جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مطالبی در مورد شیخ رجبعلی خیاط

نوشته
    6
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

مطالبی در مورد شیخ رجبعلی خیاط

جدیت در کار

خیاطی یکی از شغل های پسندیده در اسلام است که جناب شیخ به آن مشغول بودند.ایشان در کار خود بسیار جدی بودندو تا آخرین روزهای زندگی خود تلاش کردند تا از دست رنج خود زندگیشان را اداره کنند.یکی از فرزندان ایشان درباره کار جناب شیخ می گوید:ابتدا پدرم در یک کاروانسرا حجره ای داشت ودر آن خیاطی می کرد.روزی مالک حجره آمد و گفت:راضی نیستم اینجا بمانی.پدرم بدون چون و چرا وبدون اینکه حقی از او طلب کند، فردای آن روز چرخ و میز خیاطی را به خانه آورد و حجره را تخلیه کرد واز آن پس در منزل از اتاقی که نزدیک در خانه بود برای کارگاه خیاطی استفاده کرد.

عشق به خدا

یکی از شاگردان جناب شیخ در توصیف ایشان می گوید:مرحوم شیخ از کسانی بودندکه وجود او را خدا مسخر کرده بود،او غیر از خدا نمی توانست ببیند، او هرچه می دید خدا می دید، هرچه می گفت از خدا می گفت، اول و آخر کلامش خدا بود، چون عاشق خدا بود.او عاشق خدا و اهل بیت بود، هرچه می گفت از آنها می گفت. یکی از ارادتمندان شیخ درباره کمالات معنوی ایشان چنین می گوید:در نتیجه شدت محبت به خداوند متعال و اهل بیت حجابی میان او و خداوند نبود. به تمام عوالم راه داشت. با ارواحی که در برزخ هستند از آغاز خلقت تاکنون صحبت می کرد. آنچه را هر کس در دوران عمر خود طی کرده، به محض اراده می دید و نشانه های آنرا می گفت، آنچه اراده می کرد و اجازه می دادند آشکار می کرد.

اخلاص اولیای خدا

یکی از اصلی ترین مسایلی که شیخ در تعلیم شاگردان همیشه بر آن تاکید داشت،مسأله اخلاص بود.اخلاص نه تنها در عقیده و عبادت، بلکه اخلاص در همه کارها. ایشان بارها تأکید می کردندکه: دین حق همین است که بالای منبرها گفته می شود ولی دو چیز کم دارد:یکی اخلاص و دیگری دوستی خداوند متعال، این دو باید به مواد سخرانی ها افزوده شود.

نیایش اولیای خدا

یکی از دستورالعمل های مهم تربیتی شیخ، برنامه ریزی منظم برای خلوت با خداوند متعال و مناجات است.ایشان تأکید می فرمود که:"شبی یک ساعت دعا بخوانید، اگر حال دعا نداشتید باز هم خلوت با خدا را ترک نکنید."

منبع: کتاب کیمیای محبت

2. تشکر

3.  

نوشته
    495
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    57 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

مطالبی در مورد شیخ رجبعلی خیاط

داشتن چشم برزخی هم خودش نعمتی
    منم خیلی دوست دارم داشته باشم ولی لایقش نیستم
    نگرا ن کارهایی که در گذشته اشتباه انجام دادی نباش ...تمام شد رفت .... نگران کارهایی باش که باید انجام دهی

نوشته
    71
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    39
    آپلود
    0
    گالری
    76

چه نعمتي داره ؟فكر كنم دردسر هم داره جاي خودش!!
    مثلا .....ديدن موجودات غير ارگانيك و....! ممكنه صدماتي روحي يا جسمي به آدم برسونه !مطالبی در مورد شیخ رجبعلی خیاط
    ذكر يا ستار ممكنه به خاطر اين بوده كه رنج ميكشيدن از ديدن باطن افراد و چهره برزخيشون.
    فك كن مثلا ميتونستي باطن و چهره برزخي عزيزترين دوستت يا يكي از نزديكاتو ببيني ! اگر بد بود جا ميخوردي و رنج ميكشيدي .....خيلي سخته ...
    ویرایش توسط انسیه... : ۱۳۸۹/۰۱/۰۸ در ساعت ۲۰:۴۸
    زاهدا من که خراباتی و مستم به تو چه؟ *** ساغر و باده بود بر سر دستم به تو چه؟
    تو اگر گوشه ی محراب نشستی صنمی گفت چرا؟ ***من اگر گوشه ی میخانه نشستم به تو چه؟
    تو که مشغول مناجات و دعـــائی چه به من *** من که شب تا به سحر يکسره مستم به تو چه؟
    آتش دوزخ اگر قصد تو و ما بکند ***تو که خشکی چه به من ، من که ترهستم به تو چه؟

6. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری