صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اسلام دین شمشیر است یا مسیحیت

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  4,648
  مورد تشکر
  1,949 پست
  حضور
  7 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  0
  گالری
  38

  اسلام دین شمشیر است یا مسیحیت
  بسمه تعالی


  در جنگ های ویرانگر ویتنام که مسیحیت خود را بر کشور دیگری به زور شمشیر نه بلکه به زور بمب های نپال و سلاح های کشتار جمعی تحمیل می کرد ، رهبران کلیسا از پیروزی های گذرای امریکا خوشحال بودند؟!‌

  اسلام دین شمشیر است یا مسیحیت جناب بندیکت؟!

  در چچن سربازان مسیحی به وحشیانه ترین شکل ممکن به کشتار مسلمانان می پرداختند و رهبران کلیسا هیچ نمی گفتند؟!

  اسلام دین شمشیر است یا مسیحیت جناب بندیکت؟!

  رهبران مسیحی در قبال این همه کودکی که از بمب های ساخته شده توسط نظامیان مسیحی در افغانستان جان خود را از دست دادند ، سکوت کرده و هیچ نگفتند. می دانید آن کودکان تنها چیزی که می توانستند داشته باشند ، یک شمشیر چوبی بوده است؟!

  اسلام دین شمشیر است یا مسیحیت جناب بندیکت؟!


  در سال ۱۰۹۹ م. وقتی که جنگ جویان [جنگ صلیبی] اورشلیم را فتح کردند و سکنه مسلمان و یهودی آن را به نام عیسای مهربان از دم، قتل عام کردند، رهبران کلیسا خوشحال شدند.

  اسلام دین شمشیر است یا مسیحیت جناب بندیکت؟!


  ویرایش توسط حکمتی فرد : ۱۳۸۹/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۷:۱۶

 2. تشکر


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  4,648
  مورد تشکر
  1,949 پست
  حضور
  7 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  0
  گالری
  38  نظریه «جنگ عادلانه (Just War Doctrine) در زمان جنگ های صلیبی توسط رهبران مسیحی مطرح شد تا مقداری به وحشی گری ها تعادل ببخشد . این نظریه در قالب طرح جنگ مقدس (Holy War)اجرا شد.

  حال اسلام دین شمشیر است یا مسیحیت جناب بندیکت؟!


  در عراق هزاران کودک و زن بی گناه در زیر چکمه های نظامی سربازان مسیحی در حالی که صلیب می کشیدند ، کشته شدند . با توجه به این شاهد زنده اسلام دین شمشیر است یا مسیحیت جناب بندیکت؟!

  در مورد پاپ بندیکت ۱۶ و سخن جنجالی وی حرف و حدیث فراوان زده شد. این یک سیاست کهنه است که رهبران عالی رتبه برای ارائه یک خط مشی جدید یا تاکید بر روشی قدیمی در مبارزه به طرح ادعاهای پوسیده در قالب نقل قول می پردازند.

  جناب بندیکت هم در همین راستا طی اقدامی مهمترین شبهاتی که پیروانش می توانند علیه اسلام مطرح کنند را لیست کرده و در یک گفتمان کاملا غیر علمی و در عین حال تبلیغی به بیان آنها پرداخت . از جمله پاپ به منظور اثبات فقدان خرد در اسلام ادعا کرد که حضرت محمد[ص] به پیروانش گفته تا برای گسترش دینشان از شمشیر استفاده کنند.


 4. تشکر


 5. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  4,648
  مورد تشکر
  1,949 پست
  حضور
  7 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  0
  گالری
  38  پاپ سپس با ژستی که گویا فقط او این نکته را دریافته است ، کبرایی نادرست تر را بر صغرای نادرست خویش بنا می نهد تا اسلام را محکوم کند. پاپ میگوید این گفته محمد[ص] نابخردانه است؛ چرا که ایمان، زاده روح است نه بدن. چگونه شمشیر می‌تواند بر روح اثر کند؟

  پاپ برای تأیید مدعایش از یک پادشاه بیزانسی متعلق به کلیسای شرقی رقیب نقل قول می‌کند.

  در اواخر قرن چهاردهم، امپراتور مانوئل دوم از مباحثه ای که با یک پژوهشگر ایرانی داشته، صحبت می‌کند. (وقوع این مباحثه مورد شک است) در گرماگرم مباحثه امپراتور )بنابر گفته خودش) در مواجهه با حریف خود از این کلمات بهره می‌جوید: به من نشان بده که محمد چه چیز جدیدی آورده است، آن گاه در می‌یابی که این چیزها فقط شر و غیرانسانی است؛ مانند فرمانِ با شمشیر گستراندنِ دین که او توصیه می‌کند.
  ویرایش توسط حکمتی فرد : ۱۳۸۹/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۷:۲۳

 6. تشکر


 7. #4

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  4,648
  مورد تشکر
  1,949 پست
  حضور
  7 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  0
  گالری
  38  جناب بندیکت بر خلاف برخی از پاپ های گذشته ظاهرا با محتوای قرآن آشنا نیست . آیاتی که انسان ها را به صلح دعوت می کند را نخوانده است .

  ایشان هر چند خود از مسئولان برجسته ادامه همان دادگاه تفتیش عقاید گالیله است ،‌ اما فراموش کرده که اسقفان و کشیشان چگونه حتی هم کیشان مخالف خود را در کام شیران درنده و تمساح های کشنده می انداختند ، چه برسد به مخالفانشان از دین های دیگر.

  ظاهرا حافظه تاریخی ایشان دچار آلزایمر شده است و پزشکان باید فکری اساسی کنند.

  جنگ های صلیبی ، آتش معروف یونانی که از اختراعاتشان بود و زنان و مردان بیگناهی را که با آن کشتند و … را باید بار دیگر برای ایشان خواند!

  کاش اطرافیان پاپ به گوش ایشان می رساندند که چرا در همین ماه اخیر دانشجویان از پذیرش سخنرانی وی در دانشگاه سر باز زدند؟!
  من و هر مسلمان و مسیحی منطقی و غیر متعصبی این سوال برایش پیش می آید که دوست دارد آن را از پاپ بپرسد .


  ویرایش توسط حکمتی فرد : ۱۳۸۹/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۷:۲۶

 8. تشکر


 9. #5

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  4,648
  مورد تشکر
  1,949 پست
  حضور
  7 دقیقه
  دریافت
  19
  آپلود
  0
  گالری
  38  وقتی که کتاب مقدس را مطالعه می کنیم ، نسل کشی های گوناگونی را در این زمینه می یابیم:

  اما از شهرهایی که خدایت یهوه به تو به ملکیت می دهد هیچ ذی نفسی را زنده مگذار بلکه ایشان را یعنی (قبایل)حتیان و اموریان وکنعانیان و فرزیان و حویان و یبوسیان را چنانکه یهوه خدایت امر فرموده بالکل هلاک ساز تا شما را تعلیم ندهند که موافق موافق همه رجاساتی که به خدای خود عمل می نمودید .

  عمل نمایید و به یهوه خدای خود گناه کنید تثنیه۱۶:۲۰
  او را با جمیع پسران قومش زدیم(کشتیم) و تمامی شهرهای او را در آنوقت گرفته و مردان و زنان و اطفال هر شهر را هلاک کردیم ویکی را باقی نگذاشتیم لیکن بهایم را با غنیمت شهر هایی که گرفته بودیم به غارت بردیم تثنیه ۳۳:۲

  ودرآنوقت همه شهرهایش را گرفتیم و شهری نماند که از ایشان نگرفتیم یعنی شصت شهر…سئای قرای بی حصار کثیر آنها را بالکل هلاک کردیم چنانکه با سیحون و ملک حبشون کرده بودیم هر شهر را با مردان و زنان و اطفال هلاک ساختیم تثنیه۴:۳

  با مدیان به طوری که خداوند با به موسی امر کرده بود جنگ کرده همه ذکوران را کشتند….و زنان و اطفال ایشان را به اسیری بردند

  … موسی غضبناک شد و به ایشان گفت(ایا همه زنان را نگه داشتید)…پس الان هر ذکوری از اطفال را بکشید و هر زنی را که مرد شناخته با او همبستر شده باشید بکشید و از زنان هر دختری را که مرد نشناخته و با او همبستر نشده اید برای خود نگاه دارید اعداد ۸:۳۱

  جناب بندیکت این آیات در کتاب مقدس شما وجود دارد . اگر حوصله دارید این آیات را بخوانید و بعد بگویید بدانیم

  اسلام دین شمشیر است یا مسیحیت؟

  منبع:http://www.pedar.net/253.html
  نویسنده: سید محمد رضا طباطبائی


 10. تشکر


 11. #6

  تاریخ عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  21
  مورد تشکر
  23 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  گفت: اسلام دین شمشیر است . اصلا اگر به زور شمشیر نبود از همان چاه های اطراف بادیه آن طرف تر نمی رفت.
  گفتم : یا خیلی بی انصافی یا خیلی کم اطلاع!


  - : بی انصاف نیستم اما در مورد مقدار اطلاعاتم ، من دارم همان حرفی را می زنم که بیشتر مردم همین را می گویند.
  - : ملاک درستی و حقیقت بودن یک مطلب چیست؟ آیا اگر همه یا بیشتر مردم چیزی را بگویند درست است ؟ گالیله یک نفر بود و یک چیز را فریاد می زد. کلیسا هم اکثریت بود و در مقابل او . کدام حقیقت بود؟ فریاد گالیله که خفه شد یا نظر کلیسا که آن را در کرنا نواختند؟!

  فکری کرد و گفت: خوب ! آن موقع هنوز علم پیشرفت نکرده بود تا کلیسا حقیقت آنچه را گالیله کشف کرده بود ، درک کند!
  - : من به دنبال عکس العمل خوب یا بد کلیسا نیستم ! می خواهم تو جواب سوالم را بگیری . سوالی که ملاک حقیقت چیست؟ آیا هر چیزی که با صدای بلندتر گفته شود، همان حقیقت است؟  - : قبوله. گرفتم چی می خواهی بگویی!
  - : با همین جمله ثابت کردی که از اون دسته بی انصاف ها نیستی. حالا که یک رفیق خوش انصاف پیدا کردم ، بیا با هم برویم سراغ تاریخ جنگ‌های صلیبی . وقتی شیوه جنگی مسلمان ها و مسیحی‌ها رو با هم مقایسه کنیم ،‌ به راحتی می‌فهمیم که اسلام دین شمشیر بود یا نه ؟  - : نه،‌ من از کتاب‌هایی که نتیجه آنها از قبل مشخصه را نمی‌خوانم.
  - : خوب می رویم سراغ تاریخ‌نویس‌های با انصاف. سراغ یکی هم نه. هر چی که گیر آوردیم می‌خوانیم . بعد خودمان در دلمان دادگاهی را تشکیل می‌دهیم و قاضی هم خدا. دست آخر هم می‌آییم و نتیجه را به یکدیگر می‌گوییم. موافقی؟!


  - :‌ پیشنهاد خوبی است.

  لحظه‌هایی پرتقالی داشتیم. از خانه بیرون زدیم. در سرمای بی پیر پارک رفیقمان چنان بی رحمانه چای فلاسک را در استکان می‌ریخت و هورت می‌کشید که من که مدت‌ها چایی نمی‌خوردم هم به هوس افتادم . روز خوبی بود . مقداری به جفنگیات گذشت و قرار بعدی شد ، هفته بعد .
  ابتدا برای این که کم نیاورم کتابخانه‌ها را زیر و رو می‌کردم. اما یکی دو روز که گذشت به اصل موضوع علاقمند شدم. این بار با اشتیاق به مطالعه تاریخ جنگ‌های صلیبی پرداختم .
  در ملاقات بعدی که در بوستان بهاره بود،‌ سخن همه از جاذبه‌ها ، نامردی‌ها ،‌خوشی‌ها و خیالبافی‌هایی بود که از جنگ‌های صلیبی تحویل یکدیگر می‌دادیم. اما یک بحث جدی هم مطرح شد.
  نشانش دادم که جنگجویان مسیحی در سال ۱۰۹۹ میلادی در مقابل برج وباروی بیت المقدس که آن موقع از سلطه ترکان سلجوقی تازه به امیری تابع حکومت مصر در آمده بود،‌ نیزه به زمین کوفتند .
  نشانش دادم که تاریخ در این باره چه جنایاتی را ثبت کرده است.
  «.. شهر هنوز وسایل دفاعی مورد نیاز را نداشت. مردم دروازه‌ها را به روی صلیبی‌ها بسته بودند. محاصره بیت المقدس چهل روز(با اختلاف در تاریخ‌ها) طول کشید. سرانجام صلیبی‌ها در ۱۵ ژولای ۱۰۹۹ م شهر را اشغال کردند. صلیبی‌ها ده هزار نفر(با اختلاف در آمار) ساکنان بیت المقدس را در مسجد الاقصی ، مسجد صخره و سایر نقاط حرم به قتل رساندند. جای جای بیت المقدس از خون مردم بی دفاع از زنو کودک گرفته تا مردان مدافع،‌رنگین بود.
  به این ترتیب کشوری مسیحی در قلب ملت اسلام تاسیس شد. و این پیروزی به رویا پاپ تحقق بخشید… » .


  گفت :‌ خوب که چی؟! یک تکه از تاریخ را چسبیده‌ای تا چه چیزی را اثبات کنی؟!
  - : صبر کن. عجله کار شیطان است .  قسمت دیگری از جنگ صلیبی را هم نشانش دادم :‌
  « .. صلاح الدین ایوبی در ۲۰ سپتامبر ۱۱۸۷ م با سپاه خود بر تپه‌ای مشرف بر بیت المقدس قرار گرفت . مدافعان شهر از بلندی دیوارها مسلمانان را در هم می‌کوبیدند.
  مسلمانان محاصره را شدیدتر کردند تا سرانجام توانستند دیوار را نقب بزنند. هیئتی از سوی امیران مسیحی بیت المقدس نزد صلاح الدین آمده و امان خواستند. صلاح الدین ابتدا به آنها یادآوری کرد که چگونه مسیحیان هنگام فتح بیت المقدس هزاران نفر از مسلمانان بی پناه را قتل عام کردند. سپس امان را پذیرفت و شهر بدون خون‌ریزی به آغوش اسلام بازگشت… »  - : چیه؟ خیلی از صلاح الدین ایوبی خوشت آمده؟! حال می‌کنی تاریخ او را می خوانی!
  - : نه اتفاقا ما شیعه‌ها دل خوشی از صلاح الدین ایوبی نداریم . او با شیعیان کاملا ظالمانه برخورد می‌کرد.


  - : تو مثال آوردی، حالا نوبت من است. من هم در این یک هفته بیکار نبودم . از این گلچین‌ها چند تایی دارم.
  - : آفرین. حرف اصلی من همین جاست. تا اینجا همه مقدمه بود. ببین رفیق خوبم،‌ نه ماهیت و چهره اصلی مسیحیت آن است که توسط برخی از مسیحیان ارائه می‌شود ،‌ نه ماهیت و چهره اسلام آن است که توسط برخی از مسلمانان دیده می‌شود.
  اگر یک مسلمان خشن رفتار کند،‌ در آن رفتار خود،‌ از آموزه‌های اسلام دور شده است. اگر هم یکی مسیحی نامهربانانه به قتل و عام بپردازد، به توصیه‌های مسیح علیه‌السلام عمل نکرده است.
  در اینجا اگر یک مسیحی غیر منصفانه، بگوید اسلام دین شمشیر است ،‌ مسلمانان هم می‌گویند، مسیحیت دین شمشیر است.

  باید رفتار نادرست یکی مسیحی یا مسلمان را ا آنچه باید باشد، جدا کرد.


  - : نتیجه جالبی بود. خوشمان آمد.
  - : ولی چندان هم خوشتان نیاید. چون خدا وکیلی شما وقتی تاریخ را می‌خوانی، مسیحی ها آن قدیم‌ها بیشتر دستشان به شمشیر و امروزه به سلاح‌های کشتار جمعی آشناست!  - : که این طور. پس بگیر که آمد..
  مشتش را آماده کرده بود تا بر سرم بنوازد ، اما گریختم . مدتی به دنبال یکدیگر دویدیم تا از نفس افتادیم و بعد هم کلی خندیدیم
  نویسنده: سید محمد رضا طباطبایی
  ۱۳۸۸
  وَ قَالَ [علیه السلام] إِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللَّهَ رَغْبَةً فَتِلْكَ عِبَادَةُ التُّجَّارِ وَ إِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللَّهَ رَهْبَةً فَتِلْكَ عِبَادَةُ الْعَبِیدِ وَ إِنَّ قَوْماً عَبَدُوا اللَّهَ شُكْراً فَتِلْكَ عِبَادَةُ الْأَحْرَارِ .
  و درود خدا بر او ، فرمود : گروهى خدا را به امید بخشش پرستش كردند، كه این پرستش بازرگانان است، و گروهى او را از روى ترس عبادت كردند كه این عبادت بردگان است، و گروهى خدا را از روى سپاسگذارى پرستیندند و این پرستش آزادگان است.


 12. #7

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۵
  نوشته
  40
  مورد تشکر
  13 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  با سلام.
  "اسلام دین شمشیر است یا مسیحت"
  منظور کدام اسلام است ؟ اکر اسلام خدائی است دین صلح و دوستی است مظهر عشق و محبت پیوند دو نژاد در اسلام محمدی و ......
  اکر منظور اسلام عربی است ( قومیگرائی و ملیگرائی) درست است دین شمشیر است پرچم عربستان را نگاه کنید.!! اسلام(دین) شمشیر
  حال ببینیم قرآن محمدی چه میگوید.
  سوره ال عمران 19و85
  19- دین نزد خدا اسلام است.........
  85- کسی که جز اسلام را بعنوان دین بپذیرد از او پذیرفته نمی شود.
  بنابر این دین نزد تمام پیام آوران اسلام است و (یهودیت - مسیحت - محمدی ) شاخه ای از اسلام است
  و حضرت محمد(ص) اولين عربي است که به اسلام ايمان مي آورد. انعام آيه 14 و 163 الزمر آيه 11-12

  در رابطه با اسلام
  کلمه اسلام از شهر اورشليم (دارالسلام)گرفته شده (Urshalem). در زمان حضرت ابراهيم سفر پيدايش باب 14 آيه 18ملک صديق و ملک ساليم نان و شراب بيرون آورد و او کاهن خداي تعالي بود.
  کلمه اسلام در زبان عبري به معني صلح (Peace) مي باشد و آن تائيد مي شود با عبرائيان باب 7 آيه 2
  سوره انعام آیه 127
  آنان راست خانه سلام(دارالسلام) نزد پرورگار خویش واوست دوست ایشان
  بدانچه بودند می کردند
  یونس 25
  وخدا می خواندشما را بسوی خانه سلام و هدایت کند هرکه را خواهد بسوی راهی راست
  همانطور که مي بينيم در زمان حضرت ابراهيم Urshalem در زمان حضرت عيسي Jerusalem در زمان حضرت محمد(ص) Mosalem و هر سه در کلمه سلام مشترک مي باشند.
  سوره حج آيه 78
  خداوند براي شما در دين بيچارگي قرار نداده است اين آئين پدر شما ا براهيم است او شما را مسلمان ناميده است تا قبل از آن که اين شريعت (منظور حضرت محمد) آمده باشد.

  اورشليم يا بيت المقدس

  کنعانیها اولین گروه موحد در این منطقه بودند اند که در این سرزمین میزیسته اند و آنرا (اورسالم) ناميدند.اورسالم نامي تركيبي از دو واژه‌ي «اور» و «سالم» است.
  «اور» كلمه اي سومري به معناي شهر است و در زبان عبري نيز اور را آتش،روشنايي و مقدس ترجمه كرده‌اند. اين واژه را در كلماتي چون اورميه (آب مقدس)، اورمزد (روشن‌مقدس) نيز مي‌توانيم مشاهده بكنيم. «سالم»نيز به مفهوم صلح،سلامتي و آرامش ذكر شده‏. تركيب اين دو واژه اورسالم را نتيجه ميدهد كه به معناي شهر سلامتي و صلح و آرامش است.
  اورسالم نزد يهود به "يروشالايم" (יְרוּשָׁלַיִם)‎ و فراعنه به "اوشامام" و يونان و روم به "هيروسوليما" و نزد غرب به "جروسالم"(Jerusalem) * (Holy land) شهرت يافت. مسلمين و اعراب آن را بيت المقدس (شهر قدس) ناميدند كه همان ترجمه‌ي اورسالم (مدينة السلام) است. اين شهر در طول تاريخ نام‌هاي ديگري چون ارين ئيل، ايليا، بيت هميقداش‏، ايليا‌كاپيتولينا را نيز به خود ديده است كه در حال حاضر استعمال نمي‌شود.

  خلاصه ای از مقاله آینده جهان اسلام. کدام اسلام؟ در همین سایت
  با تشکر م-مهدی

 13. #8

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,054
  مورد تشکر
  1,442 پست
  حضور
  8 روز 19 ساعت 58 دقیقه
  دریافت
  10
  آپلود
  0
  گالری
  1
  لازمه حکومت ؛ شمشیر است و دینی که حکومتي شد ؛ حرفش را به ضرب شمشیر بیان می کند ، خواه اسلام

  باشد خواه مسیحیت !

  ویرایش توسط خالد بن ولید : ۱۳۸۹/۰۱/۲۳ در ساعت ۱۹:۴۶


 14. #9

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  121
  مورد تشکر
  170 پست
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0  سلام

  نه اسلام دین شمشیر است ، و نه مسیحیت ، هم اسلام شمشیر را استفاده می کند هم مسیحیت .

  اسلام ناب و مسیحیت درست ، و دست نخورده آیین الهی هستند و آیین الهی ، مبتنی بر منطق و فطرت هست و نه شمشیر .

  ولی هر حکومتی بر برجاماندن ، به شمشیر هم نیاز دارد .


 15. #10

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  1,054
  مورد تشکر
  1,442 پست
  حضور
  8 روز 19 ساعت 58 دقیقه
  دریافت
  10
  آپلود
  0
  گالری
  1

  الجنه تحت ظلال السیوف


 16. تشکر


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود