جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ره اورد سفر سرزمین نور

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

ره اورد سفر سرزمین نور

هو الباقی

ره اورد سفر سرزمین نور _ قسمت اول

سلام دوستان بعد کلی تاخیر در گذاشتن مطلب اومدم.
    این چند وقت که نبودم درگیر برنامه های اردوی راهیان نور دانشجویی بودم. حالا بعد اردو اومدم تا به قول مداحمون هر چی تو چنته دارم بریزم بیرون و براتون از این اردو تعریف کنم. تا بلکه اونایی که تا به حال نرفتن عید امسال رو اونجا باشن و اونایی هم که رفتم دوباره هوس کنن که برن. و این بار بند پوتین هاشونم محکمتر ببندن. و دوباره عهد پیمانی با شهدا ببندن.
    خوب حالا بخونید خاطرات من رو از این سفر نور.
    خاطرات رو از قبل از اردو رفتنم شروع میکنم. از چند ماه قبل از اردو برنامه ریزی برای رفتن به اردو رو شروع کردیم. ثبت نام و بیمه کردن ثبت نام کنندگان و هماهنگی برای رفتن به مناطق مورد نظر و …این طور کارای اداری. اما کارهای فرهنگی زیادی هم انجام دادیم تا اونجا دست خالی نباشیم پیش دانشجوهایی که یا دفعه اولشونه که میان یا حتی دفعه چندمشونه. میدونید که کار فرهنگی تاثیر اردو رو چندین برابر میکنه. یکی از کارای فرهنگی که انجام شد دعوت از راویان بود که در زمان جنگ تحمیلی به عنوان فرماندهان دفاع مقدس در جبهه حضور داشتند. اونها همونطور که از کلمه راویان مشخصه اومده بودند تا برامون از خاطرات و شرایط و فداکاریها بسیجیان و رزمندگان در این ۸ سال برامون روایت کنند. و واقعا هم که خوب تونستند این از پس وظیفشون بر بیان و برامون از زوایای پنهان و پیدای جنگ صحبت کنند. فرماندهانی که همرزمان شهیدی داشتند و از اونها برامون گفتند، فرماندهانی که حالا خودشون شهدای زنده هستند. مثل سردار پاسدار یحیایی که جانباز قطع نخاع بودند و واقعا با تحمل سختی های تمام روایت گری زمان جنگ رو در این اردوی ۶ روزه با این همه مسافت به عهده گرفتند. حتما براتون از گفته های روایان اردومون براتون تعریف میکنم.

نویسنده: shahed

منبع: http://fekrejavan.ir/2558.html

2. تشکر

3.  

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

ره آورد سفر سرزمین نور – ۲

براتون از یکی از کارهای فرهنگی که در اردوهای راهیان نور انجام میشه گفتم و اون هم دعوت از راویان دفاع مقدس بود. یکی دیگه از کارهای فرهنگی که در اردوهای راهیان نور انجام میشه تهیه بسته های فرهنگی متمرکز که از طرف سپاه ناحیه ای و یا بسته های پایگاهی که از طرف پایگاههای بسیج تهیه میشه؛ هست.

لوازمی که معمولا توی همه بسته های فرهنگی میشه دید؛ چفیه، جانماز، تسبیح، خودکار، دفترچه خاطرات و یک عدد نقشه مناطق مورد بازدید هست. ما امسال توی بسته های فرهنگی متمرکزمون یه عدد سی دی نرم افزار با موضوع راهیان و دفاع مقدس و همچنین یه عدد تراکت که به صورت پاکت نامه که چفیه و پلاک بود ، اضافه کردیم. جالبه همین جا بگم بعضی از دانشگاههای شرکت کننده در اردو در بسته های فرهنگیشون وسائل بسیار جالب دیگه هم گذاشته بودن.

مثلا یکی از دانشگاهها توی بسته های فرهنگی خانم هاشون چادر نماز گذاشته بودن یا دانشگاه دیگه ای یادبود دهلاویه رو به صورت پاکت نامه در اورده بود و توش از مشخصات مناطق جاسازی کرده بود. توی بسته های فرهنگی میشه خیلی چیزهای دیگه گذاشت اما باید به تناسب حوصله مسافرین باشه. همین جا بگم از بسته های فرهنگی که در بعضی از مناطق مورد بازدید توسط بعضی از سازمانهای فرهنگی به زائرین ارائه میشه. مثلا بسته های فرهنگی که توسط گروه امتداد یا کوله بار و یا کوله پشتی به زائرین ارائه میشه. که شامل مجلات، بروشورها، نقشه ها و پوستر های شهدا و دفاع مقدس و همچنین سی دی های نرم افزاری یا موضوع دفاع مقدس و راهیان هست.

یکی دیگه از کارهای فرهنگی که هر ساله برای اردوهای راهیان نور انجام میشه نامگذاری اردوی همون سال به اسم یک شهید از ارتش و یک شهید از سپاه هست. اردوی امسال هم به اسم شهید پاسدار سرلشکر مهدی زین الدین و شهید امیر خلبان مصطفی اردستانی نامگذاری شده بود و برنامه های فرهنگی امسال حول محور معرفی این دو شهید به زائرین بود.
    بسته های فرهنگی گروه کوله بار امسال هم در رابطه با همین دو شهید بود.
    خوب تا اینجا رو داشته باشین هنوز کارهای فرهنگی تموم نشده اما نمیخوام بیشتر از این خستتون کنم. پس تا روزهای بعد شمارو به خدا میسپارم.

منبع: http://fekrejavan.ir/2775.html

5. تشکر

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

ره اورد سفر سرزمین نور – ۳

سلام امروز میخوام از قسمت سوم ره اورد سفر سرزمین نور براتون بگم.

تهیه بسته های فرهنگی رو به عنوان یکی دیگه از کارهای فرهنگی براتون گفتم امروزخیلی خلاصه و مختصر از چند تا کار دیگه فرهنگی براتون میگم.

اجرای مسابقات، دادن جوایز، استفاده از سی دی های فیلم و مستند دفاع مقدس در اتوبوس ها و هزاران کار دیگه که بستگی به این داره که مسئولین اردوها چقدر ابتکار عمل دارن؛ میشه انجام داد تا اردو رو پر بار تر کرد. یکی از مسابقاتی که ما امسال و هر ساله داریم مسابقه عکاسی و متن ادبی هست. امسال هم یک مسابقه وبلاگ نویسی گذاشتیم اینها بعد از اردو هست. به جز مسابقاتی که در حین اردو برگزار میشه.
    خوب فکر میکنم این قسمت رو به اندازه کافی توضیح دادم. به علت ذیق وقت و نزدیکی به سال نو که کمتر از ۱۰ ساعت دیگه به تحویل سال مونده فقط سال نو رو به دوستان عزیزم تبریک میگم و امیدوارم سال خوب و پر باری داشته باشین؛ بقیه خاطرات رو میذارم برا روزهای بعدی. و اگه رفتین جنوب ما رو هم فراموش نکیند از دعاهای خوبتون.
    یا حق

منبع: http://fekrejavan.ir/2796.html

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

ره آورد سفر سرزمین نور -۴

سلام
    بعد از انجام کلی کار و هماهنگی وبرنامه ریزی و تبلیغات و ثبت نام و بیمه کردن و هی اینور اونور شدن تاریخ روز رفتن دخترا و پسرا و کلی چک و چونه زدن برای تاریخ بالاخره تصویب شد که در تاریخ ۱۳ اسفند خواهران اعزام خواهران و ۲۱ اسفند اعزام برادران باشه.

با همه این حرفا باز هم رفتن من رو هوا بود. چون یه سفر دیگه هم در پیش داشتم و امکان اینکه با هم تداخل پیدا کنه زیاد بود نمیتونستم تا روز آخر تکلیف رفتنم معلوم کنم.

اما بهر حال معلوم شد و من هم با دانشجوهای شهر راهی مناطق جنگی شدم. البته بگم دفعه اولم نبود من سه بار دیگه هم این سفر رو تجربه کرده بودم. بار اول سال ۷۶ از بسیج دانش اموزی رفتم سال ۸۱ از بسیج دانشجویی دانشگاهمون و سال ۸۴ از بسیج محلی و این بار از بسیج دانشجویی مجددا. هر بار رفتن برای من کلی تجربه و خاطره بود. حالا در طول نوشتن خاطره های امسالم به مقایسه بین این سالهایی که رفتم جنوب رو براتون دارم.

این بار یک تفاوت اساسی با دفعه های قبل داشت و این بود که دفعه های قبل به عنوان یک مسافر و زائر همراه بقیه بودم اما این بار یک کم مسئولیتی هم گردنم بود. این خودش کلی واسه من خاطره و تجربه بود.
    از چند ماه قبل از رفتن به اردو ما مشغول تهیه بسته های فرهنگی بودیم و کلی طرح پیشنهادی بسته های فرهنگی هم اماده شد. بالاخره روز سیزده اسفند ۸۸ ساعت ۱۲ همگی به محل اعزام کاروان رفتیم. قبل از حرکت مسئول بسیج دانشجویی شهر برای خانم ها صحبت هایی کردن و سفر خوب و بی خطر و پر برای رو برای دانشجوها آرزو کردن.
    بالاخره ساعت ۳:۳۰ راه افتادیم. خاطره به یاد ماندنی روز اول این بود که ناهارمو تو ماشین خوردم بقیه ناهارشون خورده بودن و ما از بس که دوندگی داشتیم نرسیده بودیم ناهار بخوریم. البته انصافا نسبت به مسئولین اردو اصلا کاری نکرده بودم. ..
    ادامه دارد…

منبع: http://fekrejavan.ir/2812.html

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری