جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وصیت نامه شهید غلامرضا زهره منش

نوشته
    164
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 روز 20 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    454
    آپلود
    381
    گالری
    95

عصبانی وصیت نامه شهید غلامرضا زهره منش

بسم الله الرحمن الرحيم
    مَن لَم يَغزوَلَم يُخدَّتُ علي شعَبهٌ من النقَّاق
    « آنكه جهاد نكرده و لاقل انديشه جهاد را در دل خود نپرورده باشد با نوعي از انفاق خواهد مرد . »

اَللّهُمَّ اَصلِحُ لي دِيني فَانُِّهُ عِصمَهُ اَمرِي وَ اَصلِحُ لي لخرتي فَانَّها دارُ مقّري
    « خدايا دينم را اصلاح كن كه دين نگهدار كار من است و آخر تو مرا اصلاح كن زيرا كه آن خانه دائمي من است »

سپاس بي پايان بر خداوندي سزاوار است كه نياز ممكنات بر واجب الوجودش دليلي ساطع است خالقي كه به حكمت خويش و قدرت كامله بندگان را خلعت هستي پوشانيد و كرامت عقل دانايي به آنان عطا فرمود تا خير از شر باز شناسد .
    درود بي پايان بر روان پاك منبع كمالات احدي و مظهر صفات سرمدي صدر انبيا محمد مصطفي ( ص ) كه شريعتش مكمل شرايع و كتابش مشتمل بر قوانين جامع پيامبري كه در ظلمتكده تارخ بشر چراغ هدايت برافروخت و آتشي به كام جهان انداخت كه تا ابد فروزان است .
    سلام بر روان پاك اهل بيت او كه شامل آيه ي تطهير ند و دانايي به تأويل و تفسير راهنماياني كه به نيروي دانش گرفتاران دام شبهه و ضلالت را رهانيدند و مشعل عشق بدست گرفته تا توسط عروه الوثقي چون آنان اتصالي از ازل به ابد بدون توقف طي گردد .
    با درود بر فرزند پاك آن شجره طيبه كه امروز چون نگين درخشان در گرد جهان شكوه مي زند و قداست امامت و حرمت عصمت را تداعي مي نمايد به موسي زماني كه با عصاي خون فرزندان خويش بر رودخانه به فراخي جهان پل مي سازد و با صداي داودي و صبر ايوبي و خشم يحيوي خويش بر فراعنه مي تازد . بار پروردگارا شكر تو را ما در زمان و ركاب چنين امامي قرار دادي .
    با درود بر ميثاق بستگان به خدا كه با جو هر خون خويش حق را مهمور نمودند . خداوندا اگر در لحظه اي كه از ابراهيم ( ص ) پيمان گرفتي و امامت او را تنفيذ فرمودي حضور نداشتيم ولي اسماعيل زمان خويشم چون ابراهيميان را باز يافتم . پروردگارا اگر در لحظه امتحان بزرگ امامت بشر در صحراي كربلا حضور نداشتيم مفتخريم كه هم چون سحابي نگين امامت تاريخ « حسين » در ركاب حسيني ديگر شمشير مي زنيم . پروردگارا همان گونه كه اسلام با كمال صراحت شهادت را موفقيت شهيد مي داند نه چيز ديگر به همين خاطر با لبي خندان و با دلي شادان شهادت را در آغوش مي گيرم . شهادت برايم يك ارتقا است و عاليترين حد تكامل مي باشد و با رسيدن به اين آرزو توانستم تمام پرده هاي كه ميان من و خدا وجود داشت پاره كنم و از اين دنياي فاني بسوي خدا پرواز كنم . و با خون سرخم مي نويسم هدفم خداست و كتابم قرآن و پيامبرم محمد ( ص ) و رهبرم ابر مرد جهان حضرت امام خميني مي باشد و تنها افتخارم بر اين است كه در لباس بسيجي و به عنوان يك بسيجي به شهادت مي رسم . پدرم و مادرم مي دانم كه از دست دادن ميوه دل خيلي مشكل است اما بايد صبر زينبي پيشه گرفته و با تمام مشكلات و سختي دست و پنجه نرم كنيد و از هر دويتان كه برايم خيلي زحمت كشيديد تقاضاي بخشش دارم و همچنين در اين مدت عمرم نتوانستم حق فرزندي نسبت به پدر مادرم انجام دهم اميدوارم به بزرگواري خودتان مرا عفو كنيد . برادرم و خواهرم از شماها مي خواهم كه از طرف اين حقير نسبت به شما بزرگواران كوتاهي كردم و نتوانستم آن وظيفه برادري خويش را انجام دهم اميدوارم كه مرا عفو كنيد و در ضمن از شماها مي خواهم كه هميشه در خط امام و ولايت فقيه بوده و جبهه را كمك كرده و در اعمال زندگي رضاي خدا را جلب نموده و فرزندان خويش را مكتبي پرورش بدهيد و عبادت ها ( نماز ، روزه ، خمس ، زكات و ... ) را فراموش نكنيد و هرگاه به يادم افتاديد قرآن بخوانيد و با خواندن قرآن آرامش قلب پيدا كنيد .
    همسرم هرچند كه مدت كوتاه در كنار تو بودم و نتوانستم حق همسري را انجام دهم مرا مي بخشيد . اميدوارم هيچ وقت سكوت اختيار نكرده و همانند زينب صبر داشته و استوار باش و گوش به حرفهاي ديگران نكن و سفارشات قبلي را فراموش نكن .
    پيامي به برادران بزرگوارم يعني بسيجيان دلاور داشتم اي برادران بسيجي بعد از شهادتمان سلاحهايمان را بردست گرفته و راه مان را ادامه بدهيد و هرگز دل به آرزوهاي دنيوي نبنديد كه زودگذر مي باشد بلكه انسان بايد در هر جا هست رضاي خدا را در نظر گرفته و در دنيا و آخرت خوشبخت باشيد ، در مبارزه تان هرگز گوش به حرفهاي ديگران ندهيد آنها مي خواهند شما را دل سرد كنند تا دست از انقلاب و جبهه بكشيد بلكه بايد فعالتر بوده تا خاري شويد براي چشم منافقان ، شماها بازوان ولايت فقيه هستيد و تزكيه نفس را فراموش نكنيد كه مقدمه تمام كارهاست و در دنيا به هوش باشيد و از دسته بازي و گروه بازي كه شماها را از خط امام يعني خط اسلام به دور مي دارد جدا خودداري كنيد و مجالس مذهبي و نماز جمعه و جماعت و بسيج را پر كنيد و بر آن باشيد كه نيروهاي جوان را به سوي انقلاب جذب نموده و كاري نكنيد كه نيروها از انقلاب دفع بشوند .
    تذكر: پدرم از شما مي خواهم كه مجلس عزاداري را خيلي خيلي سبك بگيريد و از تشكيلات زياد جدا دوري نمائيد .
    پدرم در آخر چند كلمه خواستم برايت بنويسم ، پدرجان در زندگي ام مقداري پول دارم كه در بانك قرض الحسنه نصر و ولي عصر و بانك استان مي باشد كه مبلغ آن هفت هزار تومان است كه خمسش را دادم و بقيه پول بايد خمس داده شود و مقداري كتاب دارم كه به كتابخانه شهرمان بدهيد تا جوانان استفاده بكنند و نماز مرا امام جمعه شهرستان بهشهر يعني حجت الاسلام والمسلمين سيد صابر جباري اميد حزب الله منطقه بخواند و در صورت آوردن جنازه ام در كنار مزار شهدا در پايگاه بسيج شهدا يعني تكيه امام خميني شهرمان دفع كنيد . ديگر عرضي ندارم به اميد برقراري نظام جمهوري اسلامي در كره زمين . والسلام

« خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار »
    « خدايا خدايا تا انقلاب مهدي منتظریننت محافظت بفرما » آمين يا رب العالمين
    انديمشك پايگاه شهيد جعفر زاده غلام رضا زهره منش

10/8/1365

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری