صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فیلم کتاب قانون رو ببینید نظرتون رو بگید

نوشته
    237
    حضور
    1 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0

فیلم کتاب قانون رو ببینید نظرتون رو بگید

دلم میخواد فیلم کتاب قانون رو ببینید ونظر و برداشتتون رو از این فیلم بگید.
    لطفا بی مجادله باهم باشه.
    التماس دعا

2. تشکر

3.  

نوشته
    15
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بسم الله و سلام
    جدا از اينكه ايراني ها رو بي شخصيت و بي فرهنگ معرفي كرده {اگه بخوايد مثال مي زنم براتون} ولي كارگردان كمي تونسته {در حد خودش} اسلام رو معرفي كنه
    عيب و نقص زياد داشت و به نظرم ارزش ها رو يه مفدار پايين آورده بود كما اينكه گروه ها وصنف هاي مختلف هم به اين فيلم اعتراض كرده بودند.
    ویرایش توسط اويس قرنی : ۱۳۸۹/۰۱/۱۹ در ساعت ۲۲:۴۰
    اويس قرني گرچه رسول الله را نديد ولي خاكسارش بود
    كاش ما هم مي توانستيم مانند او اسلام ناب محمدي صلي الله عليه و آله را درك كنيم.

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

با سلام
    به عقیده من هدفی جز خراب کردن اسلام و عقیده نداشت
    اگه بی غرض بودن بین 10 تا تخریب یه دونه هم از خوبیاش میگفتن....
    مواظب باشید که حجوم خاموش همیناس...
    اخراجیای یک و نیم هم وضعش از این بهتر نیست...
    ویرایش توسط Behrooz_313 : ۱۳۸۹/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۴:۴۸
    الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

یک نقد جدید از یک وبلاگ نویس-سعید شکرانی
    دیروز شاهکار آقای مازیار میری رو دیدم. فیلم کتاب قانون که روی فیلمهای مثل "بدون دخترم هرگز" و "سنگسار ثریا میم" رو سفید کرده بود. ظاهرا فیلم قرار بوده پیوندی بین ملت لبنان و ایران برقرار کنه شاید هم بودجه ای برای این کار اختصاص داده شده بوده که حتما باید فیلمی در این باره ساخته میشده از ساختار بد، فضا سازی بد ،عدم پرداخت شخصیت ها ، عدم توجیه عقلانی رفتار ها و متحول شدن به سبک سریال های تلویزیونی فیلم که بگذریم، آقای میری یه آفتابه برداشته و گلاب به روتون تر زده به هر چی ایران و ایرانی؛ اعم از مذهبی و غیر مذهبی. شاید هم بازیگر زیبای لبنانی که به سبک فیلم های سکسی در اول فیلم بسیار عشوه گر نشون میده چشم آقای میری رو گرفته بوده و می خواسته هر جور شده یه فیلم ازش بسازه.
    یه واقعیتی در باره روحیه ما ایرانی ها وجود داره و اون اینه که در برابر غربی ها و اروپایی ها احساس حقارت می کنیم ممکنه بگید نه اصلا اینطور نیست اما این رفتار حتی برای خود خارجی ها هم شناخته شده است . من یه دوست آلمانی داشتم که چند ماهی توی ایران زبان فارسی می خوند، آخرین باری که دیدمش از خوشحالی داشت پرواز می کرد. گفت: امروز هیچکی ازم نپرسید چرا به ایران اومدی. چرا فارسی می خونی؟ توی مترو کسی به زور مجبورم نکرد سر جاش بشینم. کسی باهام عکس نگرفت. کسی بهم شماره تلفن نداد و اصرار نکرد که برای مهمونی به خونشون برم . خودش می گفت من اینجا توی ایران حتی به نیت واقعی دوست هام هم شک می کنم چون احساس می کنم این اظهار محبت بیشتر از اینکه به خاطر خودم باشه ،به خاطر خارجی بودنمه و این خارجی بودن انگار توی ایران برای مردم خیلی هیجان انگیزه.
    و البته نکته دیگه ای که براش خیلی جالب بود این بود که ایرانی ها مرتب در حال انتقاد کردن از خودشونند.می گفت من به بیشتر کشور های اروپایی رفتم و قبل از ایران هم ۶ ماه در سوریه بودم اما تا به حال ملتی رو ندیدم که به اندازه ایرانی ها از خودشون و از همه چیز انتقاد کنند .
    جلال آل احمد که مثل پاندول بین اسلام و کمونیسم حرکت می کرد در انتقاد از همین روحیه کتاب غرب زدگی رو نوشته . این روحیه واقعا تو مملکت ما وجود داره. حتی پایتخت نشین های ما هم که خودشون رو در همه چیز از بقیه اقوام و شهرهای ایران سرتر و باکلاس تر میدونند و واژه تهرانی و شهرستانی کاربرد زیادی در مکالمات روز مره شون داره وقتی با یه فرنگستونی مواجه میشند اونقدر خاکی و مهمون نواز می شند که آدم انگشت به دهان می مونه.
    اما فیلم کتاب قانون حتی غربزده هم نیست لبنان زده است.
    بنا به تحلیل روشنفکران استراتژیک ارزشی! زن نماد سرزمینه و تصرف یک زن از قوم یا کشور دیگه نماد تصرف اون سرزمینه حالا از نظر فرهنگی یا واقعی . خب لبنان هم که همه میدونند یه جورایی مثل یه زن خونه دار برای مملکت ماست. هم مکان تفریحی و عشق و حال آقایونه و هم خرجی خونه از ما میگیره اما آقایون چنان در این زن خونه دار پر خرج ذوب شدند که این فیلم که مثلا قراره در حوزه استراتژیک قرار بگیره و یه جورایی فیلم مذهبی و اسلام شناسانه برای عوام باشه هم به فیلمی تبدیل میشه که شعور و فرهنگ مملکتی باستانی و کهن رو به لجن میکشه . مردمی که تو قرن بیست و یکم هم تو حمام عمومی دنبال عروس خوب می گردند . مردمی خرافاتی و وحشی و بی رحم، که اون فرشته لوند لبنانی سعی میکنه بهشون درس اخلاق و انسانیت بده. حتی شوهر عاشق پیشه، امروزی و منطقی تر که اصلا مذهبی هم نیست یک دفعه عوض میشه و شروع به اذیت کردن زن می کنه تا اینکه زن زیبا و با شعور لبنانی عطای این مملکت رو به لقاش می بخشه و بر می گرده به همون مملکت گل و بلبل خودش. جالبه که هیچ کدام از زنهای فیلم هم از نظر زیبایی به پای زن لبنانی نمی رسند و اون خیر مطلق بین یک سری زامبی خونخوار اسیر شده .
    شیخصیتها که نه، تیپ های توی فیلم رو مقایسه کنید با آدم های منفی و تک بعدی فیلم بدون دخترم هرگز باز گلی به گوشه جمال بتی محمودی
    جالبه که هیچ کدون از آقایونی که دایعه فهم و کمالات دارند و حضور گلشیفته فراهانی رو در یک فیلم آمریکایی فاجعه ای برای ایران و اسلام و انسانیت می دونند یا کلاس های "سریال لاست شناسی" بر گزار می کنند صداشون در نیومد که بابا کجای دنیا این طوری آبروی خودشون رو می برند که شما بردید.
    اشتباه نشه من موافق سانسور و حذف فیلم ها نیستم و این گفته "رابرت مک کین" رو بسیار دوست دارم که میگه : ((من خوشحالم که تو کشوری زندگی می کنم که حتی فیلم های فاشیستی هم امکان ساخته شدن دارند)) اما این امر نباید جلوی تحلیل و نقد این دست فیلمها رو بگیره . منظور من انتقاد از بخش به اصطلاح روشنفکر مونه که از نظر دیدگاه خیلی با عوام فرقی ندارند .امیدوارم منتقد های ما تعارف و رودربایستی رو کنار بگذارند و بدون توجه به نامها کارشون رو انجام بدند .

پی نوشت :بعد از اتمام این فیلم در جایی خوندم که فیلم قرار بوده در مسکو ساخته بشه که به دلیل مخالفت وزارت ارشاد در لبنان ساخته شده .برام جالب بود .
    الهی العفو...

نوشته
    3,614
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    6 روز 20 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    124
    آپلود
    158
    گالری
    10

اینم نظر یکی در مورد این فیلم تو یکی از وبلاگا
    در فیلم کتاب قانون نقطه مثبت آن تکیه کردن بر اعمالی است که مطابق دین و شرع باید مراعات کنیم و کوتاهی می کنیم. اما اینکه مخاطب در طول فیلم دایم با نمونه ای از جامعه ای روبرو می شود که سراسر سیاهی و زشتی و تباهی و گناهکاری و اعمال غیر انسانی و غیر دینی است مبالغه ای است که تعمیم آن به همه جامعه خواهد بود و اثرات بدی را از جامعه ایرانی در اذهان بوجود می آورد. آیا براستی تمام خانواده های ایرانی اینقدر دچار اشتباهات و زشتی ها هستند؟ آیا خانواده ایرانی که در حال حاضر جزو پاکترین و محکمترین خانواده های جهان است بنیان های آن آن قدر پوسیده است؟ اشتباهات نویسنده و کارگردان در این فیلم خیلی فاحش و در باره ایرانی ها ظلم بزرگی شده است.
    الهی العفو...

نوشته
    3,335
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    13 روز 21 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0

♣♣♣♣

سلام
    بنده تو بحث اینکه مهریه چقد باید باشه اعلام کردم که کتاب قانون رو ببینند
    عالی بود
    به نظر بنده که تاثیر گذار بود
    البته اولین فیلمی که خیلی خوشم اومد درباره الی بود
    .....
    فکر کنم 50 بار دیدمش(بدون اغراق(

ویرایش توسط آساره : ۱۳۸۹/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۱:۵۹
    اللهم صل علی محمد و آل محمد

http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6060

9. تشکرها 2

نوشته
    685
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    87
    آپلود
    11
    گالری
    44

.. آخه آب هم شد مهریه ؟!!؟ ..

11. تشکر

نوشته
    870
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    5 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    90
    آپلود
    6
    گالری
    0

با سلام
    به نظر بنده کتاب قانون یکی از وقت گذرون ترین فیلم ها بود(کلااین چند وقته 99%فیلم های ایرانی همین ویژگی رو دارند)
    ولی جدا نمی دونم هدف از مجوز دادن به بعضی فیلم ها چیه؟؟؟؟؟!!!
    هر چند برخی از موارد بیان شد در این فیلم تا حدودی در زندگی روز مره ما دیده میشه ولی هر چیزی رو که نباید به تصویر کشید !!!
    این فیلم در کشورهای دیگه هم پخش شده به نظر شما اون شخصی که دیده نظرش درباره اسلام ایرانی که نماینده تشیع در جهانه چی می تونه باشه؟؟؟!!!!
    هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
    شهید آوینی
    ما عاقلانه فكر مي كنيم وعاشقانه عمل مي كنيم
    شهيد سيدحسين علم الهدي
    http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6083
    سخنان آقا در مورد ازدواج

حرف آخر:
    مرنج و مرنجان!
    همین

نوشته
    870
    مورد تشکر
    5 پست
    حضور
    5 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    90
    آپلود
    6
    گالری
    0

.. آخه آب هم شد مهریه ؟!!؟ ..

جناب اچ ای وی منظورت چی هست از این پست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

می دونید آب مهریه ی حضرت زهرا سلام الله علیها ست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط The Praises to God : ۱۳۸۹/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۲:۱۹
    هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
    شهید آوینی
    ما عاقلانه فكر مي كنيم وعاشقانه عمل مي كنيم
    شهيد سيدحسين علم الهدي
    http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6083
    سخنان آقا در مورد ازدواج

حرف آخر:
    مرنج و مرنجان!
    همین

نوشته
    685
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    1 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    87
    آپلود
    11
    گالری
    44

دعوت

نقل قول نوشته اصلی توسط sensourd نمایش پست
    منظورت چی هست از این پست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

.. منظورم هیچی نیست از این پست !! ..

ویرایش توسط H!V : ۱۳۸۹/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۳:۳۵

15. تشکر

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری