جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: معیار

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

معیار

به نام خدا.

در موضوعات مختلف ، انسانهای مختلف ، جهت گیری های مختلفی میکنند که اگر از هر کدوم بپرسیم می بینیم که اون شخص بر اساس اینکه حق رو طرف حرف خودش میدیده ، اون حرف رو زده. اما اگر اینجور نگاه کردن به مسئله حق و باطل درست باشه به هیچ وجه نمیشه گفت این کار درست و اینکار نادرسته چون دیدگاه ها متفاوته و فرق میکنه.

در این راستا سوالی که برای من پیش اومده اینه که بر اساس چه معیار و سنجشی میتونیم بفهمیم که فلان حرف حقه یا باطل. فلان کار اخلاقیه یا غیر اخلاقی. کدوم راه درسته و کدوم راه نادرست.

اگر ممکن هست بنده رو راهنمایی بفرمایید.

با تشکر ، ستایشگر
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

2. تشکرها 2

3.  

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    من فكر مي كنم معيار اسلام باشه همه مشكلات حل ميشه
    اسلامي كه براي همه چيز برنامه داره ، حتي براي كارهاي پيش پا افتاده مثل گرفتن ناخن، دستور داره
    به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

5. تشکرها 2

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا.

درسته. ولی مشکل اینجاست که تو همین اسلام هم روایت های مختلف وجود داره. وهابی میگه من بر اساس اسلام حکم میکنم. شیعه هم میگه من بر اساس اسلام حکم میکنم. از کجا میشه مطمئن شد که کدوم درست میگه؟
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

7. تشکر

نوشته
    2,426
    مورد تشکر
    8 پست
    حضور
    22 روز 22 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    26
    آپلود
    4
    گالری
    28

به نام خدا
    شما بايد با تحقيق به اين نكته برسيد كه اول حقانيت با كي هست
    علامه اميني با نوشتن 20 جلد كتاب الغدير(اگه در تعداد جلد اشتباه نكنم) ثابت كرد كه حقانيت با شيعه هست

علامه اميني مي گفت من به اندازه وزن خودم براي غريبيه امير المومنين گريه كردم

به نام خدا

[SIGPIC][/SIGPIC]

کوچه هامان را به نام شهدا کردیم تا هر وقت نشانی منزلمان را می دهیم بدانیم از گذرگاه کدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

(شادی روحشان صلوات)

آیت الله سید علی قاضی(ره) عارف کامل:در مستحبات عزاداری و زیارت سید الشهدا علیه السلام مسامحه ننمایید
    و روضه هفتگی و لو دو سه نفری داشته باشید که اسباب گشایش است.

منو دل کندن از دل بر محاله...

یا علی

9. تشکرها 2

نوشته
    3,876
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    17 روز 10 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    164
    آپلود
    93
    گالری
    155

سلام دوست گرامي:به نظر من موضوع غدير خم را از تفسير الغدير پي گيري فرمائيد به يقين كامل ميرسيد.

11. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری