صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: داستانها و معجزاتی از آيت الكرسي

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

داستانها و معجزاتی از آيت الكرسي

داستانها و معجزاتی از آيت الكرسيداستانها و معجزاتی از آيت الكرسيداستانها و معجزاتی از آيت الكرسي

داستانهای شگفت" آیة الکرسی "

مرد انگلیسی که دلداده آیة الکرسی بود

دانشمند و نویسنده مصری عبدالعزیز جاویش می گوید :

تصادفاً با یک انگلیسی مسلمان برخورد کردم که از اسلامش هیچ انگیزه مادی نداشت و با مسلمان شدنش در پی به دست آوردن مقام نبود .

آن مرد انگلیسی به من گفت در قرآن کریم آیه ای است که من هرگز از تکرار آن ملول و رنجور نمی شوم و هر اندازه می خوانم احساس خستگی نمی کنم .

این آیه ، خدا را به گونه ای توصیف کرده که هیچ یک از رهبران ادیان نمی توانند خدا را آن گونه توصیف کنند .

پس شروع به خواندن آیة الکرسی به زبان انگلیسی نمود آنگاه به من گفت تو را به جان پدرت ای عرب " مسلمان " آیا می شود گاهی این آیه به گوش تو بخورد و تو در غفلت از آن در حالت سرگرمی نباشی و آیا شده که زبانت را به خواندن این آیه بگردانی و با عجله و شتابزدگی از آن نگذری و لحظه ای در آن بیندیشی ؟ !

2.  

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

پاداش کسی که آیة الکرسی را زیاد می خواند

عبدالله ابن عوف گفته است :
    شبی در خواب دیدم که قیامت شده بود . من را آوردند و حساب مرا به آسانی بررسی کردند .

آنگاه مرا به بهشت بردند و کاخ های زیادی به من نشان دادند که من از زیبایی آنها تعجب کردم .

به من گفتند درهای این کاخ ها را بشمار من هم شمردم 50 در بود . بعد گفتند خانه هایش بشمار شمردم تعداد آنها 175 خانه بود.

به من گفتند این خانه ها مال توست . آنقدر خوشحال شدم که از خواب پریدم و خدا را شکر کردم .

صبح نزد ابن سیرین رفتم و خواب را برایش تعریف کردم . ابن سیرین گفت : معلوم است که تو آیة الکرسی زیاد می خوانی .

گفتم بله همین طور است ولی تو از کجا فهمیدی ؟ جواب داد : برای اینکه این آیه 50 کلمه و 175 حرف دارد .

من از زیرکی و حافظه او تعجب کردم آنگاه به من گفت : هر کس آیة الکرسی را زیاد بخواند سختی های مرگ بر او آسان می شود .

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

نیت حج

آقای محمد مهدی سلیمانی ( یکی از حافظان قرآن ) نقل می کند که در مسابقات قرآن شرکت نمودم بعد از اینکه در سطح شهرستان و استان رتبه اول را آوردم خود را برای مرحله نهایی آماده کردم .

در روز اختتامیه معلوم شد که رتبه نخست را بدست آوردم . شروع کردند به اهدای جوایز که بیشتر سکه ، نیم سکه و ربع سکه بود .

وقتی که اسم مرا برای گرفتن جایزه خواندند آیة الکرسی را به نیت حج عمره خواندم تا به جایگاه رسیدم .

ناگهان شنیدم که هدیه من حج عمره است . عجیب آن بود که بعد از مراسم،مدیر مسابقات به پدرم گفت :

خدا می داند تا آن لحظه نیت چنین هدیه ای نداشتم و یکدفعه به ذهنم آمد که جایزه ایشان زیارت خانه خدا باشد .

نوشته
    26,365
    مورد تشکر
    24 پست
    حضور
    22 روز 14 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    0
    گالری
    8953

تاثیر شگفت انگیز آیة الکرسی در یک حادثه

حادثه این بود که در یک آتش سوزی عجیب یک کارت پرس شده آیة الکرسی و دعای معراج با روکش پلاستیک در میان شعله های آتش آسیب ندید .

بنا بر اظهار مسئول تیم آتش نشانی ، در این منزل یک اتاق بود که حالت انباری داشت و در آن ، کتاب ، چوب ، قاب عکس ، شیشه و بنزین نگهداری می شد .

بر اثر کبریت بازی بچه ها این مکان دچار حریق شده و تمام وسایل داخل آن در آتش سوخت به طوریکه قابلمه رویی و قاب مهتابی ها ذوب شده بود اما این کارت آیة الکرسی در میان شعله های آتش و خاکستر سالم مانده بود !

ویرایش توسط ║★║فاطمی║★║ : ۱۳۸۹/۰۱/۰۸ در ساعت ۲۲:۴۷

نوشته
    10,035
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    17 روز 15 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    2

دیواری بلند
    امام صادق (ع) فرمودند:«دو تن از برادران رضاعی (کودکی که از سینه ی مادر دیگر شیر خورده باشد نسبت به فرزند آن مادر برادر رضاعی نامیده می شود.) رسول خدا(ص) به نزد ایشان آمدند و گفتند : ای رسول خدا ما برای تجارت قصد رفتن به شام داریم. دعایی به ما بیاموز تا آن را بخوانیم.»
    حضرت فرمودند:« بعد از اینکه در جایی اقامت کرده و نماز عشا را خواندید اگر یکی از شما قصد خواب داشت و پهلوی خویش را بر بستر نهاد, ابتدا تسبیح حضزت فاطمه(س)(34 مرتبه الله اکبر، 33 مرتبه الحمد لله ، 33 مرتبه سبحان الله) را بگوید و سپس« آیة الکرسی » را بخواند تا اینکه از همه چیز محفوظ باشد.»
    پس از اینکه این دستورالعمل را از پیامبر(ص) شنیدند به راه افتادند،ولی چند نفر سارق آنها را تعقیب کردند؛ وقتی برای خواب محلی را برگزیدند،سارقان،نوجوانی را فرستادند تا از آنان خبر گیرد که خوابند یا بیدار؟!
    نوجوان به نزد آنان آمد(در حالی که یکی از آنان خوابیده و دستورالعمل پیامبر را اجرا نموده بود) نوجوان دید دو دیوار بلند و کشیده در آن محل است،لذا به هر طرف که آمد همین دو دیوار را دید. به سوی یاران خویش بازگشت و قسم یادکرد که به جز دو دیوار بلند چیزی را ندیده است.
    آنها گفتند:«خدا تو را رسوا سازد، از ترس و ناتوانی دروغ می گویی؟!»
    به همین جهت خودشان بلند شده و نزد آنان آمدند، ولی به هر طرف نگاه کردند جز دو دیوار بلند چیزی ندیدند. لذا با نا امیدی به محل خویش باز گشتند.
    صبح که شد دو باره به نزد آنها آمدند و وقتی آنها را دیدند،گفتند: دیشب کجا بودید؟
    آن دو پاسخ دادند: ما همین جا بوده و جایی نرفته بودیم.
    دزدان گفتند: ما دیشب به نزد شما آمدیم ولی جز دو دیوار چیزی ندیدیم، بگویید ماجرا از چه قرار است؟
    گفتند:« ما به نزد رسول خدا(ص) رفتیم و ایشان، آیة الکرسی و تسبیح حضرت فاطمه(س) را به ما آموخت. ما نیز آن را خواندیم و این ماجرا اتفاق افتاد.»
    سارقان به آنها گفتند:«بروید، به خدا قسم دیگر شما را تعقیب نمی کنیم و بعد از این دیگر هیچ دزدی قدرت این کار را ندارد!»

یَا إِلَهِی وَ سَیِّدِی وَ مَوْلاَیَ وَ رَبِّی صَبَرْتُ عَلَى عَذَابِکَ فَکَیْفَ أَصْبِرُ عَلَى فِرَاقِکَ

اگه مي خواي اهل آسمون بهت رحم كنن به اهل زمين رحم كن

نوشته
    133
    صلوات
    457
    تعداد دلنوشته
    26
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    12 روز 15 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ یَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ*
    لاَ إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ قَد تَّبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ * اللّهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُواْ یُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّوُرِ وَالَّذِینَ کَفَرُواْ أَوْلِیَآؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمَاتِ أُوْلَئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ*

خداى یکتا که جز او کسی شایسته ستایش نیست / او همیشه زندهء پا برجای است /(پس) هیچ گاه خواب سبک و سنگین او را فرا نمی گیرد /آنچه در آسمان ها و آنچه در زمین است در سیطره مالکیّت و فرمانروایى اوست /مگر می شود کسی شفاعت کند(مردم را) بدون اجازهء او / به پیدا و پنهان ایشان آگاه است / وایشان ذرّه ای از دانش او را احاطه ندارند / مگر به آنچه او بخواهد / دامنه تخت (سلطنت) او آسمانها و زمین است/ نگهداری اینها برایش کاری نیست / و او بلند مرتبه ترین و بزرگ مطلق است .
    در دین اجباری نیست،فرق میان پیشرفت و سقوط بیان شده است/ پس آن کس که طغیانگر بودامّا به خدا ایمان آورد به بهترین دستاویز نجات (از پرتگاه) رسیده است که پاره شدنی نیست /و خدا شنوا و دانا است./ خدا پشتیبان افراد باایمان است آنها را از تاریکیها بیرون می ‌آورد و به طرف نور میبرد/ به همان صورت به کسانی که طغیان کردند کمک میکند چنان که که آنها را از نور بیرون آورده به درون تاریکیها میبرد/.آنهایند اهل آتش جهنّم و همیشه در آن خواهند بود

نوشته
    2,947
    صلوات
    12328
    تعداد دلنوشته
    15
    مورد تشکر
    347 پست
    حضور
    81 روز 8 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

پیامبر اكرم(ص) فرمودند:
    هر وقت شخص آیة الكرسی بخواند و بر

اهل قبور اهداء كند، خداوند از هر حرف آن، ملكی می آفریند كه تا
    قیامت برای آن شخص تسبیح می كند.
    امام صادق(ع) نیز فرمودند: آن

گاه كه مومن ثواب خواندن آیة الكرسی را به مردگان هدیه می كند،
    خداوند ثواب آن را به همه آنان می رساند… . و از هر حرفی، ملكی
    می آفریند كه تا قیامت برای او تسبیح كند.

" فقط حیدر امیر المومنین است "

نوشته
    2,947
    صلوات
    12328
    تعداد دلنوشته
    15
    مورد تشکر
    347 پست
    حضور
    81 روز 8 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

پیامبر(ص) فرمودند: هر كس آیه الكرسی را بعد از نماز بخواند هفت

آسمان شكافته گردد و به هم نیاید تا خداوند متعال به سوی خواننده

آیت الكرسی نظر رحمت افكند و فرشته ای را بر انگیزد كه از آن زمان
    تا فردای آن كارهای خوبش را بنویسد و كارهای بدش را محو كند.

رسول اكرم (ص) فرمود: یا علی بر تو باد به خواندن آیه الكرسی بعد
    از هر نماز واجب. زیرا به غیر از پیغمبر و صدیق و شهید كسی به
    خواندن آن بعد از هر نماز محافظت نمی كند و هر كس بعد از هر
    نماز آیه الكرسی را بخواند به جز خداوند متعال كسی او را قبض روح
    نمی كند و مانند كسی باشد كه همراه پیامبران خدا جهاد كرده تا
    شهید شده است و فرمود: بعد از مرگ بلا فاصله داخل بهشت می
    شود و به جز انسان صدیق و عابد كسی بر خواندن آیه الكرسی
    مواظبت نمی كند.

در روایتی از امام باقر آمده است:" هر كس آیه الكرسی را بعد از هر
    نماز بخواند از فقر و بیچارگیدر امان شود و رزق او وسعت یابد و
    خداوند به او از فضل خودش مال زیادی بخشد."

رسول اكرم فرمودندك هر كس آیه الكرسی را بعد از هر نماز واجب
    بخواند نمازش قبول درگاه حق می گردد و در امان خدا باشد و خداوند
    او را از بلاها و گناهان نگه دارد.

جهت نور چشم بعد از هر نماز دست بر چشم بگذارد و آیه الكرسی
    بخواند و بگوید :" اعیذ نور بصری بنور الله الذی لا یطفی"

خداوند به موسی بن عمران وحی فرمود: كسی كه بعد از نماز
    واجبش آیه الكرسی بخواند خداوند متعال به او قلب شاكرین – اجر
    انبیا و عمل صدیقین را عطا فرماید و چیزی جز مرگ از داخل شدن او
    به بهشت جلوگیری نمی نماید. مداومت نمی نماید به آن مگر پیامبر
    یا صدیق یا كسی كه از او راضی شده ام و یا شخصی كه شهادت را
    روزی او می نمایم.

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط بی ریا نمایش پست

پیامبر اكرم(ص) فرمودند:
    هر وقت شخص آیة الكرسی بخواند و بر

اهل قبور اهداء كند، خداوند از هر حرف آن، ملكی می آفریند كه تا
    قیامت برای آن شخص تسبیح می كند.
    امام صادق(ع) نیز فرمودند: آن

گاه كه مومن ثواب خواندن آیة الكرسی را به مردگان هدیه می كند،
    خداوند ثواب آن را به همه آنان می رساند… . و از هر حرفی، ملكی
    می آفریند كه تا قیامت برای او تسبیح كند.
    سلام
    خیلی ها اعتقاد دارند تا والله سمیع العلیم است!
    من در قم از دو روحانی یکی در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و دیگری در جمکران پرسیدم!
    یکی گفت تا هم فیها خالدون و دیگری گفت تا والله سمیع العلیم!
    کدام است!!!!
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

نوشته
    2,947
    صلوات
    12328
    تعداد دلنوشته
    15
    مورد تشکر
    347 پست
    حضور
    81 روز 8 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان فارسی نمایش پست
    سلام
    خیلی ها اعتقاد دارند تا والله سمیع العلیم است!
    من در قم از دو روحانی یکی در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و دیگری در جمکران پرسیدم!
    یکی گفت تا هم فیها خالدون و دیگری گفت تا والله سمیع العلیم!
    کدام است!!!!

سلام . همچنین اعتقاد بر این هم هست که فقط یک آیه دارد و آن هم آیه ی 255 هست .

قرائنی در دست است که نشان می دهد همان یک آیه است:
    1. تمام روایاتی که در فضیلت آن وارد شده و از آن تعبیر به آیه الکرسی کرده همه نشان می دهد که یک آیه بیش نیست.
    2. تعبیر به کرسی فقط در همان آیه اول است و نامگذاری به آیه الکرسی نیز مربوط به همین آیه است.
    3. در بعضی از احادیث به همین معنی تصریح شده مانند حدیثی که در امالی شیخ از امیر مؤمنان علی(ع) نقل شده است که ضمن بیان فضیلت آیه الکرسی از «الله لا اله الا هو» شروع فرمود تا «و هو العلی العظیم».
    4. در مستدرک سفینه البحار (ج 9، ص 97)، از مجمع نقل می کند «و آیه الکرسی معروفه و هی الی قوله و هو العلی العظیم؛ آیه الکرسی معروف است و آن تا و هو العلی العظیم است».
    5. در حدیثی از امام علی بن الحسین(ع) می خوانیم که پیامبر اکرم(ص) فرمود: کسی که چهار آیه از اول سوره بقره و آیه الکرسی و دو آیه بعد از آن و سه آیه از آخر بقره را بخواند، هرگز ناخوشایندی در خودش و مالش نمی بیند و شیطان به او نزدیک نمی شود و قرآن را فراموش نمی کند(بحارالانوار، ج 89، ص 265). از این تعبیر نیز استفاده می شود که آیه الکرسی یک آیه است. 6. در بعضی از روایات وارد شده که آیه الکرسی پنجاه کلمه است و در هر کلمه ای پنجاه برکت است (مجمع البیان، ج 1 و 2، ص 361). شمارش کلمات آیه نیز نشان می دهد که تا «و هو العلی العظیم» پنجاه کلمه است. آری در بعضی از روایات دستور داده شده است که تا «هم فیها خالدون» بخواند، بی آن که عنوان آیه الکرسی مطرح باشد. به هر حال آنچه از قرائن بالا استفاده می شود این است که آیه الکرسی یک آیه بیشتر نیست (تفسیر نمونه، آیت الله مکارم شیرازی، ج 2، ص 276).
    شایان ذکر است هر چند از نظر برخی مفسران آیه الکرسی تنها آیه 255 سوره بقره است؛ اما بیشتر مراجع تقلید در نماز لیله الدفن (= نماز وحشت) فرموده اند: احتیاط آن است که تا «هم فیها خالدون» یعنی انتهای آیه 257 خوانده شود v} (ترجمه تحریرالوسیله، امام خمینی، ج 1، ص 173 ؛ عروه الوثقی، محمد کاظم طباطبایی یزدی، ج 1، ص 326، انتشارات دارالتفسیر).

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری