صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علل مد گرایی جوانان?

نوشته
    21
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

پرسش علل مد گرایی جوانان?

به نام خدایی که در همین نزدیکی است ...
    با سلام

دوستان این بحث برای این ایجاد شده که بررسی بشه

برای چی یه جوون به طرف مدی کشیده می شه که نمی دونه بانیش کیه

و یا از گردنبندی استفاده می کنه که نمی دونه آرم یه گروه شیطان پرسته

در کل علل کشیده شدن یه جوون به طرف مدهای عجیب غریب ...

و وقتی دلیل رو ازش می پرسی می گه مده ... با کلاسه ... و ...

شاید این بحث رو باید در قسمت اجتماعی مطرح می کردم

ولی به نظر من این مدگرایی ها از خلاهای درونی فرد و مشکلات خانوادگی صحبت می کنه

که ریشه های روانشناسی داره

و توش جای بحث هست

واقعا دلیل چیه ؟!

وَ قَالَ [علیه السلام] إِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللَّهَ رَغْبَةً فَتِلْكَ عِبَادَةُ التُّجَّارِ وَ إِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللَّهَ رَهْبَةً فَتِلْكَ عِبَادَةُ الْعَبِیدِ وَ إِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللَّهَ شُكْراً فَتِلْكَ عِبَادَةُ الْأَحْرَارِ .
    و درود خدا بر او ، فرمود : گروهى خدا را به امید بخشش پرستش كردند، كه این پرستش بازرگانان است، و گروهى او را از روى ترس عبادت كردند كه این عبادت بردگان است، و گروهى خدا را از روى سپاسگذارى پرستیندند و این پرستش آزادگان است.

2.  

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

این حرکتها همه به جهت بحران هویت است اگر نو جوان یا جوان خود را قبول داشته باشد و پذیرفته باشد واحساس خلل نکند در رفتار های اجتماعی هم به هنجار عمل میکند.

نوشته
    121
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

به نظر من ، فکر نکردن در کارهایی که می کنیم باعث می شه که خوداتکا نباشیم و این مساله ، همان بحران هویت یا تزلزل شخصیت هست .

این مشکل ، باعث می شه که یک فرد ، اماده باشه برای پذیرش هر چیزی . خصوصا اگرگمان کند کمبودی که در خود احساس می کند را جبران می کند .

همه چیز بر می گردد به اینکه ما در مورد خود وکارهای خود فکر نمی کنیم .

نوشته
    3,876
    مورد تشکر
    7 پست
    حضور
    17 روز 10 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    164
    آپلود
    93
    گالری
    155

سلام با تشكر از موضوع خوبتان .به نظر من عدم يك الگوي مناسب وارزش گزاري براي معرفي فرهنگ غني اسلامي وملي است. كه جووناناخواسته بدنبال شيوههاي ناشناخته مي رن.
    ما عابران رهگذري بي نشانه ايم
    جاماندگان قافله اي جاودانه ايم
    پائيزلحظه ها چه شتابان رسيد وما
    دلواپسان رويش چندين جوانه ايم

دانلودمحبوب ترین مجموعه تفسیر قران کانون گفتگوی قرانی

(
    تفسیر20جلدی المیزان)

http://www.askquran.ir/downloads.php?do=file&id=3611

گروه شاعران کانون:http://www.askquran.ir/group.php?groupid=140

نوشته
    1,969
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 8 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    173

"مد" کلمه ای فرنگی است، در کنار "مد" کلمه ای دیگر به نام "الگو" قرار دارد که میتوان آن را از نظر مفهوم با کلمه عربی "اسوه" مقایسه کرد. در اصطلاح، مد تنها به مظاهر و نمادهای زندگی روزمره اشاره میکند و تنها بخشی از مقدمه الگو پذیری است. در دیدی وسیعتر الگو پذیری شامل رفتار و منشهای اجتماعی، فردی در زندگی است و محدود به ظواهر زندگی مادی و صورت زندگی نمیباشد.
    انسانها و جوامع انسانی برای نمایش روحیات، علایق و محتوای مطلوب زندگی خویش، به علایم و نمایه ها نیاز دارند و مدها و الگوها همان مظاهر و نمایه ها هستند.
    از آن جا که گرایش به الگو و مد که از جمله گرایشهای انسان است و روح انسان از یک نواختی، گریزان بوده و میل به تنوع دارد، قرآن کریم که کتاب هدایت و پاسخ گو به نیازهای فطری انسان است، به این نیاز مهم بشر (نیاز به الگو) پاسخ گفته است و انسانها را به الگو پذیری از شخصیتها و چیزهایی که باعث کمال میشود تشویق کرده و از مدهایی که منجر به از خود بیگانگی میشود بر حذر داشته است.
    قرآن کریم، برای پیمودن مسیر کمال، پیامبران و اولیاء الهی را الگوی انسان معرفی کرده و پیامبر اکرم(مظهر انسان کامل و بهترین فرد عالم) را بهترین سرمشق انسانها قرار داده است; " لَّقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِّمَن کَانَ یَرْجُواْ اللَّهَ وَ الْیَوْمَ الاْ ئَخِرَ وَ ذَکَرَ اللَّهَ کَثِیرًا" (احزاب، 21)
    در مقابل این نوع الگو، انتخاب هر چه که باعث شود، انسان از مسیر واقعی منحرف شود و در مسیر دوری از خدا و سعادت جاودانه اخروی گام بردارد، به عنوان الگوها و مدهای نامناسب مطرح شده است. در قرآن مجید بارها نسبت به غفلت از خود و سرسپردگی انسان نسبت به غیر خدا هشدار داده شده و از بت پرستی، پیروی از شیطان، هوای نفس، تقلید کورکورانه از نیاکان و بزرگان و دیگران، نکوهش شده است. مفاهیم یاد شده در فرهنگ بشری و بینش اسلامی مفاهیمی آشنا و قابل درکند. این مفاهیم را میتوان از زاویه مسأله مد پرستی که منجر به از خود بیگانگی میشود نگریست و جلوه تازهای به آنها بخشید.
    به هر حال، "مد پرستی" و از خود بیگانگی در منظر قرآن یک حالت روانی و فکری است که دارای لوازم، نمودها و آثاری است.

در ساحل زندگی قدم میزدم همه جا دو رد پا دیدم،
    جای پای من و خدا.
    به سختترین لحظه ها که رسیدم فقط یک جای پا دیدم.
    گفتم: خدایا مرا در سخت ترین لحظه ها رها کردی؟
    ندا آمد: تو را در سخت ترین لحظه ها به دوش کشیدم!

نوشته
    1,969
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    1 روز 8 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    173

انسان مد پرست، هویت دیگری را هویت خود میپندارد و این هویت دیگر هر چه باشد، انسان از خود بیگانه، تصویری متناسب با آن، از خود خواهد داشت.
    در این جا به برخی از نمودهای از خود بیگانگی و مد پرستی اشاره میکنیم:

1. اصالت دادن به دیگری: انسان مد پرست، در تمام یا برخی از شئون خود اصالت را به دیگری میدهد و در ارزیابی ها، احساس دردها، تشخیص درمانها و... آن دیگری را اصل قرار میدهد و امور خود را بر اساس او میسنجد، در موردشان قضاوت میکند، انتخاب میکند و طبق آن عمل میکند. و به طور مرتب وضع مادی خویش را با دیگران مقایسه میکند. این طرز تفکر که نشانه عدم رشد کافی و احساس حقارت درونی و کمبود همت میباشد، یکی از عوامل مؤثر عقب ماندگی در زندگی ـ حتی مادی ـ خواهد بود. از این رو قرآن کریم به شدت از این طرز فکر نهی میکند میفرماید::" وَ لاَ تَمُدَّنَّ عَیْنَیْکَ إِلَیَ مَا مَتَّعْنَا بِهِیَّ أَزْوَ َجًا مِّنْهُمْ زَهْرَةَ الْحَیَوَةِ الدُّنْیَا لِنَفْتِنَهُمْ فِیهِ وَ رِزْقُ رَبِّکَ خَیْرٌ وَ أَبْقَیَ (طه، 131);
    چشم خود را به نعمت هایی که به گروه هایی از آنان دادیم نیفکن، اینها گلهای زندگی دنیا است اینها به خاطر آن است که میخواهیم آنان را با آن بیازماییم، آن چه خدا به تو روزی داده است بهتر و پایدارتر است."

2. بر هم خوردن تعادل روحی; از آن جا که حرکتهای کسی که انسان از خود بیگانه از او تقلید میکند با مقتضای ساختار وجودی او سازگار نیست و افرادی که انسان مد پرست از آنان الگو میگیرد، متعددند و خواستهای متضاد یا مختلف دارند، انسان مد پرست، دچار عدم تعادل روحی میشود.
    در قرآن کریم آیاتی وجود دارد که به این افراد صادق است; از جمله در مورد انسان مشرک میفرماید:"ءارباب متفرقون خیر ام الله الواحد القهار" (یوسف، 9) ; آیا خداوندان پراکنده بهترند یا خدای یگانه چیره بر همه". و نیز میفرماید: "خداوند مثلی زده است مردی که چند (خواجه) بدخود و ناسازگار در او شریک باشند و مردی که از آن یک مرد است آیا این دو در مثل برابرند." (زمر، 29)

3. بی هدفی و بی معیاری; انسان بی هویت دچار بی هدفی میشود و در زندگی و رفتار خود معذب است;" مُّذَبْذَبِینَ بَیْنَ ذَ َلِکَ لاَ َّ إِلَیَ هَـََّؤُلاَ َّءِ وَلاَ َّ إِلَیَ هَـََّؤُلاَ َّءِ وَمَن یُضْلِلِ اللَّهُ فَلَن تَجِدَ لَهُو سَبِیلاً (النسأ:143) بین خدا و غیر خدا سرگردان اند نه با گروه مؤمنان و نه با گروه کافران یکسو و یکدل اند و هر که را خدا گمراه کند برایش راهی نیابی"

4. عدم بهره گیری از عقل و دل و...(ر.ک: انسانشناسی، آیة الله مصباح یزدی، ص 176 ـ 163، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) تفسیر نمونه، آیت الله مکارم شیرازی و دیگران، ج 17، ص 242، دارالکتاب الاسلامیه.)

ویرایش توسط zeynab : ۱۳۸۹/۰۲/۲۰ در ساعت ۱۸:۱۶
    در ساحل زندگی قدم میزدم همه جا دو رد پا دیدم،
    جای پای من و خدا.
    به سختترین لحظه ها که رسیدم فقط یک جای پا دیدم.
    گفتم: خدایا مرا در سخت ترین لحظه ها رها کردی؟
    ندا آمد: تو را در سخت ترین لحظه ها به دوش کشیدم!

نوشته
    364
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط diojen نمایش پست
    به نام خدایی که در همین نزدیکی است ...
    با سلام

دوستان این بحث برای این ایجاد شده که بررسی بشه

برای چی یه جوون به طرف مدی کشیده می شه که نمی دونه بانیش کیه

و یا از گردنبندی استفاده می کنه که نمی دونه آرم یه گروه شیطان پرسته

در کل علل کشیده شدن یه جوون به طرف مدهای عجیب غریب ...

و وقتی دلیل رو ازش می پرسی می گه مده ... با کلاسه ... و ...

شاید این بحث رو باید در قسمت اجتماعی مطرح می کردم

ولی به نظر من این مدگرایی ها از خلاهای درونی فرد و مشکلات خانوادگی صحبت می کنه

که ریشه های روانشناسی داره

و توش جای بحث هست

واقعا دلیل چیه ؟!
    نه این حرفها غلطه، شخصیت آدم ها با هم فرق میکنه.
    بالاخره همون طور که یک عده ای به مد و مدگرایی علاقه ای نشون نمیدن، یک عده ای هم علاقه نشون میدن.
    حتی از زمان بچگی (که هنوز بحث بحران شخصیت، بحران هویت و ... شکل نگرفته و ...) یک عده ای علاقه دارن به این مسائل.
    به نظر من نباید این قدر یک مسئله بی اهمیت رو گنده کرد.
    حتی اون کسی که گردنبندی که به قول شما نماد گروه شیطان پرستی هست رو به گردنش میندازه، از این هم نباید ترسید، برای این که این آدم که نمیخواد از شیطان پرستی دفاع کنه، چون مده گردنش میندازه، وقتی هم که از مد افتاد دیگه نمیندازه. اینجا دفاع از شیطان پرستی که مطرح نیست.

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

صحبت از مدگرائی شد.....
    خب همه ما می دونیم که بیشترین تهاجم فرهنگی از طریق وسایل ارتباط جمعی بخصوص ماهواره وارد فرهنگ بعضی از جوانان ما شده
    بعضی از صحبتها حالت کلیشه ای داره...بهتره بنظر من عمیقتر به موضوع فکر کنیم
    عدم يك الگوي مناسب وارزش گزاري براي معرفي فرهنگ غني اسلامي وملي است

بنده هم موافق این حرف هستم..ولی یکجورائی هم قبول کنید که خود ما به نوعی باعث شدیم دامن بخوره به این وضعیت...منظور از خود ما خطاب به شما دوستان نیست
    یک نمونه بارز.....
    صداو سیما و برنامه های پخش شده....پا روی حق نگذاریم ...برنامه ها از نظر سطح کیفی درخور جامعه ما نیست...به طور مثال...می بینیم که هر سال عید برنامه ها از نظر کیفی سطحش میره بالا...ولی به محض تمام شدن ایام عید..دوباره سطح برنامه ها بر میگرده به حالت تاسف بار قبل.....
    می گوئیم ماهواره بده...به دلیل اینکه بیشتر موارد استفاده از آن موارد مناسب نیست و به نوعی مشکل داره از نظر دینی....پس ماهواره رو تو 99% موارد خریدش نمی تونه جایز باشه...قبول ما هم قبول داریم....چون به نظر من 99% چیزهای پخش شده در ماهواره جلوه مناسبی اصلا نداره.....ولی ایا ما که می گوئیم ماهواره بده...نگاهی به برنامه های تلویزیون کرده ایم؟ کدام جوانی حاظره بیشتر از ساعت تلویزیون نگاه کنه؟چرا؟برای چی؟این دو سوال مهمه...
    1: برنامه ها تکراری....بدون در نظر گرفتن قشر جوان که به نظر من مهمترین قشر یک جامعه است ساخته میشه و پخش میشه....
    یک برنامه یک روز فلان ساعت پخش میشه....دوباره بدلیل درخواست مکرر بینندگان صدا و سیما تصمیم میگیره که اون رو 100000بار دیگر پخش کنه.......هر کدام از دوستانی که فکر میکنه این نظر افراطی است ..فقط برای یک مدت برنامه های رو رصد کنه و خودش به این موضوع پی می بره......
    2: ما می گوئیم ارزشهای معنوی و فرهنگ غنی اسلام.................بسیار عالییییی ......
    یک سوال: ما برای شهادت امام حسین (ع) محرم رو کلا عذاداری می گیریم...هیچ حرفی هم درش نیست....چون هر چه داریم از همین امامان معصومه و همین عذاداریها هست که توشه اخرت ما میشه....30 روز عذاداری.......برنامه ها همش نوحه....مرثیه خوانی...و...........
    حال نگاهی می کنیم به برنامه های تلویزیون در روز تولد همین امام بزرگوار.....
    کانال 1: موسیقی با ریتم مناسب که البته هر سال این موسیقی داره پخش میشه در همه ایام مبارک.....حالا بماند که شما و منه مخاطب دیگه خسته شدیم از این اهنگ یا نه..اصلا مهم نیست
    کانال دو: بررسی زندگی امام حسین (ع)
    کانال 3: مسابقه فوتبال که البته برای اینکه نشان بدهیم عید است کمی از اهنگهای ورزشی بیشتری استفاده می کنیم
    کانال 4: میزگرد .موضوع ترافیک تهران
    کانال 5: فیلم ......که هر سال بالای 10 دفعه پخش میشه.(البته اینم چون هموطنان درخواست کرده بودند دوباره پخش شده)
    کانال 6: اخبار
    کانال 7: بررسی مسائل مربوط به دنیای عرب

فردای آن روز تولد احضرت ابولفضل (ع ) و امام سجاد(ع) ..دیگه اون رو خودتون قضاوت کنید.....
    بطوری که اصلا یک ادمی که دینش اسلام و خودش شیعه نیست اگر پای تلویزیون بشینه حتی از روی برنامه ها هم موجه نمیشه که امروز تولد یکی از بزرگترین امامان است...حالا من و شما که دیگه جای خود

خب قطعا اینها درخور روز بدین بزرگی نیست.....من خودم به عنوان یک جوان شیعه....که 30 روز عذاداری امام حسین (ع) رو سعی میکنم در حد توانم انجام بدم....دوست دارم روز تولد این امام به این بزرگی تلویزیون از چند روز قبل به قول معروف سنگ تمام بگذاره....ولی آیا این سنگ تمامه؟شاید این سنگ تمام گذاشتن در جهت اینه که جوانان بیشتری ترغیب بشن به سمت ماهواره برن..به خاطر تنوع برنامه هائی که داره و.........
    نکته نکته: قطعا در ذهن خیلی از شما دوستان این سوال بوجود میاد که اون کسانی که میرن سمت ماهواره چه تلویزیون برنامه های حذاب و متنوع پخش کنه چه نکنه..اونها باز به خاطر مسائل.......و.........و.......دنبال ماهواره میرن تا نیازهاشون رو برآورده کنن........
    جواب : اینکه بعضی از عزیزان چه برنامه ها خوب باشه در تلویزیون چه نباشه همچنان دنبال ماهواره هستند ..ربطی به ما نداره..خودشون می دونن با خدای خودشون......ولی نمیشه بگیم که ما وظیفمون که تامین کردن نیازهای مخاطبمون بخصوص قشر جوان است (البته در حد و مرزی که دین اجازه داده) ..ما این وظیفه رو به خوبی انجام نمی دیم...چون چه انجام بدیم چه نه باز اینها که سراغ ماهواره می خواهند بروند..دیگه ما چرا خودمون رو تو زحمت بیاندازیم؟

حال وقتی با خود روابط عمومی سازمان تماس میگیرید خودشون هم قبول می کنن که برنامه ها بخصوص دز روزهای عید و مبارک در سطح کیفی خوبی نیست......دیگه چی چیزی میشه گفت؟!!!!
    اگر بخواهیم از دید افراطی دیگری به این موضوع نگاه کنیم ..می توانیم بگوئیم که اصلا جوان برنامه سرگرم کننده تلویزیون می خواهد چی کار؟ پاشه بره نماز بخونه...بره روزه بگیره...بره دعا بخونه تمام وقت و...............
    ولی کسی می تونه منکر نقش بسزای صدا وسیما در سرگرم کردن این قشر بشه؟
    وقتی چنین کم کاری دیده میشه .. ممکنه حتی اون جوانی که تا دیروز ماهواره رو بد می دونسته ..یک لحظه پیش خودش بگه خب ماهواره می گیرم..کانالهای بدش رو می بندم..به جاش بقیه کانالها همش داره فیلم نشان میده ...میشنم پای اونها ......حالا فردا هم اگر خدائی نکرده وسوسه شد و سراغ بقیه جنبه های ماهواره رفت دیگه باید بگوئیم واویلا....
    سعی کردم در طول صحبتم خیلی عامیانه صحبت کنم.....حرفهام کلیشه ای نباشه....
    در کل به جای اینکه ما بیائیم ببینم که چیزی به عنوان تهاجم فرهنگی که قویترین عامل در ایجاد مدگرائی جوانها است رو بررسی کنیم....در کنارش عملکرد قسمتهائی که می توانن با خوب کارکردنشون این مورد را تا حد زیادی خنثی کنن ولی نمی کنن رو هم بررسی کنیم.......
    دوستان عزیز اگر می بینید که در طول صحبتهایم از ایام مبارک تولد امامان عزیز مثال زدم ..فقط برای این بود که بخواهم عملکرد بسیار بد صداوسیما رو حتی در روزهای مبارک دینی هم مورد بررسی قرار بدهم..حالا خدا به داد بقیه روزها برسه که هیچ انگیزه و عاملی نمی تونه تلویزیون رو تحریک کنه تا برنامه هاش رو متنوع و شاد در نظر بگیره و برای 75000000 ایرانی به روی آنتن بفرسته
    در پناه حق باشید

ویرایش توسط محمد طه : ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ در ساعت ۱۸:۵۹

السلام علیک یا ابا عبدالله (ع)
    السلام علیک یا عباس بن علی (ع)

اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

دوستان...ولادت با سعادت خانم فاطمه الزهرا نزدیکه.....برنامه های پخش شده رو چک کنید.....
    قبل از چک کردن بنده یک پیشگوئی میکنم...شاید هم دیدید درست از اب در نیومد
    برنامه ها حول حوش این موارد می چرخه....
    فیلمهای تکراری سالهای قبل...اگر هم خدائی نکرده فیلمی تکراری پخش نشه...قطعا فیلمی که به دیدنش نمی ارزه
    مصاحبه با یکی دو تا هنرمند..ترجیحا بازیگرن....بعد هم 2 تا خواننده میان که اگر گوش شیطان کنه اهنگی از اهنگاشون رو بخونن که شما تا بحال نشنیدید..وگرنه شرمنده همتون...اهنگ 10 سال پیشش رو می خونه
    مسابقه..مسابقه.....
    اهنگهای شاد و متنوع....البته قطعا تمام این اهنگها رو قبلا بارها شنیدید
    نهایتا" دو تا مولودی که سرجمع 10 دقیقه نمی گذارن پخش بشه

می دونم تو دلهاتون میگوئید خداکنه برنامه ها جور دیگه باشه پیشگوئی من درست از اب در نیاد..منم از خدامه این پیشگوئی درست از اب در نیاد و تلویزیون سنگ تمام بگذاره.....
    نکته جالبتر اینکه اگر خواستید برنامه ها رو با یک عیاری محک بزنید...فراموش نکیند خانم فاطمه الزهرا همون شخصیتی که براش 3 روز یا یه عبارتی 3دهه شهادت میگیرن.....
    ویرایش توسط محمد طه : ۱۳۸۹/۰۳/۱۳ در ساعت ۱۶:۳۱

نوشته
    1,564
    مورد تشکر
    13 پست
    حضور
    15 روز 14 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    266

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد طه نمایش پست
    دوستان...ولادت با سعادت خانم فاطمه الزهرا نزدیکه.....برنامه های پخش شده رو چک کنید.....
    قبل از چک کردن بنده یک پیشگوئی میکنم...شاید هم دیدید درست از اب در نیومد
    برنامه ها حول حوش این موارد می چرخه....
    فیلمهای تکراری سالهای قبل...اگر هم خدائی نکرده فیلمی تکراری پخش نشه...قطعا فیلمی که به دیدنش نمی ارزه
    مصاحبه با یکی دو تا هنرمند..ترجیحا بازیگرن....بعد هم 2 تا خواننده میان که اگر گوش شیطان کنه اهنگی از اهنگاشون رو بخونن که شما تا بحال نشنیدید..وگرنه شرمنده همتون...اهنگ 10 سال پیشش رو می خونه
    مسابقه..مسابقه.....
    اهنگهای شاد و متنوع....البته قطعا تمام این اهنگها رو قبلا بارها شنیدید
    نهایتا" دو تا مولودی که سرجمع 10 دقیقه نمی گذارن پخش بشه

می دونم تو دلهاتون میگوئید خداکنه برنامه ها جور دیگه باشه پیشگوئی من درست از اب در نیاد..منم از خدامه این پیشگوئی درست از اب در نیاد و تلویزیون سنگ تمام بگذاره.....
    نکته جالبتر اینکه اگر خواستید برنامه ها رو با یک عیاری محک بزنید...فراموش نکیند خانم فاطمه الزهرا همون شخصیتی که براش 3 روز یا یه عبارتی 3دهه شهادت میگیرن.....

با سلام
    خب امروز مثلا ولادت با سعادت خانم فاطمه الزهرا بود که در بسیاری از صحبتها از مقام بسیار بالای ایشان گفته شده.....
    یک خبر خوب خدمت دوستانی که دوست داشتن پیشگوئی من درست از آب در نیاد....بله دوستان حق با شما بود و درست از آب در نیامد...چون فکر میکردم برنامه های تلویزیون سطحش خیلی پائین باشه در حدی که انگار نه انگار امروز ولادته .....
    ولی گویا برنامه ها فجیح تر از اونی بود که فکرش رو میکردم....
    بعد میریم دنبال اینکه چرا جوانان ما مدگرا هستند.....وفتی طرف میبینه که دین اسلامی که اینهمه میگن فقط دین گریه و زاری و نوحه خوانی و مرثیه سرائی است...نه شادی نه نشاط چشم گیری داره ....حتی حتی در ایام ولادت ائمه اطهار ع ..خب میره سراغ ماهواره....بعد هم که تهاجم فرهنگی و .........

البته هر کسی رو تو قبر خودش میگذارن و اون دنیا نمی گن که شما گناه کردی چون تلویزیون برنامه هاش خوب نبوده ماهواره گرفتی و به گناه افتادی......پس کاری بهت نداریم دلیلت موجه....
    ولی صحبت من اینه....جوامع غربی مخصوصا"برای منحرف کردن نسل جوان ما ..سنگ تمام میگذران....ما که ادعا میکنیم..همه جا هم میگیم آخ جوانهای ما ال شدن بل شدن.....وظیفه خودمون رو در حد نمره زیر صفر انجام می دهیم...آیا از خودمون سوال کردیم که ما هم برای جذب جوانانمون سنگ تمام گذاشتیم؟
    واقعا جای تاسف داره
    ویرایش توسط محمد طه : ۱۳۸۹/۰۳/۱۳ در ساعت ۱۶:۴۷

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)