جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ماجرای یک پرونده جنایی... دروغ _ صداقت

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

ماجرای یک پرونده جنایی... دروغ _ صداقت

هو الباقی

دروغ _ صداقت

ماجرای یک پرونده جنایی...

شما یک محصول بسته بندی شده رو از یک فروشگاه مواد غذایی میخرید و فروشنده موقع خرید به شما میگه این محصول تازه است و سالمه٬ در حالی که فاسد بوده٬ شما اون رو مصرف میکنید و مریض میشید و چه بسا خدای ناکرده جان به جان آفرین تسلیم میفرمائید و ...

شما برای جلوگیری از این فاجعه٬ دفعه بعد به تاریخ مصرف کالا توجه میکنید. خیالتون از بابت دروغگوئی فروشنده راحته٬ ولی شما نمیدونید که کارخونه تاریخ مصرف رو اشتباه نوشته و اون کالا فاسده٬ شما اون رو مصرف میکنید و .... چه بسا جان به جان آفرین...

شما بار سوم به پروانه بهداشت کالا توجه میکنید و مطمئن میشید که تاریخ مصرف درسته٬ چون اداره بهداشت٬ کلا این کارخونه و محصولاتش رو تائید کرده٬ شما نمیدونید که مامور بهداشت محترم بعد از اطلاع از سپری شدن تاریخ مصرف کالا٬ به خاطر جلوگیری از ضرر ۷۰ میلیونی کارخونه سکوت کرده و در ازای این حرکت انساندوستانه یک عدد ۲۰۶ یا پرشیا هدیه دریافت نموده است...شما مصرف میکنید و .....چه بسا جان به ...

شما با خودتون میگید تا محصولی از هر لحاظ سالم نباشه و تائید بهداشت بر آن نباشه مهر استاندارد نمیخوره ... اما از کجا معلوم ....

شما دیگه وقتتون رو در زمینه علامت استاندارد هدر نمیدید و مستقیما میرید و از اداره بهداشت مربوطه شکایت میکنید... شما نمیدونید قاضی پرونده شب گذشته در یک حرکت انساندوستانه و طی یک تماس تلفنی٬ یک عدد ۲۰۶ یا پرشیا از اداره مربوطه دریافت نموده تا اداره متحمل ضرر چندین برابر نشه...

شما برای شکایت از اون قاضی به «محكمه انتظامى قضات» تشریف فرما میشید٬ جایی که به تخلفات قضات رسیدگی میشه٬ شما نمیدونید شب گذشته...

شما نا امیدانه در گوشه ای نشسته و به فکر فرو میرین... یادتون میاد همون روز صبح که از خونه خارج میشیدین همسرتون گفت فلان محصول غذایی رو با فلان مارک مخصوص بخر و شما در دلتون گفتین آن محصول با فلان مارک مخصوص٬ در انتهای خیابان فقط هست٬ کی حالش رو داره بره اونجا٬ از سر کوچه میخرم میگم رفتم اونجا ٬ ازون مارک نبود مجبوری ازینا گرفتم... دوست دارید راه حلی پیدا کنید اما به خودتون و اندیشه تون هم اطمینان ندارید...

آیا میدانستید در میان مخلوقات خدا از فرشته ها گرفته تا حیوانات تنها انسان هست که دروغ میگوید...؟

آیا میدانستید روانشناسان و جامعه شناسان در حیطه های فردی و اجتماعی از شمارش ضررهای دروغ عاجزند...؟ و پاکان و عارفان دروغ را ریشه همه بدیها و گناهان میدانند...؟۱

آیا میدانستید عشق با دروغ رابطه عکس دارد ...؟

رسول خداصلى الله عليه وآله فرمود:

دروغ گويى از پستى روح ريشه مى‏گيرد. (لايكذب الكاذب‏الا من مهانة نفسه

۱ـ حضرت امام حسن عسكرى‏عليه السلام امام يازدهم مى‏فرمايد:
    «جعلت الخبائث كلها في بيت واحد و جعل مفتاحها الكذب.
    زشتى‏ها را در خانه‏اى گذاشته‏اند و دروغ را كليد آن خانه قرار داده‏اند.»
    جامع الاخبار، ص 418، فصل فى الكذب و الصدق، ح 1162; جامع السعادات، ج 2، ص 318.
    ۲ـ مستدرك الوسائل، ج 9، ص ، ح 10282.

منبع: http://www.golbargeshabane.blogfa.com/88093.aspx
    نوشته شده توسط فانی

2.  

نوشته
    71
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    39
    آپلود
    0
    گالری
    76

تنها انسان ؟....

نقل قول نوشته اصلی توسط حکمتی فرد نمایش پست
    هو الباقی

آیا میدانستید در میان مخلوقات خدا از فرشته ها گرفته تا حیوانات تنها انسان هست که دروغ میگوید...؟
    ؟!
    زاهدا من که خراباتی و مستم به تو چه؟ *** ساغر و باده بود بر سر دستم به تو چه؟
    تو اگر گوشه ی محراب نشستی صنمی گفت چرا؟ ***من اگر گوشه ی میخانه نشستم به تو چه؟
    تو که مشغول مناجات و دعـــائی چه به من *** من که شب تا به سحر يکسره مستم به تو چه؟
    آتش دوزخ اگر قصد تو و ما بکند ***تو که خشکی چه به من ، من که ترهستم به تو چه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)