جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یکی بگه به من این ادم یا انسان چیه چیکار باید کنه به کجا میخواد بپرسه؟

نوشته
    373
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

غمگین یکی بگه به من این ادم یا انسان چیه چیکار باید کنه به کجا میخواد بپرسه؟

به نام یگانه ی بی همتا

سلام به همگی

دوستان میخواستم بدونم ادم یا انسان چیه برای چی اومده کجا میخواد بره؟؟؟؟؟
    راستش چند لحظه پیش تو یه تاپیک چند تا پست دیدم خیلی بدم اومد اگه ادم یا انسان بودن اینه صد سال نمیخوام اینجوری ادم یا انسان باشم اخه اونی که گفتن چه فرقی با زندگی یه حیوان داره یعنی من ادم یا انسان نباید هیچ فرقی با حیوان داشته باشم؟؟؟؟
    تا چند لحظه پیش احساس میکردم میتونم تک تک مخلوقات خدا را دوست داشته باشم اما الان دوست دارم داد بزنم به خدا بگم:

ای خدا از مخلوقاتت بدم میاد ازشون متنفرم برای چی منو افریدی؟؟؟؟
    دل از غمت دیوانه شد .... در اتشی جانانه شد
    با اشک من میخوانمت .... اشک گوهردوردانه شد

شعر از جناب بزمی

2.  

نوشته
    373
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

کسی چیزی ندارد بگوید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خب یه چیزی بگید دیگه
    چرا اینطوری شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شعر از جناب بزمی

4. تشکرها 2

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

با او

ضمن عرض سلام خدمت شما دوستان عزيز كانوني ؛

نمي دونم چه چيزي در كدام تاپيك خونديد كه اينطور آشفته تان كرده.ولي اين سوال و اين دغدغه ، سوال و دغدغه ي متعالي است.

اينكه واقعا چرا خلق شده ايم؟به كجا خواهيم رفت؟
    البته اگر اون مطلبي كه در تاپيك خوانديد رو هم نقل كنيد دقيق تر مي شه بحث كرد.

منتها خيلي مختصر اينكه ما خلق شديم كه خليفه ي الهي بشويم ، به كمال برسيم.كمال خودش هدف است.ديگه نمي شه پرسيد كه به كمال برسيم كه چه؟ كمال خودش هدفه.
    خلق شديم كه به كمال برسيم.

قرار هست ما انسان ها اونقدر از رذائل دوري كنيم و فضائل رو در خودمون محقق كنيم تا بشويم آينه اي تمام نما از صفات نامحدود الهي. خداگونه بشيم.كار خدايي بكنيم.يعني به مقام انسان كامل برسيم.

مسلما انسان هم از جهت خلقت و هم از جهت مسير و هم از جهت غايت بر ديگر موجودات برتري داره.

منتها بايد عالم رو كه نقاشي و صنع پروردگار عزيز هست رو هم دوست داشته باشيم.عشق بورزيم به نشانه هاي او و به ساخت هاي او.

يك شعر هم نقل مي كنم از علامه حسن زاده آملي(حفظه الله) :

روي سخن شعر با حقيقت انسان و جان انسان هست كه همان خليفه ي الهي و روح پاك خدا دادي و لطيف و زيباي ماست كه در اين دنياي ماديات گير افتاده :

الا اي طائر قدسي در اين ويرانه منزل ها
    بسي دام است و ديو و دَد بسي غول است و رهزن ها
    در اين جاي مخوف اي مرغ جان ايمن كجا باشي؟
    گذر زين جاي نا امن و نما رو سوي مأمن ها
    در اين كوي و در اين برزن چه پيش آمد تو را رهزن
    به يك دو دانه اي ارزن فروماندي ز خرمن ها؟
    در اين لاي و لجن ها و در اين ويرانه گلخن ها
    شد از ياد تو آن ريحان و روح و باغ و گلشن ها
    سحر گاهي كه مي آيد نسيم كوي دلدارت
    تو را بايد كه بر كويش بود هر دم نشيمن ها

التماس دعا

طارق

اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

نوشته
    373
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام جناب طارق

کلش این بود که فقط ادمو مخصوصا خانما رو خلاصه کردن تو بعد جنسی.
    اخه این درسته؟؟؟؟
    یکم هم تند برخورد کردم تو اون تاپیک اگه امدید دیدید اخراج شدم بخاطر همینه.

شعر از جناب بزمی

7. تشکرها 2

نوشته
    373
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

اخه این چه طرز فکریه ؟

اصلا ادم وقتی فکر میکنه که فقط برای برطرف کردن میل جنسی افریده شده احساس حقارت و پوچی میکنه.
    اونوقت میگن چرا امار خودکشی بالا رفته بس که بعضی موجودات این طرز فکر رو تو ذهن ملت میندازن.

شعر از جناب بزمی

نوشته
    3,123
    مورد تشکر
    119 پست
    حضور
    37 روز 5 دقیقه
    دریافت
    127
    آپلود
    0
    گالری
    13

با سلام
    آفتابگردان گرامي
    ما بعنوان انسان موظفيم هدف از خلقت خودمون رو بشناسيم و برنامه زندگيمون رو بر مبناي اون هدف قرار بديم ، انسان هم بر اساس نوع عملكرد و حسن يا سوء انتخابش مي تونه از ملك برتر يا از چهارپا گمراه تر بشه بنابراين ما ملزميم برنامه زندگيمون رو بر اساس هدف خلقتمون پايه ريزي كنيم نه بر اساس تعاريف ديگران از ما ، كسي كه ما رو خلق كرده و استعداد خليفة اللهي به ما ارزاني داشته برنامه رسيدن به اين حد كمال رو هم در اختيار ما قرار داده ، اين برنامه براي همه انسانها يكسانه چه زن و چه مرد منتها تفاوتش در وظايف و تكاليف هر يك از اونهاست .
    همونطور كه برخي ، زن رو تنها وسيله اي براي ارضاي جنسي تعريف ميكنند ، هستند كساني هم كه مرد رو تنها وسيله اي براي توليد پول مي دونند . درواقع هيچ يك از اين دو گروه نه ديدگاه درستي نسبت به انسان و مسئوليت اون دارند و نه هدف از خلقتش رو كه رسيدن به كمال و قرب خداوند است مي شناسند .
    بنابراين انسان موجودي است مختار ، داراي هر دو گرايش به سوي خوبيها و كمالات و بديها و رذايل كه براي عبوديت و تقرب الهي و رسيدن به كمال خلق شده و بسوي خداوند بازگشت ميكنه و در اين سراي دنيا هم با انواع نعمتها و نقمتها مورد امتحان و ابتلا قرار ميگيره تا با انتخاب و اختيارش راه كمال يا شقاوت رو انتخاب كنه . تعاريف ديگران از انسان - زن يا مرد - نيز تفاوتي و خللي در اين هدف ايجاد نميكنه و تنها گوش سپردن به تعاريف ناقص و غير اصولي اونها از انسان و كمال و هدفش ميتونه مانعي براي پيشرفت ما باشه .

نوشته
    641
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    84
    آپلود
    9
    گالری
    66

با او

با سلام به شما دوستان عزيز ؛

چون موضوع خيلي مهمه و جاي ذره اي كوتاه آمدن نيست ، براي همين اين همه نوشتم.
    لطفا حوصله كنيد و كامل بخوانيد تا اصول كلي بطلان چنين حرف هاي در ذهنتان باشه كه هم آنتي ويروسيست براي اين حرف هاي غلط و هم ابزاري براي مقابله و دفاع.

اين حرف ها موجب تخريب حقيقت دين است ، همان چيزي كه به خاطر حفظش امام حسين از جان خود و فرزندانش گذشت.

متوجه شدم موضوع از چه قرار بوده. ببينيد به طور كلي در تمام معارف ديني ، خصوصا بعضي مسائل مبنايي و اجتماعي ، تند روي ها و كج انديشي ها و انحرافات در اشخاص بيشتر ديده مي شه.
    در مسائل مبنايي نظور اعتقادات اسلامي صحيح است از جمله اعتقاد صحيح به كيفيت معاد و حقيقت انسان و .... .
    در مسائل اجتماعي هم از جمله مهم ترين مسائلش ، مسائل مربوط به خانم ها و حقوق اونهاست.

متاسفانه چند فاكتور در انسان ها از گذشته هاي دور بوده براي حس برتري جويي كه اتفاقا آيات قرآن و دين اسلام هم روي اينها دست گذاشته و از بين برده ، از اون جمله حس برتري جويي با تكيه بر رنگ پوست و قوميت و جنسيت است. كه اسلام همه ي اينها رو در بحث ارزش انساني از اعتبار انداخته و ذره اي تاثير و اعتبار براي اينها براي ملاك برتري و رشد انسان ها قائل نشده.
    شما با بررسي تاريخ هم مي بينيد كه چقدر ظلم ها شده به انسان ها بر اساس مليت گرايي و حس ناسيوناليسم ، چقدر ظلم ها شده بر اساس رنگ پوست و چقدر ظلم ها شده به خانم ها به خاطر بحث جنسيت.

از طرفي هم متاسفانه اين روحيه از همان صدر اسلام كه به طور شديد در فرهنگ عرب بود در تحريف سخنان پيامبر و ائمه جلوه گر شد و مي بينيم دسته اي از اخبار ديني منتسب به حضرات معصومين را كه بر مبناي برتري جنسيتي در صفات خاص انساني ديده مي شه كه تحريفات و اسرائيليات است.كه در بعضي تاپيك هاي مرتبط به اين موضوع جعلي بودن بعضي از اين اخبار رو هم به لحاظ محتوايي و هم به لحاظ بررسي سندي روشن كرديم.و از مدافعين تا امروز جوابي نديديم.

از طرف ديگر هم همين روحيه در بعضي افراد موجب شد بعضي آيات اجتماعي قرآن را هم بر همين مبناي غلط و بر اساس برتري جويي جنسيتي تاويل به راي بكنند.

همه ي اينها موجب شد كه اين روحيه ي نفساني و شيطاني يعني حس برتري جويي جنسيتي در بعضي از مسلمانان و شيعيان امروزه هم رشد بكنه و شاهد همچين عقايد ضد اسلامي ميان بعضي مسلمانان باشيم.

اما اشكالي كه به گوينده ي حرف پوچي كه نقل كرديد وارده ، همونطور كه بالا تر گفتم از دو جهت و در دو موضع حساس ديني است ؛

1.عدم اطلاع درست اون فرد جاهل از جهان بيني اسلامي و حقيقت انسان
    2.عدم آشنايي با فرهنگ اسلام و قرآن در مورد هدف خلقت انساني و مغز و جوهره ي همه ي وظايف فقهي و ظاهري

در مورد مورد اول : اگر كسي از حقيقت انسان اطلاع داشته باشه ، مي دونه كه انسان بما هو انسان مربوط به وجود ما و جوهر ماهيت ماست ، نه مربوط به وي‍گي هاي عَرَضي و ساده ي ماهيت كه ناشي از نقص است.
    انسانيت ما ، حقيقت انسانيت ما ،‌جان ما ، روح ما كه حقيقت واقعي ماست ، اون يك وجود بسيط الهي هست كه در اصلش و جنسش بين مرد و زن فرقي نداره و هم اوست كه رشد حقيقي الهي مي كنه و هم اوست كه ابدي است و هم اوست كه هدف خلقت براي اوست و عالم براي رشد و تعالي او خلق شده.
    انسان و هدف زندگيش و رشدش مروب طبه روحش و جانش هست كه يك حقيقت بسيط الهي است و بين زن و مرد فرقي نداره.

اما جنسيت ، مرد و زن بودن مربوط به مركب ماست.مثل اينكه دو نفر مي خواهند بروند مشهد ، يكي سوار بنز شده ، يكي هم سوار بينوه ، يكي هم هوندا ، يكي هم ميتسوبي شي.
    حقيقت افراد داخل اين ماشين ها يكي هست ، همه انسان هستند.مركب و ماشيني كه سوار شدند متفاوته.

اين هم همينه ، حقيقت انسان ها يكيه ، مركب و ماشينشون فرق داره ، يكي سوار جسم مرده ، يكي سوار جسم زنه ، يكي سوار جسم سالمه ، يكي كوره ، يكي كره و .... .
    و اصلا اين وي‍ژگي هاي جسماني ملاك ارزش و رشد نيست كه بخواهيم سر اون بحث كنيم.

از جهت دوم اشكال : اون فرد اگر اندكي با فرهنگ قرآن و احاديث و معارف اسلام آشنا باشه مي فهمه كه اسلام ذره اي براي مسائل ظاهري دنيوي از جمله جنسيت اعتبار و اصالتي قائل نيست.اينها از تفكرات جاهلي نفساني شيطاني و حس برتري جويي و عقده ي حقارت ناشي شده كه فرد مي خواد با تكيه بر جنسيت اين عقده ها را باز كنه كه نخواهد شد.اگر ببينيد منشا تمام وظايف افراد در اسلام و منشا تمام عبوديت ها و مغز اينها در يك اصل است و آن هم اطاعت محض از دستورات مولي يعني خدا يعني مهربان ترين و كامل ترين وجود هستي.
    فلذا اصالت بخشيدن به مصاديقِ وظايف و وظايف جزئي ، اينها باطل است.مغز و اصل وظايف، عبوديت است.ما خلقنا الجن و الانس الا ليعبدون.
    فلذا از آيه ي شريفه مي فهميم كه تعبد از خدا اصالت داره و آن هم در مقابله با حقيقت بسيط انسان نه اين جسن ظاهري و وظايف جزئي بواسطه ي اطاعت از خداست كه اهميت عملي پيدا مي كنه.

پس تعبد خدا اصالت داره و موضوعيت داره.
    وظايف جزئي و اجتماعي ظاهري مربوط به دنيا موضوعيت نداره بلكه طريقيت داره.

و افرادي اين ها را نمي دانند و همين تفكرات پوچ و اِعمال نظر و اِعمال عمل همين گونه افراد جاهل هست كه در جامعه زمينه رو بر ايجاد جنبش هايي مثل فمينيست ايجاد مي كنه ، و الا اگر فرهنگ و سخن اسلام آنطور كه هست ، با همه ي روشني ها و منطقي بودن ها و روشن بيني ها ارائه بشه ، اصلا نيازي به جنبش هايي مثل فمينيست نيست و اين جنبش ها در مقابل فرهنگ كامل و روشن اسلام حرف و نقدي نخواهند داشت.

منتها متاسفانه چنان كه گفتيم ، عده اي مذهبي نماي جاهل كه داعيه ي تخصص در دين و معارف اسلام دارند ، چنين حرف هاي پوجي را مطرح مي كنند ، يا گاهي حرف غلطي رو درست جلوه مي دهند كه مغالطه است و يا حرف درستي را غلط به كار مي برند كه مصداق ( كلمه حق يراد بها الباطل ) شده و چهره ي زشت و چندش آوري از اسلام ارائه مي كنند.

چنان كه بعضي هم در خارج فيلم هايي مثل فتنه مي سازند و چهره ي رسول رحمت و عطوفت ، حضرت محمد مصطفي كه رحمه للعالمين هست رو در قالب يك شخص خون خوار وحشي خون ريز خشن عرب زشت و بي عطوفت ارائه مي كنند.

و مولانا علي بن ابي طالب براي جلوگيري از انحراف اسلام به دست همين جاهلان بود كه گفت ، حق رو بشناسيد و افراد رو با او بسنجيد نه اينكه حق رو با افراد بسنجيد.

الان هم شما ، اسلام رو با حرف يك سري آدم بي اطلاع نسنجيد ، خود اسلام رو از منابع مطمئن بشناسيد و افراد و افكارشون رو با اسلام بسنجيد.

و در آخر اينكه ، اگر هم كسي قرار باشد اخراج شود ، كسي است كه افكار غلط جاهلي خود را به اسم معارف اسلام ، آن هم اگاهانه مطرح مي كند و حرف و نقد منطقي و حق مقابل را هم نمي پذيرد و عناد مي ورزد ، نه شما كه از يك حرف باطلي كه با فطرتتان به درستي ناسازگاربوده اعلام انزجار كرديد.بنده هم در اين حدود سه سالي كه در اين سايت هستم شايد فقط دو بار با كسي اندكي از صِرف بحث عقلي خارج شده و به نزاء لفظي كشيده شده ام يك موردش در مورد همين موضوع برتري جويي جنسيتي بوده كه مدتي پيش پيش آمد.فلذا ناراحت برخودتان نباشيد.

اگر هم موردي بود كه كسي چنين تفكرات باطل را كه اساسا كاري جز تخريب چهره ي اسلام ندارد مطرح مي كرد و جواب قانع كننده و منطقي و برهاني نبود كه سخن باطل او را از ريشه بسوزاند انشاء الله، بفرماييد تا با صلاح عقل و منطق و برهان خدمتشان برسيم.و البته فاعل مطلق خداست و هر چه هست و مي شود به ارده ي اوست و ما جز جزء السّبب چيزي نيستيم.
    و خودمان رو مخاطب آيه ي انتم الفقراء الي الله مي دانيم انشاء الله.

*** و البته باز اگر سوال و مشكلي بود اولا به اساتيد همچون كارشناس محترم مسائل زنان كه (جداي از تعارف بيخود كه خود نوعي دروغ است) حقيقتا از معدود كساني هستند در سايت كه مستدل و منطقي و كاملا علمي بحث مي كنند ، رجوع بفرماييد.
    و در صورت نبود اين بزرگواران بنده در خدمت هستم.

الحمد لله الذي جعلنامن المتمسّكين بولايه اميرالمومنين
    زياده عرضي نيست.
    التماس دعا

طارق

ویرایش توسط طارق : ۱۳۸۹/۰۱/۱۷ در ساعت ۰۱:۰۵
    اي حيوان ناطق بدان:
    برباد فنا تا ندهي گرد خودي را
    هرگز نتوان ديد جمال احدي را
    و بدان فرودگاه شيطان خودبيني و تكبر است براي همين است كه شيطان به عزّت خدا قسم خورد همه را اغوا كند جز مخلَصين را و ويژگي انسان با اخلاص آن است كه آنقدر محو جمال و جلال خداست كه نه در فكر و نه در عمل هيچ توجهي به خويش ندارد.
    رابطه ي عكس ميان توجّه به خدا و تكبر بسيار مهم است در مسير سعادت انسان.

[SIGPIC][/SIGPIC]

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

خدایا جناب طارق را از ما نگیر
    کاش مثل قدیما میشد مرید شد و...چون نفسشون حقه سریع به دلم میشینه
    مخصوصا این شعر دانشمند علامه استاد عارف کامل ...حضرت ایت الله حسن زاده آملی که با دلم بازی کرد
    کاش تو این سایت امثل شما بیشتر میشدن تا من مجبور نشم هر جایی بحث کنم
    جدی در جواب پستهای شما فقط میتونم سکوت کنم ولذت ببرم
    خدا تو این راه ثابتتون کنه انشالله
    یا علی(ع)
    الهی العفو...

نوشته
    373
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام بر همگی

طارق گرامی خیلی سپاس از وقتی که گذاشتید یه سپاس ویژه که از رنگای مختلف استفاده کردین اینطوری چون مطلب زیاد بود چشم ادم خسته نمیشه.خدا خیرتون بده.

پاسخگوی مسائل زنان گرامی سپاس بخاطر وقتی که گذاشتید.

از همگی ممنونم.

شعر از جناب بزمی

13. تشکرها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری