جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با اسلام آوردن، مخالف نژادپرستی شد

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

با اسلام آوردن، مخالف نژادپرستی شد

با اسلام آوردن، مخالف نژادپرستی شد

سلام بر شما
    من مالک هستم و جدیدا مسلمان شده‌ام. در خانواده‌ای نژاد پرست و متجاوز به عنف بزرگ شده و سال‌ها بدین گونه زندگی کرده‌ام. من از ‌آنجا که در خامی و نوجوانی به سر می‌بردم، درگیر جنبش نژاد پرستی شدم. اما با گذشت زمان و دور شدن از خانواده‌ام و نیز تاثیرات
    نژادپرستی، اعتقادم به نژادپرستی را از دست دادم و عملا مخالف نژادپرستی شدم و دیگر ملاک من برای قضاوت در مورد افراد، رنگ پوست یا زادگاهشان نبود.
    وقتی در انگلستان زندگی می کردم به مسائل سیاسی خاورمیانه، به ویژه مبارزه برای آزادی فلسطین، علاقمند شدم. از آنجایی که همیشه به تاریخ علاقه داشتم، تصمیم گرفتم درباره خاورمیانه و مسائل سیاسی بیشتر مطالعه کنم که البته این تصمیم، مرا به مطالعه درباره اسلام سوق داد. با اولین کتابی که در مورد اسلام خواندم مجذوب آن شدم در عین حال نمی‌توانستم به خوبی مطالب آن را بفهمم. بنابراین هر کتاب و جزوه‌ای که می‌توانستم درباره اسلام به دست بیاورم، را مطالعه می کردم.
    بعضی از مسائل ایمان اسلامی را با قلبم دریافت می‌کردم. وقت مطالعاتم درباره اسلام شروع شد ، به یک باره پاسخ همه سوالاتی را که درباره زندگی و مذهب داشتم، پیدا کردم. تمام چیزهایی که را که جستجو می کردم، یافتم. شک و تردیدهایی که درزمان مسیحی بودن با من بودند، با شناخت اسلام برطرف شدند.
    به لندن رفتم و در آنجا مسلمان شدم. به طور خلاصه، بعد از آن به آمریکا بازگشتم و در یکی از شهرهای آمریکا ساکن شدم. در آنجا امکان رفتن به کلاس و یادگیری بیشتر در مورد اسلام را نداشتم، اما از طریق مطالعه و تحقیق در اینترنت توانستم اطلاعاتم را درباره اسلام افزایش دهم و چیزهای بیشتری یاد بگیرم.
    با یک زن ا ز عربستان سعودی آشنا شدم. احساس کردم که او همان زنی است که می خواهم. خداوند همیشه در نظرم بود و از آنجایی که به دنبال انجام کارهای حلال بودم، از او تقاضای ازدواج کردم. در مورد مسایل فرهنگی که ممکن بود با یک زن عربی به وجود بیاید ،نگران بودم. اما همه خانواده اش می‌خواستند که در مورد دین من بدانند. الحمدالله خانواده‌ اش با ازدواجمان موافقت کردند. ما ازدواج کردیم و من اکنون در سواحل شرقی امریکا زندگی می کنم. در منطقه ای که بیشتر می توانم در مورد مذهبم یاد بگیرم. این جا من در جلسات مسلمانان شرکت می‌کنم. عربی را یاد گرفته‌ام و این به من کمک می‌کند تا برای ارتباط با همسرم که خیلی روان عربی صحبت می کند ، راحت‌تر باشم. الان آگاهی و شناخت دینی من افزایش یافته و امیدوارم که افراد بیشتری به اسلام روی بیاورند. دعوت مسیحیان به سوی اسلام یک نیاز جامعه کنونی و عنصر با اهمیتی است که من فکر می کنم در مورد آن کوتاهی شده است. داستان زندگی من نشان می دهد که با توکل به خداوند، هر کسی با هر نژاد و گذشته‌ای می‌تواند مسلمان باشد.

منبع: http://www.pedar.net/348.html

2.  

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    بله اینم تاثیر گذاری اسلام.
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    49
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

من چند وقته یه سوالی در این مورد برام پیش اومده که پس فلسفه ی وجود افرادی در اسلام به نام "سید " و "سادات " چیه ؟

نوشته
    2,578
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    5 روز 11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    140
    آپلود
    0
    گالری
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط smile نمایش پست
    من چند وقته یه سوالی در این مورد برام پیش اومده که پس فلسفه ی وجود افرادی در اسلام به نام "سید " و "سادات " چیه ؟
    إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ ﴿حجرات/۱۳﴾
    در حقيقت ارجمندترين شما نزد خدا پرهيزگارترين شماست

کسی در نزد خداوند برتر است که با تقوا تر باشد. پس در اسلام ملاک برتری انسانی بر انسان دیگر ، تقوا است.
    بنا بر این آیه و آیات و روایات دیگر تبعیض نژادی در اسلام هیچ گونه جایگاهی ندارد و از نظر اسلام کاملا مطرود است.

بنابراین انتساب به پيامبر نمي‏تواند توجيه كننده كم‏ترين تخلف باشد و اگر یکی از سادات تخلفی را انجام دهد از نظر قوانين و اجرای مجازاتش ،تفاوتي با ديگران ندارند.(حتی در برخی روایات داریم که اگر از سادات ، کسی مرتکب گناهی شود؛ گناهش دوبرابر حساب می شود.)

نيز اگر سادات در قيامت مستحق عذاب و جهنم باشند، كيفر خواهند ديد.

از نظر قرآن در قيامت همه علاقه‏ها و نسب‏ها قطع مي شود: "هنگامي كه در صور دميده شود، هيچ گونه نسبي ميان آن‏ها نخواهد بود".
    (مومنون/11)

اما این که چرا باید به سادات احترام گذاشت و چرا از دیگر مسلمان مشخص شده اند در این پست
    توضیحاتی داده شده است در صورتی که نیاز به توضیح بیشتر باشد در خدمتیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری