صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خانمهای محترمه ! نظر شما چیه؟.................

نوشته
    806
    حضور
    20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    1

خانمهای محترمه ! نظر شما چیه؟.................

بنظر و تجربه من خوب شوهر داری کردن همان اطاعت بی چون و چرا از شوهراست که من در زندگی مشترک 8 ساله خودم امتحان کردم, ولله که جواب داد و الان جز محبت و همدلی الحمد لله بین من وشوهرم چیزی نیست .
    همانطور که در روایات می فرمایند جهاد زن خوب شوهر داری کردن اوست.
    سلام به همه خانمهای فرهیخته سایت
    خانمهای محترمه ! نظر شما چیه؟.................خانمهای محترمه ! نظر شما چیه؟.................خانمهای محترمه ! نظر شما چیه؟.................
    متن فوق توسط یکی از کاربران در یکی از تاپیک ها با موضوع چگونه بهترین همسر باشم نوشته شده است.
    خانمهای محترمه ! نظر شما چیه؟.................خانمهای محترمه ! نظر شما چیه؟.................خانمهای محترمه ! نظر شما چیه؟.................
    آقایون محترم نظر خودشون را در مورد متن بالا در تاپیک مجزا اعلام می کنند ،
    منتظریم تا شما هم نظر خودتون را در مورد اطاعت بی چون و چرا از همسر اعلام کنید.

روزي حداقل يکبار به ان نگاه کن
    "هيچ کس دوبار زندگي نمي کند."
    جايي روي ديوار بنويس

2.  

نوشته
    215
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

مخالفففففففففففففففم
    چون ممکنه طرف جنبشو نداشته باشه و پررو بشه
    بستگی به شرایط داره
    ولی در کل اطاعت بی چون و چرا فقط واسه خداست نه کسه دیگه

نوشته
    237
    حضور
    1 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

یعنی چی؟؟؟؟؟؟
    چقدر بی چون وچرا؟؟؟؟؟؟؟
    یعنی گفت برو قاچاق هم بفروش برهههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

التماس دعا

نوشته
    4,583
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    861
    آپلود
    199
    گالری
    331

ولی به نظر من هم بعضی وقتا پر رو میشن ...مثلا وقتی بهش میگی از این به بعد میخوام زن خوبی برایت باشم ...دیگه نمیخوام باهات مخالفت کنم ...دیگه نمیخوام بین مون دعوا باشه ...!! خب ایشون سو استفاده میکنه و کارایی که من باهاش مخالفم رو انجام میده که دوباره همون آش و همون کاسه !!

بنده تجربه کردم که میگم .!!

نوشته
    11
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

با سلام
    هر چیزی رو باید در حد تعادل رعایت کرد...
    "وَ لا تَجعَل یَدَکَ مَغلوله الی عُنُقکَ وَلا تَبسطها کُلَّ البَسطِ فَتَقعُدَ ملوما مَحسورا <اسراء-آیه 29>"
    "نه هرگز دست خود (در احسان به خلق)محکم به گردنت بسته دار ، و نه بسیار باز و گشاده دار، که (هرکدام کنی) به نکوهش و درماندگی خواهی نشست."

محدوده ی اطاعت بی چون و چرا باید مشخص شود وگرنه امکان داره افراط و یا تفریط در این قضیه عواقب ناخوشایندی به دنبال داشته باشه.

نوشته
    247
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 7 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام
    از دید منطقی در خیلی مسائل اساسی صلاح اینست که حرف نهایی را مرد که رهبریت خانواده را بر دوش می‌کشد بزند.

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

البته اگر بنای ازدواج طوری گذاشته شود که علاوه بر شناخت علاقه هم باشد طبیعتا" طرفین در جهت رضایت هم تلاش خواهند کرد ولی اطاعت بی چون و چرا عقلایی نیست مگر اینکه زن یقین بر درست بودن امر داشته باشد .بهر حال امکان خطا هست شاید آقا درخواستی نادرست داشته باشد خصوصا" که بعد از گذشت چند سال مسئله فرزندان و صلاحدید آنها نیز مطرح است پس تمکین تا جایی امکان دارد که عارضه جبران ناپذیری در پی نداشته باشد.

نوشته
    2,350
    مورد تشکر
    19 پست
    حضور
    28 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    14

با فرمایش شما موافقم اگر پشتوانه منطقی در تصمیم گیری باشد.

نوشته
    3,466
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    21 روز 20 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    69

سلام بر دوستان خوبم
    نه منم با بی چون و چراییش مخالفم....................................چ ون احتمال خطا وجود داره........................و اقایون هم که معصوم نیستن...........
    به نظر من هم مرد باید به عقاید طرف مقابل احترام بذاره وهم زن.......................یه احترام متقابل وجود داشته باشه.............
    ویرایش توسط فاطمه جان : ۱۳۸۹/۰۱/۱۶ در ساعت ۱۶:۲۰
    کلافه ام از حس ناسپاس بودنم...

وقتی که دیدم پسر معلول خطاب به افریدگارش گفت:

خدایا شکرت،

مرا در مقامی خلق کرده ای که هرکس مرا می بیند،

تو را شکر میکند!!!

نوشته
    6,289
    صلوات
    4614
    تعداد دلنوشته
    7
    مورد تشکر
    41 پست
    حضور
    66 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    11

شاد

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه جان نمایش پست
    سلام بر دوستان خوبم
    نه منم با بی چون و چراییش مخالفم....................................چ ون احتمال خطا وجود داره........................و اقایون هم که معصوم نیستن...........
    به نظر من هم مرد باید به عقاید طرف مقابل احترام بذاره وهم زن.......................یه احترام متقابل وجود داشته باشه.............
    بارك الله خانم فاطمه جان!!!درست حرفي را زدي كه اسلام 1400ساله داره ميگه اما كو گوش شنوا؟؟؟من هم با نظر خواهرم عزيزمون خانم فاطمه جان كاملاً موافق هستم.زن شريك زندگي مرده،چطور نمي شود از خانم خانه كه همراز شوهرش است راهنمائي خواست.البته من هنوز ازدواج نكردم اما اين اعتقاد راسخ را دارم كه زن براي يك مرد در خانه حكم يك فرشته را دارد كه هديه و موهبتي الهي است كه مرد بايد به خاطر اين هديه سجده شكر به جا بياورد.اگر قرار باشد من روزي با يك خانم محجبه ومومن ازدواج كنم در كوچكترين مسائل با ايشان حتماً مشورت خواهم كرد حتي نمي گذارم كوچكترين ناراحتي موجب مكدر شدن اوقات ايشون بشه؟برادر ها شما هم كه ازدواج كرديد يا نكرديد هيچ فرقي نمي كنه اما بدونيد كه ما در مقابل همسرانمان مسئوليت سنگيني داريم.شما به همسرت محبت ومهرباني كن،همسرت را با بهترين عناوين خطاب كن،او را در ميان خاص وعام تمجيد واقعي كن،هميشه كلمه دوست دارم را بين خودتان رد وبدل كنيد واصلاً ورد زبانتان كنيد چه اشكالي دارد يك مرد به همسرش عشق بورزد.وده ها كار ديگر كه انسان بايد هنرمندانه با همسر خود در مسير زندگي پاك ومقدسشان انجام دهند تا كانون خانواده شان گرم گرم شود.من اين كار را صد در صد انجام خواهم داد.آن وقت ببينيد كه زندگيتان گلستان خواهد شد.اين است چيزي كه اسلام از ما در زندگي با همسرانمان مي خواهد اما ما خود راه ديگري را برگزيده ايم.جاي بحث زياد است ان شاءالله در روزي كه همايش بخواهد برگزار شئد همديگر را مي بينيم ودر يك ميز اين بحث را ادامه مي دهيم از حضور برادران وخواهران عزيز مرخص مي شوم وشما را به خداي مهربان مي سپارم.
    ویرایش توسط سلمان فارسی : ۱۳۸۹/۰۱/۱۶ در ساعت ۲۰:۱۳ دلیل: اشتباه نوشتاري
    به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است,لذا باید تقویت شود,ظهور امام عصر(عج)یک مسئله کاملا منطقی است و باید به شدت با خرافات و تیپ افسانه ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و فهماند که ظهور هم به دست خود ماست,هرگاه مبنای برنامه ریزی ما این مسئله باشد به آن خواهیم رسید و لا غیر.با التماس و اشک و زاری تنها هیچ کاری صورت نمی گیرد.

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری