جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بدبینی به خواستگار

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

بدبینی به خواستگار

هو الباقی

بدبینی به خواستگار

سوال : سلام من می خوام ازدواج کنم اما به همه پسرا بدبینم اینو هم می دونم که احساسم درست نیست اما بازم نمی تونم قبول کنم ، به همین خاطر همه خواستگارا رو رد می کنم شما بگید چه کنم ؟

جواب: سلام عرض می کنم : موارد فرق داره اگه بدبینی در چیزیه که واقعا زیاده در اینجا بدبینی جا داره مثل کسی که اهل محلیه در اونجا اعتیاد به مواد مخدر زیاده در اینجا باید بدبین بود و بدون تحقیق و اثبات سالم بودن طرف قبول نکرد اما اگر از نقاط ضعفی باشه بعض افراد به اون دچارن ولی با این حال بازم دلتون قبول نمی کنه و به هرکی میاد در این زمینه بد بین هستید در این صورت دو کار می تونید بکنید :اول اینکه شما در مورد افرادی که خواستگاریتون میان قبل اینکه با این بدبینی ردشون کنید سعی کنید اونا رو از این نظر تست کنید به اینکه کسی از افراد مورد اعتمادتون با ارتباط مستمر و تحقیق از خانواده و محل کار و دوستان او به یه نظر قابل قبول برسه و شما با اعتماد به نظر او اقدام کنید البته اگه بتونید خودتون این کار رو بکنید هم خوبه ولی شاید بخاطر پیش فرض بدبینی که دارید نتونید به آسونی به نتیجه برسید .دوم اینکه این احساس نادرست بدبینانه رو در خودتون از بین ببرید به این صورت که به احساستون خلاف اونی رو که درک می کنه اثبات کنید یعنی احساس شما به شما می گه این نوع افراد زیادند شما خلافش رو بهش نشون بدید به این صورت که خودتون به افراد دور و برتون نگاه کنید که چقدرشون این عیب رو دارن و یا اینکه از افراد مورد اعتمادتون بپرسید که به نظر اونا چقدر مردم به چنین عیبی مبتلا هستند و حتی اگه می تونید در مورد عیب خاص از کارشناس سوال کنید که مقدار گسترش مثلا فلان نقص فکری یا رفتاری در جوونا چقدره .اون وقت اگه نتیجه بررسی شما کم بودن چنین چیزی رو در افراد جامعه نشون بده اعتقاد و احساس شما هم عوض خواهد شد چون وقتی انسان قضاوتی از عقل جمعی دیگران ببینه براش اعتماد اطمینان به درستی اون مطلب ایجاد می شه و با این اطمینان امکان تغییر در احساسش هم وجود داره چون با خودش می گه نمی شه که همه اشتباه بگن و فقط من درست بگم (البته اگه این حالت بدبینی به مشکل روحی روانی مبدل نشده باشه که حرف همه رو غلط بدونه و فقط معتقد باشه حرف خودش درسته)
    ………..موفق باشید

منبع: http://fekrejavan.ir/2700.html
    نویسنده: راه روشن

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری