جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: .......... نامرئی شوید

نوشته
    2,758
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    10 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    255

شاد .......... نامرئی شوید

کشف یک محقق ایرانی برای نامرئی کردن اجسام

یک محقق ایرانی در دانشگاه پنسیلوانیا به کمکیکی از همکارانش نشان داده است که می‌توان با استفاده از پرتوهای پلاسمایی اجسام رانامرئی کرد.

ایده نامرئی کردن اجسام تا چندی پیش تنها در سطحداستانهای تخیلی علمی نظیر مرد نامرئی، اچ جی ولز، مطرح بود اما نادر انقطاع وآندرا آلو از دانشگاه پنسیلوانیا شیوه‌ای را پیشنهاد کرده‌اند که با استفاده از آنمی‌توان با فناوریهای موجود اجسام را تا حد زیادی غیرقابل رویت ساخت. به اعتقادفیزیکدانان این روش کاربردهای متعددی در فناوریهای نظامی مربوط به مخفی کردن واستتار اجسام خواهد داشت. در گذشته گروههایی از فیزیکدانان کوشیده بودند با روشموسوم به روش آفتاب پرست به استتار اشیا و ااجسام دست یابند.
    آفتاب پرست در زمانی
    که بر روی یک شاخه قرار می‌گیرد، برای پنهان کردن خود از چشم دشمنان بدنش را به رنگشاخه‌ای که بر آن قرار دارد در می‌آورد. به عنوان مثال ری آلدن از دانشگاهکارولینای شمالی سیستمی از آشکارسازها و تابش کننده‌های نور را پیشنهاد کرد که برایپنهان کردن یک جسم نظیر آپارات سینما صحنه‌ای را در پشت سر جسم تصویر می‌کند و جسمیا شیء مورد نظر را در شلوغی آن صحنه از پیش چشم بیننده محو می‌سازد. محققاندانشگاه توکیو نیز بر روی نوعی پارچه تحقیق می‌کنند که بر همین مبنا عمل استتار راانجام می‌دهد. در داخل این پارچه دانه‌هایی نظیر رشته تسبیح کار گذارده شده کهمی‌تواند صحنه‌ای را که بر روی آن تابنده می‌شود منعکس سازد و جسمی را که این پارچهبر آن پوشانده شده نظیر بدن آفتاب‌پرست به رنگ محیط درآورده و به این ترتیب آن رانامرئی سازد. اما انقطاع و همکارش از روش موثرتری بهره گرفته‌اند. در شیوه پیشنهادی آنها نوری که از جسم بازتابیده می‌شود به حداقلکاهش می‌یابد و از آنجا که رویت اجسام تنها در هنگامی میسر است که نور بازتابیده ازآنها به چشم برسد در غیاب این بازتابش شیء یا جسم عملا نامرئی می‌شود. جنبه اصلی درمدل پیشنهادی این دو محقق استفاده از نوعی صفحه یا پرده از جنس پرتوهای پلاسماییاست که با امواج بازتابیده شده از سطح جسم تداخل می‌کنند و آنها را از بین می‌برند.

پرتوهای پلاسمایی از جنس امواج الکترونیکی چگال هستند که زمانی به وجود می‌آیند کهالکترونهای روی یک سطح فلزی با ضرباهنگ خاصی به حرکت درآیند. به گفته این دو محققلایه‌ای از این ماده پلاسمایی می‌تواند نور بازتابیده شده از سطح جسم را از بینببردالبته به این شرط که تواتر نور بازتابیده شده به تواتر تشدیدپرتوهای الکترونیکی نزدیک باشد. به گفته انقطاع برای همه نورهایی که در طول موجمریی قرار دارند خود طبیعت بهترین سپر پلاسمایی را فراهم آورده. این دو سپر عبارتنداز پرده‌ها یا سطوحی که از طلا یا نقره ساخته می‌شوند. در مورد دیگر انواع طولموجها نظیر مادون قرمز یا مایکروویو می توان از ساختارهایی که به صورت مصنوعی و باترکیب ردیفهایی از سیم‌پیچها درست می‌شوند برای ساختن سپر محافظ استفاده کرد. اینقبیل سپرها دارای خواص غیرمتعارف الکترومغناطیسی خواهند بود.

محقق ایرانی و همکارش
    با انجام محاسباتی نشان داده‌اند اجسام کروی یا استوانه‌ای که با این قبیل سپرهاپوشیده شوند عملا نور بسیار کمی از خود باز می‌تابند. در عمل زمانی که این اجسام درمعرض نور مریی قرار داده می‌شوند نوری که از آنها به چشم می‌رسد آنقدر اندک استعملا دیده نمی‌شوند. یک محدودیت این فناوری آن است که هر سپر مخصوص تنها برای یکطول موج خاص کار می‌کند و به عنوان مثال جسمی که در زیر نور قرمز غیرقابل رویت شدهاگر تحت پرتوهای به رنگ سبز یا آبی قرار گیرد قابل مشاهده خواهد بود. نکته دیگرآنکه سپر نامرئی کننده زمانی عمل می‌کند که طول موج با تابیده شده نزدیک ابعاد خودجسم باشد. به این ترتیب در مورد نور مرئی از این سپر تنها برای مخفی کردن اجساممیکروسکوپی می‌توان استفاده به عمل آورد. اجسام بزرگتر تنها هنگامی از دید پنهانمی‌شوند که پرتوهای با طول موج بلندتر به آنها تابیده شود. بنابراین با این فناورینمی‌توان افراد یا خودروها را نامرئی کرد. اما انقطاع معتقد است که از این فناوریمی‌توان در زمینه‌های دیگر نظیر تولید موادی که از برق زدن و درخشش اجسام جلوگیریمی‌کنند استفاده به عمل آورد. این سپرها همچنین می‌توانند مانع از تاثیر نامطلوبنوری شوند که از اجسام ریز پراکنده می‌شود و به این ترتیب می‌توانند بازدهمیکروسکوپ‌ها را افزایش دهند. یک کاربرد دیگر این روش نامرئی کردن ماهواره‌ها درفضا است.

ویرایش توسط parvaz : ۱۳۸۹/۰۱/۲۲ در ساعت ۱۰:۳۵

http://www.askquran.ir/image...zbknnl8215.gif

آسمان ذهن کبوتر آبیست

2.  

نوشته
    1,093
    صلوات
    20000
    تعداد دلنوشته
    1
    مورد تشکر
    2 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    1
    گالری
    0

ای بابا

خیلی قبلتر از این یک نوع لباسی ساخته بودن که شما وقتی اون لباس رو می پوشی نور از شما رد میشه بنابراین دیده نمی شوید

چون ما تنها اجسامی رو میتونیم ببینیم که نور به اونها میخوره
    حقیقت بوده هست و خواهد بود. ازلی و ابدی است. لیکن واقعیت «بوده» اما شاید دیگر حالا نباشد. یا الان هست اما چه بسا بعدا نباشد و شاید هم نه در گذشته بوده و نه در حالا بلکه در «آینده» واقع شود. واقعیت «هست» است و حقیقت هستی «هست» است. هست جزیی از هستی است، اما هستی جزیی از هست نیست... حقیقت زنده و حاضر است وانگهی لایتناهی و نامحدود است. اما واقعیت ممکن است چنین نباشد. که اگر بود جزیی از جریان حقیقت بود.

4. تشکرها 3

نوشته
    2,758
    مورد تشکر
    4 پست
    حضور
    10 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    64
    آپلود
    0
    گالری
    255

لباس نامرئي کننده در آلمان توليد شد
    اين پارچه بر روي هر فردي قرار گيرد و يا اکر فردي لباس بافته شده از اين پارچه را به تن کند ديده نمشود و کاملا مخفي خواهد شد.

..........                         نامرئی شوید
    به گزارش آتي نيوز ،فردا نوشت:دانشمندان آلماني خبر از توليد پارچه دادند که با پوشيدن لباس بافته شده از آن انسان مي توان پشت آن پنهان شده و ديده نشود. بعد از آن که دانشمندان ايتاليايي توانستند پارچه اي شبيه لباس مرد عنکبوتي توليد کنند که انسان آن را بر تن کند و از ديوار ها بخاطر قابليت چسبندگي آن بالا رود، به تازگي دانشمندان آلماني نيز خبر از توليد پارچه دادند که با پوشيدن لباس بافته شده از آن انسان مي توان پشت آن پنهان شده و ديده نشود.
    مرکز تحقيقاتي تکنولوژي کارلسروهه در آلمان اعلام کرده است، آنچه تا پيش از اين تنها در تصورات و خيال انسان بود امروز به واقعيت رسيده است که لباسي با پارچه اي آماده شود که نور را منعکس نکند. محققان مي گويند اين پارچه بر روي هر فردي قرار گيرد و يا اکر فردي لباس بافته شده از اين پارچه را به تن کند ديده نمشود و کاملا مخفي خواهد شد.
    همچنين يکي از مسئولين شرکت توليد کننده اين پارچه مي گويد: چشم انسان هنگامي توانايي ديدن دارد که نور با برخورد با اشياء منعکس شود اما اين پارچه مانع از انعکاس نور مي شود.
    گفتي است بنا بر اعلام اين شرکت محصول توليد شده فعلا در حد 9ميکرومتر مربع مساحت دارد، پس نبايد فعلا تا چند سال ديگر توقع داشت تا با پوشيدن آن بتوان از بانک ها به طور مخفيانه سرقت نمود !

http://www.askquran.ir/image...zbknnl8215.gif

آسمان ذهن کبوتر آبیست

نوشته
    157
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    119

اگر همچين لباسي داشتي چيكار ميكردي؟

با چه رویی سخن از شادی ما می گویید ؟ دستتان خونی و از عدل خدا می گویید؟
    چه غلط ها که نکردید پس پرده ی دین تف به درگاه خدایی که شما می گویید

نوشته
    587
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    2 روز 13 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    22

چه جالب شده شنل نامرئی هری پاتر!!
    عشق از دید خدا همان عمل به دستور هایش است . آنچه او می خواهد از توان تو خارج نیست .

نوشته
    370
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tavangar نمایش پست
    حتما بانک میزدم

شما چی دوست عزیر؟؟؟؟
    آلبر کامو:

بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست
    و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست .
    و این بسیار بهتر از این است که در این دنیا فکر کنم خدا نیست
    و در آن دنیا بفهمم که هست

9. تشکر

نوشته
    157
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    16 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    119

خونسرد

نقل قول نوشته اصلی توسط "Aye" نمایش پست
    حتما بانک میزدم

شما چی دوست عزیر؟؟؟؟
    منم بانك ميزدم!
    بيا باهم يه باند تشكيل بديم! تو پولارو بردار من پشت فرمون ميشينم!
    گواهينامه ام ندارم كلي عوضش كيف ميده! تو گينس ثبت ميكنن ماشيني بدون راننده با پولهاي بانك گريخت سرراه شصتاد بارهم تصادف كرد!

...
    ديجه ..امممممممممم ديجه ميرفتم چند نفرو ميكشتم !
    چند نفر رو هم ميرفتم حسااابي ميترسوندم تا انتقام اونايي رو كه اذيت كردن ،بگيرم آخييييييييييييش دلم خنك شد...

پ ن : الان من نفس خبيث خودش بيده هستم خودش هيچ تخصيري نداشته بيده است!

فك كنم لو رفتم دست آمريكا از آستين من زده بيرون! الانه بيان منو اخراج كنن!

با چه رویی سخن از شادی ما می گویید ؟ دستتان خونی و از عدل خدا می گویید؟
    چه غلط ها که نکردید پس پرده ی دین تف به درگاه خدایی که شما می گویید

11. تشکر

نوشته
    370
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

tavangar
    تاالان کجا بودی خواهر ؟؟
    من تا الان تنهایی کار میکردم ،،خیلی سخت بود!!
    این شنله هی کنار میرفت اون استینی که گفتی و امریکا و اینا معلوم میشد..........                         نامرئی شوید
    گواهینامه نداشتت منو کشت عزیزم ، تو خودت کلا برا من ارزش راهنمایی رانندگی رو داری !!! گواهینامه فدا یه تار موت !!!
    تو ولی نامرئی نشیا، جلو چشم باش همش ببینمت خواهر !!

آلبر کامو:

بهتر است که در این دنیا فکر کنم خدا هست
    و وقتی به دنیای دیگر رفتم بدانم که نیست .
    و این بسیار بهتر از این است که در این دنیا فکر کنم خدا نیست
    و در آن دنیا بفهمم که هست

13. تشکر

نوشته
    14
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tavangar نمایش پست
    من اگه همچنین لباسی داشتم می رفتم ورزشگاه و فوتبال نگاه می کردم . اخه ما رو به ورزشگاه راه نمیدن !!!!!!.
    میگن شماها رو چی به فوتبال !!! فوتبال مردانه است !!!!! شما برید خونه درساتونو بخونید بزارید ما مردا به تفریحمون برسیم

15. تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری