، که شاید با کسی دیگه هم بودید ... من متوجه نمیشم چرا به جای پاکدامنی ، روی لبه ی تیغ راه میرید ؟ ( در کل )

وبلاگ جدیدم: http://security-defense.blogfa.com

8. تشکرها 2

نوشته
    138
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

عشق پاك ترين احساس دنياس.عشق دوست داشتن فرده نه به خاطر ظاهرش كه بر اساس تمام زيبايي ها و كاستي هاي درونيش و تلاش براي بهتر شدن و جلب توجه معشوق.
    عاشقاي عشق حقيقي معمولا از طريق يه عشق زميني واقعي به خدا مي رسند.
    از نظر من اگه هر دو طرف واقعا عاشق باشن تمام مشكلات اهميتي ندارند.چه اشكالي داره كه دو نفر زندگيشون رو از هيچ شروع كنند؟اينجوري مي دونن قدر تك تك داشته هاي زندگيشون رو.
    تا شقايق هست زندگي بايد....

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

دوست من تکرو جان صحبت شما ربطی به بحث دوستان نداره بله عشق واقعی سکوی پرش است اینجا صحبت از عشق نیست بلکه بحث بر روابط کورکورانه است که خلل ایجاد میکند اگه عشق باشد که متارکه مفهوم ندارد عشق عامل وصل است نه وسیله فصل و جدایی .

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

موضوعات خیلی کمی دیده شده که پیامبران و امامان و بزرگان و صالحان بگویند فقط این موارد...

در مورد موضوع شما تنها این علت نیست که باعث طلاق می شود...

کار و مسکن و عوامل بسیار زیادی متناسب با آن رابطه وجود دارد که به نظر بنده حقیر آنها مهم ترند از روابط قبل از

ازدواج...

اما در مورد رابطه قبل از ازدواج و ناپاکی چشم و دل:

و خداوند نگاهی را که به خیانت بگردد می داند و از انچه درون سینه هاست داناست(سوره غافر)
    حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری