صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: متافیزیک... حلال یا حرام؟

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش متافیزیک... حلال یا حرام؟

با سلام خدمت همه...فکر کنم از روی سوال همه چیز معلومههاله بینی.آزاد کردن چاکرا ها.باز کردن چشم سومافزایش فرکانس دیدن و شنیدناینا در دین حلال شمرده میشن یا حرام؟یا حق...
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

2.  

نوشته
    121
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسیاری از این کارها ، اگر خودشون هم حرام نباشن ، مستلزم کارهای حرام بساری هستن .

نوشته
    521
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    3 روز 11 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام،

من ندیدم که حرام باشه ! ولی اگر به جادوگری ، کلاه برداری و رمّالی منتهی بشه خب واضح حرامه ... تا وقتی که باعث حق الناس نشه فکر نمی کنم حرام باشه.

وبلاگ جدیدم: http://security-defense.blogfa.com

5. تشکر

نوشته
    82
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    4 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ehteda نمایش پست
    بسیاری از این کارها ، اگر خودشون هم حرام نباشن ، مستلزم کارهای حرام بساری هستن .
    لازم می دونم یه چیزی بگم

اگه این طوری بخواهیم برویم جلو که موجب کار های حرام می شود. باید از خیلی چیز ها چشم بپوشونیم.

مثل عشق

عشق به اهل بیت در بعضی شاخه ها به قمه زنی و ... کشیده می شود. حالا چون یه شاخه ای از اون به انحراف کشیده شده بگیم عشق به اهل بیت دیگه حرام و ما دیگه عشق به اهل بیت نداشته باشیم.
    کلی از این مثال ها می تونم بزنم که این گونه قضاوت و نتیجه گیری در ارتباط یک موضوع صحیح نیست.
    زندگی زیباست اما شهادت زیباتر

7. تشکر

نوشته
    1,268
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    4 روز 6 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام گرامی

منظور تان را واضح تر بیان میکنید ؟

اگر منظور از متافیزیک عالم ماوراء الطبیعه است تحت شرایط تطبیق با شریعت و خارج نشدن از حدود شریعت دین اسلا م که به معرفت نه ریاضت و تعبد نه(تعلق) بیانجامد و عارف به مرتاض تغییر هویت ندهد بله با طی سلسله مراتب وتحت نظر مرشد عالم و شتاخته شده و تایید شده جایز است . که البته این تایید با توجه به ظرفیت وجودی وچگونگی ایجاد خارق در اعمال شخص نیز میباشد . که اکنون از راههای مختلف ادعای ایجاد ان هم میشود.وباید به شدت مراقب ان طرق باشیم.که ظرفیت انسان برا ی ایجاد با ماوراءالطبیعه هم ظرفیت کسب مقدسات است وهم ظرفیت کسب مهلکات هم طی طریق مستقیم وهم طی طریق« میان بر»که برخی پیشنهاد میکنند اما به بیراهه میکشانند.

همانطور که در احادیث و برخی ایات قران کریم هم به این مطلب اشاره شده که از ان جمله معراج پیامبر (ص) و روایاتی از ائمه (ع) از جمله این روایت که علی( ع ) میفرمایند من خدایی را که نبینم عبادت نمیکنم .

وهمانطور که در بین فقها و علماء از صدر اسلام تا کنون نیز این مطلب یوده وهست .

اما مهم تحت تعلیمات عارف سالک اگاه «به شریعت و عامل به شریعت» بودن است که خدای ناکرده در توهمات مختلف غوطه ور نشویم وان توهمات را با عرفان و عوالم ان وکرامات را با اوهام و تخیل اشتباه نکنیم به شما گرامی توصیه میکنم مطلب لقاء الله فی قلوب مطهره را دنبال کنید تا به پاسخ سوال خود به طور کامل برسید. همچنین داستانهایی از عالمان عارف که تاییدیه ی تاریخی هم دارند .ومصداقهایی از ارتباط هایی بادر جات مختلف خارق میباشند

............................................. حق یارتان ........................................

نوشته
    108
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1

صفحه دوم قرآن را باز کنید ...
    الذین یومنون بالغیب .... ( کسانی که به عالم غیب ایمان می آورند )
    آیا این چیزی جز متافیزیک می باشد ؟

10. تشکرها 3

نوشته
    121
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ناظر نمایش پست
    لازم می دونم یه چیزی بگم

اگه این طوری بخواهیم برویم جلو که موجب کار های حرام می شود. باید از خیلی چیز ها چشم بپوشونیم.

مثل عشق

عشق به اهل بیت در بعضی شاخه ها به قمه زنی و ... کشیده می شود. حالا چون یه شاخه ای از اون به انحراف کشیده شده بگیم عشق به اهل بیت دیگه حرام و ما دیگه عشق به اهل بیت نداشته باشیم.
    کلی از این مثال ها می تونم بزنم که این گونه قضاوت و نتیجه گیری در ارتباط یک موضوع صحیح نیست.
    سلام

دوست گرامی ،

اولا هر چیزی که مستلزم گناه شود ، باید ازش پرهیز بشه . چه عشق اهل بیت باشه ، چه متافیزیک یا جادو .
    البته قمه زنی را بعضی حرام ندانسته اند ولی برای کسانی که حرام می دونن ، قمه زدن حرامه ، نه عشق اهل بیت .

و عشق اهل بیت هم مستلزم قمه زدن نیست . یعنی این طور نیست که هر کسی که بخواد اهل بیت رو دوست داشته باشه ، باید قمه بزنه .

اما متافیزیکی که شما می فرمایید ، همانطور که عرض کردم ، اگر خودش حرام نباشه ، که یعنی هست ، حتما مستلزم کار حرام هست .

یعنی بسیاری از اینجور کارها بدون انجام کارهای حرام ، انجام نمی شه .

موفق باشید .

12. تشکرها 2

نوشته
    121
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حقجو نمایش پست
    صفحه دوم قرآن را باز کنید ...
    الذین یومنون بالغیب .... ( کسانی که به عالم غیب ایمان می آورند )
    آیا این چیزی جز متافیزیک می باشد ؟

سلام

جناب حق جو ،

متافیزیکی که آقای ناظر مطرح کردند ، با غیبی که قرآن مطرح کرده فرق دارن . و اصلا این با اون زمین تا آسمون فرق داره.

نوشته
    3,203
    صلوات
    10
    تعداد دلنوشته
    3
    مورد تشکر
    6 پست
    حضور
    96 روز 16 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ••ostad•• نمایش پست
    سلام گرامی :moshtagh:

منظور تان را واضح تر بیان میکنید ؟ :gig:

اگر منظور از متافیزیک عالم ماوراء الطبیعه است تحت شرایط تطبیق با شریعت و خارج نشدن از حدود شریعت دین اسلا م که به معرفت نه ریاضت و تعبد نه(تعلق) بیانجامد و عارف به مرتاض تغییر هویت ندهد بله با طی سلسله مراتب وتحت نظر مرشد عالم و شتاخته شده و تایید شده جایز است . که البته این تایید با توجه به ظرفیت وجودی وچگونگی ایجاد خارق در اعمال شخص نیز میباشد . که اکنون از راههای مختلف ادعای ایجاد ان هم میشود.وباید به شدت مراقب ان طرق باشیم.که ظرفیت انسان برا ی ایجاد با ماوراءالطبیعه هم ظرفیت کسب مقدسات است وهم ظرفیت کسب مهلکات هم طی طریق مستقیم وهم طی طریق« میان بر»که برخی پیشنهاد میکنند اما به بیراهه میکشانند.

همانطور که در احادیث و برخی ایات قران کریم هم به این مطلب اشاره شده که از ان جمله معراج پیامبر (ص) و روایاتی از ائمه (ع) از جمله این روایت که علی( ع ) میفرمایند من خدایی را که نبینم عبادت نمیکنم .

وهمانطور که در بین فقها و علماء از صدر اسلام تا کنون نیز این مطلب یوده وهست .

اما مهم تحت تعلیمات عارف سالک اگاه «به شریعت و عامل به شریعت» بودن است که خدای ناکرده در توهمات مختلف غوطه ور نشویم وان توهمات را با عرفان و عوالم ان وکرامات را با اوهام و تخیل اشتباه نکنیم به شما گرامی توصیه میکنم مطلب لقاء الله فی قلوب مطهره را دنبال کنید تا به پاسخ سوال خود به طور کامل برسید. همچنین داستانهایی از عالمان عارف که تاییدیه ی تاریخی هم دارند .ومصداقهایی از ارتباط هایی بادر جات مختلف خارق میباشند

............................................. حق یارتان ........................................
    منظورم تلاش برای دست یافتن به این جور چیز ها با استفاده از راه هایی که در دین توصیه نشده(نه اینکه حرام باشه فقط توصیه نشده)
    شبی مجنون به لیلی گفت کِی معشوق بی همتا
    تو را عاشق شود پیدا ولی......

15. تشکرها 2

نوشته
    202
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بعضی موارد متافیزیک مشکلی نداره. هر عملی موقعی که باعث تجاوز به حقوق دیگری یا آزار دیگران شود حرام است! بعضی تواناییهای متافیزیکی هم ممکن است موجب آزار دیگران نشود ولی به خود شخص ضرر میزند مثلا شخص اینقدر درگیر بدست آوردن قدرتها و تواناییها میشود که از قدرت آفرین دور میشود و حتی موجب غرور و خود خواهی در شخص میشود!
    همین کرامات رو اصلا عرفا بهش توجهی نمیکنند ولی ما انسانهای معمولی اینقدر برامون جالب و عجیبه که خودمون رو می کشیم تا ذره ای از این تواناییها رو بدست بیاریم!
    من خودم چند سال همش دنبال باز کردن چشم سوم و از این قبیل مسائل بودم ولی موفق نشدم! الان که فکر میکنم میگم خدا رو شکر که موفق نشدم چون من خودم رو خوب میشناسم! من لیاقت داشتن این قدرتها رو ندارم مثلا اگر بتونم فکر کسی رو بخونم که دربارم فکر بد میکنه، همش از اون شخص کینه دارم و.....
    در حالیکه اگر نمیدونستم که اون شخص ازم بدش میاد، شاید همین ندانستن باعث میشد من با خوبی کردن بهش دلش رو بدست بیارم نه اینکه ازش کینه داشته باشم

ارتباط با اجنه و ارواح هم بعضی مراجع حکم به حرام دادند مخصوصا اگر موجب آزار و گناه شود

بدنبال خدا باشی خرما رو هم بهت میدن. مثلا اگر دلت رو از هر غرض و کینه ای پاک کنی میتونی از باطن دیگران آگاه بشی که در عرفان اسلامی بهش فراست میگن

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری