جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: انس با قرآن پاداش شهادت را نصیب صياد شيرازی کرد

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  870
  مورد تشکر
  3,433 پست
  حضور
  5 روز 1 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  90
  آپلود
  6
  گالری
  0

  انس با قرآن پاداش شهادت را نصیب صياد شيرازی کرد
  سردار صفوی:

  انس با قرآن پاداش شهادت را نصيب صياد شيرازی كرد


  گروه سياسی: خداوند به بركت هدايت الهی كه نشأت گرفته از انس با قرآن، عشق به پيامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار (ع) بود، اجر و پاداش حركت در صراط مستقيم و اجر عاقبت بخيری، يعنی رسيدن به مقام شهادت و مرزوق شدن به رزق بهشتی را نصيب او كرد.
  انس با قرآن پاداش شهادت را نصیب صياد شيرازی کردسردار سيديحيی صفوی
  به گزارش خبرنگار خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) سردار سرلشكر سيديحيی صفوی، دستيار و مشاور عالی فرماندهی معظم كل قوا در سخنان پيش از خطبه نماز جمعه امروز 20 فروردين‌ماه در تهران، به مناسبت يازدهمين سالگرد شهادت امير صياد شيرازی، با بزرگداشت ياد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس خاطرنشان كرد: شهيدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌توانند برای هميشه الگوی فكری و رفتاری مقاومت و پايداری در راه حق برای ملت ما و ملت‌هايی كه در شرايط خطر به سر می‌برند و حق‌طلبانی كه عليه ظالمان در حال جهاد هستند، باشند.  وی افزود: اميرشهيد صياد شيرازی يكی از اين الگوهاست كه در مكتب اسلام، تشيع و امام خمينی(ره) پرورش يافته و رشد كرده است و توانست خدمات بزرگی برای حفظ استقلال كشور و برای انقلاب و اسلام انجام دهد و بتواند در اوج فتنه‌ها و بحران‌ها از صراط مستقيم الهی منحرف نشود و در جبهه حق خدمت صادقانه و عمل صالح انجام دهد و سرزنش و بی‌وفايی برخی، موجب نشد كه از انجام تكليفش سر باز زند.
  صفوی شهادت را بركت انس امير صياد شيرازی با قرآن دانست و تصريح كرد: خداوند به بركت هدايت الهی كه نشأت گرفته از انس با قرآن و عشق به پيامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار (ع) بود، اجر و پاداش حركت در صراط مستقيم و اجر عاقبت بخيری، يعنی رسيدن به مقام شهادت و مرزوق شدن به رزق بهشتی را نصيب او كرد.
  مشاور عالی فرماندهی معظم كل قوا با اشاره به دست‌نوشته‌ای از سپهبد صياد شيرازی كه چهل روز قبل از شهادت نوشته شده بود، خاطرنشان كرد: در اين دست‌نوشته آمده: عظيم‌ترين نعمت، ولايت‌فقيه است و استحكام با ولايت ضمانت‌بخش هدايت و عاقبت بخيری است؛ در عمل كوشيده‌ام تا در راه ولايت باشم و از خداوند نيز می‌خواهم مرا در اين راه ياری كند.
  صفوی از بيان امير صياد شيرازی افزود: تجربه نشان داده است كه رمز موفقيت در ادامه راه شهيدان و رسيدن به صلاحيت «الَّذِينَ جَاهَدُوا» است و معتقدم هرچه بر شدت فضای معنوی كار افزوده شود، شرايط ايجاد بصيرت در مجموعه فراهم می‌شود.
  وی در ادامه به نقش امير صياد شيرازی در وحدت بين سپاه و ارتش پرداخت و اظهار كرد: صميميت و اعتماد متقابل ايشان با فرماندهان سپاه، در هشت‌سال دفاع مقدس باعث پيوند مقدسی به‌عنوان وحدت ارتش و سپاه شد كه اين وحدت و همكاری تا پايان جنگ ادامه داشت.  سرلشكر صفوی: صميميت و اعتماد متقابل امير صياد شيرازی با فرماندهان سپاه باعث پيوند مقدسی به ‌عنوان وحدت ارتش و سپاه شد
  مشاور عالی فرماندهی معظم كل قوا در مورد خصوصيات اخلاقی و رفتاری شهيد صياد شيرازی گفت: او فرماندهی پارسا، شجاع و خردمند بود؛ او خدا و جهاد در راه خداوند را انتخاب كرد و خدا نيز او را در اين راه گزينش كرده بود؛ ايمان از تبلور نورانيتش كه در اثر انس با قرآن، محبت به ائمه(ع)، ارتباط با خدا، نماز اول وقت، خدمت صادقانه و زندگی پاك می‌توان تشخيص داد؛ حرف و عمل او يكی بود و در مواجهه با دشمنان داخلی و خارجی با شجاعت رفتار می‌كرد.  صفوی اين شهيد را فرماندهی خردمند توصيف و عنوان كرد: اين امير شجاع در سازمان‌دهی و ساماندهی نيروی زمينی ارتش و انتساب فرماندهان شجاع و كارآمد در بخش‌های مختلف بسيار خردمندانه عمل می‌كرد؛ همچنين در طرح‌ريزی عمليات هشت‌سال دفاع مقدس و فرماندهی و هدايت عمليات‌ها و استفاده از تمام ظرفيت‌های نيروی زمينی ارتش و با بهره‌گرفتن از واحد پشتيبانی نيروهای هوايی و دريايی، توانست با خردمندی و دانايی كار را پيش ببرد.
  وی به نقش كليدی امير صياد شيرازی در هشت سال دفاع مقدس اشاره و تصريح كرد: اين امير سرافراز در تمام صحنه‌های جنگ از آغاز تا پايان، نقش كليدی و حساسی داشتند؛ عملكردشان در همراهی و هماهنگی نيروهای سپاه و ارتش و قدرت درك و قاطعيت ايشان پس از جنگ در نيروی زمينی ارتش و ستاد كل نيروهای مسلح بسيار ممتاز و نمونه بود.
  سردار صفوی با بيان اينكه برخی از خصوصيات ياوران مهدی(عج) را می‌توان در شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نيز مشاهده كرد، نمونه‌هايی از خصوصيات ياوران امام زمان(عج) را برشمرد و افزود: ياران مهدی(عج) مردانی هستند قويدل كه همه وجودشان يقين به خداست و اگر به كوه‌ها روی آورند از جا كنده می‌شوند و درفششان به هر سمتی رو كند، آنجا را در هم خواهد نروديد؛ گويی عقاب‌های تيزپروازی هستند كه بر اسب‌ها نشسته‌اند؛ بر گرد اسب امام(عج) جمع می‌شوند و برای تبرك و فرخندگی به اسب امام دست می‌كشند و هر چه امامشان اشاره كند با دل و جان می‌پزيرند. شبانگاه بيدارند و به عبادت و قرآن خواندن می‌پردازند و زمزمه‌شان همچون صدای زنبوران به گوش می‌رسد؛ شبانگاه به عبادت با خدا می‌ايستند و بامدادان گوش به فرمان امام خويشند؛ اين مردان تنها از خدا می‌ترسند و فريادشان «لااله‌الا‌الله» و «الله‌اكبر» است و همواره شهادت را آرزو می‌كنند و شعار آنان «يالثارات‌الحسين» است؛ اين خداجويان سبكبال به سمت خداوند رو می‌آورند و امام خود را در هر زمان ياری می‌كنند.
  دستيار و مشاور عالی فرماندهی معظم كل قوا در پايان تصريح كرد: شهيدان دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نيز امام خود را ياری كردند و در هر جبهه‌ای كه حاضر شدند توانستند آن را فتح كنند.

  منبع : ایکنا

  ویرایش توسط The Praises to God : ۱۳۸۹/۰۱/۲۱ در ساعت ۰۱:۴۰
  هستی در آنجاست که مردمان نیستی می انگارند...!
  شهید آوینی
  ما عاقلانه فكر مي كنيم وعاشقانه عمل مي كنيم
  شهيد سيدحسين علم الهدي
  http://www.askquran.ir/picture.php?a...pictureid=6083
  سخنان آقا در مورد ازدواج


  حرف آخر:
  مرنج و مرنجان!
  همین 2. تشکرها 3


 3. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۷
  نوشته
  9,030
  مورد تشکر
  11,627 پست
  حضور
  3 روز 9 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  89

  خاطرات منتشر نشده ای از شهید صیاد شیرازی
  خاطرات منتشر نشده ای از شهید صیاد شیرازی


  انس با قرآن پاداش شهادت را نصیب صياد شيرازی کرد

  تیمسار خشمگین بود . چنان خشمگین كه حتی صدایش می‌ لرزید . دوستانش بعدها اعتراف كردند كه در تمام مدت دوستی‌ بلند مدتشان هرگز او را چنین ندیده بودند. او حتی برای نخستین بار بر سرشان داد زده بود كه: « شما چطور توانستید بدون اجازة ی من دست به چنین كاری بزنید ؟ »
  كسی در آن لحظه جرأت جواب نداشت . هر چند آن ‌ها همان وقت هم كه تصمیم به چنین كاری گرفتند ، از عواقبش بی‌ اطلاع نبودند ، اما نه در این حد !

  ماجرا از این قرار بود كه سال ‌ها پیش ، وقتی كه او شب و روزش را در جبهه می‌ گذراند ، بنیاد شهید به تعدادی از خانواده‌های شهدا و جانبازان در یكی از شهرک ‌های تازه تأسیس شمال تهران زمین می ‌داد .
  آنان كه از زندگی فرمانده شان از نزدیک اطلاع داشتند ، به فكر خانواده ی‌ او افتادند . آن ‌ها فكر می‌ كردند صیاد به خانواده ‌اش بی‌ اعتناست فردا كه آب‌ ها از آسیاب بیفتد ، او حتی زنده هم بماند ، چه بسا خانواده ‌اش سایبانی نداشته باشند .
  آن روز ها خانواده ی او در خانه ی سازمانی ارتش زندگی می‌ كردند . پس دوستان او تصمیم گرفتند از رئیس بنیاد شهید برای فرمانده نیروی زمینی كه از قضا خود جانباز هم بود ، قطعه ‌زمینی بگیرند .

  حجت‌الاسلام كروبی هم كه از زندگی او بی ‌اطلاع نبود ، موافقت كرد و كار صورت گرفت . یاران فرمانده برای این كه او را در مقابل كار انجام شده قرار دهند ، وام گرفتند و حتی خود نیز پولی فراهم كردند و دست به‌كار ساختمان سازی شدند . تا این كه در نیمه ی كار صیاد فهمید .

  به آنان به ‌شدت تاخت. عصبانیتش كه فروكش كرد ، از آنان عذر خواست. گفت می‌ داند آنان قصد خدمت به او و خانواده ‌اش را داشته‌ اند اما او چنین استحقاقی ندارد. بعد برای آقای كروبی نامه نوشت و بعداز تشكر از مساعی او در حل مسكن ایشان ، گفت :
  ... اكنون در وضعیتی قرار دارم كه احساس می ‌كنم به ازای رسیدن به مسكن بهای گرانی را دارم می‌ پردازم آن هم ثمره ی همه ی مجاهدت ‌های فی‌ سبیل ‌اللهی ( كه اگر خداوند آن را تأیید فرماید ) كه قلبم رضایت نمی‌ دهد چنین شود. لذا با توجه به این ‌كه خدا می‌ داند نه تنها خود را لایق چنین عنایاتی از جمهوری اسلامی نمی‌ دانم بلكه هم‌ چنان مدیون هستم و باید تا روزی كه نفس در بدن دارم عاشقانه به اسلام عزیز خدمت نمایم .

  قاطعانه اقدام فرمایید كه :
  « ساختمان نیمه كاره مسكن این‌ جانب را از طرف بنیاد شهید تحویل‌ گرفته و فقط مخارجی را كه اضافه بر وام واگذاری ( مبلغ چهارصد هزار تومان ) هزینه شده است به ما پرداخت نمایند تا به صاحبانش مسترد نمایم . ».

  انس با قرآن پاداش شهادت را نصیب صياد شيرازی کرد


  پایان جنگ برای علی صیاد ‌شیرازی ، آغاز خیزش به سوی دنیا به بهانه ی زندگی نبود . مگر از منظر یک مؤمن تمام لحظات تلخ و شیرین جنگ ، مملو از جلوه ‌های زندگی نبود كه اكنون برای جبران عقب ‌ماندگی ‌های آن دست از پا نشناسد! او مانند دیگر رزمندگان مؤمن به عهدی كه با خدای خود بسته بود ، صادق بود و در انتظار آن روز موعود سر از پا نمی ‌شناخت .

  بعداز تشكیل ستاد كل نیرو های مسلح سرتیپ صیاد‌ شیرازی به عنوان رئیس بازرسی این ستاد منصوب شد . مدتی بعد از سوی فرماندهی‌ كل قوا مسؤولیت جانشینی این ستاد نیز به او محول شد . اكنون بعد از جنگ هم باز بیش ‌تر وقت او برای سازماندهی نیرو های مسلح صرف می‌ شد.
  همه كسانی‌كه سربازیشان را در آن ستاد گذرانده‌اند، به‌ یاد دارند كه هر روز در مراسم صبحگاهی ، تیمسار صیاد خود به وسط میدان می‌ آمد و به همه تمرین ورزش می‌ داد . این آغاز یک روز سراسر كار برای او بود.

  او به سربازان و افسران جوان عشق می‌ورزید. برای تربیت آنان سر از پا نمی ‌شناخت. از هیچ فرصتی برای یادآوری خاطرات حماسه ‌های جنگ ، دریغ نمی ‌كرد. از دانشگاه افسری امام علی و پادگان ‌های آموزشی سربازان گرفته تا پاسگاهی گم گشته در میان كوه ‌های كردستان به نام خیلچان. در یكی از این سركشی‌ ها متوجه شد كسی پوتین‌ هایش را واكس زده است. از فرمانده منطقه پرسید چه كسی این كار را كرده است. او گفت : «تیمسار ، سرباز مهمانسرا به دستور من این كار را كرده است.»

  اخم‌ های تیمسار تو هم رفت. چند بار زیر لب استغفار گفت و آن‌ گاه رو به سوی فرمانده جوان كرد و گفت: این رفتار ها در انسان روحیه ی استكباری ایجاد می‌كند. باید غرور سرباز را حفظ كرد. »

  وقتی كه در دانشگاه افسری تدریس می ‌كرد ، تصمیم گرفت عملیات‌ های بزرگ هشت سال دفاع مقدس را به دانشجویان تدریس كند. استقبال دانشجویان باعث شد برای نظام‌ مند شدن این كار ، سازمانی تشكیل دهد . طرح تشكیلاتی نوشت به نام هیأت معارف جنگ.
  اولین مشورت در این مورد را خدمت مقام معظم فرماند هی كل قوا در جهت اخذ مجوز ولایتی كار داشتم. الحمدلله با مطرح كردن این مطلب مقام معظم رهبری من را به انجام این كار ترغیب نموده البته با این فرض كه من هفته‌ای یک جلسه مجاز به منفک شدن از كار سازمانی خویش باشم و هر ماه هم 48 ساعت در روزهای پنجشنبه و جمعه برنامه‌ریزی كرده و به مناطق عملیاتی بروم و به‌همراه گروه، برداشت تحقیقی خود را از منطقه ی عملیاتی انجام بدهم .

  او در قالب هیأت معارف جنگ موفق شد فرماندهان بزرگ عملیات ‌های مختلف را به دانشگاه افسری بكشاند بعداز تدریس و نقد و بررسی نظری هر عملیات ، در پایان هر دوره ، دانشجویان به اتفاق اساتید و با حضور همه فرماند هانی كه از ارتش و سپاه در آن عملیات نقش داشته‌اند، در منطقه حضور یابند و از نزدیک محل حوادث را ببینند. این فرصت برای فرماندهان مغتنم بود تا خاطراتشان را بازگویی كنند. تیمسار صیاد موفق شد حداقل سه دوره را خود شخصاً سرپرستی كند.

  انس با قرآن پاداش شهادت را نصیب صياد شيرازی کرد


  بعداز سال‌ها دوری از خانه و خانواده ، حالا برای رسیدگی به فرزندانش فرصت بیش ‌تری می‌گذاشت. به دقت به درس و مشق آنان می‌رسید. اعمال و حركاتشان را زیر نظر می‌گرفت و در مسائل مختلف به آنان مشاوره می‌داد.
  در انتخاب همسر مناسب برای مریم، ماه‌ ها وقت گذاشت تا این كه از میان همه ی خواستگاران دانشجویی بسیجی را مناسب دامادی خود یافت. حتی از دختر معلولش مرجان هم غافل نبود. او عقب‌افتاده ی ذهنی است. پدر مانند یک عارف شكیبا وجود او را نعمت می ‌پنداشت و به او به چشم یک بهشتی روی زمین می ‌نگریست.

  من خدا را شكر و سپاس می‌گویم كه در قلبم محبتی نسبت به این فرزند قرار داده است كه نه تنها از سه فرزند دیگرم كم‌تر نیست بلكه به دلایلی كه وجود دارد به تدریج این محبت بیش‌تر می‌شود .

  راستی ، رابطه ی عاطفی شهید صیاد شیرازی با دختر معلولش ، مرجان ، و حکایتی شنیدنی از لحظات شهادت ایشان را ، در قسمت بعد مطالعه فرمایید .

  منبع :کتاب در کمین گل سرخ

  انس با قرآن پاداش شهادت را نصیب صياد شيرازی کرد


  شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
  امام خمینی (ره) 4. تشکرها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود