صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بیشتر بودن سن دختر

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

بیشتر بودن سن دختر

بیشتر بودن سن دختر

سوال:با سلام و تشکر ویژه بابت زحمات دلسوزانتون برای اگاهی هر چه بیشتر جوانان…مشکل بنده در مورد اختلاف سنی هست, با خانمی بیشتر از یک سال هست که اشنا هستم و از هر لحاظ تقریبا معیارهای من رو دارا هستند ولی ایشون ۴سال از من که ۲۷سال دارم بزرگتر هستند. میخواستم کمکم کنید چون واقعا بعد مشورت با هر شخصی دیدگاه جدید پیدا میشه برام و سردرگمتر میشم…پیشاپیش از توجهتون کمال تشکر را دارم

جواب:با سلام و تشکر از لطف شما در مورد بزرگتر بودن زن از مرد به صورت کلی می توان گفت با توجه به اینکه در متون دینی شرط سنی به عنوان یک ملاک برای انتخاب همسر ذکر نشده است همچنین رسول گرامی اسلام (ص) در جوانی با خدیجه که چهل ساله بوده ازدواج کرده است ، منع خاصی وجود ندارد اما اگر شما بخواهید دقت بیشتری کنید موارد زیر وجود دارد که اگر آنها را حل کنید انشا الله مشکلی پیش نخواهد آمد ۱- بالاتر بودن سن زن ممکن است اطاعت پذیری از مرد را کم نماید.۲- زنان با رفتن به سمت میانسالی زودتر از مردان شکسته می شوند و هم چنین از نظر جنسی زودتر از مردان سرد می شوند ۳- در دوران پیری اگر زن جوان تر باشد توان مراقبت از مرد را دارد اما اگر او هم مسن یا پیر تر باشد مراقبت از مرد و چرخاندن زندگی برایش سخت خواهد بود ……….موفق باشید

منبع: http://fekrejavan.ir/2727.html
    نویسنده: راه روشن

2.  

نوشته
    521
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام،

من به تمامی پسران توصیه می کنم که حداقل 1 سال و حداکثر 5 سال از دختری که انتخاب می کنید بزرگتر باشید ... درباره پیامبر هم مورد خاص بود. البته با کسی که بچه اس هم ازدواج نکنید و شخصی پخته و مذهبی پیدا کنید که خیر و برکت دختران با ایمان خیلی زیاده ، به قیافه هم زیاد اهمیت ندین ... من روی این آخری خیلی توصیه دارم ، چون الان موقعیت ازدواجم با دختران غیر محجبه و غیر مذهبی زیاده و پدر یکیشون هم غیر مستقیم داره دخترش رو پیشنهاد می کنه به من (البته دخترش بسیار زیباست)... به خاطره وضع مالی خوبی که دارم ولی ایشان ، محرم نامحرمی رو رعایت نمی کنه و نه اهل نماز و ... است. کسانی که به دنبال مصداق می گردن و میگن داریم به گناه میافتیم و مجبوریم به حرفام توجه کنند که شاید از لحاظ جنسی ارضا بشن ولی هزار و یک مشکل دیگه دختران غیر مذهبی دارن ... به زیبائی اهمیت ندین که گذراست. و دخترانی که از لحاظ سنی کوچکتر هستن بهتر و مطیع تر هستند.

والسلام...

ویرایش توسط کیمیاگر : ۱۳۸۹/۰۱/۰۸ در ساعت ۲۳:۳۰
    وبلاگ جدیدم: http://security-defense.blogfa.com

نوشته
    5
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اصلا حرفتو قبول ندارم
    کی گفته اگه دختر کوچیک تر باشه مطیع تره
    خیلیا هستن که از شوهرشون کوچیکترن ولی بابای شوهرشونو درآوردن
    اصلا به سن نیست
    به اخلاق و اعتقادات اون دختر بستگی داره
    من خودم دختری رو میخوام که یازده ماه ازم بزرگتره
    تا همین امروز به هر دری زدم که ببینم آیا مشکلی داره یا نه
    از هزار نفر مشاوره گرفتم گفتن مشکلی نداره فقط زیر نظر مشاوره ازدواج باشین
    به مادرم که گفتم گفت اصلا مشاوره نمیخواد یازده ماه چیزی نیست و اگه تا دو سال باشه مشکلی نداره
    مهم اعتقادات هر دونفره
    اگه هر دو نفر چیزهایی که اسلام گفته رو اطاعت کنن دیگه هیچ مشکلی به وجود نمیاد

نوشته
    3,440
    مورد تشکر
    10 پست
    حضور
    29 روز 5 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    49
    آپلود
    5
    گالری
    76

سلام و عرض ادب
    ببخشید ولی مثل اینکه کانون مثل یه چرخه هی دور خودش میچرخه...(شعر گفتم)
    چرا این بحث ها؟
    بگردید ببینید چنتا بحث مثل همین وجود داره که همیچکدوم به نتیجه نرسیده
    بلاخره در این موارد هر کسی نظر خودشو داره و حاظر نیست از نظرش برگرده
    اما نظر من اینه که بزرگ بودن دختر تا دو سال مشکلی رو ایجاد نمیکنه اما بیشتر از اون در روابط جنسی در پیری مشکل ایجاد می کنه و سبب دلسردی میشه.
    البته این یه بخش از زندگیه

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

من زوجی رو میشناسم که خانم حدود 6 ماه از آقا بزرگتر هستن ولی زندگی خوبی دارن...
    البته شرایط و فاکتور های بسیاری وجود دارن...:biggrin:
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

نوشته
    109
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    17 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام به نظرمن اگر تفاهم از لحاظ اعتقادي ومذهبي و ..باشه مشكلي از نظر سن وجودنداره تو فاميله ماهستن زوجيكه خانوم چندسال بزرگتره .همه فاميل به عشق و محبت وصفاي ايناباوجودداشتن داماد بهشون غبطه ميخورن البته دومادشونم كوچيكه ها 20 سالشه. ولي جوابيه جناب حكمتي فرروهم شديداقبول دارم خانوم بدلايلي زودترشكسته ميشن ازاقا بلاخره يه فاكتورهايي رو بايد بادقت درنظرگرفت وبعدانتخاب كرد. ايشا لله موفق باشين .
    ویرایش توسط نجم الثاقب : ۱۳۸۹/۰۵/۲۷ در ساعت ۲۰:۵۶
    من صیدم و دلسپرده صیادم. . . . صیاد کجایی بشنوی فریادم? . . . . هرکس پی دلبری بگردد اما. . . . . من در به در پنجره فولادم

نوشته
    814
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    7 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    5
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حکمتی فرد نمایش پست
    بیشتر بودن سن دختر

سوال:با سلام و تشکر ویژه بابت زحمات دلسوزانتون برای اگاهی هر چه بیشتر جوانان…مشکل بنده در مورد اختلاف سنی هست, با خانمی بیشتر از یک سال هست که اشنا هستم و از هر لحاظ تقریبا معیارهای من رو دارا هستند ولی ایشون ۴سال از من که ۲۷سال دارم بزرگتر هستند. میخواستم کمکم کنید چون واقعا بعد مشورت با هر شخصی دیدگاه جدید پیدا میشه برام و سردرگمتر میشم…پیشاپیش از توجهتون کمال تشکر را دارم

جواب:با سلام و تشکر از لطف شما در مورد بزرگتر بودن زن از مرد به صورت کلی می توان گفت با توجه به اینکه در متون دینی شرط سنی به عنوان یک ملاک برای انتخاب همسر ذکر نشده است همچنین رسول گرامی اسلام (ص) در جوانی با خدیجه که چهل ساله بوده ازدواج کرده است ، منع خاصی وجود ندارد اما اگر شما بخواهید دقت بیشتری کنید موارد زیر وجود دارد که اگر آنها را حل کنید انشا الله مشکلی پیش نخواهد آمد ۱- بالاتر بودن سن زن ممکن است اطاعت پذیری از مرد را کم نماید.۲- زنان با رفتن به سمت میانسالی زودتر از مردان شکسته می شوند و هم چنین از نظر جنسی زودتر از مردان سرد می شوند ۳- در دوران پیری اگر زن جوان تر باشد توان مراقبت از مرد را دارد اما اگر او هم مسن یا پیر تر باشد مراقبت از مرد و چرخاندن زندگی برایش سخت خواهد بود ……….موفق باشید

سلام
    پس اینکه میگن در دین داریم که اختلاف سنی مناسب 3 تا 7 سال است چیست؟
    من که معتقدم زن باید کوچک تر باشد...تجربه نشون داده که بعدا به مشکلات زیادی بر میخورند.البته هستند کسانی که زندگی خوبی دارند ولی دخترها زودتر به بلوغ فکری می رسند،زودتر پخته می شوند...
    همین موضوع شده علت اختلاف یکی از آشنایان چون خانم شده یک زن جا افتاده و آقا تازه اول جوونی .نوع افرادی که باهاشون رابطه برقرار می کنند،طرز برخورد و رفتار،سرگرمی ها و....همه باعث اختلاف شده
    در ضمن چون عرف جامعه اینطوری نیست ممکنه بعدا مرد دچار سرخوردگی بشه تحت تاثیر حرف های دیگران
    ویرایش توسط دلتنگ مهدی (عج) : ۱۳۸۹/۰۵/۲۷ در ساعت ۲۲:۵۷
    "اللهم ارزقنا توفیق شهادة فی سبیلک تحت رایة ولیک"

پروردگارا!هر کس ماوایی جوید و تو ماوای منی و هر کس پناهگاهی جوید و تو پناهگاه منی،بشنو صدایم را و قبول کن دعایم را و قرار ده در پیشت بازگشتگاه و پاسم دار در آزمایش از تماس اهریمن به حق عظمتت

نوشته
    97
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام دوست گرامی خب اگر شما از بقیه معیارهای ازدواج راضی هستین یعنی این خانم همه ی معیارهای شمارو دارند و از هر نظر با ایشون احساس آرامش و رضایت میکنید به نظر من 4سال اونقدر نیست که بخواد مشکلی ایجاد کنه دیگه تو دوره زمونه الآن که اینهمه کرمهای زیبایی و ورزشهای مختلف هست که خانوما پیر نمیشن.واقعا راست میگم مثلا دختر عمه ی خودم 41 سالشه یه پسر 21 ساله داره مثل یه خانم 35 ساله میمونه!در مورد رابطه جنسی هم در دوران میانسالی خیلی قرص و دارو و تغذیه هست.البته دوست عزیز این خیلی مهمه بپرسید ببینید از نظر مزاجی چطور هستن چون اگه ایشون سرد مزاج باشن و شما گرم مزاج ممکنه به مشکل بربخورید ولی اگه مثل هم باشید و یا ایشون گرم مزاج و شما سرد مزاج باشید هنوز بهتره.

10. تشکر

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

شاد

نقل قول نوشته اصلی توسط حکمتی فرد نمایش پست
    بیشتر بودن سن دختر

سلام!!!
    يكي از ويژگي هاي مومنان اين است كه به تمام دستورات دين مبين اسلام به دقت وظرافت خاصي عمل مي كنند واين كار را به تأسي از نبي مكرم اسلام(ص) وائمه اطهار(عليه السلام)انجام مي دهند.در دين مبين اسلام تأكيد شده است كه دختر 3 الي 4 سال از پسر كوچكتر باشد.....خوب.....حالا به نظر شما پيامبر اسلام(ص) مي آيد اين دستوري كه از طرف خدا نصب شده را نقض كند.....آن زمان سن حضرت خديجه(سلام الله عليها 40 سال نبوده بلكه دقيقا همسن پيامبر اسلام(ص) يعني 25 ساله بوده.....است.
    در پاكي وعفت پاك خديجه (سلام الله عليها) همين بس كه در دوران جاهليت ايشان را طاهره وسيده قريش مي خواندند......
    شما چطور متوجه نشديد كه اين سن ساختگي ساخته ذهن وهابيت است....با اسن كار مي خواهند عايشه لعنت الله عليه را سرور زنان قرار دهند.لطفا كمي دقت كنيد....
    منبع:شبكه تلويزيوني اهل بيت(ع)-كتاب بحار الانوار علامه مجلسي.
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام و با احترام به نظرات همه دوستان
    واقعیت این است که ما تنها معیارمان قرآن و اهل بیت هستند . به نظر بنده ما در هر موردی که از فرمایشات آن بزرگواران به بیراهه برویم ،نه تنها سود نخواهیم کرد بلکه ضرر نیز خواهیم کرد( یعنی 2 ضرر)
    بنابراین توصیه بنده به این بزرگوار این است که با دقت پارامترهای شخصیتی فرد موردنظر را بررسی و بدون تعصب و پس از یک جمع بندی با یک عالم ربانی( عالمی که علاوه بر وقوف بر مسایل دینی ، بتواند آن را با مسایل روز جامعه وفق دهد) مشورت نماید. در صورت جدی بودن مورد ، پیشنهاد من علمایی مثل آیت الله امجد یا مثل ایشان است.
    ربی زدنی علماً

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری