صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شما که به خدا و معاد معتقد نیستید، چرا وقتتون رو در این سایت تلف میکنین؟

نوشته
    100
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    1

پرسش شما که به خدا و معاد معتقد نیستید، چرا وقتتون رو در این سایت تلف میکنین؟

سلام،
    یه سوال ذهنم رو مشغول کرده؛ لطفا جواب بدین تا برام روشن بشه. دوستانی که نه به خدا اعتقاد دارند و نه معادی قائل هستند، چرا ارزش این یه ذره وقتی که دارند رو نمیدونن و وقتشون رو تو این سایت و سایتای دیگه برای ارشاد ما تلف میکنن؟(طبعا منظورم دوستانی که برای رفع شبهاتشون مراجعه میکنند، نیست.)
    لطفا جواب بدین،
    ممنونم
    ویرایش توسط hesam_1 : ۱۳۸۹/۰۱/۰۵ در ساعت ۲۱:۳۶
    صبح که از خواب برمیخیز یم دوراه پیش روی ماست:باز بخوابیم و رو یاهایمان را ببینیم یا برخیزیم و رویاها را واقعیت بخشیم

هرچند حال و روز زمین و زمان بد است..یک تکه از بهشت در اغوش مشهد است..حتی اگر به اخر خط رسیده ای..اینجا برای عشق شروعی مجدد است

2.  

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    سوالتون کمی نا مفهومه.
    اما این را بگم که ما توی سایت کسانی را داریم که از لحاظ اعتقادی از ما خیلی بالاتر هستند و شاید منکر بعضی چیزها به صورت زبانی هستند و این در حالی است که سعی این عزیزان اینه ما را با واقعیت آشنا سازند نه اینکه ما را منحرف کنن
    باز هم اگه میشه بیشتر در مورد سوالتون توضیح بدهید
    با تشکر
    آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    100
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangardkocholo نمایش پست
    ما توی سایت کسانی را داریم که از لحاظ اعتقادی از ما خیلی بالاتر هستند و شاید منکر بعضی چیزها به صورت زبانی هستند و این در حالی است که سعی این عزیزان اینه ما را با واقعیت آشنا سازند نه اینکه ما را منحرف کنن
    جدی؟

اگه میشه بیشتر در مورد سوالتون توضیح بدهید
    ببینین، منظورم اینه که برخی دوستان به یقین میگن خداوندی وجود نداره، یا معادی در کار نیست؛ خب، پس این دوستان اگه به پوچی زندگی دنیوی هم نرسیده باشن، باید وقتشون خیلی خیلی ارزش بیشتری براشون داشته باشه، چون فقط همین دنیا رو دارند!
    سوال اینه که چرا این وقت محدود و باارزششون رو با بچه های این سایت و سایتهای دیگه برای اثبات حرفشون تلف میکنن؟ (شاید در نهایت به منظوری که شما فرمودین، یعنی کلامی بودن ادعاشون (که خلاف عقیدشون هست) برسیم؟! )

صبح که از خواب برمیخیز یم دوراه پیش روی ماست:باز بخوابیم و رو یاهایمان را ببینیم یا برخیزیم و رویاها را واقعیت بخشیم

هرچند حال و روز زمین و زمان بد است..یک تکه از بهشت در اغوش مشهد است..حتی اگر به اخر خط رسیده ای..اینجا برای عشق شروعی مجدد است

5. تشکرها 3

نوشته
    1,487
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    4 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1164
    آپلود
    119
    گالری
    2

با سلام
    شما میگویید به یقین میگن و در اخر میگین به حرف من میگن خلاف عقیده شون هست.
    باید این ها را از خودشون بپرسید.من خودم به خدا و قیامت اعتقاد نداشتم ولی الان با کمک سایت و تحقیقاتی که در طی 7 سال گذشته انجام دادم و دیدار با علما و مناظره با این بزرگواران به خدا و قیامت اعتقاد کامل پیدا نمودم.

آفت دين سه چيز است، داناى بد كار و پيشواى ستم كار و مجتهد نادان‏
    حرکت کشتی نجات آدمیان احتیاجی به دریا ندارد.این کشتی روی قطره اشکی مقدس که برای حسین بن علی ریخته می شود می گذرد.علامه جعفری

نوشته
    1,447
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    69

شاید منظورتان با من تازه وارد هم باشد نمی دانم
    ولی به نظر من حتی وبگردی و وقت تلف کردن در این سایت بهتر از وب گردی و وقت تلف کردن در سایت های غیر اخلاقی هست
    لطفا این فرصت را از هیچ کس نگیرید
    مسابقه قرآني براي كانوني ها

▌▬◄جام حذفی کانون گفتمان قرآن►▬▐

منتظر حضور گرمتان هستيم...

نوشته
    100
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    1

شما میگویید به یقین میگن و در اخر میگین به حرف من میگن خلاف عقیده شون هست.
    یقین کلامی(هدف اثبات خلاف مورد)، عقیده باطنی

باید این ها را از خودشون بپرسید.
    بله، امیدوارم لطف کنن و جواب بدن

باید این ها را از خودشون بپرسید.من خودم به خدا و قیامت اعتقاد نداشتم ولی الان با کمک سایت و تحقیقاتی که در طی 7 سال گذشته انجام دادم و دیدار با علما و مناظره با این بزرگواران به خدا و قیامت اعتقاد کامل پیدا نمودم.
    1. منظورم دوستانی هست که هدفشون اثبات نبود... و مطالعه فراوان تشریف میارن، در پرانتز اشاره کردم

2.بحث من فایده ی آنها برای بقیه نیست! بحثم هدف اونهاست

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi28 نمایش پست
    شاید منظورتان با من تازه وارد هم باشد نمی دانم
    نه بزرگوار، همانطور که عرض کردم، منظورم حتی کسانی که برای امکان رفع شبهه مناظره میکنن هم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi28 نمایش پست
    ولی به نظر من حتی وبگردی و وقت تلف کردن در این سایت بهتر از وب گردی و وقت تلف کردن در سایت های غیر اخلاقی هست
    انشاالله در اینجا هدفتون وقت تلف کردن نیست، همین نظراتی که میدین، ممکنه برای دوستان مفید باشه. تشکر
    ویرایش توسط hesam_1 : ۱۳۸۹/۰۱/۰۵ در ساعت ۲۲:۵۳

نوشته
    409
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_1 نمایش پست
    سلام،
    یه سوال ذهنم رو مشغول کرده؛ لطفا جواب بدین تا برام روشن بشه. دوستانی که نه به خدا اعتقاد دارند و نه معادی قائل هستند، چرا ارزش این یه ذره وقتی که دارند رو نمیدونن و وقتشون رو تو این سایت و سایتای دیگه برای ارشاد ما تلف میکنن؟(طبعا منظورم دوستانی که برای رفع شبهاتشون مراجعه میکنند، نیست.)
    لطفا جواب بدین،
    ممنونم
    نمي دانم مخاطب شما من هم هستم يا خير. ولي به هر حال بعنوان کسي که حدود 3 سال است با اين سايت در ارتباطم نظر خودم را مي گويم:
    تا آن جا که ياد مي آورم به مطالعه ديني و فلسفي و کلامي علاقه فراوان داشته ام. نخستين کتابهاي ديني که خواندم کتابهاي شهيد دستغيب بود که در دوران راهنمايي مي خواندم تا بعدها که کتابهاي شهيد مطهري وارد حوزه مطالعه ام شدند و تا بعد که به کتب عربي و منابع دست اول اسلامي و منابع انگليسي رجوع مي کردم و مي کنم. در تمامي اين مدت آن چه براي من جالب تر از هر چيزي بود اين بود که اين حقيقتي که فراتر از اين دنيا تصوير مي شود چيست و واجد چه خصوصياتي است؟ بتدريج که پيشتر رفتم با قرائتهاي گوناگون از اسلام که مهمترينشان شيعه و سني هستند آشنا شدم و باز بتدريج توجه مطالعاتم معطوف اصل دين اسلام بطور اخص و عموم اديان بطور اعم شد.
    ماحصل مطالعاتم تاکنون اين بوده است که تمامي اديان چه آنها که ابراهيمي مي خوانيمشان و چه آنها که اديان غير وحياني و حتي اديان ابتدايي نظير اديان آفريقايي و سرخپوستي هستند همگي فراورده هاي اذهان آدميان در طول قرون و اعصار بوده اند. آن چه بعنوان خدا قلمداد مي شود حاصل تمناي قدرت و امنيت ذهن انسانهايي بوده است که در درون به چنين مامن امني شيفتگي نشان مي داده اند و مجهولات طبيعت را يکسر زاييده اراده و خواست او مي پنداشته اند.
    اما اين که مي گوييد چرا من با اين اعتقاداتم در اين کانون که طبيعتا مختص دينداران است قلم مي زنم به اين دليل است که محيطي است براي تبادل نظر و چکش زدن به انديشه ها و چکش خوردن نتيجه ي مطالعاتم در برخورد با نتايج مطالعات ديگران. اين فضا هم به دانسته هاي خودم عمق مي دهد. هم نقاط کور و کار نشده را آشکار مي کند و هم باعث مي شود در برخي موارد نقاط ابهام ديگران روشن و آشکار شود. و اين که ممکن است حقيقتي در اين جا کشف کنم که تاکنون متوجه آن نبوده ام.
    اما اين که چرا به رغم عدم اعتقاد به ماورا وقت خودم را در اين کانون تلف!! مي سازم بايد عرض کنم به هيچ وجه چنين نيست. نوشتن در اين کانون همانگونه که در بالا عرض شد جزيي مهم از دلمشغولي ديرين مرا در باب دين و اديان ارضا مي کند و سبب مي شود هم ديگران را وادار به مطالعه کنم و هم در بسياري از موارد نواحي کار نشده را کشف کرده و در آن زمينه مطالعه کنم( تاکنون نکات بسياري را به يمن بحث و مناظرات در اين کانون آموخته ام و به دانسته هايم افزوده ام.)
    اميدوارم تا حدي پاسخ پرسش شما داده شده باشد.
    اگر سوالي ديگر هست در خدمتم.
    " ما اینجاییم چون: از سر اتفاقی نادر گروهی از ماهی هایی که باله های عجیب داشتند توانستند باله های خود را به پا تبدیل کنند و ساکن خشکی شوند. چون همه جای زمین در عصر یخبندان یخ نبست. چون دویست و پنجاه هزار سال قبل گونه ای کوچک و ضعیف در آفریقا پدید آمد که تاکنون به هر زحمت و جان کندنی بوده است توانسته است زنده بماند و منقرض نشود. ممکن است ما با شور و اشتیاق تمام بدنبال پاسخ " متعالی تری" باشیم، ولی چنین پاسخی واقعاً وجود ندارد."
    استفن جی گولد

نوشته
    213
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نظر من اگر واقعا چنین باشذ وشما بدون هیچ تعصبی همین راه تحقیق را ادامه داده داده و در این راه از کارشناسان دینی برجسته وکتاب های مفید بخصوص کتب استاد مطهری بهره گیرید قطعا به هدفتان ( یعنی رسیدن به حق وحقیقت) خواهید رسید وچه بسا بهتر از دیگران به این هدف نایل شوید
    اما این مشروط به چیزهایی است که ذکر شد و ترجیح دادن عقلتان بر منافع ونفستان است
    موفق باشید!

مردان و زنان باايمان، ولىّ (و يار و ياور) يكديگرند امر به معروف، و نهى از منكر مى‏كنند نماز را برپا مى‏دارند و زكات را مى‏پردازند و خدا و رسولش را اطاعت مى‏كنند بزودى خدا آنان را مورد رحمت خويش قرار مى‏دهد خداوند توانا و حكيم است‏
    ترجمه سوره توبه آيه 71

نوشته
    60
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    33
    آپلود
    0
    گالری
    1

من فکر می کنم منظور شما کسانی هست که می خوان اثبات کنن بی اعتقادی خودشون به خدا و یا معاد که البته از نظر خودشون اعتقاد هست درسته و منظور کسانی که حتی کمی دغدغه دینی دارند نیست خداوند همه را هدایت کند که این سوال شما جوابی جز اینکه همه انسانها حقیقت جو هستند ندارد از نظر من
    ویرایش توسط nitha : ۱۳۸۹/۰۱/۰۷ در ساعت ۰۱:۰۹

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

بحث اینه که مومنان واقعی در گوشه کنارها به کار خودشون می پردازند

حضرت محمد:
    محبوب ترین مردم نزد خدا نیکوکاران گمنام اند

مهم نیست چه کسی خداوند رو رد می کنه یا تایید

خداوند احتیاجی به رد و تایید ما نداره

خیلی ها با عقاید خیلی های دیگه در این سایت به مخالفت می پردازند

اما موضوع اینه که بیشتر آنها نمی دانند(قرآن)

اما از اونجایی که صحبت نیکو بهتر از سکوت است بهتر هست این تبادل نظرها رخ بدهد

عقاید خود منو نه جناب خردبین می پذیرند نه خادم قرآن(رئیس سایت)

ببین من چیمااااااا

حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری