صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تک حزبی یا چند حزبی

نوشته
    56
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

تک حزبی یا چند حزبی

تک حذبی یا چند حزبی
    دوستان سلام
    قصد و نیت من از مطرح کردن این موضوع درباره بحثی بود که با جناب سقا داشتم .
    من عنوان کردم لزومی نداره تو کشور ما این همه حزب باشی وجود داشته باشه ! من ملی گرایی رو دوست دارم و معتقد هستم احزاب تمام مرام نامه هاشون یجورهایی حس نژاد پرستی درونشون هست و همین خواسته ها و حق بجانب بودن ها باعث عقب افتادن کشورمون شده و این همه مشکلات بوجود اومده.
    من معتقد هستم تک حزبی بهتر از چند حزب بودن هست اگر قوانین واقعا به نفع مردم سالاری باشه و همه راضی باشند .
    حال از شما تقاضا دارم منو در این راستا همراهی کنید
    من طرف دار ملی گرایی هستم پس سعی کنید بیشتر در این راستا و نقاط قوت و ضعف این موضوع بیشتر بحث کنیم.
    در آخر خواستارم بحث را به توهین وبی احترامی به عقاید یکدیگر نکشونید ممنون
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنی ست

2.  

نوشته
    363
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    11 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام.
    از انواع آزادي آزادي بيان و ابراز عقايد خويش است.در يك جامعه كه داراي سيستم حكومتي با داعيه آزادي است چند حزبي بودن و عقايد گوناگون سياسي داشتن نشانه اي از بلوغ سياسي و اجتماعي آن جامعه است.
    دوما:تجربه نشان داده كه تك صدايي بيشتر مواقع به ديكتاتوري مي انجامد.و ديكتاتوري هم چيزي به جز اختناق در پي ندارد و اختناق توده هاي مردم را آرام و بدون صدا از شالوده حكومت دور ميكند.
    گفتيد قانون.يادمان باشد كه همين قانون بعضي از اوقات به شديدترين فاشيسمها مي انجامد.
    ای مالک!
    هرگز مگو که من مامورم و معذور و هرگز مگو که به من دستور داده اند,از خشم ملت بترس که نمونه ای از خشم خداوند است,از اجتماعات عمومی جلوگیری مکن,و بدان که از کشور ویران کسی خراج نمیگیرد.(امام علی ع)

4. تشکر

نوشته
    540
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    2
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    8 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

به نام خدا.

به نظر بنده چند حزبی بودن ( در صورت دوست بودن حزب ها ) بهتر از تک حزبی بودن است. چون در رقابت با رفیق پیشرفت حاصل میشه. اگر تک حزبی باشیم دیگه رقیب رفیق نداریم بلکه فقط دشمن خواهیم داشت. با نداشتن رفیق نمی توان پیشرفت کرد.
    هر چه در آسمانها و زمین است از آن خداوند یکتاست. کهکشانها و ستارگان مظهر قدرت اویند. همه فانیند و تنها خداست که می ماند.

حق با علی است و علی با حق.( پیامبر مهربانی ها (ص) )

دانش اگر چه در ثریا باشد ، مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. ( پیامبر خوبی ها (ص))

نه تنها جزایر سه گانه بلکه از غرب چین تا شرق مدیترانه ، از جنوب سیبری تا شمال صحرای عربستان از دیرباز مرزهای ایران بزرگ قرار دارد. و در آخر تمامی فرزندان به مادر خود می پیوندند.

6. تشکرها 2

نوشته
    1,447
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    69

به نام خدا

سخنانی حکیمانه از امام خمینی (ره)

هشدار به احزاب و گروهها.
    اى احزاب مختلف، اى گروههاى مختلف! اگر شما براى كشور خودتان دلسوز هستيد و براى ملتتان دلسوز هستيد، بايد بدانيد كه اين ايجاد گروههاى مختلف براى ملت سم قاتل است و كشور شما را باز به حال اول خداى نخواسته برمى گرداند. اى اشخاصى كه داد از مليت مى‏زنيد، داد از دوستى با ملت مى‏زنيد، داد از دوستى با مستضعفين مى‏زنيد، اين اظهار وجودها، اين گروه گروه كردن ملت، موجب اين مى‏شود كه ملت شما باز به حال اول برگردند. شما داريد رمز پيروزى ملت را از دست مى‏دهيد. شماها كه حسن نيت داريد در تحت تأثير شياطينى كه سوء نيت دارند واقع شده ايد. خداى تبارك و تعالى مى‏فرمايد وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّه جَميعاً وَ لَا تَفَرَّقُوا (1) امر به اجتماع و نهى از تفرق. شماها اجتماع مسلمين را به هم مى‏زنيد و موجب تفرقه مى‏شويد……..
    همه زير پرچم اسلام
    متوجه باشيد گروه گروه نكنيد. اين مملكت با وحدت كلمه پيش برد، متفرقشان نكنيد. وَاعتَصِمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمِيعاً و لاتَفَرَّقْوا (1) اين آيه قرآن را بپذيريد. همه بچسبيد به ريسمانى كه بين شما و خداست، و آن اسلام است. متفرق نشويد از هم. جدا جدا نشويد. هى حساب را جدا نكنيد. آن حساب جبهه كذا، آن حساب نهضت كذا، آن حساب حزب كذا، آن حساب گروه كذا، آن حساب حزب چه، كذا، جدا نكنيد همه را. همه با هم باشيد، همه دوست باشيد ..
    حزب سازى دشمن درست كردن است. هى اين يكى از آن طرف بكشد؛ آن از آن.
    مسابقه قرآني براي كانوني ها

▌▬◄جام حذفی کانون گفتمان قرآن►▬▐

منتظر حضور گرمتان هستيم...

8. تشکر

نوشته
    4
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط karimi28 نمایش پست
    به نام خدا

سخنانی حکیمانه از امام خمینی (ره)

هشدار به احزاب و گروهها.
    اى احزاب مختلف، اى گروههاى مختلف! اگر شما براى كشور خودتان دلسوز هستيد و براى ملتتان دلسوز هستيد، بايد بدانيد كه اين ايجاد گروههاى مختلف براى ملت سم قاتل است و كشور شما را باز به حال اول خداى نخواسته برمى گرداند. اى اشخاصى كه داد از مليت مى‏زنيد، داد از دوستى با ملت مى‏زنيد، داد از دوستى با مستضعفين مى‏زنيد، اين اظهار وجودها، اين گروه گروه كردن ملت، موجب اين مى‏شود كه ملت شما باز به حال اول برگردند. شما داريد رمز پيروزى ملت را از دست مى‏دهيد. شماها كه حسن نيت داريد در تحت تأثير شياطينى كه سوء نيت دارند واقع شده ايد. خداى تبارك و تعالى مى‏فرمايد وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّه جَميعاً وَ لَا تَفَرَّقُوا (1) امر به اجتماع و نهى از تفرق. شماها اجتماع مسلمين را به هم مى‏زنيد و موجب تفرقه مى‏شويد……..
    همه زير پرچم اسلام
    متوجه باشيد گروه گروه نكنيد. اين مملكت با وحدت كلمه پيش برد، متفرقشان نكنيد. وَاعتَصِمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمِيعاً و لاتَفَرَّقْوا (1) اين آيه قرآن را بپذيريد. همه بچسبيد به ريسمانى كه بين شما و خداست، و آن اسلام است. متفرق نشويد از هم. جدا جدا نشويد. هى حساب را جدا نكنيد. آن حساب جبهه كذا، آن حساب نهضت كذا، آن حساب حزب كذا، آن حساب گروه كذا، آن حساب حزب چه، كذا، جدا نكنيد همه را. همه با هم باشيد، همه دوست باشيد ..
    حزب سازى دشمن درست كردن است. هى اين يكى از آن طرف بكشد؛ آن از آن.

از وصیت نامه است؟؟؟؟ من تابحال دقت نکرده بودم

10. تشکر

نوشته
    1
    مورد تشکر
    1 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0

با حزب بازی فقط عده ای به امیال خود میرسن و همیشه ریس میمونن و شایسته سالاری از بین میره
    ....
    ویرایش توسط ابو محمد : ۱۳۸۹/۰۱/۱۵ در ساعت ۱۷:۵۶ دلیل: ویرایش بهتر از حذف است

12. تشکر

نوشته
    56
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط angel1943 نمایش پست
    سلام.
    از انواع آزادي آزادي بيان و ابراز عقايد خويش است.در يك جامعه كه داراي سيستم حكومتي با داعيه آزادي است چند حزبي بودن و عقايد گوناگون سياسي داشتن نشانه اي از بلوغ سياسي و اجتماعي آن جامعه است.
    دوما:تجربه نشان داده كه تك صدايي بيشتر مواقع به ديكتاتوري مي انجامد.و ديكتاتوري هم چيزي به جز اختناق در پي ندارد و اختناق توده هاي مردم را آرام و بدون صدا از شالوده حكومت دور ميكند.
    گفتيد قانون.يادمان باشد كه همين قانون بعضي از اوقات به شديدترين فاشيسمها مي انجامد.
    سلام
    نشانه بلوغ ؟ پس چرا ما به این بلوغ فکری نرسیدیم؟ بجای بیشبرد اهداف یکسره به جان هم افتادیم.
    اگر تک صدایی که درونش صداقت باشه / عشق به میهن باشه/ به دیکتاتوری نمیرسه !!! این دیکتاتوری فقط بخاطر خواستهای نامشروع است اینو خودتون میدونید.
    در خصوص قانون : مگه نمی گویند قانون ما بر گرفته از قرآن هست پس چه فاشیسی؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنی ست

نوشته
    56
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط ستایشگر نمایش پست
    به نام خدا.

به نظر بنده چند حزبی بودن ( در صورت دوست بودن حزب ها ) بهتر از تک حزبی بودن است. چون در رقابت با رفیق پیشرفت حاصل میشه. اگر تک حزبی باشیم دیگه رقیب رفیق نداریم بلکه فقط دشمن خواهیم داشت. با نداشتن رفیق نمی توان پیشرفت کرد.
    سلام
    یعنی اگر شما رغیب و یا بهتر بگم دشمن نداشته باشید دیگه هیچ کار ینمی کنید و یک گوشه می شنید تا دیگران کار کنند و شما وابسطه اونها باشید؟
    چرا مگه الان دشمن تو کشور خودمون اونم از جنس و پوست خودمون نداریم؟
    به نظر من این حرف شما نشان میده شما هنوز آرمان ندارید ولی اگر واقعا دوستتدار کشورتان باشید حتما در تمامی شرایط بفکر پیشرفت خواهید بود.
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنی ست

15. تشکر

نوشته
    56
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

سقا پس چرا جواب نمی دی؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنی ست

نوشته
    56
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0

من با نظر شما موافقم جناب عزیز
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنی ست

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری