جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لباس محدودیت نیست، مصونیت است

 1. #1

  تاریخ عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  84
  مورد تشکر
  203 پست
  حضور
  10 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مطلب لباس محدودیت نیست، مصونیت است
  نخستین نیاز بشر اکسیژن، دومین نیاز بشر غذا و سومین نیاز او لباس است.
  زن و شوهر برای یکدیگر همچون لباس هستند، بنابراین همسر سومین نیاز اصلی بشر است. همسر پس از اکسیژن و غذا مهم ترین نیاز آدمی است و بر همین اساس قرآن می فرماید: «هن لباس لکم: زن و شوهر لباس یکدیگرند.»
  آنچه در زیر می خوانید بخشی از سخنان حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی درباره روابط میان همسران و خانواده بویژه علت تشبیه زن و شوهر به لباس یکدیگر است.
  ● تشبیه زن و شوهر به لباس یکدیگر
  گاهی لباس افراد را بیمار می کند، همسر هم اگر نااهل باشد، همسر خوب را خراب می کند. گاهی لباس افراد را سالم می کند، همچون لباس آتش نشانی و لباس اتاق عمل جراحی، این لباس ها موجب سلامتی می شوند. آسیب به لباس، آسیب به انسان است. اگر کسی یقه شما را پاره کرد، به خود شما توهین کرده است، توهین به همسر نیز توهین به خود انسان است.

  ● پوشیدن عیوب یکدیگر و اصلاح آنها

  کار لباس پوشش است. همسران باید عیب همدیگر را بپوشانند، نباید همسر اسرار زندگی را به دیگران بگوید. رنگ و دوخت لباس، نشانه سلیقه و شخصیت انسان است. چه همسری انتخاب کنیم از انتخاب همسر معلوم می شود که ایشان در چه فکری است. آیا فقط به فکر زیبایی، ثروت و پست است ! دوخت لباس و جنس لباس نشانه شخصیت انسان است. انتخاب همسر هم نشانه شخصیت آدمی است. گاهی یک لکه همه ارزش لباس را زیر سؤال می برد، برای مثال عمامه من سفید است. اگر یک ذغال بردارم و به یک گوشه عمامه بکشم، همه عمامه زیر سؤال می رود. همسر هم همین طور است. گاهی یک حرکت در خانواده همه هویت خانواده را هوا می کند.
  همیشه لباس گران بهترین لباس نیست. گاهی فکر می کنیم که چون کباب گران است، توان آدم را هم افزایش می دهد و حال آنکه قدرت دو دانه کشمش، انرژی یک دانه خرما شاید از نیم کیلو گوشت بیشتر باشد. فکر می کنیم که خانمی که پدر او کارخانه دار، تاجر یا سرمایه دار است و تحصیلات فوق لیسانس دارد، دختر خوبی هم هست، حتماً لباس گران بهترین لباس نیست، گاهی آدم غذایی ساده می خورد اما ویتامین آن از غذاهای آنچنانی بیشتر است، خیلی دخترهای گمنام، خانواده های معمولی، کمالاتی دارند که در طبقات بالا پیدا نمی شود. گاهی لباس خوب است ولی به اندازه نیست. فرد کمالاتی دارد اما سن آنها به هم نمی خورد، کمالاتی دارد، قدشان به هم نمی خورد، کمالاتی دارد، سلیقه شان به هم نمی خورد.
  ● لباس محدودیت نیست، مصونیت است
  تشکیل خانواده ارزش است. لباس محدودیت می آورد. یعنی من که عمامه سرم است نمی توانم در خیابان بدوم به خاطر این که باید مراعات جامعه را هم کرد. برای مثال شما با کت و شلوار نمی توانی شنا کنی، لباس محدودیت می آورد ولی نباید به خاطر محدودیت آن را نپوشید، همسر هم محدودیت دارد، آدمی که ازدواج می کند، باید نان به خانه ببرد، اول وقت در خانه باشد، پول آب و برق بدهد، ازدواج محدودیت می آورد ولی این محدودیت ارزش است، برخی می گویند: چرا ازدواج کنیم راحتیم، آزادیم و فکر می کند که هر آزادی، ارزش است.
  زن برای شوهر لباس و شوهر هم برای زن لباس است. لباس چه می کند آدم در لباس باید غیر از این که خود را گرم و پوشیده می کند به فرهنگ جامعه هم توجه داشته باشد. برای مثال لباس احرام سفید است، مردم چادر سفید را در مسجدالحرام، مکه و در زمین عرفات می پوشند، اما الآن کسی چادر سفید سر نمی کند و به خیابان بیاید.
  گاهی نوعی لباس در جایی فرهنگ نیست، بنابراین باید مراعات فرهنگ جامعه را هم کرد. در ازدواج هم همین طور است. زن و شوهر برای هم لباس هستند، لباس تابع فرد است، بنده که لباس پوشیدم وقتی رکوع می روم، لباس من هم با من به رکوع می آید. می نشینم، کار می کنم، به خیابان می روم، لباس تابع من است، زن و شوهر هم باید تابع هم باشند. نباید در مقابل هم شاخ و شانه بکشند.
  لباس هم وسیله تخریب و هم وسیله تبرئه است! وسیله تخریب چیست یوسف را در چاه انداختند، لباس او را خونی کردند و گفتند طعمه گرگ شده است. یعنی با این لباس توطئه و سپس او را تخریب کردند.

  ● یا بکش، یا دانه ده! یا از قفس آزاد کن!
  انسان در انتخاب لباس آزاد است. می تواند بخرد و نخرد اما وقتی خرید دیگر نمی تواند بی مصرف بگذارد. قبل از ازدواج انسان آزاد است ولی وقتی ازدواج کرد، نمی تواند همسر خود را معلق بگذارد.
  با لباس عالِم، انسان عالِم نمی شود. هر کسی باید چاه خودش آب داشته باشد. چاهی که خشک است، با زور سطل آب، آب دار نمی شود. باید کمالات از درون بجوشد. کسب کمالات از دیگران به جایی بند نیست.

  ● همسر، مایه آرامش روحی و روانی

  لباس آرام بخش نیست، جنس لباس آرام بخش است. اگر پارچه خشنی را لباس کردی، بدنت به خارش می افتد، گاهی فرد ازدواج می کند، می بیند، عجب! زندگی اش پر از نکبت شد. چرا برای این که جنس همسر به همسر نمی خورده است.
  یعنی خیلی وقت ها همسر زندگی را تلخ می کند چون جنس همسر به همسر نمی خورد. لباس معیوب را اصلاح می کند اما فریاد نمی زند. به فکر اصلاح عیب همسر باشید نه این که آبروریزی کنید.
  گاهی جنس لباس خوب است، اما دوخت آن خوب نیست، گاهی شخص مقابل خوب است، اما اخلاق و حرکات او مناسب نیست، با یک حرکت، کلمه یا رفتار بد نباید همه وجود فرد را زیر سؤال برد.
  هر لباس تمیزی پاک نیست و هر پاکی تمیز نیست، بعضی لباس ها خیلی تمیز است اما پاک نیست، بعضی لباس ها هم پاک است اما تمیز نیست. برای مثال قالی پاک است، اما اگر بگویند: «زبانت را به قالی بمال، نمی مالی!» برخی دخترها و پسرها خوش تیپ، خوش قیافه و خوشگل اند، اما پاک نیستند. برخی دخترها و پسرها هم پاک هستند اما شاید ظاهر خوبی نداشته باشند. یعنی نمی توان گفت هردختر یا پسری که زیباست، مطلقاً خوب هم هست یا هر دختر نازیبایی، آدم بدی است، این موارد التزام ندارد. بعضی لباس ها حفاظت بیشتری می خواهند، برخی همسرها هم نیاز به حفاظت بیشتری دارند، همسرهای ساده، کم سن و سال، بی تجربه و غریبه مراقبت بیشتری می خواهند.

  ● دقت در انتخاب همسران پاک

  لباس چه می کند دزد از لباس دزدی لذت می برد اما مؤمن ناراحت است. آدم های کثیف اگر دختر و پسر هرزه را انتخاب کنند با هم خوش هستند. اما فرد مؤمن هرگز حاضر به وصلت با چنین آدم هایی نیست.
  هر فردی از همسری لذت می برد، شاید دختر و پسری برای همدیگر جاذبه داشته باشند، اما در چشم افراد پاک و باتقوا بی ارزشند.
  در قرآن کریم کفاره بعضی از گناهان پوشاندن ۱۰ برهنه است. در حقیقت بخشیدن لباس به برهنه ها کفاره و عبادت است. همین طور که بخشیدن لباس عبادت است همسرگزینی برای مجردها هم نوعی عبادت است. لباس زیبا نشانه شادابی است. در خانواده اگر زن و شوهر خود را برای همدیگر آرایش کنند، این آرایش شادی بخش است و زندگی را گرم می کند. در احادیث آمده که اگر مردی به زن خود بگوید دوستت دارم، این کلمه تا آخر عمر در ذهن زن می ماند. تشکر، انتقادپذیری و عذرخواهی کردن زندگی را شیرین می کند.

  ● واقع بینی در تعیین مهریه ازدواج

  در خرید لباس به جیب خود نگاه می کنی، در مهریه هم باید به جیب خود نگاه کنی، گاهی افرادی برای خطبه عقد نزد بنده می آیند، می گویم: «چند تا » می گوید: «هزار سکه!» هرچه آنها را نگاه می کنم که به این قیافه می خورد می گویم: «تو تا آخر عمرت هزار سکه می توانی جمع کنی چرا شوخی می کنید » می گوید: «بگو، چه کسی داد » می گویم: «اِ… اگر دامادی لحظه ای که عقد می خواند، نیتش باشد که: بگو هزار سکه، من که بنا ندارم بدهم، هر زمان که نزد زن خود می رود گویی زنا می کند.» شوخی که نداریم. اول زندگی چرا با دروغ نگاه به جیبت کن.
  لباس جلف آدم های هرزه را به خود جذب می کند، همسر جلف هم چشم های هرزه را به خود جذب می کند. باید زمانی که زن عصبانی است، مرد کوتاه بیاید و زمانی هم که مرد عصبانی است، زن کوتاه بیاید. نگوید تو فحش دادی من هم فحش می دهم. بداخلاقی، من هم بداخلاق هستم. اگر مرد بداخلاق است، تو خوش اخلاق باش. زن عصبانی است، مرد تو کوتاه بیا. چطور هوا داغ است، لباس نازک می شود هوا سرد است، لباس کلفت می شود تا زن عصبانی است، مرد نازک شود، تا مرد عصبانی است، زن نازک شود.
  انسان بدون لباس رسواست. کسی هم که همسر ندارد، در معرض رسوایی قرار دارد.

  ● وظیفه والدین در قبال ازدواج فرزندان

  افراد متأهل باید مجردها را به زور همسر دهند.
  لباس ظاهرش زیباست، مردم می گویند: به به چه لباسی!
  اما ممکن است زیر آن زبر باشد و بدن را از بین ببرد. برخی همسرها هم بیرون را روشن و داخل خانه را تاریک می کنند. یعنی به ظاهر او می گویند: خوشابه حالت، چه همسر خوبی داری، اما از همسر او که می پرسی می گوید: «آقا پیر من را درآورده خیلی بداخلاق است.» بنابراین، گاهی روی لباس جلوه دارد، اما باطن آن خراب است.
  و هر چيز زنده‏اى را از آب پديد آورديم 2. #2

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  نوشته
  2,352
  مورد تشکر
  7,529 پست
  حضور
  28 روز 17 ساعت 16 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  14

  قوانین پوشش لباس در 8 دانشگاه جهان  دانشگاههای دنیا قوانین پوششی خاصی را برای دانشجویان اجرا می کنند. هر چند این نوع قوانین منتقدانی دارند اما دانشگاهها تاکید دارند که نوع پوشش با اعتبار دانشگاه در ارتباط است.

  برخی از موسسات و دانشگاهها با ارائه قوانین پوششی تاکید دارند عدم رعایت این قوانین باعث انحراف ذهن دانشجویان از هدف اصلی حضور آنها در یک مرکز آموزشی علمی می شود. ضمن اینکه نوع پوشش دانشجویان را اعتبار دانشگاه می دانند.

  دانشگاههای مختلف جهان برای ایجاد قوانینی در نوع پوشش دانشجویان دلایل متفاوتی دارند: کاهش میزان حواسپرتی در دانشجویان، افزایش تمرکز و توجه به مسائل مهمتر آموزشی و تحصیلی، ایجاد جو مناسب برای حضور در دانشگاه، محافظت از شان، اعتبار و خوشنامی مراکز تحصیلی و دانشگاهی، از بین بردن نشانه های ظاهری اختلاف طبقاتی میان دانشجویان و ایجاد هویتی به نام دانشجو در ورودیهای جدید از جمله توضیحاتی است که مراکز آموزشی و دانشگاههای مختلف برای تشریح دلایل استفاده از قوانین پوششی ارائه می کنند.

  قوانین پوشش در دانشگاههای جهان برای دانشجویان دختر و پسر به صورت یکسان اجرا می شوند و تمام دانشجویان ملزم به رعایت آنها هستند. با این حال در این گزارش به نحوه پوشش دانشجویان دختر در چند دانشگاه مختلف جهان پرداخته خواهد شد.
  دانشگاه کالج ترینیتی: پوشیدن کفشهای جلوباز و لباسهای کوتاه ممنوع است


  راهروی Strachan در دانشگاه کالج ترینیتی یکی از دانشگاههای تحت پوشش دانشگاه تورنتو در کانادا قوانین پوششی و روند اجرایی جالب توجهی دارد. پوشیدن کفشهای جلوباز و لباسهای کوتاه برای دانشجویان ساکن در این ساختمان ممنوع است. دانشجویان باید هنگام صرف شام کفشهای بسته و بلوزهای یقه دار به تن کنند. همچنین دانشجویان سال دومی وظیفه دارند بر اجرای این قوانین توسط دانشجویان تازه وارد نظارت داشته باشند. با این حال اجرای این قوانین برای دانشجویانی که ساکن ساختمان نیستند الزامی نیست.

  دانشگاه مری واشنگتن: پوشیدن تی شرت با عکسهای آزار دهنده و لباسهای دارای پارگی ممنوع است


  در دانشگاه مری واشنگتن کارکنان رسمی و حرفه ای باید دامنهای بلند، به همراه پیراهن رسمی به تن کنند و در برخی مواد برای کارمندان رسمی تر استفاده از کراوات نیز الزامی است. دانشجویان نیز باید از پوشیدن تی شرتهایی با عکسهای آزار دهنده، لباسهایی که دارای پارگی باشند، داشتن سر و وضع ژولیده و نامناسب و یا پوشیدن لباسهایی که بخشی از بدن را در معرض دید قرار دهد خودداری کنند.

  دانشگاه لیبرتی آمریکا: پوشیدن بلوز یا پیراهنهای یقه دار ضروری است


  در سال 2005 دانشگاه خصوصی مسیحیان لیبرتی اعلام کرد قصد دارد قوانین پوششی دانشجویان را تخفیف دهد و اجازه پوشیدن کفشهای روباز، شلوارهای کوتاه (ارتفاع شلوار باید تا روی ساق پا باشد) و شلوار جین به شرطی که بر روی آن سوراخ یا پارگی وجود نداشته باشد را صادر کرد با این حال قانون پوشیدن بلوز یا پیراهنهای یقه دار همچنان برجای خود باقی است.

  دانشگاه لید سیتی نیجریه: پوشیدن لباس تنگ یا بدون آستین بدون پوشیدن کت یا ژاکت بر روی آن ممنوع است


  دانشگاه لید سیتی در نیجریه قوانین مدون و محکمی برای پوشش دانشجویان خود ارائه کرده است زیرا از دید این دانشگاه پوشش و رفتار دانشجویان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به گفته مقامات این دانشگاه پوشش مناسب به ارزشهای شخصیتی، اعتماد به نفس و ارزشمندی دانشجویان می افزاید و بر همین اساس به دانشجویان خود می گوید: "به شیوه ای لباس بپوشید که دوست دارید به همان شیوه شما را خطاب کنند."

  دانشجویان دختر باید در مراسم رسمی این دانشگاه کت و دامن و یا کت و شلوار رسمی به همراه کفش یا صندلهای بسته به تن کنند. قد پیراهنها یا دامن ها باید حداقل تا روی زانو باشد. پوشیدن لباسهای تنگ یا بدون آستین بدون پوشیدن کت یا ژاکت بر روی آن ممنوع است. پوشیدن شلوارهای کوتاه تر از حد نرمال و لباسهای یقه باز یا بدن نما و پوشیدن دمپایی در محیط دانشگاه ممنوع است. همچنین استفاده از لباسهای رسمی متناسب و لباسهای سنتی شیک در دانشگاه با استقبال مواجه خواهد شد. مدل مو و آرایش باید در حد متعادل باشد و سوراخ کردن تزئینی بخشهای مختلف صورت به جز گوش ممنوع است.

  دانشگاه ملی سنگاپور: لباسهای حاوی جملات و تصاویر ناشایست و کفشهای راحتی ممنوع است


  قوانین پوشش دختران در دانشگاه ملی سنگاپور نیز بر مبنی حفظ احترام به حریم دانشگاه و به دیگر دانشجویان تعیین شده است. در این دانشگاه پوشیدن لباسهای کوتاه، لباسهای حاوی جملات و تصاویر ناشایست و زننده و کفشهای راحتی ممنوع است.

  دانشگاه دولتی فلوریدا: کفشهایی با پاشنه هایی که ارتفاعی بیش از دو اینچ دارند ممنوع است


  دانشجویان دانشگاه دولتی فلوریدا برای حضور در دانشگاه باید دامن، پیراهن و شلوارهای یک رنگ به تن داشته باشند. این دانشگاه از سال 2008 استفاده از کلاه های بیس بال در کلاسهایی که در محوطه باز برگزار می شوند را آزاد اعلام کرده است. همچنین در صورت به تن کردن بیش از یک بلوز یا پیراهن، تمامی آنها باید یک رنگ داشته و دکمه های آنها کامل بسته شده باشد. استفاده از آرم دانشگاه بر روی لباسها نیز بلامانع است.

  پوشیدن بلوزهای ورزشی زیپ دار یا ساده در صورتی که ارتفاع آنها سه اینچ پایینتر از کمر باشد بلامانع است. این لباسها شامل ژاکت و بارانی نیستند با این حال استفاده از این دو نوع لباس نیز در صورتی که از رنگی یکپارچه برخوردار باشند در روزهای برگزاری کلاسها بلامانع است. راه رفتن بدون کفش، پوشیدن کفشهای راحتی، کفشهایی با پاشنه های تیز و یا پاشنه هایی که ارتفاعی بیش از دو اینچ دارند ممنوع است. همچنین امکان استفاده از کفشهای چرخ دار یا میخ دار در این دانشگاه ممنوع اعلام شده است.

  دانشگاهی در فیلیپین: استفاده از رنگ موهای زننده، خالکوبی و سوراخ کردن اعضای صورت ممنوع است


  دانشگاه De La Salle در مانیل کشور فیلیپین با بیان این نکته که دانشجویان این دانشگاه این حق را دارند که متناسب با سلیقه خود لباس به تن کنند از آنها خواسته است پوشش خود را متناسب با شان دانشگاه و حساسیت های دیگر اعضای دانشگاه انتخاب کنند. بر همین اساس از دانشجویان خواسته شده از پوشیدن لباسهای بدون آستین، کوتاه، بلوزها یا پیراهنهای دکلته، یقه باز و نازک خودداری کنند.

  پوشیدن شلوارهای کوتاه تنها در کلاسهای ورزشی و در صورتی که ارتفاع آن کمتر از سه اینچ بالای زانو نباشد جایز است و پوشیدن این نوع از لباسها در داخل کلاسهای درسی ممنوع است.

  استفاده از کلاه برای حفظ احترام در کلاسهای درس یا جلسات رسمی جایز نیست. استفاده از رنگ موهای زننده، خالکوبی و سوراخ کردن اعضای مختلف صورت به جز گوشها ممنوع است. پوشیدن کفشهای روباز در صورتی مجاز است که ارتفاع پاشنه آن بیشتر از یک اینچ نباشد و پاشنه پا در کفش پوشیده شده باشد.

  دانشگاه کالیفرنیا برکلی: استفاده از لباسهای بدن نما در این دانشگاه ممنوع است


  دانشگاه مشهور کالیفرنیا برکلی که یکی از دانشگاههای برتر جهان نیز به شمار می رود از دانشجویان دختر خود خواسته است دامن و شلوارهای رسمی با قد متعارف، پیراهن و کت و شلوار رسمی به تن کنند. استفاده از لباسهای بدن نما در این دانشگاه ممنوع است. نوع کفش نیز متناسب با ساختمانهای آموزشی و کلاسهای درسی مختلف متفاوت است.

 3. #3

  تاریخ عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  نوشته
  277
  مورد تشکر
  948 پست
  حضور
  2 روز 17 ساعت 27 دقیقه
  دریافت
  80
  آپلود
  0
  گالری
  0

  حجاب دليل اجتماعی بودن زن است نه محروميت
  نماينده ولی‌فقيه و سرپرست حجاج ايرانی با بيان اينكه دين اسلام برای زن شخصيت فوق‌العاده قائل است، حرمت وی را نگه داشته و حقوق او را به طور كامل رعايت كرده است، عنوان كرد: اسلام برای اينكه زن مورد فريب قرار نگيرد و در جامعه سالم زندگی كند مبحث حجاب را قرار داده است تا زن وسيله‌ای برای هوسرانان قرار نگيرد.حجت الاسلام و المسلمين سيدعلی قاضی عسكر، نماينده ولی فقيه و سرپرست حجاج ايرانی شامگاه گذشته در جشن ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) كه در آستانه مقدسه بی‌‌بی زبيده شهرری برگزار شد طی سخنانی با تاكيد بر اينكه وضعيت امروزه زنان در جوامع غربی و برخی كشورها بهتر از دوران جاهليت نيست، تصريح كرد: امروزه در كشور عربستان حتی اجازه‌ای رانندگی و حضور در جامعه به اكثر زنان داده نمی‌شود.
  لباس محدودیت نیست، مصونیت است
  حجت الاسلام قاضی عسكر با تاكيد بر اينكه نگاه به زن در اين جوامع، دسته دومی و دسته سومی‌ست، اظهار كرد: در جريان انقلاب كبير فرانسه و در مواجه حركت‌های كارگری و اعتصاب مداوم مردان، تصميم گرفته شد تا به نام دفاع از حقوق زنان آن‌ها را به كارخانه بياورند و با حقوق كم فعاليت‌های سنگينی را از آن‌ها مطالبه كنند.
  وی با بيان اينكه شرايط به گونه‌‌ای شد كه زن از خانواده جدا و حتی در شوروی زن‌ها اگر به فعاليت نمی‌پرداختند از گرسنگی كشته می‌شدند، خاطر نشان كرد: به تدريج زن به صورت يك كالا درآمد تا امروز كه وضعيت برهنگی و هرزگی در غرب به ميزانی فراوان شده كه بسياری از جنايتكاران به تجارت از طريق امور غير اخلاقی روی آروده‌اند.
  نماينده ولی‌فقيه و سرپرست حجاج ايرانی با تاكيد بر اينكه با چنين روندی امروزه بنيان خانواده در غرب از هم پاشيده است، بيان كرد: امروزه بسياری از ازدواج‌ها در اين كشورها به ثبت نمی‌رسد و شخصيت زن در جوامع غربی، جوامع متحجر و در طول تاريخ از شرايط خطرناكی برخوردار بوده است.
  حجت‌الاسلام قاضی‌عسكر با بيان اينكه دين اسلام برای زن شخصيت فوق‌العاده قائل است، حرمت وی را نگه داشته و حقوق او را به طور كامل رعايت كرده است، عنوان كرد: اسلام هيچ منع و محدوديتی برای تحصيل خانم‌ها ندارد بلكه اين امر را واجب نيز می‌داند، زن بايد رشد كند و علم بياموزد كما اينكه بسياری از آن‌ها در دانشگاه‌ها و عرصه‌های مختلف حضوری پررنگ دارند.

  وی با انتقاد از ادعای غرب مبنی بر اينكه از ديدگاه اسلام زن فقط بايد در منزل بماند و حق حضور در جامعه را ندارد و حجاب وسيله‌ای برای عقب ماندگی زن بوده و با اين اقدام آن‌ها را زندانی كرده‌اند، گفت: حجاب دليل اجتماعی بودن زن است نه محروميت. زمانی كه زن در جامعه وارد می‌شود بايد حجاب را رعايت كند و گرنه در خانه كه حجاب لازم نيست.
  سرپرست حجاج ايرانی تصريح كرد: اسلام برای اينكه زن مورد فريب قرار نگيرد و در جامعه سالم زندگی كند مبحث حجاب را قرار داده است تا زن وسيله‌ای برای هوسرانان قرار نگيرد و حرمتش در جامعه حفظ شود.
  حجت‌الاسلام قاضی عسكر ادامه داد: زنان با حضور در اجتماع اجازه ندهند غرايز طبيعی مردم تبديل به يك سلسله غرايز احساسی شود، خداوند در وجود انسان غرايزی قرار داده از جمله غريزه جنسی كه اسلام نيز اين موضوع را با ازدواج آسان كرده است.
  سوغاتی بی بند و باری غرب تنها منجر به فروپاشی اجتماعی می‌شود.
  وی در ادامه با تاكيد بر اينكه سوغات‌های غرب كه در تلاش برای گسترش بی بند و باری است تنها منجر به فروپاشی اجتماعی می‌شود، گفت: امروزه متاسفانه بسياری از گرفتاری‌های دادگاه‌های طلاق به منظور دوری از اسلام است، ارزش زن به علم، ايمان، اخلاق و تربيت صحيح و نافع بودن در جامعه است و گرنه هرزگی و زندگی حيوانی كه ارزش نيست.

  http://www.effat.ir/fa/item/1233960-...%8A%D8%AA.html


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود