جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دلم محبت مردونه میخواد ولی نه از جنس بابام!

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

دلم محبت مردونه میخواد ولی نه از جنس بابام!

کاربران عزیز این نوشته حکمتی فرد نیستا ..بنده رو با سوال کننده اشتباه نگیرید هدف من از نوشتن مطلب این بود که از مشکلات دیگران باخبر شوید ...

هو المحبوب

سوال ‌:من ۲۰ سالمه با یه پسر رو دوست داشتم اون از من جدا شد اما عاشقانه دوستش دارم بعد اون با دو سه نفر ارتباط برقرار کردم اما همش به یاد اون میفتادم و نمی تونستم ادامه بدم و الانم توبه کردم و رابطه هام رو قطع کردم ولی از اینکه تنهام خیلی ناراحتم حس میکنم دلم محبت مردونه میخواد ولی نه از جنس بابام کمکم کنید؟

جواب :وقتی یه دختر از بچگی در میاد و اول نوجوون بعدم جوون می شه از همون ابتدای ورود به نوجوانی خواسته هاش عوض می شه و احساس نیاز به یه محبت دیگه در او پیدا می شه غیر از محبتی که نسبت به خانواده اش داره احساس می کنه به یه محبت مردونه نیاز داره اما نه از جنس محبت پدرش به همین خاطر دلش به سمت جنس مخالفش کشیده می شه و دوست داره باهاش حرف بزنه درد دل کنه خلاصه دلش می خواد همیشه در کنارش باشه این یه احساس طبیعیه و حق طبیعی هر دختریه که به این نیازش پاسخ داده بشه ولی از راه درستش که ازدواجه نه دوستی با جنس مخالف که شما گرفتارش شدی چون این دوستیا همون طوری که خودتم بهش رسیدی حتی اگر منجر به سو استفاده جنسی از دختر نشه معمولا به عشق بی سر انجام منجر می شه بنا بر این به نظرم میاد که بهترین راه اینه که خودتو برای ازدواج و تشکیل زندگی آماده کنی و اگه برات خواستگار اومد و مناسب بود بله رو بگی چون فقط از راه ازدواجه که می تونی به اون محبتی که بهش نیاز داری می رسی ولی خواهشا تا ازدواج نکردی در دلت رو به روی هر کس و ناکسی باز نکن و دور دوستی هایی رو که مثل لیمو شیرین آخرش تلخه خط بکش ……موفق باشید

نویسنده: راه روشن

ویرایش توسط حکمتی فرد : ۱۳۸۹/۰۱/۲۴ در ساعت ۲۲:۱۳

2.  

نوشته
    138
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حکمتی فرد نمایش پست
    هو المحبوب

سوال ‌:من ۲۰ سالمه با یه پسر رو دوست داشتم اون از من جدا شد اما عاشقانه دوستش دارم بعد اون با دو سه نفر ارتباط برقرار کردم اما همش به یاد اون میفتادم و نمی تونستم ادامه بدم و الانم توبه کردم و رابطه هام رو قطع کردم ولی از اینکه تنهام خیلی ناراحتم حس میکنم دلم محبت مردونه میخواد ولی نه از جنس بابام کمکم کنید؟

جواب :وقتی یه دختر از بچگی در میاد و اول نوجوون بعدم جوون می شه از همون ابتدای ورود به نوجوانی خواسته هاش عوض می شه و احساس نیاز به یه محبت دیگه در او پیدا می شه غیر از محبتی که نسبت به خانواده اش داره احساس می کنه به یه محبت مردونه نیاز داره اما نه از جنس محبت پدرش به همین خاطر دلش به سمت جنس مخالفش کشیده می شه و دوست داره باهاش حرف بزنه درد دل کنه خلاصه دلش می خواد همیشه در کنارش باشه این یه احساس طبیعیه و حق طبیعی هر دختریه که به این نیازش پاسخ داده بشه ولی از راه درستش که ازدواجه نه دوستی با جنس مخالف که شما گرفتارش شدی چون این دوستیا همون طوری که خودتم بهش رسیدی حتی اگر منجر به سو استفاده جنسی از دختر نشه معمولا به عشق بی سر انجام منجر می شه بنا بر این به نظرم میاد که بهترین راه اینه که خودتو برای ازدواج و تشکیل زندگی آماده کنی و اگه برات خواستگار اومد و مناسب بود بله رو بگی چون فقط از راه ازدواجه که می تونی به اون محبتی که بهش نیاز داری می رسی ولی خواهشا تا ازدواج نکردی در دلت رو به روی هر کس و ناکسی باز نکن و دور دوستی هایی رو که مثل لیمو شیرین آخرش تلخه خط بکش ……موفق باشید

نویسنده: راه روشن
    جناب حكمتي فرد لزوما نبايد هرچيزي رو كه ما تجربه نكرديم جوابي منفي داشته باشه.عشق پاكترين احساس دنياست.عشق نه مبادله احساس محبته و نه مثل ليمو شيرين تلخه.پيشنهاد ميكنم كمي در مورد اين طرز تفكرتون تجديد نظر كنيد.
    تا شقايق هست زندگي بايد....

نوشته
    319
    مورد تشکر
    3 پست
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    0

عشق ورزی

با سلام به دوستان

اولا، اصل مسئله محبت بین دو فرد از جنس مخالف، یه امر طبیعی در زندگی هستش و این خداست که این تمایل، علاقه و مودّت رو میون دو جنس انسان قرار داده.

ثانیا، این نوع احساس به خصوص در دوره نوجوانی و جوانی در نهایت خودش هستش.

ثالثا، مثل همه اشتباهاتی که ممکنه یه ادم انجام بده، تو این امور هم باز ممکنه ادم ناپخته عمل کنه.

اگه انجام هرکاری شرائط و اقتضائات مناسبش رو میخواد، عشق و عشق ورزی هم شرائط مناسبش رو میخواد. اصل عشق ورزی هرگز اشتباه نیستش، بلکه انجام نامناسب اون در زمان نامناسب و در مورد نامناسبه که ادم به اشتباه میوفته.

اگه ام تو این مسائل با مشکل مواجه شد، اصلا راهش این نیستش که جلوی اصل عشق و علاقه و احساس گرفته بشه. ادم باید ببینه مشکل تو چی هستش و از اونا اجتناب کنه.
    برخی چیزا هستش که ادم نمیتونه اونا رو با خانواده و حتی با یه همجنس تقسیم کنه، مثل همین عشق ورزی رمانتیک و قدرت درک عاشقانه. به هر حال ادم به طور خدادادی، احساسات و نیازها و روحیاتی داره که فقط با وجود یه جنس مخالف میتونه اونارو بروز بده. مسئله همیشه نیاز جنسی نیستش. خیلی از روحیات تو ادم هستش که فقط تو یه فضای و رابطه عشق امیز نمود داره.
    پس مهمترین مشکلی که تو این مسائل رخ میده، مسئله فضای نامناسب برای این کارهستش. گاهی احساس نیاز، گاهی کنجکاوی، گاهی کمبود محبت، گاهی روحیه عاشقانه انسان، باعث بروز تمایلاتی میشه که اگه فرد خودشو مواظب نباشه، حتما از همون دریچه ضربه میخوره.
    خوب به این مسئله توجه کنین. متاسفانه یکی از افتهای دوستی های عاشقانه (خارج از هنجار و نامتعارف) اینه که طرفین یا یکی از طرفین (معمولا دختر) با روحیه ای صادقانه (در خوشبینانه ترین شرائط، و الا اونایی رو که دروغه بذاریم کنار،) با هم روابط دوستانه دارن و از سرمایه عشقشون خرج میکنن اما بعد به هر دلیلی این روابط راهی به جایی نمیبره. در این شرائط معمولا (بیشتر در دختر) این حالت وجود میاد که اولا، فکر میکنه که در عشقش شکست خورده و ثانیا، فکر میکنه که دیگه نمیتونه عاشقی کنه. در حالی که مشکل در عاشقی کردن و تمایل به روابط عاشقانه داشتن نیستش، بلکه در فضای نامناست و مورد نا مناسب هستش.
    راه حل این گونه مشکلات این نیستش که ادم دوباره و دوباره همون شرائط و فضاها رو ادامه بده. ضمن این که برخی امور تحت تاثیر هنجارها و مسائل اجتماعی و اخلاقی و شرعی هستن. برا همین درسته که ادم دلش خیلی چیزا میخواد اماباید بذاره اون شرائط هنجاری کمی اماده باشه تا بتونه مشکلاتش رو حل کنه.

در مورد عشق و روابط عاشقانه، متاسفانه ناهنجاریهای زیادی وجود داره. شرائط دروغ بسیار بیشتر از شرائط صداقته و همینطور ضربه دیدن دختر خیلی بیشتر از ضربه دیدن روحی پسره. پس پرهیز از برخی شرائط سرابگونه لازمه.

اولا این خدا هستش که محبت رو تو دلها قرار میده و دلها رو به سوی همدیگه میکشونه. ثانیا، تو این مسائل بهتره ادم کمی صبور باشه تا عجولانه و خود سرانه، راه اینده زندگیشو خراب نکنه. پس ، با ایمان و درایت و صبر، و پیدا کردن شرائط مناسب، بهتر میشه فرصتی رو برای روحیات عاشقانه سالم ایجاد کرد. با برخی از این عشقهای ظاهری و اظهار محبت و تمایلات نه چندان ریشه دار، میشه یه چند وقتی رو سر کرد، اما نمیشه باهاشون زندگی کرد. عشقی خوبه که پایه زندگی ادم باشه نه چیزی برای گذروندن یه چند وقتی با هم.
    عشق،چشم بسته ما به روی هرچه غیر معشوق است.

عشق تنهای عملی است که بی اجازه، رواست.

دفتر عشق را تنها خداست که ورق می زند.

خدایا،
    تو آنی که آنی،
    برایم همان باش،
    برای دلم یاوری مهربان باش

نوشته
    4,648
    مورد تشکر
    0 پست
    حضور
    7 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط تكرو نمایش پست
    جناب حكمتي فرد لزوما نبايد هرچيزي رو كه ما تجربه نكرديم جوابي منفي داشته باشه.عشق پاكترين احساس دنياست.عشق نه مبادله احساس محبته و نه مثل ليمو شيرين تلخه.پيشنهاد ميكنم كمي در مورد اين طرز تفكرتون تجديد نظر كنيد.:rose:

دقیقا عشق پاکترین چیز دنیاست ...ولی باید راه درست رو انتخاب کنیم ...نه اینکه هر عشقی رو پاک بدونیم ....نباید گرفتار عشق های خیابونی بشیم ..

پس هر چیزی راهی داره که همونطور که در جواب گفته شده باید از طریق ازدواج ، این فرد به عشقش برسه ..به اون محبتی که دوست داره برسه ...
    ویرایش توسط حکمتی فرد : ۱۳۸۹/۰۱/۲۴ در ساعت ۲۲:۱۸

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری